Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

Najt

Nevime co , kdo, ani proč, a tak jak to začne to i bez jakyhokoli vysvetleni skončí.. Je to škoda, kdyby tomu dali širší zapletku, mohl to být celkem povedenej horurek. Ale i tak to bylo koukatelne a misty napínavé s povedenou závěrečnou akci ()

Mamlas

Pomalé, nudné, celé potmě, sem tam šmouha světla, sem tam napínavé, pak zase dlouho nuda... Celou dobu jsem se těšil, až tahle blbost skončí. Trvalo to nepříjemně dlouhých 80 minut. Ještě že jsem tak polovinu filmu popřeskakoval, protože se na to fakt nedalo dívat. ()

regentor

Snímek o tom , co se může stát když neslyšíte, bydlíte na samotě a hledáte seznámení formou inzerátu na netu...Padouch si vás vyhlídne a začíná hra kočky s myší.Vyzbrojen obličejovou maskou, kterou však záhy odhodí , samostřílem , nožem a uniformou z US rangers nejdříve sejme vaší kamarádku a vrhá se do víru své zvrhlé vášně kdy nahánění hrůzy je patrně to, co jej rajcuje.Hlavní hrdinka, nic moc sympatická má ale hlavu na krku a boj se zmetkem nehodlá jen tak vzdát.Padouchovy choutky lehce zmrazí příchod další osoby na scénu jako rovněž zásah z kuše od naší neslyšící která mu ji sebrala.Lokace v lese je velmi divácky zdařilá , děj má hlavu i patu a i když v ní nevystupuje velké množství postav tak to má docela štávu. Jen mi tam chyběl nějaký překvapivý zvrat , kdy hrdinka více využije toho , že je hluchá ale má o to víc rozvinutější další smysly jak to u těchto lidí bývá.Koukatelná záležitost ,bez duchařiny ani jiných nepochopitelných strašáku. Stopáž odpovídající. Jeden z lepších snímků v tomto žánru v letošním roce. ()

Jabcan

Celkově to byl slušně zvládnutej horor. Hluchoněmá Heroine byla přeci jenom po slepym veteránovi z Iráku příjemná změna. Jako ve všech filmech kde hlavní roli hraje žena, byla i naše hrdinka naprosto nesmrtelná. A to i přesto, že raubíř který ji přepadl, byl nejspíše ninja nebo kouzelník ( jak se třeba ku$#% dostal na ten záchod za ní, to prostě nechápu ). Ale jeho skvělý herecký výkon s vynikajícím zvukem film nakonec zachránil. Slabší 4* ()

iN

Tři hvězdičky za zajímavý námět a mrazivý začátek filmu, kdy hned za zády hrdinky umírá její kamarádka. Pak už je to bohužel jen opět typická směska pokusů a omylů (na obou stranách) - za pár let si na tento film nikdo nevzpomene. Ale na deštivý zářijový večer je to OK :) ()

Pitryx

Tenhle film měl čáku na osmdesátku, kdyby do něj po hodině nestrkali ty rádoby psychologické scény. Rovněž závěr se mi moc nezdál, ale raději jsem nad ním nebádal. No, dávám čtyřicet. Mělo to na víc. ()

Hemlock

Tak a je to tady… Hush je jasným příkladem, že snem každého muže je hluchoněmá nymfomanka - nedrškuje, neodmlouvá, ale píchání je smrtící. Opravdu dobře natočený, atmosféricky napínavý kousek, který jsem si vychutnal. Jasný čtverec a solidních 75%. ()

DonBraso

Jak zahodit potenciál?Nechat od úvodu vraha sundat masku.Nevím jestli to na obalu filmu vůbec mělo být,ale je to slušná podpásovka na diváky.Další dobrý nápad,který Flanagan čmárnul do svých lejster bylo,že Maddie byla hluchá.Bohužel jsem si říkal neustále za celý film,že přesně tenhle moment bude i tím nejvíc vražedným pro diváka co sleduje ty její činy a jak se chová.Tak se bohužel taky stalo.Sice Kate Siegel zahrála v mezích možností,přesto mi bylo putna jestli zemře či ne.Atmosféra se vypaří jak pára nad hrncem docela brzo a čekáte jenom na pár postav mimo hlavní dvojku.Kromě nějaký kámošky na Skypu,tu máme další numero uno a to je John.Kdo to vlastně je?To nikdo neví.Nejspíš kámoš jak jinak,který zrovna určitě jednou v noci šel Maddie prohlídnout,jestli náhodou se jí nerozbila ty tvrzený skla co má na celým baráku.Týpek už mezitím bez masky už dávno zjistil,že tady bude někdo hluchej.V tu dobu už je to pomalu zívačka,kdy člověk čeká,kdy konečně buď ona uteče nebo jí tam zabije.Díky její makovici,která si předvýprávěním svých myšlenek nakonec uzná za vhodný,že lepší bude ho sejmout.No docela blábol,ale budiž.Chvilku se ocitneme venku,ale to je tak pár vteřin,pár hrátek s kuší,která se musí natahovat jak šprcka na černocha,tak to všechno děsně trvá a má to vypadat reálně.Největší korunu tenhle snímek završí tím kladenským bodlem,kdy Maddie se schová v koupelně a ten chlápek je najednou za ní u vany.Logika?NULA.Hlavně mi to přišlo jak z filmu Predator ten záběr,ale fakt nekecám.Kdo viděl tak musí uznat,že ten kluk má pravdu :) Tím pádem celá ta cirkusácká estráda ztratila komplet svojí tvář a stal se z toho kompost.Vcelku škoda,kdy tenhle horor mohl mít svojí kvalitu.Je tak trochu jiný,což vůbec nemusí vadit,že se vážně někam moc nespěchá,k tomu hluchá hlavní hrdinka,ale závěr to byl fakt podraz na diváky jako prase,kdy si vemete jak to šlo lechce :D ()

