Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit? (Falcon)

Beata.Stybro

Moc povedené jako celek.Jednak Alois Švehlík geniální, chvíli protivný, chvíli sympatický, rozporuplný, prostě plný tíhy - one man show. Protějšek Duy Anh Tran uvěřitelný v rámci role, která mi patřila. Velmi dobrá kamera, střih. Mělo to dynamiku - chvilku drama, chvilku komedie. Téma - scénář zajímavé. Netušila jsem, jak to skončí, doufala, že dobře a to je u většiny točených filmů vzácné. Konec ale odebere mému hodnocení jednu hvězdu...byl MOC rychlý...kamera klidně mohla projet pokoj, třeba až k západu sluníčka, či rušné ulici. Ale i tak film, co ve mě zůstal a stál mi za to ho komentovat. ()

Vojta.Cina

Pohodový vtipný a lehký film. Líbit se bude asi většině lidí. 🙂 Neni to nic hlubokého, ale zpracování je špičkové. ()

Accacia

Respekt ke každému poetickému českému filmu, ale na mě moc slaďárna... Zahořklý a pedantický, nevypočitatelný dědek, co si léčí komplexy a dovede se pohybovat jen tam kde ho poslouchají. I laskavé vězení je vězení.... Víra je otázka vůle... Místní nadšení moc nechápu teda, ale dobrý no. ()

jabbo123

Po dlouhé době koukám na český film. Ten Mádl v těch rozhovorech a talkshow působí jako docela rozumný člověk. Jeho herecké počátky nehodnotím, nejsem cílová skupina, takže jsem neviděl. Vždyť my Češi, jsme v tolika věcech dobří. Zase dlouho se na žádný český film nepodívám. Dokud ho nenatočí Daniel Vávra, nebo já už nevím ... Nemám ani sílu rozepisovat se o tom, co je na tomhle filmu špatně. Nebo spíš na hovno. Morálnější průjem jsem dlouho neviděl. Patří tomu i to hodnocení tady na čsfd, protože to vypadá, že snad 70% lidí se to nějakým způsobem líbilo. To bolí. Hvězdička za jistou řemeslnou úroveň. ()

tomiy1

Tento snímek neurazí. Raději věnovat hodinku a půl tomuto, než rádoby vtipným komediím viz Špindl nebo ženská na vrcholu. ()

Xakor20

Spousta událostí by se ve skutečnosti zřejmě odehrála úplně jinak a nebo spíš vůbec, ale chápu Jirkův point. Jako multikulti dílo dobrý, mě to bavilo! ()

NinetyOne

Docela mě to překvapivě bavilo. Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to Gran Torino s Eastwoodem. Těch podobností tam je až až. 75% ()

Melodrama

Moc hezký film a skvěle vybrané herecké osazenstvo. Pana Švehlíka st. mám ráda, je to vynikající herec, nezapomenu na jeho roli v "Hadím tanci". Jiří Mádl prostě umí !! Jenom ať se už nemontuje do politiky, to není jeho parketa. ()

BigJohn02

Vůbec to nebylo špatný. Příběh měl hlavu i patu a dva docela nápaditý zvraty. Navíc starýho Švehlíka mám rád od té doby, co jsem ho před mnoha a mnoha lety viděl jako McMurphyho v Přeletu nad kukaččím hnízdem v divadle ABC, kde byl lepší než Nicholson... ()

EternalS

Už u Mádlovi prvotiny Pojedeme k moři jsem si říkal, že se nám zřejmě klube nový, mladý a slibný režisér/scénarista. Uplynulo dalších pět let a snímkem na střeše Mádl své ambice bezezbytku naplnil. Co říct k tomu mnohými kritizovanému "useknutému" konci? Mně popravdě docela vyrazil dech, bylo to jiné, nečekané a hluboké. Takový konec si budu už navždy pamatovat. ()

andydufrsn

Nakonec to nebylo marný, solidní závěr, solidní herci, kde ani jeden nehraje na úkor druhého, prostě dobrá věc, nebylo to ani moc hutné, takže koukatelné pro všechny. Akorát tedy čeho si nejde nevšimnout velká inspirace Eastwoodovým Torinem! ()

prisha

Zacatek se vyvijel velmi slibne. P. Svehlik jako stary morous byl vtipny, trochu ve stylu Gran Torino. Postupem casu vsak tempo upadalo, pointa nic moc a zaver vylozene o nicem. Skoda, potencial to melo. ()

czprava

Mádla mám pořád zařazeného trochu někde jinde, ale tohle se mi líbilo. Režie se mi líbila a v kombíku se scénářem musím přiznat, že jsem se nenudil. PAN herec Švehlík to samozřejmě jen povýšil, o takovém formátu si může každý rejža nechat jen zdát. Výborně jim to sedlo s mladým asiatem, který působil v roli přesně tak, jak divák očekává. Trochu mi tam neseděl ten Dyk, ale to asi proto, že on ty role frajírků prostě fakt dává bravurně. Mě to osobně celé tvořilo jeden ucelený smysluplný a rozhodně pěkně ubíhající celek, rád se na to podívám znovu. Závěr byl doslova "to be continued", jakoby scénárista nechtěl zklmat žádného diváka, tak to prostě nechal na něm. Nicméně závěrečný finish otce a syna Švehlíkových, to byla ta nejvyšší škola pro mladého, táta mu ukázal, jak se to herecké řemeslo opravdu dělá pěkně na dřeň a do morku kostí. To byl koncert pro synáčka, který jen valil bulvy. A že synáček prošel i ledasjakým smetím, ale už předvedl i pěkné kousky, např. jako Mattoni. Mě se to prostě líbilo, tedy plný počet hvězd dám rád a s velkým díkem panu Švehlíkovi a Jirkovi Mádlovi. ()

bonsetti

Viděno náhodou u známých. Je to tak nějak podle obsahu CSFD. Film, který bych jinak nemusel vidět. Ale nakonec tam bylo pár zajímavých chvil. Kdybych na nej koukal sám, tak ho proklikám za 10 min. Není to úplný odpad, dávám 2*. ()

Edison Filmhub & Český lev

Edison Filmhub & Český lev

20.02.2020

Edison Filmhub ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií v termínu od 24. 2. do předávání cen 7.3. 2020 promítne všech 17 filmů nominovaných na cenu Český lev. Každý den přehlídky diváci v… (více)

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

15.01.2020

Již 7. března proběhne v pražském Rudolfinu vyhlašování 27. ročníku Českých lvů. Kdo se bude o ceny ucházet? Nejvíce nominací obdržela tragikomedie režiséra Jiřího Havelky Vlastníci. Snímek jich… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes