Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

fantoci

Celkem dobře natočený thriller inspirovaný slavnou detektivkou Agathy Christie. Jen trošku by si tvůrci měli pohrát s logikou, která občas v příběhu chyběla. Nikdy mi například v podobných filmech není jasné, kdy se má, v tomto případě, na ostrov pro hrdiny vrátit helikoptéra. ()

Triple H

Renny Harlin je slušný remeselník, takže jeho film príjemne odsýpa a nenudí. Problém je v scenári, ktorý je variáciou na Desať Malých Černoškov, ale je neskutočne deravý a blbý. Toto majú byť experti na behavioristiku a profilovanie vrahov? Hádžu po sebe obvinenia typu- "To ty si varil kávu!", "Ty si chcel, aby zavrel vodu!" a podozrievajú toho, kto je absolútne najokatejšou možnosťou (policajt) a tým aj najnepravdepodobnejšou. Ako experti by mali uvažovať trochu, ehm, odbornejšie. Spočiatku je film ešte zaujímavý, ale s prvou smrťou na ostrove to ide všetko z kopca. Tipnúť si vraha je jednoduché, pretože je použitá stará finta s odpútavaním pozornosti. Použitá je však tak okato, že nájdenie vraha len uľahčuje. Val Kilmer bol tých 5 minút, čo na obrazovke pobudol dobrý a je škoda, že nemal väčší priestor. Slater ukázal riť a potom sa z natáčania vyparil aj so svojím šekom. Samotný námet je celkom sľubný (pamätám si, že spomínaná kniha mala veľmi dusnú a nepredvídateľnú atmosféru), ale je spracovaný béčkovo a lajdácky. Škoda. Ale v sobotu večer to zase nijak neuškodí. ()

M-arta

Deset malých černoušků Agaty Christie s přehledem převálcuje tuhle zbytečnou řezničinu a na placatém útvaru ještě čile zatančí charleston... ()

ivan_drago

Překombinovaná hra na detektivy se slušnou porcí napětí. Nebýt toho, že se Harlin snažil aby to bylo tak moc cool a drsný, mohů z filmu vytěžit o moc víc. ()

LiborGondek

Velmi zapeklité. Jeden z nás je sériový vrah, ale kdo? Dobrej film, dobře obsazený, plný dobrodružství, akce a také mnoho dalšího. 70% ()

Raven0

Jasně, konec není zrovna nejlepší, kolikrát jsme něco podobného viděli v jiných filmech? Ale přesto... Jsem se po celou dobu filmu královsky bavil. ()

ywo666

Dal by som 4, ale niekedy to až veľmi hrkalo v logike. A chytrý film u ktorého nesmiete premýšľať? To nám asi bude niečo zle. Každopádne Harlin je solídny režisér. A film nenudí ani chvíľu. Ale scénarista sa až tak nepredviedol, lebo tie medzery boli občas fakt veľké. 70% a prikláňam sa k nižšiemu, lebo jednu scéna extrémne nedávala zmysel. ()

noriaki

Nejsem úplně jistý, jestli uškodil Renny Harlin scénáři, nebo scénář jemu, ale asi nebudu daleko od pravdy když řeknu, že si podrazili nohy tak nějak navzájem. Film má chytrý námět, ale tím to taky končí. Schopný režisér by z něho ovšem vymámil víc. Vraha jsem odhadl ještě před příjezdem na ostrov a postupem času jsem se ve své volbě jen utvrzoval. Bohužel nejde o jeden z těch příběhů, vypadajících jako by je vymyslel mazaný schizofrenik. I kdybych pominul prvek náhody, tak zbývá výtka, že na přípravu vražd není dost času. To že se vycvičení profesionálové chovají jako parta idiotů a že scéna v bazéně by nutně dopadla opačně, bylo asi všem úplně jedno. Vrcholem zmaru je hudba, pohřbívající i ty poslední zbytky atmosféry. Kupodivu film příjemně odsýpá, mordy jsou efektní a herci solidní, takže nakonec jsem byl vcelku spokojený. ()

Master19

Na filmu, kde musí padouch na konci deset minut vysvětlovat, jaké měl ke svým činům pohnutky, a jak co vlastně udělal, není něco v pořádku. Jestli měla chytře vypadat závěrečná rošáda "je to tenhle, ne tenhle, tak přece tenhle...", tak mě spíš utvrdila v bezradnosti scénáře. Jediné, co mě zaujalo, byla rotující kamera a střelba ve vodě. ()

JohnSmith

Renny Harlin se celkem oklepal z průšvihů,co má za sebou a natočil solidní thriller.Způsoby jak agenti postupně umírají jsou zajímavý a při tom netlačí na pilu.Trochu nevěrohodný pro mě byl LL Cool J jako zaměstnanec ministerstva spravedlnosti a bitka mezi Coolem a Millerem byla doslova trapná.Morrisová je od první chvíle podezřelá a na zabití,Velasquezová není vůbec sympatická a co mě nejvíc naštvalo,Slater mrtvej po deseti minutách a Kilmer po pěti minutách zmizí a objeví se až na konci jako loutka. ()

drake31

Tento film som raz náhodou videl v telke a bol som unesený, neskôr som ho zohnal na DVD a vychutnal som si ho celý bez zbytočných reklám. Skvelé obsadenie, perfektná atmosféra, príjemné ostrovné prostredie. Skvelé. Jeden z najlepších filmov ktoré som kedy videl ... ()

sahe

Někomu se to líbí, ale mě to nezaujalo... takový průměrný akční thriller s nějakou zápletkou, která je nakonec ale nic moc.... ()

Andreas83

Začátek celkem šlape ale postupem času se z filmu stane jen průměrná podívaná u které toho moc nevymyslíte ale na pobavení to stačí. ()

Emerelle

Poprvé jsem tento film viděla na lyžáku a ta atmosféra byla naprosto úžasná, po nějaké době jsem si na tento film opět vzpomněla a když jsem se na něj podívala, tak to už nebylo ono, chyběla tomu ta atmosféra :o)...Proto jen 3* ()

nevermore

Když Vám ve vyvražďovačce pomřou ty více sympatické postavy hned zkraje a zůstanou už jen ty méně sympatické, není to zrovna příjemný :) ()

fefee

Kolísavé medzi solídnym thrillerom a klišovitou akciou v náznakoch bitiek ala segalové C-éčka. Nuda však moc nehrozí čo je fakt, no ani úžasný dojem to nezanechá tak že na to zabudnete behom mesiaca. Verdikt: solídny priemer. ()