Závadová mládež (E05) (epizoda)

Závadová mládež

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 1 h

Tak zmeniť budúcnosť zmenou minulosti, pôjde to? Nájsť svojho Johna Connora a zachrániť ho, alebo postarať sa o vlastné tehotenstvo? Naozaj vlastné. Trochu menej zábavná epizóda, ale o to ďalej sa posúva príbeh. Vyzerá to tak, že by sa podľa mena režiséra mali po dvoch striedať závažné a zábavné epizódy. –––– Jak říkal soudruh Stalin: Není člověk, neni problém.(30.1.2017)

Tak jo, teď už těch pět hvězd dám. První díl byl dost rozpačitý, pak se tempo stupňovalo, minulému dílu jsem prostě nechtěl ještě dát tu pětihvězdu, protože co když to mohla být jen výjimka... Ale ne, nebyla. Je to čím dál lepší. Pátý díl dělá z dobré kriminálky luxusní psychologické drama, kde teda herci podávají vynikající výkony - Trojan perfektní, a to se může objevit klidně na chvíli, Neužil čím dál charismatičtější, Bárdos okouzlující, Budař přesvědčivá svině a Hádek taktéž překvapuje. Mysteriózní složka ohledně uvíznutí v minulosti tady funguje víc než předtím. Jedině zamrzel divně sestříhaný wtf moment ke konci ohledně sjetí ze silnice; a předvídatelný konec. Zbytek dílu to ale rozhodně kompenzuje, podnětů k zamyšlení a metafor (ač se v nich normálně nevyžívám) tu je spousta, rozhodně se divákovi dostane pod kůži. Strhující.(30.1.2017)

Policajt prenesený do minulosti sa dozvie o otcovi neveľmi lichotivé veci. Na druhej strane si konečne zatrtká, čím sa to tak nejako vyváži. Trojan je tu nejako v úzadí. Ani to nevadí, slizká boľševická úslužnosť jeho kolegu Budařa, to tiež hravo vyváži. Z normalizačných hitov odzneje opakovane Kratochvílovej V stínu kapradiny, ale nakoľko je to kvalitný song, nevadí. Z ďalších pop odkazov 80. rokov je možné zhliadnuť ešte pár záberov sledovačky epizódy Mimikry z dobrodružstiev majora Zemana. Takže vcelku výživné.(31.1.2017)

Co čumíš tak smutně!? Absurdní humor předchozích dílů je ten tam, tohle je docela drsné kriminální drama. Nerovný souboj Klementa Kratěny s Honzou Marvanem. Myslete si co chcete, ale Jan Budař zde předvádí svůj (alespoň doposud) životní výkon (scénárista při psaní postavy Klementa určitě pomyslel na komisaře Guitreaua z filmu Dva muži ve městě). Scéna výslechu Honzy se vryje do paměti a je Budařovým a Hádkovým hereckým koncertem par excellance. A z Judit Bárdos se definitivně stává femme fatale. 100%.(3.9.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Soudruhu SNB, chcete vidět taky moji občanku? Mám tam moc hezkou fotku." Jako bývalý člen závadové mládeže jsem touto epizodou vyloženě zklamán. Nic se nevyšetřuje, zmatený cestovatel Marvan se chová jako idiot a mlácení závadového Marvana telefonním seznamem to prostě nespraví. Jako jediné pozitivum tentokrát vidím Klementa, protože žádný jiný nedůchodce na světě patrně nedokáže tak opravdově procítit "skvělou muziku" Karola Konárika.(5.2.2017)

• - Jedna z postav má na bundě nakreslené logo americké skupiny Death. Ta byla ale založena v roce 1983, tedy až rok po tom, kdy se seriál odehrává. (p3tris)