Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

Brain-D

Hluchoněmá a sadistický vrach, který zde na začátku provede z jednu nejvíce ukájivého ubodání, které jsem kdy viděl. Rozhodně to má na víc než aktuálních 61%. Za mě 80% ()

P1tr

Hush nabízí velmi zajímavý koncept, který zpočátku vtáhne, ale bohužel časem díky zvolenému zpracování omrzí. Hluchota hlavní hrdinky rozhodně není vytěžena poctivě a nelze se zbavit pocitu, že až na pár momentů, kdy je tento fakt podstatný a zajímavě využitý, by se natočené věci mohly stát i slyšící osobě a na průběhu věcí by se příliš nezměnilo. To je veliká škoda, neboť ačkoliv se jedná o ucházející horor, nelze se ubránit nevyužitého potenciálu, díky čemuž i přes solidní výsledek podoba filmu zamrzí více, než normálně. ()

Tejkina

Byla jsem příjemně překvapena, protože jsem od filmu nic moc nečekala. Hlavní hrdinka mi byla strašně sympatická a fandila jsem jí jako už dlouho nikomu. Obdivovala jsem její statečnost a její chování mi nelogické nepřišlo. Námět mi přišel taky velmi zajimavý a originální, to tu ještě nebylo. Oceňuji i stopáž (takovéhle filmy není třeba natahovat). Moc povedené. ()

KoRner

Thrillerová jednohubka, ktorá si zakladá na nepravdepodobnosti hluchonemej osoby v presklennej "chaty v horách". Hlavný zabijak, podobne ako jeho sci-fi dvojča Kylo Ren úplne stratí charizmu po sňatí masky a podobné má aj nepochopiteľné pohnútky. Proste si iba prišiel na lov, hoci to je krpec a v bitke s chlapom by nemal šancu, ako sám neraz poznamená. Napätie minimálne, gore scény žiadne. ()

borec999

Z trojice hororov Mikea Flanagana v roku 2016 (Ouija 2, Somnia: Zlo nikdy nespí) je Hush evidentne najmenej ambiciózny a tiež najlacnejší (natočený za pár šupov s 2 hercami s poloimprovizovaným scenárom). A nakoniec je možno z danej trojice prekvapivo i najlepší. Dej sa síce dá zhrnúť 1 vetou: hluchonemú ženu počas večera prepadne zabijak, ktorý sa snaží dostať do jej domu, ale hlavnej hrdinke som fandil, záporák má zaujímavú masku a je správne tajomný, handicap hlavnej hrdinky bol zapracovaný do scenára a využitý na zaujímavé nápady, napätie funguje, dĺžka je tak akurát a v závere dôjde aj na akciu, krv a gore. Kvalitný zvuk a soundtrack zážitku pomáha a aj keď to nie je najlogickejšie (staré klišé že hrdinka záporáka nedorazí keď má možnosť i tuná platí plus záporák sa so svojou obeťou často až príliš hrá), tak si myslím, že v jednoduchosti je krása a z daného jednoduchého home invasion konceptu sa už o moc viac dostať nedá. Silné 3* a 65% ()

HonzysKISS

Bohužel zklamání. Očekával jsem od toho, že tu typku bude vrah nahánět sem tam po domě, že ona se bude v „tichosti“ skrývat, nebo že si bude film hrát se zvukem a uslyšíme velký prd (aspoň takové to pištění, když je holka hluchá), ale z toho všeho nakonec nic nebylo. Celé je to akorát o dobytí domečku v lese. Takových filmů je milión. Nejslabší na tom je to, že holčina nemusela být ani hluchá. Skvěle promarněný nápad. 20/100 ()

Silviaxx

To, že homeinvasion je množstvo a zároveň množstvo z nich je lepších ako Hush, je prostý fakt. Aj napriek tomu mi však Hush zabrnkal na strunu a celkom prirodzene ma vtiahol do deja, čím mi umožnil sa plne vcítiť do hlavnej postavy a prežívať s ňou jej bezútešnú situáciu. Tento homeinvasion (narozdiel od ostatných) však prínáša niečo nové - ďalší rozmer ako dosiahnuť maximálne nepríjemnú situáciu, a to keď je narušiteľ vo veľmi podstatnej prevahe oproti hluchonemému dievčaťu. Práve postihnutie tu totiž zohráva najdominantnejšiu úlohu pri budovaní napätia a pocitu neriešiteľnosti situácie. Ak je divák schopný sa takýmto spôsobom do hlavnej hrdinky vcítiť, určite mu to garantuje pekelnú jazdu celou stopážou. Za mňa teda kladné hodnotenie, čomu určite dopomáha čarovná atmoška tmy a samoty pri pozeraní :) ()

