zdepapepa

Nechápu vás ostatní, podle mě se tento rádoby vtipný snímek pouze veze na úspěšnosti ostatních děl, je tu pár vtípků, dabing je též z řady kvalitních. Jen se nemůžu zbavit pocitu že to všechno už tu bylo a v lepším provedení. Například veverka zde a v Karcoolce (tam byla lepší). Možná proto že jsem Karcoolku viděl první, ale když si animáče kradou i charaktery, tak je trochu problém u scénáristů řekl bych... ()

Cimr

Bál jsem se, moc jsem se bál. Od začátku jsem k tomu přistupoval jako k infantilní "dojemné" sračičce ala Madagaskar. U první scény s dobýváním do automatu jsem si říkal: ,,Hm, tady někdo viděl hodněkrát Dobu ledovou." Ale moc dlouho mi mrzutost nevydržela. Netrvalo to ani dvacet minut a byl jsem k televizi připoután takovým způsobem, že jsem si ani nemohl jít dolít pití. Je pravda, že příběh není ničím originální, ale je to napínavé, animace je krásná a humor pobaví dítě stejně jako intelektuála. Stačí jenom dát těm roztomilým zvířátkům šanci. ()

Wysch

Největším plusem je sympatická délka (= nezačne nudit), největším mínusem vykastrovaná inovace (= všechno už jsme někde viděli). ()

Praxis

Roztomilá blbůstka na hodinku a půl, která potěší, občas vykouzlí nezapomenutelné hlášky a samozřejmě scéna s energy drinkem a veverkou. Jinak se dá říct, že to vykrádá leccos a kdecos a na kulty v podobě Shreka, Hledá se Nemo apod. to nemá ani náhodou. Nemůžu říct, že jsem se nudil, ale těch vtipů tam bylo na můj vkus příliš málo, a té akce taktéž. No, co se taky dá vměstnat do 83minut, že? 69% ()

ivishka

Noaco...mě se to líbí...Je to dementní??Je to bez vtipu a nápadu? Pusttě si novodobého Loraxe a tohle je uplně perfektní stará klasika mezi animáčema(s nadsázkou).Můžu ho vidět pořád podobně jako Madagascar a tlemím se jako malé dítě.Není nic co by mě tak oslovilo a pohltilo zároveň.Třešničkou na dortu jsou perfektní animace,maličká veverka a luxusně autenticky zanimovaní lidé se svými náladami a přemrštěnými reakcemi. ()

Jillen

Po Madagascaru velice slušné :). I celkem zábavné...opravdu víc jak Shrek 2 což jsem nečekal...ovšem bacha Pixar bude plivat Autíčka! Dávám 80% ()

nirvanafan

Bohužel musím konstatovat, že tohle mě opravdu nechytlo. Není to vtipné a ani tak zábavné, jak bych čekala. Dětem se to asi líbit bude, ale při srovnání s konkurencí je to hodně slabé. ()

numi

Tak tomuhle říkám slušnej rozjezd filmu - ještě jsem se pořádně ani neusadil a už jsem byl přikovanej k sedadlu. Ne však na dlouho, protože další hodinu jsem se válel smíchy po podlaze... ;o) Over The Hedge je neuvěřitelně kvalitní animovaná komedie, ve které překvapivě nehrají prim krásné animované zvířátka (tím nechci říct, že by se mi nelíbily), ale výborný scénář napěchovaný až po strop neutichající akcí a odzbrojujícími dialogy! Moc mě potěšil fakt, že ještě stále se najdou lidé, kteří natočí animák podle scénáře a ne animák jen z toho důvodu, že mají dobrého ilustrátora, který nakreslil "superextrasrandovněroztomilé" zvířátka. Škoda přeškoda, že jim v závěru tak nějak došel dech. I když on je i ten závěr zřejmě k popukání legrační a napínavý zároveň, ale ona prostě ta první hodinka nastavila laťku tak strašlivě vysoko, že závěr prostě působí prázdně. Over The Hedge je přesto pro mě druhým nejlepším animákem všech dob - hned za druhým Shrekem - a to jako doporučení úplně stačí, ne? [červen 2006] ()

buldock

Já si nemůžu pomoci přátelé , ale mě se to líbilo! Ano v příběhu naleznete spoustu klišé , ale na druhou stranu pěkné postavy prakticky všech zvířat , slušné dialogy , občas černý humor , povedenou animaci , slušnou porci akce , poučení pro děti že lhát se nemá a pěkně vygradovaný závěr , který apeluje na důležitost soudržnosti , přátelství a rodiny. Z postav si mě získal Mýval RJ , který byl skvěle namluvený Brucem Willisem a líbil se mi ze všech zvířátek asi nejvíce a to i díky tomu že (jak už to v těchto příbězích bývá) v něm zvítězilo dobro nad zlem. Ještě chci vzpomenout postavu veverky , která mi silně připomínala dvojici bratří z rodu vačic z pokračování doby ledové. Nesmím zapomenout také na to jak tvůrci použili logo THX a jeho znělku , bod navíc :-) Oněch 83 minut uteklo jako voda a já jsem na konci filmu odcházel od televize spokojen , ještě připomínám že jsem animák viděl v originálním znění s titulky. Film: 84% ()

