Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

Saxos

Krátkej home invasion thriller. Bydliště na samotě u lesa má něco do sebe, ale to by se ve světě nesměli vyskytovat a pohybovat cvógrové. Doporučení: děvčata, nedívejte se jestli máte v plánu single víkend na chatce uprostřed šumavských hvozdů; tenhle rok napište ježíškovi, ať si parfém klidně nechá pro někoho jiných, vy chcete Desert Eagle a nejlépe v ráži .50 Action Express. Překvapení: sluch ani řeč se nevrátili. ()

MadyDollar

Důkaz o tom, že i bez přehánění všeho - od hudby až po absurdní množství krve - se dá natočit "horor" s fakt napínavou až strašidelnou atmosférou, která je u tohodle typu filmu zásadní. I když jsem měl spíš chuť na průměrnej slasher, byl jsem příjemně překvapen. 70% ()

KubyCZ

Zajímavý nápad, který je velmi pěkně natočený! Herecké obsazení se mi také líbilo, ale je to zkrátka jen horror, který obsahuje jednoduché téma, nijak zvláště velký příběh. 3/5. ()

eliskakoz

Neuvěřitelně sympatická hlavní hrdinka, která má ve vzniklé situaci jeden z nejhorších handicapů vůbec. Už jen jedna z prvních scén, kdy je její kamarádka zabita hned vedle ní, ačkoli by si toho Paní Hluchá všimla, mne chytla a do konce filmu mě napětí nepustilo. Líbila se mi myšlenka house raidu s celkem neschopným útočníkem a hluchou slečnou. Ocenila jsem to, že hrdinka nezůstala neposkvrněna. Celý snímek měl tak neuvěřitelně zhuštěnou atmosféru, která se jen tak u nějakého filmu nevidí. Rozhodně bych se na to podívala znovu, opravdu to za to stojí. A teď už hush! ()

Hannibal97

Napínavá záležitost až do samotného konce. Docela fajn survival, který prostě v ničem nekopíruje, baví a neodtrhnete se od něj. Jediné co tomu chybí je trochu víc příběhu a poznání postav. Někomu to může přijít jako takový výkřik do tmy. Mně se Flanaganův Hush líbí. ()

Catella

Za málo peněz hodně muziky, tak by se dalo ve zkratce popsat tohle dílečko. Natočený to prej bylo za několik dní, celý se to odehrává jen v jedný chajdě a hrajou v tom víceméně jen dva no name herci, a stejně se na to kouká líp, než na kdejakej miliónovej biják. ()

Ronkar

Jeden dům v lese. Hluchoněmá holka. Magor s kuší. A to je vše. Ačkoli se Hush v několika momentech vyhýbá žánrovým klišé (to s maskou překvapilo, ale nejsem si jitej, jestli dobrým způsobem - z typa fakt nešla hrůza a to je problém), nic moc vlastně nenabízí, jen pěknou herečku, která hraje sympatickou postavu, docela fajn kameru, místy atmosféru a pár napádů, co potěší. Čekal jsem víc, už proto, že jsem si to pustil jen kvůli Flanaganovi, abych otestoval jeho ranější tvorbu. Rukopis tu znát je, ten týpek má hodně v merku řemeslo, jenže scénář týhle věci je tak moc primitivní, že by to zachránili buď nějaké nečekané twisty anebo více napětí. Je sice fajn, že ústřední figura dostává dost zabrat a dočkáme se nějakého toho násilí, ale chtělo by to víc koření. Víc emocí. Víc hrůzy. Vyhrát si s tím, že je hluchá. Kreativní práci se zvukem a vnímáním okolí z pohledu hrdinky. A především víc napětí! Bože, tady je ho tak málo a přitom na něm stojí a padá tenhle žánr. Nápad: časovej zámek. Vrah dá hrdince dům jako útočiště, kde po ní nepůjde (jako ve filmu), ale řekne třeba, že s rozbřeskem vtrhne dovnitř. Hrdina by se po předchozích eskapádách připravovala na nevyhnutelný konflikt. Čas ubíhá, první paprsky slunce se neodvratně blíží... Dát tomu zkrátka větší drive, tah na branku. Tady je sice časovej zámek její zranění, jenže to nefunguje dostatečně. Ale oceňuji vnitřní monolog zahrnující možnosti přežití, ten byl nápaditě pojatej. Celkově slabej průměr a hvězdu navíc dávám jen za Kate Siegel, na kterou se dobře dívá. SPOILER: Kdyby to ta holka nepřežila, vlastně bych to asi bral na milost víc. Ovšem za předpokladu, že by její smrt měla vyšší význam v tom, co natydlala do toho kompu... Hm... to zní skoro jako námět na novej film :D ()

