Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda sa rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka. Bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslem ji zabít… Všichni si myslí, že je mrtvá, mladá žena však šťastnou náhodou vražedný útok prežije, jen upadne do kómatu. Po pěti letech se vrací z temného prahu smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Všeho schopná hrdinka, která si říká “Nevěsta”, musí nejprve zjistit, kdo je proti ní a jestli existuje někdo, kdo by stál na její straně… U upraveného domku v rezidenční čtvrti zvoní mladá žena. Otevírá jí další mladá žena černé pleti. „Černá mamba“ si přišla vyřídit účty s jednou členkou komanda, které kdysi zmasakrovalo na svatbě celou její rodinu a další svatebčany. Ona sama přežila po poslední Billově kulce a čtyři roky pak strávila v kómatu. Nyní se mstí. Vernita Greenová z komanda Zmijích zabijáků, dnes počestná paní Bellová, manželka lékaře a matka čtyřleté dcerky, brzy nato umírá. Pokusila se Černou mambu zbaběle zastřelit, přestože si právě domluvily schůzku, při níž se měly čestně utkat v boji… Černá mamba má seznam celkem pěti lidí, které chce zabít. Mstí se nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě, o které při masakru přišla. Vernita Greenová je její druhou obětí. První – O-Ren Ishii – přišla na řadu o něco dřív… O-Ren Ishii je obávaná a proslulá nájemná vražedkyně. Jako malá dívka byla svědkem toho, jak byli zabiti oba její rodiče. Ve dvaceti letech se s ní stala nemilosrdná mašina na smrt. Mezi jejími hlavními pomocníky jsou advokátka Sofie, původem Francouzka, a zejména teprve sedmnáctiletá, zato mimořádně krutá Gogo. O-Ren Ishii figuruje na prvním místě seznamu smrti, který sepsala Černá mamba. Ještě než se za ní vypraví, musí si obstarat dobrou zbraň… Navštěvuje ostrov Okinawa a na něm jistého muže jménem Hattori Hanza, proslulého výrobce samurajských mečů. Přestože už nové zbraně dávno nevyrábí, pro Černou mambu udělá výjimku. Musí si ale měsíc počkat. Přesně tak dlouho trvá výroba meče „na škodnou“, který se nikdy neunaví. Teprve potom se může Černá mamba vydat do Tokia a vyhledat nebezpečnou ženu, jejíž přezdívka v zabijáckém komandu zněla Korálovec… (TV Prima)

foundation

Niektore sceny mi prijdu genialne ale inde je to pre mna zbytocne roztahane a nudne. Vychadza mi z toho silnejsi priemer. Ale ak by som tomu mal dat znamku aj spolu s druhym dielom je to uz na tie 4. Vol 2 sa mi pacilo o nieco viac vo vsetkych smeroch. .Niektore zabery su opat genialne a je ich viac ako v jednotke ale hlavne sa mne osobne zdalo ze Tarantino presiel viac k tomu co ovlada najlepsie. Dlhe dialogove vymeny vzdy na zaver s urcitou akcnou pointou a prakticky bez hudobneho doprovodu. Ale z celkoveho pohladu JE to sice Tarantino a nemozem povedat ze sa mi to nepaci ale ovela radsej si pozriem jeho Reservoir Dogs,Pulp Fiction alebo najnovsie aj Hansa Landu :D ()

mi-ib

Umě Thurman se docela vyhýbám. Prostě mi nepřirostla k srdci. Ale nízké hodnocení není kvůli ní. Prostě tentokrát mi Tarantino nepadl do noty. Dovoluji si tvrdit, že kdyby pod tímto nebyl podepsán Tarantino, tak je Kill Bill v modrých číslech. Je ovšem pravda, že jeho prvky, které dodal jinak strohému ději, film trochu pozvedají. Když to srovnám s dobrými "kung-fu" filmy, tak mi tady chybí nějaký pořádný děj, jelikož to co je mezi bitkama, považuji jen za takovou celkem nudnou vatu. Navíc samotné bitky mě samotné taky moc neuchvátily, až na tu kdy Nevěsta naplácá členovi Yakuzy. Takže 2*. Jednu za to, že to neni úplnej brak a jednu za poslední větu filmu, která mě trochu nalákala na dvojku. Jenže, když jsem viděl stopáž dvojky, zas mě to těšení malinko pustilo. ()

Al44...

