Závadová mládež (E05) (epizoda)

Závadová mládež

Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi

Česko, 2017, 1 h

• klukluka

Proč se to bere tak strašně vážně? Vždyť ten žánr volá po vtipu..? A teď nemyslím Karola Poláka, ale celkově by to měla být lehce stravitelná podívaná... Tady motáme obžalobu dobových policejních praktik s cestováním v čase..? Prorežimní hovada přitom hrají komici..? Filip Marvan nesympatická figura nikoliv z budoucnosti, ale po výplachu mozku. Zdejší nadšení nesdílím.(31.1.2017)

Policajt prenesený do minulosti sa dozvie o otcovi neveľmi lichotivé veci. Na druhej strane si konečne zatrtká, čím sa to tak nejako vyváži. Trojan je tu nejako v úzadí. Ani to nevadí, slizká boľševická úslužnosť jeho kolegu Budařa, to tiež hravo vyváži. Z normalizačných hitov odzneje opakovane Kratochvílovej V stínu kapradiny, ale nakoľko je to kvalitný song, nevadí. Z ďalších pop odkazov 80. rokov je možné zhliadnuť ešte pár záberov sledovačky epizódy Mimikry z dobrodružstiev majora Zemana. Takže vcelku výživné.(31.1.2017)

Tak jo, teď už těch pět hvězd dám. První díl byl dost rozpačitý, pak se tempo stupňovalo, minulému dílu jsem prostě nechtěl ještě dát tu pětihvězdu, protože co když to mohla být jen výjimka... Ale ne, nebyla. Je to čím dál lepší. Pátý díl dělá z dobré kriminálky luxusní psychologické drama, kde teda herci podávají vynikající výkony - Trojan perfektní, a to se může objevit klidně na chvíli, Neužil čím dál charismatičtější, Bárdos okouzlující, Budař přesvědčivá svině a Hádek taktéž překvapuje. Mysteriózní složka ohledně uvíznutí v minulosti tady funguje víc než předtím. Jedině zamrzel divně sestříhaný wtf moment ke konci ohledně sjetí ze silnice; a předvídatelný konec. Zbytek dílu to ale rozhodně kompenzuje, podnětů k zamyšlení a metafor (ač se v nich normálně nevyžívám) tu je spousta, rozhodně se divákovi dostane pod kůži. Strhující.(30.1.2017)

Regulerní psychologické drama. Konečně jsme nahlédli do Filipovi duše a dozvedeli se, co vlastne k otci cítil. Ze to nebyla jen nasranost na jeho sebevraždu, ale taky pocit vinny. Pomalu začíná být jasné, že Filip nemá jenom zjistit, co se stalo, ale také zachránit sám sebe. Tímhle dílem se mohl celý seriál totálně podělat, naštěstí se to nestalo. Kromě vyzrazení pointy v první minutě, nemám co vytknout.(30.1.2017)

Rodinná terapie ve stylu Návratu do budoucnosti. Lehce edukativní přidaná hodnota. Nevyrovnané a opět dramaturgicky rozvezlé na všechny strany. Psychologická mátožnost postav skrytá za jedno osobní delirium? Neužil balancuje mezi snesitelným minimalismem a toporností. Fakt záleží, co mu zrovna Štindl vkládá do úst - jestli slova, nebo štos papíru.(7.3.2017)

• - Jedna z postav má na bundě nakreslené logo americké skupiny Death. Ta byla ale založena v roce 1983, tedy až rok po tom, kdy se seriál odehrává. (p3tris)