honzic

Průměrný thriller, který vyniká psychologickým vžitím a pěchováním atmosféry, celé však to postrádá scenaristický um a logiku příběhu. Hodnocení: 60 % ()

MT_Y

Spoiler! - Hush Byl skvělí snímek. Ta holka se ne chovala nelogicky ba naopak. Věděla moc dobře ze v určitých momentech by nevyhrála, atak jednala tak jak jednala a to jí zachránilo život. Jasně pár věcí by se dalo klasifikovat jako opravdu nelogický, ale na druhou stranu kdo by dokázal v takovou chvíli myslet jen logicky a smysluplně (téměř skoro nikdo Bch řekl). Nedá se říct že bychom o hlavní hrdince nic nevěděli, naopak ví se to nejdůležitější (Spisovatelka, hluchoněmá atd.) co víc chtít vědět aby byla postava po nás vcítěnější myslím si že to Maj dělat ty okolností. 100% 5 hvězd. 🤗 ()

J.Mayen

No konalo se relativne prijemne prekvapeni, sice podbny motivy jsem videl nespocetkrat, ale tady bych hlavni osobu kolikrat nejradeji umlatil za jeji tupost, byt hluchonema a byt si sama v predstavach rikala, ze kdyz udelat to a to, vede to k jiste smrti, tak to stejne udelala. Docela jsi ji en spatnej konec pral, skoda. ()

vodkasesemte

Can I stop by? Sure – cooking. What are you making? Right now just a mess - Dont see any flames. Not yet - Writer brain. Makes me crazy. Ani possible outcome is like a movie in my head with many endings - I have a voice in my mind (dokonce) - I feel vibrations. That is why it is so loud - Shes fine. Independent little bitch (cat) - Thought of you today - Midnight Mess - Suffered hearing loss and temporary vocal paralysis - Didnt set it up properly - Or scrap the whole book and find another career - Craig (zrovna jsem dokoukal The Girl with the Dragon Tattoo) - Negr, to snad ne - What are you up to? Abandoning the novel. Joining the circus - I love you (Resident Evil Retribution – s palcem do strany) - Wont tell didnt see face (až na to tetování na krku) - Boyfriend coming home (tím ho vytočila, je to lovec) - Kurvičky se nás pořád budou snažit zastrašovat - I can come in any time I want (jsem si právě řikal, jesli to hraje, nebo je tak blbej). And I can get you any time I want. But I m not going to. Not until its time (má dobře napsanej scénář, škoda, že vypadá jako retard) - Nod your headif you understand me (předtím The Girl with the Dragon Tattoo) - To je retard! On si nechá skřípnout prsty do okna a pak bodnout kladivem! Pochybuju, že někdy něco ulovil než berbrannou slepici. Spíš si svuj deficit vynahrazuje na slabších. Ale tak tydle kurvy si to zaslouží - Suspect is at large on foot - Force of habit - I figured I had about a two-in-ten chance if it came to a fight - If you cant run, hide, or wait, what does that leave? - Kill him - Died fighting - I think that you are holding out on me - I bet if I hit the right spot I can make you scream ()

AndrewNewman

Tentokrát Flanagan stavil na osvedčenú tému, ale nepridal do toho niečo viac. Lenže beriem to ako taký klasický triler, v ktorom viete ako to dopadne, ešte len to začne. Ale je to remeselne na vysokej úrovni, herci sú skvelí a predovšetkým hlavnej hrdinke sa prakticky nedá nefandiť. Žiadne sklamanie, ale len klasický popcornový a na rýchlo upečený triler. ()

Tomko87

Páni. Mám rád, keď ma malý film veľmi prekvapí. Hush je pre mňa toho krásnym príkladom. Ako vedel som, o čom zhruba film bude, no nevedel som čo od toho čakať. V prvom rade film má (na dnešné pomery) rýchly rozbeh. Prakticky sa v prvých minútach zoznámime s hlavnou postavou, jej hendikepom, a ide sa na vec. Skôr ako s shlasher hororu by som to prirovnal k psychologickej dráme, kde útočník vyvíja psychologický tlak a postupne prehádza do ručnej práce. Je zaujímavé pozorovať ako sa hlavná hrdinka pasuje so situáciou. Film síce neobsahuje ľakačky , no udržal ma v napätí do konca. Tento film by som prirovnal k Oni. Taktiež odporúčam pozrieť. Pár veci majú spoločné. No nejdem zbytočne spoilerovať. ()