Reklama

Reklama

Joyce odmítá připustit, že je Will mrtvý, a snaží se s ním navázat spojení. Kluci připraví pro Eleven novou vizáž. Nancy a Jonathan uzavřou nečekané spojenectví. (Netflix)

Recenze (39)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak komu patří tělo nalezené v lomu? Jedenáctka je se svými schopnostmi i mile cynická. Nostalgické slzy dál zákonitě tečou. S minimalistickým obsazením a na malém prostoru si s námi pohrávalo komorním postapokalyptickým survivalem Hidden bratrské duo Matt a Ross Dufferovi už v roce 2015. Mělo za sebou podíl na několika krátkometrážních horůrcích. Následně vyvolalo solidní humbuk, jen si tedy myslím, že dějově bychom se vešli do pěti dílů. Na druhou stranu ona retro atmosféra prostě baví. Člověk se hned cítí zpět jako náctiletý. Tohle je totiž hlavně podařená seriálová pocta všem těm kouzelným sci-fi filmům a mysteriózním hororům z 80. let. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak čtvrtým dílem se seriálem definitivně loučím. Už mě nebaví čekat 50 minut na to, aby se objasnila jedna věc a objevilo se 10 nových záhad, přičemž se člověk skoro celý díl těžce nudí. Už mi nelezou na nervy pouze přehrávající Winona a retardovaný buřtík, ale totálně se mi znechutili téměř všechni ostatní. Zkrátka mi to celé přijde dost nezáživné, příliš nechápu ten všudypřítomný povyk a nehodlám již se seriálem ztrácet ani minutu. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrcům se na temnou atmosféru podařilo úspěšně naroubovat paranoiu spojenou s tajnými vládními akcemi, zároveň vystupňovali napětí a jediným rušivým elementem zůstal přemotivovaný výkon Winony Ryder, která se opravdu snaží strhnout na sebe pozornost. Daří se jí to, tu mou upoutala už v první epizodě, ale alespoň díky tomu více vyniknou herecké schopnosti dětských herců a Davida Harboura. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Záver epizódy prinesie pomerne očakávaný výsledok, čo ale nie je na škodu veci, skôr sa seriál stáva ešte záhadnejším. Top scéna sa odohrá v telocvični počas smútočnej rozlúčky s Willom a možno ide zatiaľ aj o najlepšiu dovtedajšiu scénu seriálu. Jedenástka dokáže svojimi superschopnosťami byť aj vtipná. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

El pomocou vysielačky presvedčí Mikea, že Will je stále nažive. O tom istom je presvedčená aj jeho mama, avšak ani syn Jonathan ani šerif hooper jej neveria, nakoľko v márnici videli jeho telo. Avšak Hooper sa dozvie, že pitvu nevykonával miestny súdny lekár a tak začne pátranie po chlapovi, ktorý telo objavil. Chlapci sa spolu s El zúčastnia spomienkovej akcie na Willovu počesť a vďaka školskej vysielačke sa s ním El dokáže spojiť. Rovnako jeho mama Joyce Willa uvidí v stene a rozhodne sa po ňom naďalej pátrať. Nancy hľadá stratenú Barbaru a spojí sa s Jonathanom, ktorý vďaka nej a svojím fotografiám uverí mame, že Will môže byť stále nažive. Šerif Hooper sa dostane cez ochranku v márnici a zistí, že telo Willa Byersa je podvod. Dr.Brennerovi sa počas výskumu hmoty v laboratóriu stratí člen týmu. Najslabšia epizóda seriálu, pretože podvod s telom nedával žiaden zmysel (políciu bolo jednoduchšie nechať naďalej pátrať po zmiznutom) a aj keď sa prejavila ďalšia schopnosť EL bola epizóda skôr povzbudením pre šikanované deti a návodom pre tínedžrov, aby so svojimi rodičmi hovorili. Seriál Dark priniesol nepochybne sympatickejšie postavy a aj zaujímavejšiu zápletku. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (7)

  • Když se kluci snaží propašovat Eleven (Millie Bobby Brown) do školy, oblečou ji stejně jako Carrie ze stejnojmenné knihy Stephena Kinga. Carrie měla stejně jako Eleven telekinetické schopnosti. (HellFire)

Reklama

Reklama