gogos

Nadherna animace, solidni hudba, perfektni pribeh. Zpracovani je na velmi dobre urovni, je to celkem napinave a obcas i zabavne. Misty jsem se smal opravdu moc. Presto to na meho animakoveho favorita (Ice Age) nema ani omylem... Vaham mezi 3 a 4 ale priklonim se ke 4 hvezdam... ()

blackrain

Dreamworks dělá velmi pěkné animáky. Není to v žádném případě jen pohádka pro děti. Je určen naprosto všem. Já jsem se velmi příjemně bavila. Poklidné soužití divokých zvířat naruší příchod všetečného mývala. Zvířata to měla hodně vychytané a vymyšlené. Nejlepší ze všech byla veverka. Někdy jsem měla pocit, že je to spíš tryskomyš. ()

kaylin

Takový příjemný animovaný film, který má celkem ujetou zápletku, klasicky příjemné zvířátkovské postavy a lidi v těch zlých. Není to nic objevného a mám pocit, že tohle je prostě jen něco, co jsem už viděl mnohokrát. Je to sranda, ale není to úplně k popukání, stejně tak ty ostatní emoce nejsou nijak skvěle podány jako celek. ()

PogoJoe

Děti ať si jednu až dvě hvězdičky přidají. Je to zábavný film, plný taškařic, šklebů, honiček, pádů, nadsázky, radosti, optimismu, skotačení, barev, zviřátek, veverek, dobrůtek a mravních "poučení". Rodina nade vše. Kamarádi se nezrazují, zloduši vždy špatně dopadnou. Typicky rodinná podívaná. Shrekovi nebo Nemovi tento animák nesahá ani... řekněme po prsa (hrudník). Ve srovnání např. s Madagaskarem jsem se bavil téměř stejně. Po několika komentářích a přečtených recenzích jsem čekal malinko víc, ale zklamán nejsem. Je to... dobré, nikoliv skvělé. ()

swed

Lepší průměr mezi současnými animáky. Rozumná délka, roztomilé postavy, kvalitní animace. Na druhé straně lehce nezajímavý příběh a neoriginální gagy. Fim který neurazí, ale ani ničím nepřekvapí. 7/10 ()

Aiax

Jedna scénka - kafem naspídovaná veverka (nebo co to bylo). Jinak je to další zaměnitelný animák, kterých je dvanáct do tuctu. ()

Aleee89

Na tuhle animovanou komedii jsem se docela dost těšila, ale musím říct, že z ní nijak odvařená po shlédnutí nejsem... Není to tak roztomilé jako jiné animáky. Grafika opět skvělá, to se musí nechat, ale to teď je všude u animáků, takže to už prostě neohromí. Vtipy a povedené gagy by se tu opravdu našly, to jo, jenže celkově mě to fakt nebere. Ale radši mám stejně zvířátka než auta. ()

Fanucci

Krásně animované...opravdu klobouk dolů. Ale to už v současné konkurenci mezi animovanými filmy nestačí. Filmu nesmí chybět dobrý příběh. A ten snímek Za plotem má...Co možná trochu chybí je víc vtipných situací. Celkově jsem ale spokojen... P.S Kritika konzumních lidí je v tomto filmu někdy až neúprosná. Skoro jsem se styděl:-) ()

wipeout

Po Cars som si myslel, že ma už nijaký americký animák nemôže viac dostať, no práve táto záležitosť ma s potešením na mojej strane vyviedla z omylu. Myslel som si tiež, že téma pobehujúcich zvieratiek so super funny lockom je už dávno pasé, no opak je pravdou a hlavne kvôli úžasným dávkam humoru, ktorými sme obsipávaný celý čas až mi rozum postáva nad tím ako sa také kvantá nápadov mohli natlačiť do 83 minút. Jednoducho Over the hedge čerpá všetko to čo na podobných animákoch bolo dobré a pridáva svoj vklad v podobe nikdy nekončiacich skečov. Ako príklad môžem uveisť scénu s prvým prekročením Stena jedinečnou korytnačkou so sťahovacím pancierom. Toto je proste zábava a od toho tu animáky podoobného rangu sú, takže nevidím nijaký problém udeliť plné hodnotenie. ()