Barvité zpracování značně jednoduchého příběhu o pomstě. Z počátku jsem si myslel, že jde o parodii, protože mi připadne první epizoda opravdu (nechtěně) komická. No naštěstí to zachraňuje "japonská" epizoda, která je pojatá velmi experimentálně a film tu na několik minut vystřídá i kvalitní animovaná sekvence. Opravdu mi nesedí ten balast zbytečných a hlavně rádoby "drsných" hlášek, které nikterak nerozvíjí děj a jsou ve scénáři filmu hlavně tzv. na efekt. Jasně je vidět ovlivnění starými, krvavými japonskými samurajskými filmy - zde je to ale natočeno tak, že je celá tato dramatická látka zlehčována (většinou nepovedeným) černým humorem. ()

Asertio

Bezkonkurenčně TOP10. Většinoví diváci si tento film vyloží jen jako ultimátní krvavou řež a následně se rozdělí na dvě skupiny - ty, kterým se takováto řež líbí a ty, kteří něčím tak laciným opovrhují; já tento snímek vnímám spíše jako umělecké dílo geniálního režiséra, u něhož jsou krvavé bitky spíše doplňkem na pozadí. Čím vícekrát jsem film shlédnul, tím více se mi úchvatnost, drobné detaily a skryté významy vyjevovaly. Brát tento film jen jako akční krvák je jako sníst z pomeranče pouze slupku a zbytek zahodit. Jako celek je to prostě paráda, postavy jsou skvělé, akce zábavná a druhá polovina (Kill Bill: Vol. 2) pokračuje ve stejném duchu. Tarantino už poněkolikáté předvedl, proč je nejlepší režisér na světě. :-) ()

DAPDO

Když jsem na to šel do kina, nečekal jsem od toho prakticky nic, podle ukázek se mi do toho ani moc nechtělo. Po dvou hodinách, kdy jsem z kina odcházel, už jsem se nemohl dočkat, kdy bude pokračování. Quentin prostě nezklamal, klasické střídání kapitol, výborná hudba, občas se zasmějete. I ta animovaná pasáž byla good. Místy sice trošku přehnané co se týká krve, ale k Nevěstě v PussyMagonu to jinak nejde. ()

Biopler

Dobrých 75 minút som vychutnával Quentinov špeciálne namiešaný koktejl, ktorý bol umne vyvážený všetkým čo potrebujem k udeleniu plného hodnotenia. Tešiac sa na záverečný súboj prišla úplne nezmyselná vsuvka boja jednej proti päťdesiatim. Ani Batman, ktorý je macher, nemal proti sebe naraz v jednom súboji v žiadnej časti trilógie toľko súperov. Akokeby zrazu Tarantino okopíroval The Matrix, alebo slabé akčné béčko. Keď som sa nakoniec dočkal vytúženého súboja, tak z prevedenia som bol dosť sklamaný. Záverečná veta však namotáva na druhý diel a prakticky z nulového námetu je zrazu slušné rysy chytajúca dráma. ()

Jakubik

Překvapilo mě, že to nebylo až zas tak ukecaný jak je u Tarantina zvykem a pak buch buch a je po akci. Celkem povedený biják o „ničem“ natočenej tak aby byl o něčem. Stylová jízda jak má být. Poměrně slušně ubíhá čas. Stopáž je tak tak bejt to o chvilku delší tak už je to fakt nuda. Soundtrack netřeba zmiňovat ten je taky vybranej skvěle… ()

