Závadová mládež (E05) (epizoda)

Závadová mládež

Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi

Česko, 2017, 1 h

Tak jo, teď už těch pět hvězd dám. První díl byl dost rozpačitý, pak se tempo stupňovalo, minulému dílu jsem prostě nechtěl ještě dát tu pětihvězdu, protože co když to mohla být jen výjimka... Ale ne, nebyla. Je to čím dál lepší. Pátý díl dělá z dobré kriminálky luxusní psychologické drama, kde teda herci podávají vynikající výkony - Trojan perfektní, a to se může objevit klidně na chvíli, Neužil čím dál charismatičtější, Bárdos okouzlující, Budař přesvědčivá svině a Hádek taktéž překvapuje. Mysteriózní složka ohledně uvíznutí v minulosti tady funguje víc než předtím. Jedině zamrzel divně sestříhaný wtf moment ke konci ohledně sjetí ze silnice; a předvídatelný konec. Zbytek dílu to ale rozhodně kompenzuje, podnětů k zamyšlení a metafor (ač se v nich normálně nevyžívám) tu je spousta, rozhodně se divákovi dostane pod kůži. Strhující.(30.1.2017)

Tak zmeniť budúcnosť zmenou minulosti, pôjde to? Nájsť svojho Johna Connora a zachrániť ho, alebo postarať sa o vlastné tehotenstvo? Naozaj vlastné. Trochu menej zábavná epizóda, ale o to ďalej sa posúva príbeh. Vyzerá to tak, že by sa podľa mena režiséra mali po dvoch striedať závažné a zábavné epizódy. –––– Jak říkal soudruh Stalin: Není člověk, neni problém. – Soudruh Stalin se mýlil. Není to tak, že zmizí člověk zmizí problém.(30.1.2017)

Regulerní psychologické drama. Konečně jsme nahlédli do Filipovi duše a dozvedeli se, co vlastne k otci cítil. Ze to nebyla jen nasranost na jeho sebevraždu, ale taky pocit vinny. Pomalu začíná být jasné, že Filip nemá jenom zjistit, co se stalo, ale také zachránit sám sebe. Tímhle dílem se mohl celý seriál totálně podělat, naštěstí se to nestalo. Kromě vyzrazení pointy v první minutě, nemám co vytknout.(30.1.2017)

• topi80

Možná nejsem dostatečně intelektuálně na výši a potřeboval bych nějaký výklad pro blbce, ale nějak jsem zabloudil ve zmatenosti tohoto dílu i v mozkových pochodech Filipa Marvana. Rozumím tomu, že hlavní hrdina je poněkud "mimo" a nemusím mu rozumět ve všem, ale mlátit svého otce a vyčítat mu něco, co se teprve stane... Dobré bylo Budařovo promluvení do duše, ať už v poněkud groteskní podobě do duše mladého závadového děvčete, tak poněkud drsněji v náhledu do budoucnosti závadového mladíka.(16.10.2019)

Konečně zajímavej díl! Trojan ustupuje do pozadí, parodie na socialismus taktéž, perfektní výkon slizkého Klementa. Názorné a polopatické zúčtování Filipa Marvana se svým otcem a konečně překročení tabu a zásah hlavního hrdiny do minulosti. To přináší napětí a očekávání, co jeho činy způsobí, ale nakonec je ze vzpomínky z dětství zřejmé, že otec by partu napráskal tak jako tak a ovlivnění minulosti Filipem tak (zatím) nic fatálního nezpůsobilo. Osvěžující je taky, že Filip ani Jan konají, aniž by dali najevo proč to dělají a s jakým záměrem, to lze jen vytušit. Neméně zajímavým momentem je opakovaná situace, kdy Filip má při domovní prohlídce zase ztopit důkazy. Stejně jako v první části. Za mě skutečně dobrá a oduševnělá podíváná, mistrovsky zpracovaná. Zatím nejlepší díl.(1.2.2017)

• - Jedna z postav má na bundě nakreslené logo americké skupiny Death. Ta byla ale založena v roce 1983, tedy až rok po tom, kdy se seriál odehrává. (p3tris)