JM87

Námět není nic novýho nebo zajímavýho, ale atmosféra je naprosto super. Stejně tak dvorní herečka Mika Flanagana Kate Siegel. Po Haunting of the Hill house nebo Midnight Mass další super dílo od Mika. ()

drozdy1

Takový nevýrazný horůrek s dobrým námětem a skvělou atmosférou, ale naprosto nevyužitým potenciálem a nic moc scénářem. Pro nenáročné celkem solidní podívaná, ale pro ty co chtějí nějakou lepší Home Invasion doporučuji spíše filmy jako Collector a You're next. Hodnocení: 50%. ()

zahadum

Pomerne slušná dráma v ktorej treba trošku prižmúriť oči nad dávkou nelogických prešľapov. Chválim primeranú dĺžku. Originálnych prvkov je skromne. Chronických " spoileristov " zavrieť do tej chaty a " pribiť na kovový TRÓN " ! ()

molcan2

Hush je podobný filmu The Strangers, len namiesto množstva cudzincov je tu len jeden muž a namiesto manželov, ktorých terorizuje, je tu hluchonemá samotárka. Je to veľmi napínavé a šikovne napísané, až na pár klišéovitých trópov, ktoré k tomuto druhu filmu patria. Má tiež minimálnu syntetizátorovú hudbu, čo, ako som si všimol, využíva čoraz viac hororov - "You're Next", "It Follows" -, aby mu dodala atmosféru klasického slasheru 80. rokov. Ťažko ho však vôbec nazvať hororom, pretože ponúka oveľa viac vzrušenia ako skutočných strašidiel. Pri sledovaní tohto filmu som bol maximálne spokojný. Je neustále pútavý, na čom majú veľkú zásluhu skvelé herecké výkony muža aj Maggie, a je tu niekoľko scén, ktoré sú skutočne zvrhlé a mrazivé. Neprináša žiadne nové objavy, ale po filmoch "The Babadook" a "It Follows" pokračuje "Hush" v reinšpirácii jemného, tichého zákutia žánru a je dobrým prísľubom pre budúcnosť psychologických thrillerov. Vrelo odporúčam. ()

Hapretor

Tohle ničím nemůže překvapit. Hlavní postava je schopná a inteligentní ženská a hraje jí pěkná herečka. Tím to končí a jede to na vlně klišé. Ovšem na uspání dobré. Má to drive - drsný to je. (docela). ()

Chilly00

Home invasion slasher, který je však řemeslně natočený a například odhalením tváře vraha hned na začátku překvapí. Hra na kočku a na myš jinak jede po předem určených žánrových kolejích a je to především napětí, které se režisérovi daří dobře budovat. Líbila se mi "chemie" mezi vrahem a obětí, herci zvládli své role přesvědčivě a vrah je správně "creepy". Nejedná se o nic nového pod sluncem, ale v rámci žánru člověk dostane co čeká a film pobaví. To, že není vysvětlený vrahův motiv mi ani trochu nevadilo, spíš naopak. Rozhodně lepší než klišé o těžkém dětství nebo něco podobného. ()

Raziel_cz

Solidní home invasion, která se nepáře s postavami (sériový vrah je prostě sériový vrah) a jde rovnou na věc. Subtilní poznávání charakterů je chytré a funguje a hluchoněmé spisovatelce jsem fandil jako málokomu. Zamrzí záporákovo plácání před domem. Na to, že si s oběťmi rád hraje, Maddie extra nevypsychuje. Kontakt ale vždycky stojí za to, zranění jsou nepříjemná, krve dost a napětí taky, potenciál hluché postavy je dostatečné vytěžen a 87 minut je délka akorát. Ze žánru to lepší. ()