derek007

Asi jako Porsche, se kterým budete jezdit 50 po dálnici. Z filmu s velkým potenciálem vznikla šablonovitá, utlumená hra na jistotu s parchantskýma hlavníma postavama. ()

Wargoo

Je viac než jasné, že nemať tam 5 Oscarových/nominovaných hercov a herečiek, nikto o to ani nezakopne. Ale aj keď tam boli, film veľa vody nenamúti. 3*** a 61,012% ()

Voj.ta

Podle traileru jsem čekal něco trošku víc epickýho, ale nemůžu říct, že bych byl úplně zklamanej. Pořád to byl celkem milej film. Jen to hraní na city mi přišlo moc průhledný, takže to ve mně nenechalo žádnej větší dojem. ()

anatheman

Je problém ve mně nebo mám skutečně pocit, že jsem spatřil kolosální píčovinu? Na film se sice hezky kouká, je obsazen kvalitními herci a svým způsobem má i nějakou myšlenku. Na druhou stranu ale popírá všemi směry logiku a je tak přeždímán emocemi, až je to k zblití. ()

BOURQUE

Film, ktorý vo mne po dlhšom čase opäť vyvolal tie najdôležitejšie myšlienky, akými sú napríklad rodina, priatelia a obetavosť. Silne zvažujem o pridaní štvrtej hviezdičky – uvidíme, ako to bude vypadať po ďalšom videní. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Rockerman

Kolikrát jsem si už sliboval, že se na takovéto citové vydírání nebudu dívat, ale co naplat, zase jsem to porušil. A nakonec toho nelituji, ačkoliv někdy to už je opravdu hodně přes čáru. Navíc je tu opět má milovaná Kate (+ jedna *) a pěkné překvapení na závěr. Přežil jsem to a konstatuji, že to je hezký film. Will je moc dobrý, ale Kejt je lepší! ()

Faila

Mám pocit, že to herecké obsazení byl vážně báječný tah na branku. Hlavní téma filmu i jeho mini témata už jsem viděla zpracované daleko lépe - méně povrchně, méně pateticky, méně přemoudřele, více lidsky. A ten konec mi rozhodil celý film, vůbec jsem ho nečekala, protože mě vůbec nic takového nenapadlo - protože mi to jednoduše nezapadá do toho, co jsem celou dobu sledovala. Ale zjevně jsem jen něco nepochopila. Každopádně mám s tímhle filmem stejně problém, protože ačkoliv scénář jako takový považuju za slabší a vadí mi, že rozebíraná témata byla řešena velmi povrchně (jak si rozhodně nezaslouží) a někdy skoro i hloupě, všichni herci do jednoho vdechli svým replikám určitého ducha, takže to, co říkají, nezní tak plytce a pitomě. Díky jejich provedení se mě tenhle film dotkl a působil na mě velmi lidsky - i když ve skutečném životě bychom si mohli leda tak přát být obklopeni tolika lidmi, kteří z rukávu vždy vytáhnou nějaké to hluboké moudro... S hodnocením tady jsem měla velký problém, rozhodně jsem tomuhle filmu 4 hvězdičky dávat nechtěla, ale nakonec cítím, že nemůžu jinak. ()

Kulda24

V poslední době mě dokáže citově sebrat skoro každé drama a Collateral Beauty není výjimkou. Tvůrci nechtěli mít jen tak ledajaký film a proto do něho nastrkali spousta známých herců. Tváře jako Will Smith, Kate Winslet a Edward Norton to ihned musí film vyšvihnout o jednu třídu nahoru a v tomto případě to platí dvojnásob. Ano, Collateral Beauty je velice zajímavý a hezky zpracovaný film, ale kdyby nemělo takovéto obsazení, pochybuji, že by se pohyboval v červených číslech. Příběhově hezky všechno plyne, ale tvůrci si mohli odpustit pár rádoby wow efektů, které ihned film shazují. Délka je filmu je velice potěšující a pokud chcete něco pohodového a příjemného, tak Collateral Beauty je přímo pro vás. 70%. ()

MickeyStuma

Příběh o životě, smrti, času a smíření s osudem. Není nic horšího, než úmrtí vlastního dítěte. Takový člověk se okamžitě stahuje do ústraní a začne zpochybňovat nejen lásku, čas a smrt, ale dohromady doslova celý vesmír. A někomu takovému je potřeba pomoci. A jak jinak, než psychologickou cestou plného filozofických hříček a rozjímání, protože nic jiného nepomůže tak dobře odhalit nejen to, že láska, čas a smrt se vzájemně blokují, ale hlavně momenty významu a krásy. Probírá se tu smysl života, pojem času a lásky. Filozofie je obor pro laika velmi složitý, takže snímek přirozeně neosloví jen tak každého. A je to škoda, neboť při zamyšlení nad tím vším, co je tu proneseno, si člověk uvědomí, jak je snímek ve své podstatě myšlenkově silný. Hloubka pronesených slov dokáže vnitřně zasáhnout. Ztráta dítěte, nevyhnutelnost smrti, lítost nad zbytečně krátkým životem. To je takový základ dějství, které je zobrazeno hluboce emocionálním způsobem. Will Smith tu ve své roli hodně překvapil a rozhodně byl jasnou volbou k ocenění. Emocionální je i soundtrack, který atmosféře přidává na vážnosti. Takže, pokud se divák zamyslí nad svým životem a bude se ptát, co ho dělá šťastným a jak své štěstí udrží ve smutném či tragickém období, které neustále přichází do života, pak mu snímek ukáže něco, co ve svém životě nikdy neviděl a na co ani nikdy nepomyslel. Jedná se o silný emoční film, který přemýšlí o běžných aspektech života. A něco takového se bez slz prostě neobejde. ()

