Stranger Things - Série 2 (2017) (série)

Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (S02E04)

(epizoda)
  • USA Chapter Four: Will the Wise

Slábnoucí Will se svěří Joyce – se zneklidňujícím výsledkem. Hopper se snaží odhalit pravdu a Jedenáctka si připíše nečekaný objev. (Netflix)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Že by reference na zaporáka It, klauna PennyWise? To je jedno, ale pořád pomalu a jistě přituhuje, a já takové typy dramatu, kde je taková parádní gradace a vzestupná tendence kvality, zbožňuji... Já si říkal, jestli ten "pollywog" není nějaké rané stadium demogorgona - Dustin si pořídil pěkně špatného mazlíka. Doufám, že z El nebude nějaký druhý Darth Vader nebo Magneto, a doufám, že později potká svoji matku. Mimochodem: Díky Winono! Už hraješ lépe! Normálně... Doufám, že se Will nějak zotaví, ale asi vše bude ještě horší a horší. Už se těším na pěkný monstrózní plán Jonathana a Nance. Přeju si, aby se Jimovi nic nestalo. A doufám, že Maxin "brácha" není buzík, aby ve sprchách pak nesklátil Stevena... jo, zatím je to parádně rozehrané. Jedním slovem: Excelent! ... tohle že nepochází z Kingova pera? Mě potěš prdel... ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Aby sme si rozumeli, dávam "len" 60% - ale vidno, že bratia Dufferovci a Shawn Levy (áno, režisér nenávidených Nocí v múzeu a remaku Ružového pantera) majú postavy, univerzum, príbeh, dialógy a postavy v malíčku. Akonáhle sa šerif a Jedenástka hádajú, je to super, má to cveng, má to iskru, má to šťavu. Bohužiaľ, sú tam aj dosť veľké klišé, problémy s logikou (tak neviem, ale kebyže ja sedím v aute a uprostred ľudí ma obkľúči pár týpkov, začnem trúbiť, potom hystericky vybehnem von a začnem vrieskať, že ma chcú zavraždiť) a nuda (akože sorry, ale tá linka s "laboratóriom" ma strašne nudila už v prvej, nieto ešte v druhej sérii. Chápem, že "musela" byť v prvej, ale v druhej by som sa bez nej pokojne zaobišiel.). Chcelo by to poriadnu akčnú scénu, ktorá by zároveň bola megatímovkou v zložení chalanov, šerifa, Jedenástky atď. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Línia s Dartom ma príliš nebaví, cítiť v nej tú stranu béčkovosti, ktorý sa mi na tomto seriáli nepáči. Naopak línia s polom, tajomnými kresbami a monštrom má tú správnu tajomnú atmosféru. Will the wise sa našťastie venuje najmä tomu druhému a možno je to aj postavami, ktoré sa okolo tej ktorej dejovej línie točia. Šerif, El či skôr Jane Will a mamka sú proste zaujímavejší, ako "bezzubák" s novým chrupom. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Joyce nájde Willa na ihrisku a chvíľu jej trvá, kým ho privedie "k sebe", Potom, ako ho odvezie domov zisťuje, že Willovi sa znížila telesná teplota, vadí mu teplo a preto sa so žiadosťou o pomoc obracia na šerifa Hoopera, ktorý sa pohádal s El, nakoľko porušila pravidlá a vystavila sa nebezpečenstvu. Šerif spolu s joyce zistia, že Willove zdanlivo nesúvisiace čmáranice predstavujú zložitejší obrazec v ktorom šerif vytuší koreňový systém sveta Upside down. Jonathan a Nancy sú zadržaný pri pokuse kontaktovať pani Hollandovú a odvlečú ich do laboratória, kde im vedci vysvetlia, že majú Upside down pod kontrolovou, ale nechcú aby sa k nej nedostali, ako inak, Rusi. Mike s priateľmi vyčlenia s týmu Max a Mike tuší, že Willovu môžu pomôcť tým, ak nájdu Darta. Dustin, ktorý ho u seba skrýva zistí, že Dart sa vyvíja nad očakávanie rýchlo a pochutí si na Dustinovom kocúrovi. El, ktorá po sebe upratuje neporiadok, ktorý pri hádke s Hooperom spôsobila sa dozvedá o svojej matke s archívu, ktorý ma šerif v sklepe. Ani druhá séria sa nevyhla slabším momentom a stále je cítiť, že seriál je primárne určený detskému a násťročnému publiku, avšak druhá séria osloví viac aj náročnejšieho diváka. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak jo, s Dartem a Dustinem už není zábava, spojení těch dvou už mě začíná trochu nudit, o to víc mě teď baví Will. Kdysi jsem si dělal výkop na přípojku na vodu, pomáhal mi brácha a dělalo to asi deset metrů při osmdesáti číslech hloubky, takže sorry, šerife, ale ten výkop vám fakt nevěřím. To byste na konci vypadal trochu jinak. Atmosféra byla výborná, ale fungovala hlavně ve Willově dějové linii. ()

• V epizodě zazní písně „This Is Radio Clash“ (The Clash) a „Push It To The Limit“ (Paul Engemann). (Duoscop)