Má myslet jako vrah, ale musí jednat jako detektiv... Matt Lee Whitlock je řadu let úspěšným šéfem policie v přístavním městečku Banyan Key na Floridě. Každodenní tvrdou prací se snaží získat trvalý respekt mezi kolegy i obyvateli. A protože má právě před rozvodem se ženou Alexou, tajně si užívá s milenkou, vdanou Ann Merai Harisonovou. Jejich milostné dobrodružství je však brzy nečekaně narušeno zprávou lékaře, že Ann je vážně nemocná a nezbývá jí příliš mnoho dnů dalšího života. Pod dojmem této vážné okolnosti, vždy zásadový Matt udělá několik velkých chyb. O pár dní později pak policie nalezne dům Ann v plamenech. Vše nasvědčuje, že v nich Ann i s manželem nejspíše našli smrt. A také je zřejmé, že nešlo o náhodu. Obyvatelé městečka jsou šokováni dvojnásobnou brutální vraždou, kterou se Matt chystá vyšetřovat. Jeho svět se přitom začne rychle hroutit. Postupně vycházejí na povrch skutečnosti naznačující, že hlavním podezřelým je právě on... Akční kriminální příběh natočil zkušený hollywoodský režisér Carl Franklin. Ten vsadil zejména na přesvědčivost hereckého výkonu Denzela Washingtona, kterému svěřil hlavní roli. (Česká televize)

J.McClane

Střední část filmu je skoro strhující, Denzel je vždy jen o krůček napřed a svou vynalézavostí dává zapomenout na prázdný úvod, konec je pak...nebudu prozrazovat.. ()

Tominni

Svižná krimi, kde se Denzel Washington snaží najít pravého viníka. Film ubíhá celkem rychle, ale je celkem snadno předvídatelný. Tak tak 3* ()

liquuid

Hrozně moc se mi líbí, jak Denzel ze všeho postupně vybruslí. Někdo tu tvrdí, že příběh je lehce předvídatelný. Ani mi to nepřijde, ba naopak si myslím, že jsem nikdy netušil odhadnout, co se stane.Eva mne naprosto dostala do kolen. Je skvostně půvabná. Doporučuji se podívat. 4H silnéé ()

johnsnow

Taký čistý priemer od Franklina, očividne to režisér na viac nedáva ale niekedy i to stačí. A občas aj humor zapasoval. ()

Filipes

Oddychová záležitost, kde herci (ano i Denzel) prakticky nemají co hrát. Film co prostě začne a prostě skončí. Žádné známky originality či nějakého většího napětí nemůžeme čekat. Jsme li trpělivý dočkáme se alespoň jedné akční scény, Eva Mendes se na nás usměje a nakonec všichni doplujeme ke šťastnému konci. ()

rafix

Dokonalý thriller s vynikajícím Denzelem Washingtonem a půvabnou Evou Mendes. Fim je svižný, pohodový no prostě dokonalý film. ()

Slam7

Skvělej dynamickej film. Hodně vyhrocenejch situací, který Denzel musí vyřešit, někdy to až bere dech! Evička Mendes je k sežrání a nedá hlavnímu hrdinovi ani na chvilku vydechnout. Film výbornej na chvíle, kdy člověk už vážně neví co si pustit...zaručeně každýho minimálně potěší, doporučuju...75% ()

maxnot

Pěkný filmeček na dlouhé zimní večery, kdy si chcete jen sednout a koukat a nepřemýšlet. :-) Klasický výborný Denzel je doplňován vtipnými hláškami soudního patologa v podání Johna Billingsleyho. Vřele doporučuji. ()

Bilky

Aplikovaný scenár z krimi románov 60' rokov ako od J.H.Chase alebo Elmore Leonarda, ktorý funguje iba v danej dobe. Keď je zle transformovaný do súčasnosti vychádza z neho impotentné dielo plné neuveriteľných náhod a scenáristických kotrmelcov. Možno v rukách istejšieho režiséra by to nebol taký guláš. Škoda snahy vynikajúceho Danzela - bohužiaľ je to podpriemerný film za 48% ()

vladi87

Výborný film so strhujúcim dejom a slušnými hereckými výkonmi, sem tam nechýba dobrá hláška najmä od postavy Johna Billingsleyho. ()

sAreOn

Takový nevinný filmeček, který není špatný a nudit se u něj nebudete, ale k dokonalosti mu toho chýbí opravdu hodně. ()

pursuer

Skvělý napínák, a neříkejte mi, že jste (SPOILER!!) při scéně s faxem (/SPOILER) neseděli na kraji gauče . ()

DansteR

Pohodová detektivka s jedním charismatickým poldou, který však musí pracně bojovat o to, na které straně zákona vlastně je. Hoďka a půl slušného krimi thrilleru, který nějak zvlášť nezaujme, ale ani neurazí. Prostě průměr. ()