Má myslet jako vrah, ale musí jednat jako detektiv... Matt Lee Whitlock je řadu let úspěšným šéfem policie v přístavním městečku Banyan Key na Floridě. Každodenní tvrdou prací se snaží získat trvalý respekt mezi kolegy i obyvateli. A protože má právě před rozvodem se ženou Alexou, tajně si užívá s milenkou, vdanou Ann Merai Harisonovou. Jejich milostné dobrodružství je však brzy nečekaně narušeno zprávou lékaře, že Ann je vážně nemocná a nezbývá jí příliš mnoho dnů dalšího života. Pod dojmem této vážné okolnosti, vždy zásadový Matt udělá několik velkých chyb. O pár dní později pak policie nalezne dům Ann v plamenech. Vše nasvědčuje, že v nich Ann i s manželem nejspíše našli smrt. A také je zřejmé, že nešlo o náhodu. Obyvatelé městečka jsou šokováni dvojnásobnou brutální vraždou, kterou se Matt chystá vyšetřovat. Jeho svět se přitom začne rychle hroutit. Postupně vycházejí na povrch skutečnosti naznačující, že hlavním podezřelým je právě on... Akční kriminální příběh natočil zkušený hollywoodský režisér Carl Franklin. Ten vsadil zejména na přesvědčivost hereckého výkonu Denzela Washingtona, kterému svěřil hlavní roli. (Česká televize)

kolemjdouc

I po letech od natočení film neztrací grády..V globále jde o to, že kdyby v tu klíčovou chvíli měl Matt mozek na správném místě a ne níž ušetřil by si komplikace.Mendez pojala svoji roli jako manekýna na molu.Možná ji tam proto i režisér obsadil.Ale běhat v úzké sukni a lodičkách v terénu ....No nevím.Jinak děj vedení správným směrem a proto si divák užije napětí i kdyz mnohé se dá dopředu tušit a příběh nekončí švihnutím diváka o zem nějakým překvapivým zvratem.No ale neberte těch šest nul :-)) ()

peetriss

Průměrná krimi. Pokud přehlédnete spoustu nelogičností a určitou naivitu scénáře, jedná se o ideální snímek pro zabití půldruhé hodinky nudného odpoledne. ()

Paldiny

Zaujímavý filmík čo to spočiatku hrá na drámu no postupne nasmeruje do thrillerových vôd, kde zotrvá do konca. Mne však zmena kurzu nevadila a veruže nevadila v oboch polohách. Funkčná bola zmeska emócii, kedy si otestujeme empatické závity, funkčné boli napínavé scény, kde si tá vôbec najnapnutejšia vystačí s jedným osobným počítačom a meškajúcim faxom. Jediné čo možno snímke vytknúť je mierna podobnosť s Utečencom, ja tam videl aj Nepriateľa štátu a trošku hurá finále, kde sa na hlavného protagonistu usmeje šťastena ako po štvorlístkovom opijáši. Inak slušný napínak, po ktorom mi nebolo ľúto ani vynechaného druhého polčasu parížskeho PSG. Holt, každá prestávka môže odkloniť kurz záujmu ()

system

Jak se tak divam na hodnoceni tak nic moc, ale mozna i tim ze sem necekal vubec nic, se mi dostalo velmi prijemneho prekvapeni. Krimi drama ve starem stylu s jako vzdy nadprumernym Danzelem a velmi, velmi svudnou Evou Mendez. ()

Yardie

Čistých 60%. Je to taková naprosto jednoduchá jednohubka. Po prvních cca 15 minutách je jasné, o co jde. Cca 30 minut je celkem nudných a docela se to vleče. Zbytek filmu ale chytne tempo, pořád se něco děje a utíká to. Nicméně, chybí v tom jakási jiskra a napětí. Film v podstatě plyne, ale nevzbudil ve mě jakýkoliv zájem či emoce. Myslím, že nápad je to celkem dobrý, ale zpracování je takové moc ploché a televizní. Pojmout to jinak, mohl by to být dobrý thriller. Takhle je to film na jedno kouknutí. Howgh! ()

Movie Gourmet

Klasická kriminálka jejíž kvalita se pohybuje na hranici skouknutelnosti. V hlavní roli se zde objeví Denzel Washington a jeho kolegyni a "bejvalku" zde hraje k němu se skvěle hodící (tak jako např. ve filmu Training Day) Eva Mendes. Vše končí nepřekvapivě. Verdikt: 2 a 1/2* - 3* a 65-70 %. ()

