Kill Bill

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

• Marigold

Kladné stránky jsou jasné: je to pěkně barevné, má to boží kameru a fajn hitovou hudbu. Taky to má "kůl" pulpově čtvrťákovou estetiku. To mají mazlíčci rádi, že? A je to líbivé postmoderní "hovno". Krásný videoklip. Skvělé řemeslo, to Quentin umí. Stejně tak skvostnou nudu a nejlépe zfilmované vzduchoprázdno, které si vůbec dovedu představit. Pulp Fiction byl možná konina, ale aspoň měl jakýs takýs vnitřek. Kill Bill neumí než vršit klipové sekvence a absolutní nedostatek dynamiky vyprávění zakrývat titulkovanými kapitolami, hezkými manga sekvencemi a stylovým (a naprosto samoúčelným) narativním vícehlasím. Milý Quentine, myslel jsem, že tě nemám rád, ale Kill Bill do našeho vztahu vnáší zcela novou intenzitu. A Uma je pěkné koště... Ještěže si my dva máme co říct, rejžo. Pcha!(21.9.2005)

Netušil som a ani som nikdy nechcel napísať toto, no od Tarantina pre mňa veľké sklamanie. Všetko je graficky, kamerovo a farebne vyblýskané a úchvatné, ale akčné scény nič moc a všetko mi kazili nepochopiteľne prehnane trápne potoky krvi, ktoré sa mi akosi nedali prekusnúť. Samozrejme jediné, čo poteší, je nával hviezd, ktoré mi aspoň poskytovali pocit, že nejde o úplnú somarinu. 65%.(25.11.2006)

Pro ni se stalo středobodem zabít Billa, pro diváka je čirá radost sledovat to, co následovalo před i po jejím svatebním dni, který se utopil v krvi. Velkolepá pocta hned několika pokleslým žánrům, ve které se Quentin Tarantino nezapomněl bavit. Celkově je to jednoduchý příběh, nicméně rafinovaně razantní. Z usekaných končetin tryskají nadsazené gejzíry, Uma Thurman po letech v kómatu zjišťuje, že ji v břichu něco schází, i to, jak s ní zacházel jistý ošetřovatel (My name is Buck and I´m here to fuck – opravdu se nedívejte na český dabing), bitka s jakuzou je i přes několik drobných přešlapů úchvatná, dámská řež s kuchyňským náčiním rovněž, emocionální rezonance se dostavila, ač by to možná divák ani nečekal. A ten přehršel odkazů a nápadů. Pro mě neskutečně energické. Hluboké poselství snad nikdo nehledal. Ladí to rozkošně.(28.10.2016)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Děj?: Uma Thurman se mstí. A Tarantino? To je umělecký Bůh i zvrhlý magor zároveň. Hodnocení filmu by podle předchozího výroku mohlo být 5* a zároveň odpad, záleží na úhlu pohledu. Když odhlédnu od gejzírů (místy černobílé) krve a hromad končetin, vidím překvapivě svěží film. A skvělou hudbu. Tarantino geniálně zúžil příběh zločinu a pomsty na akt pomsty samotný, bez vedlejších odboček a kliček, a roztáhnul ho do dvou zcela akčních filmů. Potěšily mne experimenty: různé barevné filtry, vložené animované sekvence, nebo třeba zesílení sytosti barev až k nevydtržení - když Uma přichází do prolézačkami a dětskými hračkami obklopeného domu své černé nepřítelkyně. Idylka. Pak to začne... Je libo trailer? http://www.youtube.com/watch?v=-czwy-aVbbU(15.7.2009)

Jakoby to bylo včera, když jsem v televizi poprvé viděl Kill Billa. Samozřejmě jsem neměl nakoukané všechny ty asijské kousky, kterým Tarantino vzdává hold, takže to pro mě bylo úplně nové a já si vyloženě vychutnával promakané souboje s katanami a vším dalším, což samozřejmě doprovázely hektolitry prolité krve. Zas až takový tvrďák jsem ale nebyl, jelikož z animované dokonalé vložky jsem měl noční můry a tenkrát jsem to prostě nedával. A dnes? Dnes je to stále stejně koukatelná paráda, která sice nepatří mezi mé top tarantinovky, ale moc tvůrců o svých filmech zrovna říct nemůže, že by fanoušci měli v oblibě snad všechny filmy téměř na podobné rovině.(1.5.2018)

• - Žlutá motorka Beatrix Kiddo (Uma Thurman), je Kawasaki ZZR 600. (Velorahex)

• - Snímek byl v roce 2012 dvanáctým nejvýdělečnějším filmem v kategorii bojových umění, dvanáctým nejvydělečnějším filmem, v jehož hlavní roli je hrdinka, desátým nejvýdělečnějším s hlavní postavou zabijáka, dvanáctým nejvýdělečnějším filmem s hlavním motivem odplaty. V celkovém žebříčku výdělků filmů při zohlednění inflace pak titulu patří k roku 2012 celkem 850. pozice. (chelseaman22)

• - Ve scéně, kdy nevěsta (Uma Thurman) přiletí do Tokia, prochází kolem billboardu s cigaretami, na němž je ona sama. (Zdroj: ČSFD.cz)