Kecana

Po dlouhé době film, na který jsem koukala zpoza polštáře. Supr námět, občas nějaké baf, napínavá atmosféra. Jasně, v mnoha věcech to pokulhává,  ale to člověk u hororu moc neřeší. Za mě je Hush něco, co od tohoto druhu filmů očekávám. 8/10 ()

Mikithemage

Hluchá osamělá hrdinka je v home-invasion hororech dávno vyšlapaná cesta. Především díky hororu Wait Until Dark s Audrey Hepburn tvůrci vědí, že se z toho dá znásilnit dost napětí. Napětí se tomuhle filmu daří udržet dost dlouho díky hlavní postavě, která je skvěle zahraná i napsaná. No a zabiják? Nezajímavej, bez motivace, příběhu. Kvůli němu mi bylo vlastně ukradený jak film skončí. To, že scénář v několika místech dost chytře využívá hlavní postavy (třeba scéna kdy si v hlavě přehrává všechny svoje možnosti je supr) a pak taky parádní sound design mě přiměly to dorazit až do konce. Některé scény bych si určitě dal znova, ale celý film už bych jen prospal. ()

Richie4422

Typický trojkový home invasion horor s rýchlym pádom a príjemným gore. Hlavná hrdinka je hluchá a nemá, avšak v niektorých prípadoch ako keby pozabudne na svoje sluchové postihnutie. Autori filmu si zrejme mysleli, že sluchovo postihnutí ľudia majú problém s priestorovým vnímaním. Len tak sa dá vysvetliť, že si žena nevšimla muža v maske za presklennými dverami, ktorý jej kýval, búchal do dverí a pomocou mŕtvoly robil otlačky. Na toto je novonabudnuté postihnutie avšak zabudli vo zvyšku filmu. Rovnako som nepochopil, prečo nevolala políciu. 7 minút sa túlala po byte, stresovala a zavolať fízlov sa rozhodla v momente, kedy jej zamaskovaný ujo vyhodil elektrinu. No a v neposlednom rade, mrzelo ma, že si dal chlap dole tú masku tak skoro, stratilo to na creep faktore. Koniec bol hrozný taktiež, skôr by som privítal ten z jej predstavy. ()

injoy

Hluchá holka, co jí za oknem rozpáraj kámošku, to se často nevidí. Miluju filmy ala hra na kočku a myš. Tohle mě bavilo. 70% v rámci žánru ()

NextOne

Úplně jednoduchý film v podobě home invasion slasher, který ničím extra nenadchne. Film by to nebyl nikterak špatný, kdyby si hned na začátku nesundal masku a nebyl to neschopný zabiják, to by pak možná bylo víc zajímavější. Každopádně jako film na večer, pokud nemáte co dělat to zas tak špatné nebylo, mělo to myšlenku, hluchá spisovatelka celkem odvedla dobrou práci a plusko za kuši. Každopádně tohle si 4 hvězdičky rozhodně nezaslouží. ()

johankazarku

Príjemné prekvapenie pre mňa, v podstate sa vo filme zomlelo pár ľudí ale od začiatku slušné a napínavé spracovanie. Hluchonemá hlavná hrdinka a psychopat v maske. Vôbec neriešim koľko krát mohla uniknúť smrti a zabiť retarďáka s lukom, tak to troška tvorcovia ponaťahovali a čo? ()

Smashed

Hezky, hezky. Tenhle film si zaslouží obdiv v tom, že je zde minimum herců, minimum dialogů, celé se to odehrává v jednou domě a přitom je to parádní podívaná. ()

Carcooli

Nechápu, co některým vadí. Tohle je přesně typ hororu a thrileru, který si doma pustím k odpočinku a nebudu se nudit. Dějová linka se celou dobu někam hnala. Jasně, taky jsem si říkala - proč ho prostě nezabiješ? Vždyť máš 100 příležitostí. Ale herecky to bylo na dobré úrovní, hlavní negativec byl taky fajn, tak proč hned snímek odsuzovat a dělat z něj brak? Za mě dobrý (75%) ()

Lucka_97

Zápletka, která by se vešla do 20-ti minut, nesmyslně roztažená na nějakých 80 minut. Celý film jsem se zabývala především otázkou, která z hlavní postav je víc stupidní, jestli hluchá holka, která není schopna s dostupnou elektronikou zkontaktovat policii, nebo imbecilní "vrah", který se není schopný dostat do domu, který je témeř celý prosklený. Domnívám se, že režísérův záměr byl naprosto vystresovat diváky. Nepopíram, tuto misi splnil, ale asi jinak, než zamýšlel. Asi v půlce jsem začala sledovat spíše čas, kterým snímek ubíhá než samotný film a to už jsem se aspoň trochu bavila. Dvě hvězdy za to, že mě Hush tak nějak donutil ho nevypnout. PS. Možná to bylo nesympatickými hlavními hrdiny. Prostě jsem chtěla, aby se už konečně navzájem pozabíjeli. ()