1Legend1

Než vyjádřím své pocity, dovolte, abych podotknul, že moje hodnocení ovlivnila jistá doba nebo vzpomínky, které si spojuji s tímto filmem, a tak je dost dobře možné, že kdybych Kill Bill viděl jindy než kdy jsem ho viděl, hodnotil bych nejspíš hůře. Ale teď k filmu. Pomsta je pro mě jedna z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější věc, a Quentin mi poskytl film o pomstě. To je první klad. Za druhé Uma Thurman. Ta byla jako vraždící Nevěsta vynikající. Příběh klasicky po tarantinovsku s množstvím krve a svéráznými scénami, přesně tak jak to mám (nejen) já rád. No a co ta hudba sakra? Ta k tomu filmu prostě padla jak ulitá! No a když k tomu přičtu, že režisér je můj oblíbenec, je z toho krásných 5*. 90% ()

Jajar

Z hlediska koncepce podivně rozparcelovaný film, kde přeházeně sledujeme několik sekvencí odehrávajících se v různých časových rovinách. Rozháraná struktura nemá žádný rozumný smysl a postavy vypadají spíš jako figurky z plakátů, kterým naprosto chybí hlubší motivace. Jednotlivé kapitoly mnohdy fungují dobře a Tarantinova nejsilnější zbraň, tedy dlouho budovaná scéna s překvapivou pointou, několikrát opravdu zabere, ale v kontextu to celé působí poněkud bezmyšlenkovitě, prázdně a často i nepatřičné až rušivě. Několik výborných nápadů prostě nemůže přebít špatný film. Jako celovečerák vlastně docela spatlaná a namachrovaná záležitost. ()

ClayGirl

Zamilovala jsem si tu sedmnáctiletou holku, zvlášť při scéně s týpkem za barem. Nejspíš proto, že chlapi jsou silnější a když chtějí ženské ublížit, tak se jim to obvykle povede. Proto bych taky chtěla být nevyzpytatelná vycvičená samurajka. "Chceš mě opíchat? A co kdybych píchla já do tebe?" Boží. Jinak jsem na sebe docela pyšná, že jsem to vůbec dokoukala do konce, protože při každé dobře mířené ráně jsem si zarývala nehty do stehna a při černobílém masakru už jsem to nevydržela, hodila jsem přehrávač na lištu a snažila se uklidnit zkoušením krásné nové rtěnky, ale zdeptalo mě to ještě víc, protože jsem si zrovna dneska koupila krvavě rudou. ()

sarkareifova

Quentin Tarantino se zase vytáhl. Spousta tekoucí krve, vydloubnutejch očí a soubojů. Uma Thurman zde podle mého názoru předvedla nejlepší herecký výkon své kariéry. ()

Hartigan

Meditace o zakrvácené cestě za pomstou. V jedničce skládá Tarantino hold pro své oblíbené béčka od westernu až po animaci. Japonskými meči se sekají snad všechny části lidského těla, ty gejzíry krve člověk nesmí brát vážně, a navíc jsem se s tímto filmem a vlastně i Tarantinem seznámil ještě jako jedenáctiletý fracek v kině - byli prostě rádi za každou návštevu. Bohužel ho pochvíli (kvůli těm větším) už zavřeli nadobro. Faktem však zůstává, že jsem z toho všeho byl dlouho v Jiříkově vidění. Zážitek, na který se jen tak nezapomíná, i když dvojku mám stejně o něco raději, příjde mi taková více tarantinovská :). ()

