Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit? (Falcon)

TomasKotlant

Scénáristicky i herecky zajímavé, nebýt podivně uříznutého konce, tak by to bylo na 4* :) Ve zkratce: Ťao Ťang a děda šachista. ()

zdeny99

Lehce humorný, lehce citlivý a především civilní film o soužití a sbližování dvou naprosto odlišných postav. Častokrát jsem si ovšem stejně řekl, proč to ten Mádl točil. Aby si člověk položil otázku, jak může dopadnout starý člověk? Anebo snad aby ukázal, jak se žije menšinám v Česku? Na těchto otázkách se krystalizuje jeden neuvěřitelný příběh vietnamského emigranta a bývalého komunistického profesora v jedno obrovské, překvapivé finále, u kterého se vám huba otevře dokořán. [5583. hodnocení, 271. komentář, 71%] ()

Saur.us

Mádlova druhotina pokračuje v trendu nastoleném už v Pojedeme k moři, totiž lehká komedie s velice příjemným feelingem, která je rušena vážnější až skoro tragickou notou. A v tom mám problém. Příliš protichůdné nálady film trhají na kusy a v závěru vlastně nevím, co si mám myslet. Navíc je film příliš příběhově komplexní, což je normálně dobře, bohužel v tomto případě film se 101 minutami nemá šanci všechny zápletky rozvinout a už vůbec nemá čas je řádně ukončit. Celé je to uhoněné, nedomrlé a dá se říct, odfláknuté. Jako minisérie by to určitě fungovalo líp. ()

Brtniik

Chtěl jsem jít na premiéru, ale nějak jsem se nedostal, tudíž jsem si to nenechal ujít v TV. Již na první kouknutí naprostá bomba! Zajímavý příběh, neotřelá režie – mnohdy nedoukázané scény spoléhající na to, že divák se soustředí a myslí... Pobavil mne cimrmanovský casting – otec a syn, tož angažujeme Švehlíky. Akorát jsem nepochopil vtípek, proč se pan profesor jmenuje stejně jako autor hudby. A vůbec, báječný příběh, velmi šikovně natočený. Jiřík Mádlů je holt talent. Nadále mu držím palce a těším se na cokoli dalšího. ()

Mallinali

Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale na tři to táhne dolů vědomí, že se příběh od začátku do konce nějak moc daleko neposunul a půl filmu se řešil (pravda docela roztomile) naprosto nesmyslný a do ztracena jdoucí příběh balení sousedky kvůli svatbě, aby Songa nedeportovali. Ani se pořádně neseznámili a už plánují účelovou svatbu? To jako fakt? Reálné asi jako somálská družice. Především na začátku mě štvaly i divné a zrychlené skoky v příběhu (za všechny: vypjatá situace na střeše - střih - Song se futruje u Rypara ???), které vyprávění nenechají rozvinout a hážou mu klacek pod protézy. Jinak je to dobrý film, který má především v poslední třetině několik skvělých a Švehlíkem výtečně zahraných scén, hlavně debatu v parku nebo tu finální návštěvu syna. Mádl má postenciál, ale musí vyzrát. ()

katalog

Největší překvapení za posledních pár let, čistý příběh s krásně vyrovnanou stránkou dramatu i úsměvných scén. ()

Rockerman

Jirka Mádl opět boduje! Po výborném debutu je tu další hluboce lidský příběh. Možná není tak originálně natočen jako Pojedeme k moři, ale má to zase netradiční ústřední dvojici aktérů. Trochu přitažené za vlasy byl snad jen způsob, jak zlegalizovat Songovi pobyt v naší republice. Lze jen spekulovat, jak by se zhostil role zapšklého komunistického profesora Jan Tříska nebýt jeho tragické smrti. Myslím, že Alois Švehlík byl za něj dobrou volbou. Moc se mi to líbilo. ()

