Kill Bill

• Irsko

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Skvělá ujetárna :)) ne čistý Tarantino, ale furt skvělé. Bitka s bojovníky, černobílá sekvence a všude moc moc krve. teda spíš černých fleků. Výborná Uma Thurman a jeden z nejlepších ost roku. Krátká, ale trefná bitka s Lucy Liu a její vtipný závěrečný dovětek. Rozdělení filmu na kapitoli a lehké přeházení je ku prospěchu filmu. Anime scény jsou skvělé(jako animatrix trochu jinak ;-))(5.6.2004)

Mimoriadne sľubný rozjazd verím tomu že mimoradne skvelého filmu. Čiste vizuálna a akustická fashion-žranica s farebne promenlivou paletou nálad. Ale je zcestné hodnotiť ju samostatne. Prvá polovica je trochu bez šťavy, zatiaľ čo pri tej druhej som nedýchal. Teoreticky by v duchu druhej polovice mal začať Volume 2. Ak začne, potom som naozaj zvedavý, aké bude vyvrcholenie celej šou. Ak to skutočne bude ešte ďalej gradovať, ako z trojhodinového celku z toho vzíde geniálne dielo, ktorého DVD si dám za sklo do zlatej vitrínky. Verím tomu že sa tak stane a predbežne dávam 5*. A kladiem si kľúčovú otázku: Je vôbec možné, aby sa z tak nulového námetu dala natočiť tak efektná a coolová filmová seansa?!(7.10.2003)

Netušil som a ani som nikdy nechcel napísať toto, no od Tarantina pre mňa veľké sklamanie. Všetko je graficky, kamerovo a farebne vyblýskané a úchvatné, ale akčné scény nič moc a všetko mi kazili nepochopiteľne prehnane trápne potoky krvi, ktoré sa mi akosi nedali prekusnúť. Samozrejme jediné, čo poteší, je nával hviezd, ktoré mi aspoň poskytovali pocit, že nejde o úplnú somarinu. 65%.(25.11.2006)

(1001) Tento film mohu používat k odrážení lidí, kteří mě osočují z toho, že automaticky nesnáším všechen mainstream a naopak adoruji vše minimálně populární. Říkejme tomu guilty pleasure nebo jakkoliv jinak, má judistická minulost i jakýsi patologický obdiv k určitým segmentům japonské kultury se prostě bude vždycky tetelit. Dále se také jedná o jediný projekt, kde uznávám, že Uma Thurman opravdu hraje a není jen hezkou tvářičkou, o poslední Tarantinovo vzepjetí předtím, než se totálně vyprázdnil a zabředl do opakujících se vyčerpaných struktur, a o jeden z mála filmů, kde neprotestuji proti zvýšené míře zobrazovaného násilí.(15.2.2013)

Měla jsem to štěstí, že jsem oba filmy viděla současně, takže mi v hlavě vznikl obraz jednoho Kill Billa, přesto se je teď pokusím rozdělit. Takže, je lepší jednička nebo dvojka? U mě je to jednoznačně jednička na pozadí dvojky! První část bez druhé nemá moc velký smysl, a sám druhý díl je téměř běžný film (jestliže je to u Tarantina vůbec možné?) :) Jistě, obsah je neoddělitelnou součástí formy a každá forma v sobě nese i obsah, přesto jen výjimečně tvoří vyvážený celek, vlastně myslím, že naprostá rovnováha mezi formou a obsahem není možná. Snad jen z pohledu jednoho tvůrce, nikoli současně i v očích publika... Pak dvě části tohoto filmového díla představují tyto dvě oddělné hodnoty. Mám dojem, že kdyby se však přestříhaly v jeden jediný celek, nepřinesly by zmiňovanou vyváženost, ale naopak by ztratily to, čím vynikají tak, jak jsou. Takže teď konkrétněji. Kill Bill 1 je pro mě výjimečný zejména tím, že jeho audiovizuální forma obrovskou měrou převyšuje obsah, a to tak dokonale, že se po nějakém obsahu vůbec neptám. Jen fascinovaně hledím na střídání náznaků žánrů, nálad, barev, zvuků a nechávám se unášet vždy úplně jinou hudbou, než jakou bych v dané scéně čekala. V extrémně rychlém sledu děje (přitom bez děje?) :) stačí podat důkaz o překvapujících možnostech využití animovaného filmu, o nahrazování skutečné podoby násilí jakýmisi polovičními symboly... - proč ukazovat reálnou tvář smrti a krve, když se nevěstin boj na tanečním parketu může tolik podobat tanci (no během kterého sice trochu poletují odseknuté končetiny...)? :) Množství krve překoná jistou hranici a stane se tak jen symbolem, takže film pak možná nezobrazuje skutečné násilí... Funguje to, protože, jak jinak by vás film s takovým tématem (a ono to téma vůbec není takové) mohl naplnit energií a dobrou náladou?(10.10.2004)

• - Tarantino si najal mistra Yuen Wo-Pinga pro choreografii čínského kung-fu a Sonnyho Chibu pro choreografii samurajských scén, aby zaučily Umu Thurmanovou tak, aby bylo dosaženo bojových scén jaké si představoval. (beran-ek)

• - Spoiler: Na začátku prvního dílu se Beatrix Kiddo (Uma Thurman), poté co zabije Vernitu Green (Vivica A. Fox), vrací do auta, kde vezme notes se seznamem pěti lidí, které chce zabít, a ve kterém se chystá odškrtnout svou poslední oběť. Při manipulaci s notesem však může bystrý divák postřehnout, že na další stránce za seznamem, ze kterého nakonec Vernitu odškrtne, je stejný seznam, ve kterém je její jméno již přeškrtnuto. (Snake.Charmer)

• - Snímek byl v roce 2012 dvanáctým nejvýdělečnějším filmem v kategorii bojových umění, dvanáctým nejvydělečnějším filmem, v jehož hlavní roli je hrdinka, desátým nejvýdělečnějším s hlavní postavou zabijáka, dvanáctým nejvýdělečnějším filmem s hlavním motivem odplaty. V celkovém žebříčku výdělků filmů při zohlednění inflace pak titulu patří k roku 2012 celkem 850. pozice. (chelseaman22)