katmandzoo

Kill Bill je netradičný a svojim spôsobom originálny snímok, ktorý postupuje od záverečnej scény až k tej prvej, teda miestami pripomína film Memento. Hneď v úvode môžeme zazrieť humor, ktorý je Tarantinovi vlastný, kedy po krvavej rezanici medzi dvoma príťažlivými vrahyňami si obe jej aktérky sadnú spoločne na kávu a dohadujú sa, kedy jedna druhú zabije. O hektolitroch krvi, ktoré sú v tomto filme k videniu ani nemusím hovoriť, nakoľko to je ďalšia z charakteristických čŕt Tarantina. Vo filme vyzdvihujem skvelo prepracované bojové scény, ktoré boli choreograficky zvládnuté na jedničku a taktiež ma veľmi zaujalo prepojenie na japonský komiks, pomocou ktorého sme sa oboznámili s jednou z hlavných predstaviteliek. Keď už sme pri herečkách, tak musím vyzdvihnúť očarujúcu a chladnokrvne pôsobiacu Lucy Liu, ako aj neľútostnú a pomstychtivú Umu Thurman v sexi latexových kostýmoch, i keď niekedy mi pripadala ako nesmrteľná(sama Uma vyzabíja 88 bojovníkov japonského podsvetia, prežije guľku do hlavy, ako i nakladačku na vlastnej svadbe). Ich vzájomný súboj v závere filmu bol skvostný a chválim zvukára, pretože bolo počuť šuchot vetra, kvapku vody padajúcu do fontány, či akýkoľvek iný detail. Trefne vybraná a do filmu náramne sa hodiaca hudba dodáva snímku ešte väčšiu kvalitu. Ústredný soundtrack mám doteraz v hlave. Trochu mi vadilo, že takmer polovica filmu bola v japončine, no v každom prípade hodnotím film veľmi pozitívne. Lepšie 4* ()

David484

Typický Tarantino sa tak, ako pri iných jeho filmov, vyhral úplne dokonale aj v Kill Bill vol. 1. Keď som si ho prvýkrát pozrel, začal sa vo mne objavovať pocit, ktorý som dovtedy nepoznal a to láska k filmu a dokonca, samotné umenie. Pretože tento snímok považujem za jeden z najumeleckejších akých som videl, spoločne aj s vol. 2. Scény, prepojenia s iným filmami, hudba, herecké výkony, kamera, strihy, to všetko bolo práve pri tomto filme úchvatné. Prepojenie s inými filmami som myslel Lady Snowblood (Shurayukihime), vďaka ktorému Kill Bill vznikol a podľa hlavnej hrdinky z tohto japonského filmu z roku 1973 bola vytvorená a zároveň oblečená aj O-Ren Ishii (Lucy Liu) v záverečných scénach filmu. Niektoré soundtracky boli tiež použité z pôvodného japonského filmu. Niekoľko scén bez strihu, kde sa pohybuje kameraman za postavami, konkrétne jednu mám namysli, počas ktorej ide pieseň Woo Hoo a postavy sa v scéne menia. To svedčí práve o Tarantinovi ako puntičkárovi, ktorý si skutočne potrpí, aby výsledný efekt bol dokonalý. A čo povedať o scéne, kde každý očakáva more červenej, životne dôležitej scéne, pričom sa farba filmu zmení na čiernobielu a začína sa niekoľko minútová časť bez monológu/dialógu a len samé sekačky, až nereálne striekanie krvi alebo amputácie končatín. Mnohí ľudia tento počin hodnotia veľmi negatívne. Ale prečo, ja pochopiť neviem. Ten kto má rád Tarantina, tento film určite dokáže veľmi oceniť. Čo sa týka príbehu... Je to menší kameň úrazu, ale tiež sa to nedá určiť ako nejaké veľké mínus pre tento film, pretože Kill Bill nevyžaduje nejaký parádny dej a neuveriteľné zápletky s neočakávaným rozuzlením. Presne o tom Kill Bill vol. 1 nie je. Takže, kto si chce pozrieť niečo, hodnotné pre dušu, nech si radšej pozrie Sedem. Odo mňa tento film dostáva jasných *****, komu sa nechce počítať tie hviezdičky - sú päť. A komu sa nepáči tento názor, nech sa skúsi skutočne na film pozrieť z umeleckejšieho hľadiska. Ak sa ma niekto spýta, ktorý film odporúčam je to vždy práve Kill Bill vol 1 a rovno poviem aj Kill Bill vol 2. ()

Luisis

Filmová lahůdka s rukopisem tak kvalitně krvavým jako je od Quentina očekáváno. Skvělá hudba a ten střih,musel dát sakra práce - 90% ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (více)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (více)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (více)