Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Belsazar

Příliš zmatené a místy přepálené. Dlouho jsem se na film těšil. Nemohu přímo tvrdit, že jsem byl zklamaný, ale čekal jsem zkrátka něco lepšího. Skákání v čase mezi scénami mi obvykle nevadí, ale tady jsem nebyl schopen vnímat logiku příběhu. 3,5 *. ()

Shitonit

Na mě strašně složitej film, kterej je dost super, dost koukatelnej, ale vyžadoval ode mne poněkud více pozornosti, než jsem mu byl schopen věnovat. Po několikátém pokusu se mi podařilo poskládat v kebuli děj, začalo mi svítat, a výsledkem byl docela fajn pocit. Takže s chutí dávám rovných pět gramů. ()

Jafes

Zprvu se může zdát, že nejsilnější stránkou filmu bude samotný příběh. A světe div se není tomu tak. Při zpětném pohledu se žádná příběhová revoluce nekonala. 21 gramů stojí především na netradičním vyprávění, které je divákovi servírováno nechronologicky. Tento přístup, ale zapříčiní to, že film vtáhne a nepustí a vy si budete dvě hodiny lámat hlavu, co se to děje a v jaké časové linii se film zrovna odehrává. Zkrátka snímek umí skvěle upoutat divákovu pozornost. A nelze opomenout s jakou vervou se do svých rolí ponořila ústřední trojice - Naomi Watts, Sean Penn a především Benicio Del Toro. Z toho chlápka jde totiž strach, i když brečí. A nelze se divit faktu, že si za tuhle roli vysloužil nominaci na zlatého plešouna. ()

hazdrova

Skáčem, skáčeš, skáčeme. Riadna preskačka medzi scénami. Zaujímavé prepojenie, ale dosť komplikované. Samotný názov filmu a to čo sa za ním skrýva, je však veľmi pekné. 3,6* ()

Zveldr

Být schopný vyprávět příběh takhle? Hmm..to si troufne udělat jen a jen zkušený režisér a scénárista..být schopný nás uvést omyl v prvních 15 minutách a pak v 45 minutě nás přesvědčit, že jde vlastně o jiný příběh než jsme si mysleli? Jo to se dnes nevidí. Proto nás to ohromuje. V 45 minutě jsem věděl, jak asi příběh dopadne, ale co všechno skrývá bylo víc ohromující, než bych dokázal vymyslet. Pocitu opravdového zoufalství a všech pocitů v příběhu mi odhalili dvě věci. Herecké výkony a stylizovaná kamera. Herecké výkony byli strhující a zaslouží si můj obdiv. Kamera? O tom, jak snímek vypadá, jak se kamera dokáže pohybovat, tak realisticky, až ji začneme vnímat, jako opravdovou součást příběhu je neskonale perfektní. Nikdy jsem takhle stylizované záběry neviděl a musím pokleknout a vzdát hold Rodrigovi Prietovi. PERFEKTNÍ ()

Zdenda

Já nemůžu jinak než za 5. Z tohodle filmu se budu zpamatovávat ještě zatraceně dlouho. Dokonce uvažuju o druhé projekci v kiněa to se mi stalo poprvé. *** Po druhém shlédnutí dodávám: 100 % deprese. Film, z kterého není uníku. Výkon Naomi je pro mě jedním z nejlepších ženských hereckých počinů, co jsem kdy viděl... ()

Meescha

SKvely film s jednim ALE.... Prvnich par minut je clovek lehce zmateny z preskakovani v case, ale brzy si zvyknete a pak prijde to zminene ALE: uz od pulky filmu temer presne vite, co se stane a prekvapi Vas jiz jen par momentu. Proste neni to Memento, kde jsem po konci filmu prekvapene ziral na obrazovku, proste to ted chtelo vic zamotat a nechat dovaka dele tapajiciho... Jinak herecke vykony jsou fantasticke a film jako celek je velmi dobry (bohuzel ne na 5*) ()

snake

Není co dodat.Iňárritu překonal metu, nastavenou svým dílem Ameros Perros.Lidi zde opět spojuje autonehoda, od níž se odvíjí celý příběh, tentokráte ale mnohem temnější a hlavně mnohem lidštější.Zatímco u Ameros Perros jsem měl pocit, že film je jaksi částečně videoklipový a méně cituplný, o tomto filmu musím říci pravý opak.Film u mě zbudil veliké city.Z hrdinů mně nepříjde zcela kladný vůbec nikdo.Nejzápornější je pro mě pak postava Naomi Wattsové.Film má v dnešní době již celkem zaběhlé schéma chronologické zpřeházenosti, což mu ale rozhodně neubírá na kvalitě.Dalo mi docela námahu se ze začátku zorientovat, kde se nacházím.Jinak v podstatě není co dodat...Film je mistrovské dílo. ()

