Kapitola sedmá: Kousnutí (S03E07) (epizoda)

Chapter Seven: The Bite

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 55 min

"Happy fourth of July!" ... Great Scott! Oslavy Dne nezávislosti bohužel ani v nejmenším nepanují v pozitivním duchu, přestože v úzce výbušném. Pasáž vzdávající hold legendárnímu Návratu do budoucnosti doprovázené originální hudbou Alana Silvestriho neměla chybu, při níž jsem se doslova tetelil jako doposud nikdy. A kdo si všiml samotného Stevena Spielberga?! Prostě neskutečné .... "Takže si celou dobu tvořil vlastní armádu." "Taky říkal, že vás všechny zabije." "No. Tak to je milý."(4.7.2019)

Ako som sa obával a predpokladal, to najlepšie si tvorcovia nechali až na koniec. Čo je na jednej strane super (konečne to v siedmej epizóde dostáva šmrnc), ale na druhej nie (krutou daňou za to je prvých šesť dosť nudných častí). Sedmička obshauje plno skvelých momentov, ako je WC pokec, hľadanie misy pri cereáliách, "křupanské námluvy", New Cola a samozrejme koniec, na ktorom sa konečne stretnú skoro všetky postavy.(3.8.2019)

Hooper bojuje s ruskými agentmi počas osláv 4.júla, El sa podarí odraziť útok tvora z Upside down a Dustin ochraňuje Steva s Robin. Takže celá séria v znamení hrozby z Ruska, Robin sa prizná že je LGBT a americký čávo policajt čo nevládze v teréne dobehnúť spútaného chemika z laborky v pohode rozbije ruských agentov, k tomu prirátajme tenisky Converse a Vans z roku 2018 v čase keď má premiéru film Návrat do budúcnosti a pochopíme prečo dnešná mladá generácia fičí na pozitívnej energii, nemá žiadnu úctu k starším a po vystriedaní 5 zamestnaní za 3 mesiace vidí chybu len a len v zamestnávateľovi. Klasika u Stranger Things je že predposledná epizóda tak akosi zníži jeho úroveň preto, aby sa opäť v poslednej mohol blysnúť.(5.7.2019)

To clear things up in my head,musím říct,že i přes naprostou nechuť se podívat na třetí sérii,byla asi hned po té první ta nejlepší. Spousta skvělých hlášek,momentů a scén,noví přírustci do Stranger Things byli fakt kůl a taková ta mystičnost celého Stranger things stále zůstala,ba dokonce bych řekla i gradovala. Co se týče finále,jakožto posledního dílu třetí série,nezůstalo ani jedno oko suché a to i když jsem si říkala,že brečet nebudu,nebudu a nebudu. Spoiler ahead -- když Hopper a Billy umřeli,říkala jsem si 'to je jako ono? to je to co mě má rozbrečet?',pak ovšem El vzala do ruky proslov od Hopperse a here we go,to prostě nešlo se udržet. Posledních pár minut na Kamčatce,které bylo jasným blikajícím červeným světélkem,že se můžeme těšit na čtvrtou sérii,mě naprosto nasralo.Však to poztrácí veškerý smysl..Ale tak co,když to vydělává,right.(6.8.2019)

Tak tady bych jen rád dodal, že jsem rád že jsem se dočkal doby kdy seriály vypadají jako AAčkové filmy. A taky toho že ikdyž můj nejoblíbenější seriál třetí sérií naprosto předělají, dokáží to udělat z největší parádou a naprosto úžasně. Tady v tomto díle jsem si poprvé za sérii uvědomil že se dívám na Stranger Things a ten pocit co jsem měl na konci fakt nezapomenu. Je to super. Postavy skvěle prokreslené a třeba takový Steve fakt ušel velký kus cesty, za ty tři roky co je seriál na světě. Postavy co nám přišli až ve trojce se podle mě do celkového ansáblu skvěle hodí. A plottwist s orientací mi přišel naprosto dokonalej. Fakt nemám rád jak teď v každém seriálu musí být minimálně pět afromanů, indové, eskimáci a lidé s orientací třeba na zvířata. Každopádně zde mi to přišlo naprosto skvěle napsané a chápal jsem naprosto všechny věty co se v té scéně řekli a pokud to vzalo mě tak to beru jako skvěle odvedenou práci. Mimochodem na Návrat do budoucnosti jakožto jeden z mých oblíbených filmů ani nemá cenu upozorňovat. Byl jsem blahem bez sebe. Vzalo mě to /99%/ Stranger Things je pořád nejlepší věc co se dá v dnešní době sledovat(6.7.2019)