Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

domirovec

Jako takhle.. Za mě je Hush pěkně a hlavně ke konci napínavě natočená jednohubka, která byla natočena za pouhých 18 dní. Celé je to pěkně ozvučené, hezky natočené, ke konci příjemně napínavé a má to solidní, temnou atmosféru. Dokonce i problém s ohluchnutím a žádným mluvením je pro hlavní hrdinku filmu také velmi originální a celé je to hned napínavější a zajímavější. Ale i přes to, že jsem sebou několikrát slušně trhnul, tak si prostě nedokážu pomoct a přijde mi, že Hush je spíše psychologický thriller než horor, který funguje jako ta hra, kočka a myš. Teda až na to, že zde není kočka, nýbrž podivín co rád vraždí a hraje si se svými obětmi a místo myši je zde hluchoněmá spisovatelka co sama bydlí doma. No což no... Ale Děvka je dobré jméno pro kočku, to se musí uznat :) 3/5 ()

KUFI odpad!

V pulce jsem to vzdal. Home invasion nemam rad kvuli jednotny sablone (90 min nahanecka po baraku ze kteryho neni uniku, obet - zenska, vetrelec - chlap, vetrelec v jeden moment na stech mistech zaroven, zenska ho na konec prechytraci a ve finalnim stupidnim souboji prepere) a na tenhle sem se koukal jenom kvuli Flanaganovi, respektive jeho slusnymu Oculusu. Vidim ze to s tim chlapem je jako na houpacce - po hrozivy Absentii prisel dobrej Oculus, po nem nasleduje nekoukatelnej Hush, a o to vic se tesim na Before I wake. Ktery by podle tyhle rovnice melo bejt opet kvalitni podivanou. ()

figliar

Klasický nelogický horor, kde nevinná a bezmocná obeť, neschopný a natvrdlý vrah konajú takým spôsobom, že aj režisér si musel pár krát povedať : Tak toto mi už zrejme divák nezožerie. Ale práve že zožral. Samozrejme je film plný rôznych klišé, ale pár scén som rozhodne nečakal. Nejedná sa o nič prevratné, ale z pomedzi kvanta hororov sa jedná o jeden z tých lepších. ()

Kingjiri

Pokud přijmu fakt, že je zabiják psychopat, kterej si rád se svojí obětí před její smrtí náležitě pohraje, takže nejde hned na věc (čimž samozřejmě snižuje svoje šance na úspěch), jde po delší době o horor, ke kterýmu nemám v oblasti chování postav žádnou výhradu. Což už je samo o sobě slušnej majstrštyk. Hluchoněmá spisovatelka byla dobrym námětem, kterej se následně podařilo převést na plátno a její postižení náležitě zužitkovat (vrah nepozorovaně se procházející po baráku, vražda sousedky apod.). I přes minimální vypravu a casting se dařilo budovat napětí a atmosféru. Za perfektní poměr cena / výkon a scénář čtvrtá slabá hvězda. PS: Českym producentům bych rád vzkázal, že rozpočet tohohle bijáku byl v přepočtu na Kč někde okolo průměrný ceny českýho celovečeráku (20 mega), takže by něco takovýho mohlo vzniknout klidně i u nás. ()

Hpatrik

Asi by to šlo i líp, ale z toho evidentně malého rozpočtu vytřískali maximum. Sympatická hlavní hrdinka a její postižení do toho přidává kus originality, záporák ale není úplně ideálně obsazen a jeho postava mohla být zajímavěji napsaná. Opatrná spokojenost! ()

Rockerman

Vím, že v tomto subžánru už nelze vymyslet nic nového, tak proč to sakra pořád točí? Psychopat chce bezdůvodně zabít mladou, hluchoněmou spisovatelku v jejím opuštěném domě. Začíná boj o přežití a jedinou zvláštností je, že ten magor je blbý jak tágo! Jinak i přes krátkou stopáž se to vleče a nudí. ()

geek.ondra

Flanagan hned ze startu nastaví laťku opravdu vysoko. Využívá námětu a vstup maskovanýho magora na scénu je fakt nervydrásající. Bohužel vrcholem je scéna kdy cizinec sundá masku. Pak už se to díky všelijakým dějovým berličkám (pokusy o útěk, příchod kamaráda či totálně idiotskej závěr) přepne do béčkovýho survivoru. Škoda ale i tak je to nadstandardní thriller. 7/10 ()

junglewar

Trapné, nelogické a vrah je asi terminátor, který i po asi 10 zraněních nekrvací, nekulhá a tak. Prostě tohle bych zcela zakázal točit. ()