Tomyš

Příjemné překvapení, sice s pomalým rozjezdem, ale pak to nabere obrátky a nenudí do konce, dokonce ani v noci, když se má spát. Prima. ()

werus

No. Není to špatné takhle na sobotní pozdní večer. Asi dost očekávatelná pointa (upřímně moje mamča asi po 10 min filmu přesně odhadla a vylíčila mi co se bude dít, kdežto já nevěděla ještě vůbec která bije), talentovaný Denzel a obsotjně hrající Eva, zaručující pánům určitě hezkou podívanou. Myšlenka trochu otřepaná, ale zajímavě pojmutá a divákovi předaná. Ze začátku mě to teda nebavilo a navrhovala jsem změnu kanálu nebo vůbec změnu zábavy, ale musím říct, že Presumpce se docela rozjede a nakonec i baví a jednou nebo dvakrát jsem nápaditý nápad ocenila i obdivným "hmmm" s lehkým pokývnutím :). Co mě ale nenadchlo - hodně trapnej byl ten závěr. Fakt hodně. Balkónovka hadr :). Další věc je, že bych to asi nechtěla vidět znovu a myslím, že na Presumpci brzy zapomenu.. A to se mi u čtyřhvězdičkových filmu nestává = pozitiva - negativa = 3 hvězdičky. ()

rotel

Žiadne veľké prekvapenie sa nekoná. Niekto tu už písal a ja sa s tým absolutne stotožňujem - 3 * sú niekedy horšie ako 1* ()

kaze

Čakala som oveľa viac. Čakala som inteligentné rozuzlenie, ale dočkala som sa len jedného: urobili z toho na konic guláš. ()

Luqi

Naložená Tatrovka - chvíľu to trvalo, kým sa to rozbehlo, ale potom sa to celkom slušne valilo a valilo. Teda to celkom svižné tempo si dokáže udržať pozornosť diváka (takmer) až do konca, napriek tomu, že ide o klasický, predvídateľný príbeh. Jediné, čo ma prekvapilo bol ten úplne, ale úplne zbytočný a zbabraný záver. ()

tragos

Presumpce viny je slabě naprůměrný thriller s kriminální zápletkou, který - vzhledem k tomu, že se od něj nic nečekalo - příjemně překvapil. Ovšem nic průlomového, spíš naopak. ()

merigieren

film má 100 minut nejakého děje, z toho prvních 50 je tak nudných, že sem přemýšlel zda ten film nevypnu a nebudu dělat něco smysluplného. Nejde ani tak co tam bylo (románek detektiva a popis jeho práce), ale jakto autoři natočili, a můžu říct že větší nudu sem nezažil (za to bych dal tak maximálně 1*). Na začátku druhé části jsem prozměnu prokouk hlavní pointu příběhu a své kouzlo film ztratil skoro úpně. Naštěstí přišla radikální změna k lepšímu, následujících 40 minut probíhala jedna zajímavé myšlenka za druhou, dokonce sem byl občas i mile překvapen (4-5*). Nu a posledních 10 minut bylo vrženo k sladkému happy endu... Bohužel celý film nemůže zachráníit světlých 40 minut, proto dávám 2* možná trochu lepší, ale ne o moc... ()

Kolssteyn

"...koukáš jako kříženec všech policajtů z televizních seriálů." Příjemná podívaná, kde nechybělo mnoho do 4*. ()

plagjoklas

Celkom dobrý thriller. mozno je na skodu ze som skorej videl man on fire, ktorý bol podla mna aspon o triedu lepsí. Chýbajú tu také silné scény ako v nom a ani hudba nie je bohvieco. Príbeh pracuje s thrillerovým klisé (nespravodlivo obvinený je vzdy o krok pred tými co ho nahánajú) ale rezisérovi sa to celkom darí a nenudí. Washington tu nepodáva ziaden oslnivý výkon ale dá sa. Jedinou silnou scénou vo filme je prekvapivý záver (ktorý je ale dost lahko predvídatelný). Film nie je nicím výnimocný ale skvelo posluzi ako výpln sobotného vecera ci uz na DVD, alebo len tak v TV ()

Redbee

Přetrpte pomalejší začátek, po 20 minutách se děj rozběhne a uvidíte celkem svižný snímek s předpokládatelným dějem, jasným koncem a sem tam rádoby překvapivým zvratem. ()

mi-ib

Spojení krimi-drama už mi není tak lhostejné jako dříve, a to díky Mystic River. Proto jsem se na Presumpci viny podíval celkem s chutí. Začátek je docela zdlouhavý, uběhne půl hodiny a stále žádný mrtvý. Jenže on musí být trochu delší, protože zápletka je přecejen trochu složitější a tvůrci nám ji skoro celou naservírují hned na začátku. Když ovšem film přejde do druhé části, kdy Denzel Washington musí vypátrat pachatele rychleji než kolegové (hlavně jeho žena Eva Mendes), tak zde se prosazuje právě to drama. Za sebe můžu ríct, že jsem byl dosti napnutý. Délka filmu je tak akorát, aby vás stále udržela v napětí. Avšak pak přichází celkem dost ohraný konec. Jelikož jsem zhlédl film jedním dechem a jen asi po půl hodině jsem se podíval na čas kolik zbývá, dávám slušný 3*. ()