Filipův otec Honza Marvan patří do party mániček, po které jdou policajti z okresní správy SNB jako po „závadové mládeži". Rozluštění rodinného tajemství, proč Filipův otec zemřel, je na dosah. Bude to i brána z šedivých osmdesátých let, v nichž je Filip po nehodě uzavřen? (Česká televize)

Esgalnor

Tak jo, teď už těch pět hvězd dám. První díl byl dost rozpačitý, pak se tempo stupňovalo, minulému dílu jsem prostě nechtěl ještě dát tu pětihvězdu, protože co když to mohla být jen výjimka... Ale ne, nebyla. Je to čím dál lepší. Pátý díl dělá z dobré kriminálky luxusní psychologické drama, kde teda herci podávají vynikající výkony - Trojan perfektní, a to se může objevit klidně na chvíli, Neužil čím dál charismatičtější, Bárdos okouzlující, Budař přesvědčivá svině a Hádek taktéž překvapuje. Mysteriózní složka ohledně uvíznutí v minulosti tady funguje víc než předtím. Jedině zamrzel divně sestříhaný wtf moment ke konci ohledně sjetí ze silnice; a předvídatelný konec. Zbytek dílu to ale rozhodně kompenzuje, podnětů k zamyšlení a metafor (ač se v nich normálně nevyžívám) tu je spousta, rozhodně se divákovi dostane pod kůži. Strhující. ()

IvcaSammet

Po slabší epizodě se kvalita zase vyšplhala na nejvyšší příčky. Parádní epizoda, zase jsem po celou dobu ani nedutala. Opravdu jsem s každým dílem víc a víc nadšená! Hlavně Kryštof hraje parádně, dokonce i srdce zabolelo při té nakládačce :) ()

LachtanShows

Konečně díl, který se neškatulkuje mezi ty, jež stojí sami za sebe a nehrají si s linkou z jiných dílů, ale právě naopak. Konečně se pořádně rozjíždí myšlenka s cestováním časem a dokonce jsem se pákrát přistihl, že myslím na německý skvost Dark. Třeba se k němu Svět pod hlavou přiblíží víc. ()

MiniMinion

Kriminálky se nám překlenula v psychologické drama. Sakra, sakra dobrej díl, rozhodně nejlepší zatím. Děj se hodně posunul, Neužil, Hádek i Budař byli špičkoví, ostatní měli maximálně omezený prostor, a to bylo jen dobře. Hodně se těšim na pokračování. Čest. ()

mh.mail

60% — Tak jsme se dozvěděli, proč se zabil Marvanův otec. Trošku dřív, než jsem čekal. Stejně jako hlavní hrdina jsem zvědavej, co tedy bude důvodem k dalšímu setrvávání v daném roce. ()

inachisio

Konečně se dozvídáme důvod Marvanovy návštěvy minulého století. Příběh je napínavý, chvílemi až absurdní, hlavně v tom, co se děje ve Filipově hlavě. Opravdu, za tento musím pochválit hlavního hrdinu, jelikož dramatičnost a právě tu absurdnost a zvláštní rozporuplné pocity ve mě vyvolal jeho projev, výrazy i slova, která pronášel a jak je pronášel. Po shlédnutí vlastně nevíme, co si máme o Filipovo otci myslet. ()

topi80

I mně se tento díl líbil, byť ho oproti ostatním nepovažuji za nikterak vyčnívající. Ani zde v recenzích vyzdvihované herecké výkony nevidím jako nějak ohromující. Budař jede svou klasickou polohu (hraje to stejně jako skladníka Úlisného z Vratných lahví), nějakou super mrazivost ve mně nevyvolává, v podstatě je pořád tím fráze přežvykujícím svazákem z předchozích dílů. Kupodivu to nějak nevadí, k čemu přispívá scéna "Tohle jsi ty za 20 let". U Hádka mám taky problém, jeho máničkovský nastávající táta mi nepřipadá o nic lepší než ten pozdější troskoidní fotr ze vzpomínek. Přitom právě v tomto dílu by měl přijít nějaký zásadní zlom osobnosti. Jenže ten nepřichází, Honza je pořád stejný, jen si uvědomuje, co provedl. Každopádně jsme odhalili nečekaně brzy jedno tajemství, teď jen doufám, že se zbývající motiv neomezí na něco jako Terminátor. ()

nula87

Skvělý díl, který vůbec nebyl kriminálkou, ale těžkým psychologickým dramatem. Nebýt podle mě zbytečné romantiky v úplném závěru, mohlo to být za plný počet. Tentokrát Budař zastínil Trojana, ale jeho Klement byl prostě skvělý. ()

fugyx

Síce bez (ozajstného) prípadu, ale zato sa toho dosť objasnilo. Skvelé stvárnenie prepojenia troch časových liniek - hlavný dej v kóme (minulosť), záblesky zo súčasnosti a spomienky na detstvo - je v tomto diele asi najsilnejšie a urobené precízne. // Z Klementa sme sa doteraz len smiali pre jeho premotivovanosť a záľubu v kádrovaní, tentoraz vystrčil rožky, až z neho šiel trošku strach // Na druhej strane - začo tých dvanástich odviezli na stanicu, kvôli futbalu a pivu? A len tak bez ničoho? Asi sa to vtedy dalo... ()

Fuksinka

Regulerní psychologické drama. Konečně jsme nahlédli do Filipovi duše a dozvedeli se, co vlastne k otci cítil. Ze to nebyla jen nasranost na jeho sebevraždu, ale taky pocit vinny. Pomalu začíná být jasné, že Filip nemá jenom zjistit, co se stalo, ale také zachránit sám sebe. Tímhle dílem se mohl celý seriál totálně podělat, naštěstí se to nestalo. Kromě vyzrazení pointy v první minutě, nemám co vytknout. ()