Franc1s

Tak tentokrát hluchoněmá sama v baráku, kterou chce zabít neznámej psychouš. Ze začátku se to dá, ale jak dochází nápady, jen se pobíhá kolem baráku a je to nuda. Několikrát jsem to chtěl už přetočit.. Trocha krve přijde až na konci. Nic nového, na jedno pokoukání vystačí.. 5/10 ()

Likan7

Díky Tedgeorge z Moviezone za jeho přehled polozapomenutých hororů. Jako jednohubka dobrý. I když mi vadilo, že nevím zhola nic nejen o hlavní hrdince, ale i zabijákovi, který z nějakého důvodu dělá co dělá. To bych ale ještě přežil, víc mi vadila ty scénáristické díry. Minimálně pětkrát mohla holka dát finální úder, ale to by film skončil moc brzo. A tohle se opakuje opravdu několikrát. Nebudu ale moc hejtit film o čtyřech hercích o klasické home invasion. Takových filmů se moc netočí a když trochu přivřu oči, je Hush fajn thriller s občasnými hororovými záběry a dobrou hutnou atmosférou, která je znásobená indispozicí Kate Siegel. ()

gemi

"Huš debile!" Stačilo zařvat na polodementního útočníka, který si na vraždění vzal kudlu i kuš, ale dostat se do zpola proskleného zamčeného baráku prostě nedokázal. Při všech těch fikaných pokusech vlámat se dovnitř ho totiž nenapadlo vzít jeden z mnoha šutráků okolo a rozflákat sklo ve velkoformátových francouzských dveřích, kterými by do baráku prošel i slon. Debil, no. "Huš!" by na něj sice stačilo, jenže oběť byla hluchoněmá, takže zařvat nemohla, a tak musela bojovat... Námět super, ale chování postav (útočník!) je fakt debilní. A to tak, že moc. ()

Psycho.R

Vsude se pise, jaký je tento režisér talent. Za me natočil jen jeden opravdu dobrý film a to Doktor spánek, který však staví na silné knižní předloze, nostalgii a dobrých hercich. Hush nema nic z toho, pritom ten námět mel potenciál. ()

chlebo

V poslednej dobe priam zbožňujem filmy, kde sa nejaký pomätený kokot ( a teraz nemyslím žiadneho hipstera, ktorých takto bežne označujem) dovalí na samotu u lesa a bez udania dôvodu (ktorý neobsahuje ani drvivá väčšina takýchto zázrakov modernej kinematografie) zmasakruje nejakú, v tomto prípade hluchonemú jeblinu a pár rovnako duševne vyspelých susedov, kým slepička prejde prostredníctvom pár premís k záveru, že keď chce prežiť, musí sa brániť. Pri Flanaganovi ma však tie nedostatky nejako neudivujú, zvykol som si od neho na ten dvojhviezdový priemer a ten si u mňa od začiatku drží všetkými tými jednohubkami z jeho dielne, pretože zas vyslovene odpadová jeho tvorba nie je a zrovna pri takýchto filmoch divák, (aj keď má chuť hlavnú hrdinku zabiť za jej tuposť sám) občas potiahne za lulínka a necitlivo stisne, pri niektorých nečakane napínavých záberoch. Ale už sa rozkecávam, ako mierny podpriemer na jeden raz to ujde.... až na to, že je hlavná hrdinka tak ukecaná, to dosť žerie nervy. ()

Miagy

Dalo s ato pozerat úplne so zatajeným dychom keď si človek odmyslel trochu nelogické správanie oboch postáv. Dostatočne mrazivé a napäté to bolo aspoň pre mňa. Masky sú moja nočná mora, druhá polovica filmu už mierne stratila svoje čaro, ale teší ma pomerne dosť aj inovatívnych nápadov. Na nejakej strašidelnosti ubralo práve zloženie masky, a z filmu sa stala skôr naháňačka na mačku a myš, kedy sa mačka a myš striedal. ()

ANTYCHRYST

Slabší domácí párty. Hlavní hrdinka je nějaká hluchoněmá a nemluví boo co. Záporák je nemastnej... neslanej, žádnej nápad, překvapení od něj past ... Nic. Ticho je místy znepokující.. což utváří alespoň minimální atmosféru. Celkově to je slaboučké.. a to že si jeden frajer nedokáže poradit s takhle handicapovanou ženskou... raději nekomentovat. 30% ()

Shanen29

Průměrný home-invasion,kde jsem neshledal nic nového aby mě to přibouchlo do křesla a mé sluchátka nic výraznějšího a zajímavého ani nezaznamenaly. ()