Kapitola čtvrtá: Tělo (S01E04) (epizoda)

Chapter Four: The Body

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 50 min

El pomocou vysielačky presvedčí Mikea, že Will je stále nažive. O tom istom je presvedčená aj jeho mama, avšak ani syn Jonathan ani šerif hooper jej neveria, nakoľko v márnici videli jeho telo. Avšak Hooper sa dozvie, že pitvu nevykonával miestny súdny lekár a tak začne pátranie po chlapovi, ktorý telo objavil. Chlapci sa spolu s El zúčastnia spomienkovej akcie na Willovu počesť a vďaka školskej vysielačke sa s ním El dokáže spojiť. Rovnako jeho mama Joyce Willa uvidí v stene a rozhodne sa po ňom naďalej pátrať. Nancy hľadá stratenú Barbaru a spojí sa s Jonathanom, ktorý vďaka nej a svojím fotografiám uverí mame, že Will môže byť stále nažive. Šerif Hooper sa dostane cez ochranku v márnici a zistí, že telo Willa Byersa je podvod. Dr.Brennerovi sa počas výskumu hmoty v laboratóriu stratí člen týmu. Najslabšia epizóda seriálu, pretože podvod s telom nedával žiaden zmysel (políciu bolo jednoduchšie nechať naďalej pátrať po zmiznutom) a aj keď sa prejavila ďalšia schopnosť EL bola epizóda skôr povzbudením pre šikanované deti a návodom pre tínedžrov, aby so svojimi rodičmi hovorili. Seriál Dark priniesol nepochybne sympatickejšie postavy a aj zaujímavejšiu zápletku.(6.1.2019)

Tvůrcům se na temnou atmosféru podařilo úspěšně naroubovat paranoiu spojenou s tajnými vládními akcemi, zároveň vystupňovali napětí a jediným rušivým elementem zůstal přemotivovaný výkon Winony Ryder, která se opravdu snaží strhnout na sebe pozornost. Daří se jí to, tu mou upoutala už v první epizodě, ale alespoň díky tomu více vyniknou herecké schopnosti dětských herců a Davida Harboura.(13.2.2018)

Záver epizódy prinesie pomerne očakávaný výsledok, čo ale nie je na škodu veci, skôr sa seriál stáva ešte záhadnejším. Top scéna sa odohrá v telocvični počas smútočnej rozlúčky s Willom a možno ide zatiaľ aj o najlepšiu dovtedajšiu scénu seriálu. Jedenástka dokáže svojimi superschopnosťami byť aj vtipná.(19.11.2017)

napětí i kvalita jde nahoru. Sice mám brutální pocit "vykradení" - tentokrát zase Silent Hill - nicméně protože Silent Hill já rád, tak mi to celkem vyhovuje. čím více věcí se v seriálu odkrývá, tím větší "guláš" to je (myšleno propletení různých filmú/žánrů) ale díky bohu v tom je pořádek :)(12.12.2016)

Tohle byla dobrá epizoda. Mámě hezky hrabe, ale už by bylo fajn dostat víc informací, protože se toho nechci přejist. Kluci jsou stále fajn a jedenáctka je jednoduše epic. Chci vědět víc. Už mi konečně řekněte, co se děje v té laborce, nebo mi houkne (nebo "houkne"?) jako Willovo mámě! Je Barb tam kde Will? Nebo jsou vážně mrtví? Psycho, paranoia, trocha té konspirace. Zatím to splňuje všechny podmínky, proč by se mi mělo líbit. Konec žrádlo.(26.3.2019)

• - Na začátku epizody hraje „Atmosphere“ od Joy Division a po ní následuje „Should I Stay Or Should I Go“ od The Clash. Ve vysílačce slyšíme zpívat písničku „Should I Stay Or Should I Go“ od The Clash. (Bioscop)