HenryIvan

Týmto prekvapím asi aj sám seba, ale toto bol film roku 2016, na ktorý som sa asi naozaj najviac tešil. Väčšinou to dopadne tak, že vám takéto vysoké očakávania pokazia celý zážitok z filmu. No toto bol jednoducho film, ktorý bol svojou nenútenosťou priam skvostný. Ja som človek, ktorý keď sa jedná o film dáva zväčša na pocity a tu sa inak ani nedá riadiť. Riešiť réžiu, strih a iné veci by nemalo zmysel, keďže sa v tom nevyznám. Nie som predsa odborník. Herci pôsobili úplne prirodzene ( nepochopím ako mohli byť nominovaný na Zlatú Malinu ), zahrali svoj vysoký štandard. To čo predviedol Will Smith bolo krásne, no hlavne uveriteľné a celé to bolo okorenené výkonmi Edwarda Nortona, Kate Winslet, Michaela Peñu, Helen Mirren a Kiery Knightley. Záver som síce predvídal v celej miere, no to nemení fakt na tom, že to bolo výborné. Pekná, veľmi pekná dráma, ktorej prevedenie sa nevidí často. Ako som uviedol, celé to pôsobí nenútene, pekne to plynie ( až si človek praje, aby to malo dlhšiu stopáž ), aj tie rozmazané zábery, keď sa objavia smrť, čas a láska sú patričné. Pekne sa to pozeralo. 90 %. ()

hrudka

Hluboký lidský příběh na hraně amorálnosti, protože vyrovnání se s žalem v tomhle případě není prostřednictvím hluboce lidským způsobem a jeho důvody už vůbec ne, klade správné otázky a dává poměrně správné a více méně logické odpovědi, kdy se se svými těžkostmi máme svěřovat, mluvit o nich a hlavně je přijmout. Ale to snad každý ví. ()

Kingjiri

Pár lidí se spojí za účelem někomu pomoct (SPOILER: v tomhle případě spíš někoho odstranit z firmy, aby si přišly na pořádný prachy KONEC SPOILERU), přičemž sami zjišťujou, že maj svejch problémů dost. A tak se rozjíždí řada patetickejch scén, kdy se otevíraj třináctý komnaty a občas se i bezmocně brečí. Škoda, že se takhle silnej casting nevyužil na nějakej smysluplnější projekt. Už před projekcí jsem však tušil, že nejsem cílovka a k projekci jsem přistoupil hlavně na přání přítelkyně, která ale nakonec sama řekla, že se o žádnej výjimečnej výkvět kinematografie nejedná. ()

tomik99

Ten nápad celého filmu je velice dobrý. Muž, který je zlomen životem, a neví, co má dělat, je popostrčován vyššími silami, aby se opět vzchopil. Celý ten nápad se mi velice líbil, ale obávám se, že nebyl dobře uchopen, takže výsledek je takový dost nejasný. Will Smith je super herec, ale tady moc neměl co hrát a prakticky jsem si ho pořádně užil jen v první scéně. Snímek má skvělé obsazení, dobrou myšlenku, ale ten tah na branku tam zkrátka nebyl. Škoda. ()

DAPDO

Záleží, jak to kdo pochopí, ale každopádně zajímavej film s dobrýma hercema a Willem Smithem, kterýho jsem v podobně ubrečené roli ještě neviděl. ()

Stíba

Má to něco do sebe a je tu hned několik krásných myšlenek ale s jejich naservírováním i celkovým podáním to je nahoru dolu. S tolika mými oblíbenými herci a pečlivější prací s látkou z toho šlo dostat o hodně víc. ()

Hpatrik

Od režiséra mého oblíbeného Devil Wears Prada, nechápu! Námět "výživný" možná tak pro krátký film, je to špatně napsané, hrozná kamera, střih i režie, hvězdné obsazení které tu nemá co hrát. Emocionálně prázdné (ne však vinou herců) a zbytečné. ()

tranquill

"Jestli je láska počátek a smrt konec, tak já jsem všechno mezi tím..." Zajímavý námět a výborné filosofické "hlášky", ale jinak je to opravdu moc melodramatické. "Nezapomeňte, že život jde dál...a je krásný!" ()

Razzor_82

Takový melodramaticky nahraný kalkul. Plejáda skvělých herců pod tíhou rozplizlého scénáře, což je obrovsky nevyužitý potenciál. Ani ty slzy na závěr jsem Smithovi nevěřil. Zbytečně nevyužitý potenciál s nudnou stopáží nezachrání ani Vánoční atmosféra. Celá kostra filmu padá pod tíhou přehnaně filozofických dialogů. Stejně jako odezní bolest a rány, tak i tenhle film a zítra si na něj ani nevzpomenu. 6/10 ()