Sany33

Poznáte ten pocit, keď od filmu nič moc neočakávate a potom vás prekvapí ako blesk z čistého neba? Toto je presne jeden z tých filmov. Nikdy v živote by ma nenapadlo, že Will Smith zo mňa dokáže dostať také silné emócie ako sa mu to podarilo práve v tomto filme. Herecké esá, ktoré sa vo filme mihli alebo sa veľkou mierou zapojili do deja predvádzajú tiež obdivuhodné výkony. Krásne je, že do poslednej chvíle je pred vami pozadie tragédie zahalené rúškou tajomna a o to silnejší emočný zážitok to vo vás vo finále vyvolá. 92% ()

vyfuk

Film byl pro mne ze začátku chaotický, protože vás vrhl rovnou do nějaké té určité akce a moc se neptal diváků jestli to chápou nebo ne. Nejvíc mne asi naštvalo to, že z traileru se bude Will Smith potýkat se skutečnou Láskou, Smrtí a Časem a přitom to byli pouze najatí herci jinými herci. V každém případě, jak jsem tak nějak proplouval příběhem, byl fakt ten, že se jednalo o dojemnou seanci. Jen je zvláštní, že v rámci scénáře se film právě zaměřuje na smutek, když jeden z posledních počinů scenáristy Loeba bylo Zkus mě rozesmát, což je dle mého jedna z nejzábavnějších komedií poslední doby. Chápu, že se zde najdou lidé, kterým se film nelíbil kvůli tomu, že není podaný tak jak by měl být v rámci etického kodexu a toho, jak to ve skutečnosti chodí. Nicméně, já se ptám. Kolik filmů takových vlastně je. Kdybych se měl zamýšlet u filmů jak by se v nějakých situacích zachovali lidé ze statistického hlediska... asi bych musel snížit hodnocení skoro každému druhému filmu, co jsem kdy viděl. Filmy před Vánoci v sobě skrývají záhadné kouzlo. V roce 2014 mne odrovnal film Soudce. A nyní to dokázalo Collateral Beauty. Bravo. ()

klima777

Nerozumím. A je mi trapně za všechny participující. Cimrman je břídíl... A já rovněž, poněvadž nechci slušně obsazený film splachovat do odpadu. ()

JustMeeKatie

Rozmýšlela jsem se, jestli tomuhle filmu dá 3 nebo 4 hvězdičky. Já bych nejradši dala 3,5 hvězdičky. Na Collateral Beauty jsem se docela dost těšila, protože má opravdu hvězdné obsazení a z traileru mě zaujal i příběh. Film mě celkově nezklamal, je to krásný film, ale čekala jsem, že to se mnou nějak pohne. Jo, párkrát jsem měla slzy v očích - kdo by neměl, když vidí Willa Smithe plakat? - ale jinak ve mně ten film nezůstal. Ve filmu se mi asi líbila nejvíc Helen Mirren, která tedy Smrt ztvárnila na jedničku! Výhradu bych snad měla jen ke vztahu postav Willa Smithe a Naomie Harris - člověk si myslí jednu věc o jejich vztahu a na konci se ukáže, že je to vlastně úplně jinak. Tohle mi přišlo možná trochu vynucené a nelogické. Ale jinak je to pěkný film, na který se dá kouknout během nudného odpoledne. ()

strelenaL

Collateral Beauty mne dohnal k slzám. Ten konec jsem z poloviny neodhadla i když jsem na nějaké stopě (předtuše) byla. Kdyby tam nebylo skvělé obsazení byl by film opravdu ochuzený. Will Smith byl opravdu věrohodný, Edward Norton byl zase velmi zábavný a je fakt skvělý že se k tomuto projektu upsal. ()

Tft

Nikdy nepochopím jak se tak hloupému a naivnímu filmu může upsat tolik dobrých herců. Willa Smitha, který je na zoufalém honu za Oscarem ještě pochopím, ale co tu proboha dělá Edward Norton, Kate Winslet, Keira Knightley a Hellen Miren? Collateral Beauty ač jsem nějak z filmu nepochopil co tenhle výraz má znamenat je nejlépe obsazeným nejhorším filmem jaký jsem snad kdy viděl. Navíc všichni hrají na autopilota a není se čemu divit nemají totiž s čím pořádně pracovat a vypadá to jako by roli v tomhle filmu dostali za trest. Pak je tu Will Smith, který přehrává až to bolí tváří se nasraně, jezdí na kole a vypadá, že by nejraději vběhl na předávání cen a toho plešouna ukradl. Tyhle vážné role mu opravdu nejdou, zlaté časy Bad Boys a Fresh Prince, tahle snaha o vážnoherectví je cestou na dno hereckých vod. Samotný film je pak naprosto debilním pokusem vyždímat z diváka emoce, ale trochu zapomíná na to, že lidi mají na rozdíl od tvůrců v hlavě mozek. Skupina kolegů Willa Smitha, kterému zemřela dcera totiž místo pomoci jejich vyloženě duševně nemocnému šéfovi nastraží léčku aby vypadal jako ještě větší magor a to tím nejsložitějším a nejstupidnějším způsobem. Pořád nechápu jak si někdo po přečtení scénáře mohl myslet, že by se mohlo jednat o další Lásku Nebeskou a dal tomu zelenou. Nemám rád špatné filmy to je jasná věc, ale co nesnáším jsou filmy, které dělají z diváků idioty. Collateral Beauty je naprosto hloupý film, který se snaží hrát si na něco víc a to z něj dělá naprostou zhovadilost. Po závěrečné scéně nejde dělat nic jiného než kroutit hlavou s údivem nad tím jak tohle vůbec mohlo projít přes všechny lidi, díky kterým film vznikl. Kandidát na nejhorší film roku. Nechápu jak se takovýhle film může tady na csfd pohybovat v červených číslech. 28% ()

JohnSmith

Po osmi životech, nebo kolika to bylo, tu je Smith opět v dramatu a snaží se u diváků přivodit slzení. No, někomu to možná přišlo jako super, mě ale ne. Lehce nadprůměrné, takže Wille buď zase Bad Boy ()

Vercinka.

Citlivý, upřímný film o lidských bolestech, herectví Willa Smithe je neskutečné. Krásná podívaná, nic pro cyniky! 90% // ČSFD projekce 21/12/2016 Cinestar Černý Most ()

Hruzi

Osobně jsem od tohoto filmu očekával emoční úroveň jiného Willova filmu (Sedm životů). Nicméně film je skrz na skrz průhledný, dialogy v něm jsou průměrný bez žádné hloubky stejně tak jako postavy, které je říkají. Jediné, co se snad nedá vytknout, je hvězdné obsazení, ve kterém excelují Edward Norton a Helen Mirren. Smithovi naprosto nevěřím, že opravdu přijal to, že mluví se smrtí, časem a láskou, tedy s věcmi (lidmi), které tvoří jeho život. Ačkoli se jedná o průměrný film, ukazuje aspekty života, po kterých divák přemýšlí sám o sobě...což by mu ovšem příběh neměl dovolit...takže je vlastně na divákovi, jaký film si z toho udělá, zda život o lásce, o smrti či o čase. ()

jefff

Tvůrci vyloženě tlačí na diváka, aby za každou cenu brečel jak želva. Jenže když se o něco snažíte tak vehementně, účinek může být opačný. U Collateral Beauty jsem měl pocit, že producenti šli na jistotu. Hvězdné obsazení, dojemný příběh, slzavé téma, jednoduchá zápletka s menším překvapením. Bohužel výsledek by strašně přeumělkovaný a dojem z toho rozhodně nebyl takový, jak asi režisér zamýšlel. Koukat se na to dalo, ale znovu už ne. ()

herr_carter

Nakonec jako pár zdejších hodnotitelů taky možná neúměrně, ale nastřeluji hodnocení na plný počet pěti hvězd. O mě je známo, že na podobné styly filmů, řešících lidské tragédie, prostě odjakživa slyším. Tady mi celý příběh a herecké výkony jednoduše vyrazily dech - navíc je film okořeněn i "lehce mysteriózním přívlastkem", který byl pouze ku prospěchu věci (popisovat nelze, jelikož by se člověk chca nechca nevyhnul spoilerům). Zase jsem byl po dlouhé době z filmu úplně naměkko.................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Soweek

Bez spoileru své nízké hodnocení bohužel obhájit nemohu. Zmíním jen to, že film spoléhá z velké části na naprosto dementního diváka a emočním vydírání. Je velmi smutné, že Will kvuli tomuto opět o rok odložil Bad Boys for Life. ()

sedm.1

To jsem si dal zas nášup, já vůl. Vím, jaký jsem cíťa a dám si takový biják 8D. No jasně, přiznávám, spousta kapesníků padla za vlast, prakticky půlku filmu jsem jen probulel, ale holt v tomto směru se už asi nezměním, na druhou stranu, jako táta dvou malých dětí si na těch pár slziček v tomto případě ale vyhrazuji právo, neboť asi nikdo na světě se nechce dostat do situace Willa Smitha, fakt šílený. Každopádně, hlavním lákadlem tohoto snímku je naprosto neuvěřitelně nabušené obsazení, sehnat takovou sestavu do jednoho filmu je vážně um a štěstí zároveň a samozřejmě v tomto hledu není co řešit, nikdo sice vyloženě nevyčníval, ovšem zároveň vesměs všichni byli opravdu výrazní, podali velice přesvědčivé, civilní výkony a už jen takový casting prostě udělá z každé podívané skutečný zážitek. Zápletku pak nelze označit za nic jiného, než originální a nevšední, zároveň ale i vážně zvláštní, a to především díky úplnému závěru, který veškeré předchozí dění posunul do zcela jiné roviny a krapet jsem ve výsledku nevěděl, na čem vlastně jsem. Ocenit nicméně musím, že i přes velice bolestivé a slzopůdné téma se tvůrci dokázali vyhnout zbytečnému tlačení na pilu, a vystačili si prostě jen s holými fakty, které mi k celkové dojemnosti a silnému emočnímu přijetí bohatě stačili. Za zajímavou musím ještě označit i atmosféru snímku, která se strašně těžko popisuje, nicméně důležité je, že je skutečně působivá. Pro mě jde zkrátka o jednu z nejzvláštnějších, ale i nejdojemnějších podívaných poslední doby, a jedná se o opravdu výraznou podívanou, která dá ale emočně fakt zabrat. ()

Lukoboss

Psalo to tady víc lidí a musím to potvrdit. Je to hvězdně obsazený (až nezvykle), je to drama s vážným tématem, a přitom je to neskutečně plochý a uměle vykalkulovaný, aby to tlačilo na emoce a ještě to vypadalo nějak chytře a záhadně. No takový to prostě není. Většina postav odříkává nějaký fráze a poučky, který si můžete v klidu přečíst na těch debilních fb stránkách pro puberťačky. Pravda je, že herecky to zachraňuje W. Smith s H. Mirren, M. Peňa a E. Norton si hrajou takovou normální ligu (škoda), K. Winslet je nevýrazná a K. Knightley je tam úplně děsná a nezapadá. Toto jsou filmy, kde je potřeba z lidí ždímat emoce, aby v průběhu posmrkali aspoň tři kapesníky, to se tady ale neděje. A to závěrečný jakože překvapení bylo úplně divný a zbytečný, vůbec nebyl důvod to tam takhle nacpat. Co už?! ()

Benedygtus

Trochu prehnany a mozna trochu mrhani hereckymi talenty, ale to uz neni ma vec. Ma vec ovsem je, ze jsem utrousil par slzicek i presto, ze film neni moc povedeny. Zabyva se tak silnym a tezkym tematem, ze jsem podlehl. P.S.: Pro 3* rozhodl predevsim kycovity zaver v nemocnici, ktery si tvurci opravdu mohli odpustit. ()

klukluka

Přiznám se, že jsem tomu nevěnoval plnou pozornost- z počátku jsem nabyl dojmu, že to nebude my cup of tea. A později jsem se v tom pouze utvrzoval. Nechci se totiž u filmu trápit kvůli zemřelé černošské holčičce (a několika dalším dětem). Nechci se trápit kvůli jejich zlomeným rodičům. Nechci se trápit kvůli jedné z hlavních postav, která umírá na rakovinu. Nechci se trápit kvůli několika dalším postavám, které tady mají svoje vlastní, jiná velká trápení. Ne, já opravdu nejsem filmový masochista. Kdybych jím byl, tak tomu nepochybně zatleskám. Takhle se musím ptát: proč? ()