Olík

Tak jsem za Jirkou vylezl na střechu a po pár minutách mne přepadly závratě. Komorní oneman and oneasiat show o koexistenci dvou naprvní pohled odlišných osobností, která si každá tlačí svoji životní kuličku trusu. Decentní drama, které se snaží pobavit i dojmout…..ale asi jak koho. Určitě bych vyzvedl pana Švehlíka, ten si jede level „pan herec“ a do budoucna by si určitě zasloužil víc příležitostí. Ale snímek jako celek mi nesedl. Za a) mi přišel tak trochu o ničem a když se za b) snažil nakousnout nějaké téma, nikdy ho nedotáhl do konce. Zatím jsme si s Jirkou Mádlem jako scénáristou a režisérem úplně nesedli, ale musím uznat že se vydal sympatickou cestou. ()

brumbrum

Vyborne :-)! Gratulujem bratrom Cehunom a potichu zavidim, ze dokazu natocit vtipnu komediu, jemne vykreslene postavy, citlivy pohlad do duse ludskej - a este aj pasujuca muzika! Jiriho Madla som ako herca fakt nemusel, rozpravky kde hral boli prakticky nepozeratelne: o to viaz zasnem, co ako scenarista a reziser dokaze. Fakt dobre, este aj usmevne zapracovanie homo-temy, ktore ani nepodrazdi ani neurazi, akoze klobuk dolu, dal by som aj 5*, no mam aj oblubenejsie filmy, takze davam 4*, aj ked je to tak na 4.8*. Preco drahi Slovaci nic takto normalne a ludske nenatocia? Ved z tohoto sa da ucit a dava to nadej, ze si clovek i po rokoch bude moct pozriet dobry film, halt od Cehunov ;o)! A beriem si zasa raz poucenie na cestu, ze tak vyborny film moze byt na tomto webe hodnoteny ako 70% lepsi priemer. Nechcel by som byt producentom filmo, kde drama je komedia a komedia drama - totok bola velmi citliva viac-menej komedia, na dramatickom pozadi. Ale viac sme sa smiali nez zialili, takze viac ako menej komedia. Tie hlasky nemali chybu, ze 'vyskusame ho jehovistu, ake ma nervy', alebo 'banany od Warholda", kde na toto kto prisiel, no fakt vydarene! Tesime sa na dalsie filmy od majstra Madla! ()

JakeG

S přihlédnutím k tomu co je česká kinematografie schopná chrchlit za nesmysly, lze tento počin považovat za povedený. ()

radaza

Rozhodl jsem se, že přitvrdím. Přes drobné slabosti jde o skvělý počin v českém filmu. V záplavě stupidních komedií, historických témat a filmů o lúzrech jde o příjemnou změnu. Skvěle zahrané, aktuální a vlastně u nás ve všech směrech nezvyklé. I když se generačně míjím, vždy se mi líbili Snowboarďáci a kdyby kvůli ničemu jinému, Janákovi patří dík za zviditelnění Kotka a Mádla. Padesátka a Na střeše se mi jednoduše líbily. ()

Ema57

Mádlův scénář mi lahodil. Je komorní a nápaditý. Ze začátku se mi film zdál pomalý, ale pak mi začalo vyhovovat, jak si užívá Prahu nebo pohyb výtahu. Dostala mě konverzace o homosexuálech a následné registrované partnerství, bavil mě nápad s banány/Warholem a hlavně mě bavil skvělý pan Švehlík a autentický a milý Duy Anh Tran. Jen to pomalé čůrání by stačilo jednou. Vtipné je i to, že se hlavní postava jmenuje jako autor hudby. Povedený film. ()

muskcz

Inteligentní, vtipná komedie. Má to spád, překvapivé i vážné momenty. Mádl umí! Těším se, až film uvidím znovu. [KVIFF 2019] ()

Stíba

Mádl je na začátku své režisérské kariéry a ještě se nějaký ten pátek bude obrušovat, ale ten potenciál v něm bezesporu je vidět. Na střeše je nápadité drama které ale jede tak nějak nahoru a dolu a přes některé nezpochybnitelné kvality u mě jako celek úplně nezabodovalo. ()

Edison Filmhub & Český lev

Edison Filmhub & Český lev

20.02.2020

Edison Filmhub ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií v termínu od 24. 2. do předávání cen 7.3. 2020 promítne všech 17 filmů nominovaných na cenu Český lev. Každý den přehlídky diváci v… (více)

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

15.01.2020

Již 7. března proběhne v pražském Rudolfinu vyhlašování 27. ročníku Českých lvů. Kdo se bude o ceny ucházet? Nejvíce nominací obdržela tragikomedie režiséra Jiřího Havelky Vlastníci. Snímek jich… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes