Kill Bill

• Irsko

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Zvěsti o šílené krvavosti mi přijdou přehnané. Jsou zde samozřejmě skvělé choreografie bitek, ale film mě spíše zaujal zajímavým soundtrackem, kouzly s kamerou (dlouhé záběry a časté pohledy shora) a neméně zajímavým výtvarným řešením (zimní zahrada s fontánkou apod.). Jako neznalec žánru mi jistě uniklo mnoho odkazů, ale film zaujme i bez toho. Časové hrátky mi tentokrát přišly trochu samoúčelné, snad mají zakrýt velkou jednoduchost příběhu. Spíše se mi líbily hrátky s formou (např. animovaná část byla skvělá). Také bych byl raději, kdybych viděl celý film najednou, na druhou stranu je ukončení jedničky docela dobré a napínavé.(24.10.2003)

Není to jen dokonale atraktivní vizuální kabátek, ale kompletní dokonalá estetika včetně animovaných sekvencí, krvavé nadsázky, odkazů na westernový žánr i samurajské filmy. Kill Bill předvádí perfektní stylovost a zároveň, když už ne úplně obsahovou, tak určitě emocionální hloubku. Pro mě naprosto prožitá výprava za pomstou, mocné povstání z popela, honba za mýtickou postavou Billa, jehož jméno se někteří bojí i jen vyslovit a přitom Nevěsta je "ještě víc". Spolu s O-Ren představují mé oblíbené ikony ženské síly napříč kinematografií. 10/10(5.9.2009)

Když jsem vyšel z kina, říikal jsem si, že z tohohle lidi už vážně nemůžou být odvařený. A ono mu to zase vyšlo... Já ten Tarantinův rozvláčnej styl prostě nezvládám a hlavně nechápu jeho výjimečnost. Když by byl celej Kill Bill působivej a svižnej jako animovaná kapitola, neváhal bych nad opusem QT zajásat, ale takhle je to s odřenýma ušima jen nadprůměr. Zejména od akce jsem čekal mnohem víc. Víc než nepřehlednou řežbu rozsekanou do detailů (napotřetí mě to už nudilo vskutku pekelně). Souboj s Lucy sice leccos zachránil, ale...:-( Celkově je rozjezd hodně pomalej, hodinu jsem se poctivě nudil. Problém je, že Kill Bill vol. 1 je v podstatě naprosto prázdná, samoúčelná hovadina, jíž se nedostávají emoce, ani psychologie postav. Nebýt hudby, plynul by Kill Bill jen naprosto nudně a stereotypně kamsi do řiti. Anime, souboj s Lucy a Hattori Hanzo chapter are cool, zbytek shit.(7.10.2003)

Božská hudba, několik svkělých nápadů, bohužel to je všechno roztžený na dva kusy, tak jsem z kina odcházel takovej rozpůlenej. Závěrečná bitka je zbytečně dlouhá a čekal jsem ji o něco lepší. Mám i soundtrack a řekl bych, že je lepší než film. To ale nic nemění na tom, že se už těším na druhý díl. Snad mi vše vysvětlí.(31.3.2004)

Starý komentář: Tarantino je režisér, jehož podpis je ve filmech naprosto nezaměnitelný. Kill Bill je další film se skvělou hudbou a velikým množstvím zábavy... ale jen pro někoho! Pro mě je Kill Bill jen dalším filmem, kterým u mě Tarantino prokázal svou naprostou neochotu natočit film, u kterého je potřeba se zamyslet. Pochválit jej snad mohu jen za zajímavé prolínání animovaných, barevných a černobílích pasáží... a samozřejmě bezvadné hudby. ___ Nový komentář: Jak jste si jistě povšimli, tento film má dva komentáře, starý, který jsem napsal přibližně před půl rokem a nový, který jsem napsal - chvilka napětí - dnes. Je to sice trochu zvláštní, ale myslím, že je někdy fajn vidět kontrast, který může vzniknout, pokud se na film podíváte z trochu jiného úhlu. Byl to uživatel TaxiDriver, který mě přesvědčil abych dal Kill Billovi a tarantinovkám celkově ještě jednu šanci a já jsem jej poslech a pokusil se o to, beru ho totiž jako kamaráda s velice vybraným (rozuměj mě podobným) vkusem. Na podruhé jsem začal Tarantina obdivovat, bylo pro mě nepochopitelné, jak se dokázal oprostit od takové věci, jako je kvalitní příběh, ne že by film neměl příběh, ale má jej velice jednoduchý, jedná se jen o prostý motiv pomsty. Tarantino mě dostal samozřejmě svým hudebním doprovodem, ale nově i výběrem herců, nasnímáním některých scén (zabití O-Ren Ishii) a hlavně geniálním střihem. Film upaluje vpřed rychlostí světla a já si jen smutně přál, aby nekončil tak brzy... Takže díky TaxiDriverovi jsem odškrtl ze seznamu nepochopených režisérů jednoho muže, jenž mu málem stál v samotném čele... Je to vlastně neuvěřitelné, že Tarantino je najednou jedním z mých oblíbenců a to jsem nedávno psal (u Amadea), že změna názoru není nijak častá věc – kdo by kdy byl čekal, že jedna změna se stane a ještě bude tak razantní...(24.5.2005)

• - Dublérka Umy Thurman Zoe Bell utrpěla během natáčení zranění žeber a zpřetrhala si vazy v zápěstí. Ze zranění se následně zotavovala 12 měsíců. (Korbitch)

• - Rozpůlená obrazovka, díky které sledujeme v nemocnici Nevěstu a Elle, je pocta Brianu De Palmovi. (HellFire)

• - Když Nevěsta (Uma Thurman) na konci filmu píše seznam lidí, které musí zabít, tak se její rukopis mezi záběry mění. Změní se mezery mezi čísly a nadpis. (Mr.Hudson)