Filipův otec Honza Marvan patří do party mániček, po které jdou policajti z okresní správy SNB jako po „závadové mládeži". Rozluštění rodinného tajemství, proč Filipův otec zemřel, je na dosah. Bude to i brána z šedivých osmdesátých let, v nichž je Filip po nehodě uzavřen? (Česká televize)

Reyak

Líbí se mi nastupující tempo. Česká televize mě dokázala, po Četnických humoreskách, opět přitlouct do židle. Ze začátku mě mrzel snadno prohlédnutelný konec, ale ten šel stranou. Pozadí je důležitější. Reálie, mluva a charaktery na jedničku + honička v autech. ()

huspenina33

Dobrý. Strašně se mi líbí " přerod " Klementa ( Homza Budař ) z relativně komické postavy, postavy k smíchu, která ve všem vidí kontrarevoluci na ultra Stébackou svini. Taky zlý bankéř ( Tomáš Jeřábek ) se vybarvil, mlácení telefonním seznamem :-) Za mě dobrý. ()

izmi

Konečně zajímavej díl! Trojan ustupuje do pozadí, parodie na socialismus taktéž, perfektní výkon slizkého Klementa. Názorné a polopatické zúčtování Filipa Marvana se svým otcem a konečně překročení tabu a zásah hlavního hrdiny do minulosti. To přináší napětí a očekávání, co jeho činy způsobí, ale nakonec je ze vzpomínky z dětství zřejmé, že otec by partu napráskal tak jako tak a ovlivnění minulosti Filipem tak (zatím) nic fatálního nezpůsobilo. Osvěžující je taky, že Filip ani Jan konají, aniž by dali najevo proč to dělají a s jakým záměrem, to lze jen vytušit. Neméně zajímavým momentem je opakovaná situace, kdy Filip má při domovní prohlídce zase ztopit důkazy. Stejně jako v první části. Za mě skutečně dobrá a oduševnělá podíváná, mistrovsky zpracovaná. Zatím nejlepší díl. ()