Závadová mládež (E05) (epizoda)

Závadová mládež

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 1 h

• Necrotongue

Po výborné čtvrté epizodě jsem se dočkal těžkého zklamání. Ano, doba to nebyla jednoduchá, ale na rozdíl od tvůrců si myslím, že ten správný depresivní dopad přichází v kontrastu s humorem, tentokrát humor chyběl a místo toho, abych přemýšlel nad závažnými skutečnostmi, zjistil jsem, že se vcelku nudím. Václav Neužil na mě v tomto seriálu působí poněkud mdle, takže díl postavený na procesech, které probíhají v hlavě poručíka Marvana, mi připadal jako krajně nezáživný.(29.4.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Soudruhu SNB, chcete vidět taky moji občanku? Mám tam moc hezkou fotku." Jako bývalý člen závadové mládeže jsem touto epizodou vyloženě zklamán. Nic se nevyšetřuje, zmatený cestovatel Marvan se chová jako idiot a mlácení závadového Marvana telefonním seznamem to prostě nespraví. Jako jediné pozitivum tentokrát vidím Klementa, protože žádný jiný nedůchodce na světě patrně nedokáže tak opravdově procítit "skvělou muziku" Karola Konárika.(5.2.2017)

Tak zmeniť budúcnosť zmenou minulosti, pôjde to? Nájsť svojho Johna Connora a zachrániť ho, alebo postarať sa o vlastné tehotenstvo? Naozaj vlastné. Trochu menej zábavná epizóda, ale o to ďalej sa posúva príbeh. Vyzerá to tak, že by sa podľa mena režiséra mali po dvoch striedať závažné a zábavné epizódy. –––– Jak říkal soudruh Stalin: Není člověk, neni problém.(30.1.2017)

• klukluka

Proč se to bere tak strašně vážně? Vždyť ten žánr volá po vtipu..? A teď nemyslím Karola Poláka, ale celkově by to měla být lehce stravitelná podívaná... Tady motáme obžalobu dobových policejních praktik s cestováním v čase..? Prorežimní hovada přitom hrají komici..? Filip Marvan nesympatická figura nikoliv z budoucnosti, ale po výplachu mozku. Zdejší nadšení nesdílím.(31.1.2017)

Policajt prenesený do minulosti sa dozvie o otcovi neveľmi lichotivé veci. Na druhej strane si konečne zatrtká, čím sa to tak nejako vyváži. Trojan je tu nejako v úzadí. Ani to nevadí, slizká boľševická úslužnosť jeho kolegu Budařa, to tiež hravo vyváži. Z normalizačných hitov odzneje opakovane Kratochvílovej V stínu kapradiny, ale nakoľko je to kvalitný song, nevadí. Z ďalších pop odkazov 80. rokov je možné zhliadnuť ešte pár záberov sledovačky epizódy Mimikry z dobrodružstiev majora Zemana. Takže vcelku výživné.(31.1.2017)

• - Jedna z postav má na bundě nakreslené logo americké skupiny Death. Ta byla ale založena v roce 1983, tedy až rok po tom, kdy se seriál odehrává. (p3tris)