Hydr0gen

Syrové emoce téměř vylézají z obrazu, ať už je to díky perfektním hercům, preciznímu řazení děje nebo zvláštně zrnitému obrazu...Drsný zážitek, ještě silnější, naléhavější a pro mne osobně i prostě lepší než předchozí režisérovo Amorres Perros. 10/10 ()

pikacu

Ked som to pozeral, bol som z toho rozsekaneho poprehadzovaneho pribehu cim dalej tym viac unaveny. Navyse mi akosi unikol zmysel chronologicky poprehadzovaneho deja. Inak to mohlo byt minimalne o jednu hviezdicku viac, snad aj dve. Penn a Del Toro exceluju, a Naomi v nicom nezaostava. Mozno niekedy umierame preto, lebo uz dalej nevladzeme uniest tych 21 gramov. ()

pepino

Mozaika, puzzle skládačka, střepy zrcadla ( viz golfista)....Je spousta možností jak nazvat skladbu tohoto filmu. Cíl je ale jasný. Ukázat osudy více lidí, které se postupně spojí a to co nejoriginánějším způsobem. 21 gramů je jeden z filmů, který njlépe reprezentuje tento hit posledních let. Skládání a proplétání osudů zdánlivě odlišných lidí. Musím uznat, že Alejandrovi to vyšlo skvěle a dovedl tuto ideu do skoro dokonalého konce. K dokonalosti ale trochu chybí. 4 hvězdičky si ale tento mexický režisér zaslouží. A samozřejmě herci taky. Bez ních by to nebylo ono ( hlavně Wattsová, Pean a Del Toro) ()

herrbierer

Geniální film, ale nemůžu si pomoct, Amores perros se mi libili víc. Nicméně jde jen o věc osobních preferencí, jinak se jim 21 gramů bez problémů vyrovná, možná je i ve své genialitě předčí. Vedle Režisérova talentu a skvělých hereckých výkonů film zdobí především hodně netradiční forma vyprávění, kdy jednotlivé příběhy sledujeme na přeskáčku a ještě k tomu časově zpřeházeně. Zpočátku sice absolutně nebudete tušit, na čem jste, ale ten pocit, když to čím dál víc začíná do sebe zapadat a vy si utváříte čím dál tím ucelenější obraz toho, co se stalo, je nepopsatelný. Zároveň je však třeba upozornit na fakt, že film je značně depresivní, a tak není dobré si ho pouštět pro zvednutí nálady. ()

curfew77

Na rozkoukání nenápadný film, který si vás ale ukradne a nepustí. Výborné herecké výkony (mě osobně doslova odrovnal Sean Penn), mrazivá atmosféra, syrová kamera a dojemný, ale přitom lacině neubrečený příběh. Co tedy chybí k dokonalosti? Benicia DelTora prostě moc nemusím a to ani tady. Začátek filmu je na můj vkus malinko zdlouhavý a najdou se i pasáže, kdy se člověk přece jen mrkne na hodinky. Silná místa (a že jich je) to ale přebíjejí, takže pro mě 85 % neboli slabších pět *. ()

Pai-Mei

Parádne herecké výkony v podaní Benicia, Seana a Naomi. Typický Inarritov film, časovo rozbitý na kúsky, ktoré sa postupne spájajú aby do seba na konci všetko dejovo zapadlo. Film má rovnakú atmosféru ako o tri roky starší Amores perros a zaslúži si tak isto full house. ()

Jaromír

Pokud jste citlivější povahy, tak se na 21 Grams nedívejte. Syrové, nudné, nezáživné ztvárnění těch nejhorších možných lidských osudů, bez špetky nadhledu. Humus :(, hotový metač špatných emocí bez jakéhokoliv smyslu. ()

DKNY

S každým dalším zhlédnutím mě ten film dostává nějakým novým, dříve netušeným, momentem. Miluju Seana Penna a Naomi Watts a Benicia Del Tora..tenhle film je takový nářez, jaký se moc často nevyskytuje. Všeho je tam tak akorát, vše je dotažené do dokonalosti a vše do sebe krásně zapadá. Pro mě jeden z těch filmů, které potřebuju vidět minimálně jednou ročně. ()

pride

Naomi je proste fatálne dobráá herečka. Tá hádka v jej dome pri dverách, to mi až išli zimomriavky po tele. ()

Zlaticko1

Moc mě to nesedlo ještě se asi na to podívám... Nějak mě nesedí způsob střihu kamery... jinak dobré herecké výkony .. jinak dobrý příběh .. ()

reygadas

Skutočne brilantný snímok, ktorý dostane človeka svojou tragikou a dojemnou a až miestami intímnou atmosférou, ktorá skúma životy troch postáv, ktoré sú si zdanlivo cudzie, ale v jednom momente sa ich životy pretnú a spoja. Z tohto výsledného celku vznikne tragický okamih a film ponúkne divákovi aj odpustenie a ľútosť, ktorá je tak úprimná, že sa dotkne najhlbších miest v srdci človeka. Jeden z najkrajších filmov v celej bohatej histórii kinematografie. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)