Reklama

Reklama

Mizerové: Na život a na smrt

  • USA Bad Boys: Ride or Die (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

Kultovní Mizerové jsou zpět a s nimi i pořádná nálož akce a nekorektních vtipů. Tentokrát však detektivy Mikea Loweryho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence) čeká mise, která by je nenapadla ani v těch nejdivočejších snech. Jejich nedávno zesnulý nadřízený, kapitán Conrad Howard (Joe Pantoliano), byl totiž obviněn z dlouholeté spolupráce s drogovými kartely. Mike i Marcus mají pochopitelně na celou kauzu jiný názor a jsou odhodláni kapitánovo jméno očistit za každou cenu. Netuší však, že za chvíli budou muset sami prchat před zákonem... (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 6

Recenze (106)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Pořád to má styl a sexy miamský vizuál, ale už se přece jen vytrácí nadrzlý humor Mizerů na úkor řešení věku a s tím související zdravotní trable, to fakt ne. Co mě však vadilo nejvíc je práce Robrecht Heyvaerta, já si místy připadal, že to je kamereman co zrovna dostal vycházky. Jestli něco nemusím, tak záběry, kdy já jako divák na akčnéí scénu čumím z pozice pistole, nebo lítám záběry z místa na místo co sekundu, až budu chtít hrát playstation, ušetřím si cestu do kina. V dnešní době, aby akční film, který má alespoň nějakou úroveň i když scénář je značně obroušenej pohledal, takže budu v hodnocení smířlivější a dokonce věřím, že pokud někomu nevadí, kamareman, kterýmu vysadili před natáčením prášky užije si to. Já si příští radši pustím předchozí díly série, který jsou špičkou žánru a ne půrměrem, jako tento kousek. ()

J.Lajner 

všechny recenze uživatele

Druhý díl mě svého času nesmírně iritoval, protože ta kombinace přepálené akce a mnohdy trapného humoru (rozhovor v obchodě s elektronikou) se neskutečně mlátila. Inu, ne každý může psát jako Shane Black v dobách svého kreativního rozmachu. Ve čtvrtém dějství mi poměr akce a humoru přijde daleko lépe vyvážený, za což možná může i letmé brnkání na vážnější strunu. Snahu polidštit ikonickou dvojici hrdinů, tedy kvituji s povděkem. Dokonce mi ani nevadí dnes už poměrně často užívaná šablona, kdy staří dinosauři sice narážejí na mantinely moderní výpočetní techniky, ale nakonec mlaďasům dokáží, že časem prověřené postupy fungují nejlépe (viz čtvrtá Smrtonosná past). Výtky ohledně nepřehledné akce nechápu. Klipovitý střih či delší adrenalinové záběry, jež evokují FPS střílečku jsou moc fajn. Stará škola Johna Woo se nekoná. Akční sekvence spíše drží prst na současném tepu doby, což mě osobně nevadí. Fanouškem téhle série se nikdy nestanu, ale tenhle film si v budoucnu určitě zopakuji. ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Možno o jeden čierny fúz lepšie ako predošlí diel.  Som fanúšikom tejto série a tak sa pochopiteľne teším s každého návratu Smitha a Lawrenca do ich rolí Lowreyho a Burnetta. Trojka po 17 rokoch bol celkom slušný návrat do Miami, no štvorka ako som spomínal vyššie je o trošku lepšia, hlavne v druhej časti. Najväčšie mínus filmu je pomaly nastúp, kde sa dlho nič moc nedeje a nejaká prestrelka to len tak nezáchranní. Tak isto ani vtipy sa úplne nepodarili a že ich bolo požehnane, Lawrence to tam sypal ako s guľometu, no veľa z nich bolo skôr trápnych ako vtipných. Našťastie to zachraňuje druha polka filmu, ktorá je oveľa zábavnejšia, vtipnejšia, ale predovšetkým oveľa akčnejšia a strhujúcejšia (aj keď druhý Bayov vymakaný záver to neprekoná). Veľký podiel ma na tom skvela kamera, hudba, ktorá bičuje film vpred a choreografia akčných scén. Tam kde starí nestíhajú, mlada krv potiahne (Jacob Scipio ako Lowrey jr. je oveľa lepší a aj sympatickejší ako v predošlej časti a to isté platí aj o Reggiem, ktorý nafasoval parádne soličko v baraku). A cameo rolička pre Michaela Baya sa tu tiež nájde. Čo dodať, ja som sa znova dobre bavil. Miamské mrakodrapy a pláže s motívom Marka Mancini v sprievode Smitha a Lawrenca stále dobre fungujú. 85% - 4* ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Obavy z tretieho diela dnes už teatrológii sa naplnili len čiastočne. To však neznamená, že štvrté dielo známeho buddy movie nemá problémy. Je tu predovšetkým zachytenie charakterov postáva a budovanie vzťahov medzi postavami (napr. medzi otcom a synom). Potom sú to vtipy a vízie Marcua, ktoré po určitom čase začnú pôsobiť opačným efektom. Každopádne akčné scény sú solídne, niektoré funny scény/vitpy dokážu fakt pobaviť (napr. keď Reggie chce grilovať). Akčný film, ktorý vás po náročnom dni trochu vypne. Ale viac si od toho fakt nečakajte. P.S.: Cameo v podaní Michael Baya príjemne prekvapilo. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

majo0007 

všechny recenze uživatele

Prvých 20min to vyzeralo na riadny průser. Potom sa to akurát tak ustálilo na priemere, hlavne kvôli kameramanským vývrtkám a neónovo videoklipovému štýlu. Čo mi ale maximálne liezlo na nervy - Lawrencove "osvietenie" - celý film  musel trapne mudrovať. A aby v tom nebol sám, tak tam Smithovi prišili návaly panického strachu... Fakt tieto dve veci si mohli tvorcovia odpustiť a bol by som spokojnejší. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

  • Ve snímku má drobné cameo režisér prvních dvou dílů Michael Bay. Ukáže se zde i se svým Porsche 911, které propůjčil na natáčení legendární akční scény na letišti v prvním snímku z roku 1995. (luka4615)
  • Natáčení započalo 3. dubna 2023 v Atlantě ve státě Georgia, nicméně v červenci bylo pozastaveno kvůli stávce, která tou dobou v Hollywoodu probíhala. Nakonec hlavní natáčení skončilo až v březnu roku 2024. Dále se filmovalo v Miami na Floridě. (fiLLthe3DD)

Související novinky

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (více)

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)

Reklama

Reklama