Kill Bill

• Irsko

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Vdaka Kill Billu som spoznal Sonnyho Chibu (The Street Fighter) a naviedol ma k mnohym uzasnym kung-fu a samurajskym klasikam, ku ktorym by som sa inak zrejme nikdy nedostal. Teraz, ked som si po dlhej dobe KB pozrel znova, a mal som uz napozerane vacsinu filmov, ktorymi bol KB inspirovany, vazim si ho este viac. Naviac, aj sam o sebe je to velmi zabavny snimok s mnoha naozaj neopakovatelnymi scenami, a hudbou, ktora cely zazitok posuva este uplne niekam inam. Proste moderna klasika. (10/10)(2.5.2008)

Mimoriadne sľubný rozjazd verím tomu že mimoradne skvelého filmu. Čiste vizuálna a akustická fashion-žranica s farebne promenlivou paletou nálad. Ale je zcestné hodnotiť ju samostatne. Prvá polovica je trochu bez šťavy, zatiaľ čo pri tej druhej som nedýchal. Teoreticky by v duchu druhej polovice mal začať Volume 2. Ak začne, potom som naozaj zvedavý, aké bude vyvrcholenie celej šou. Ak to skutočne bude ešte ďalej gradovať, ako z trojhodinového celku z toho vzíde geniálne dielo, ktorého DVD si dám za sklo do zlatej vitrínky. Verím tomu že sa tak stane a predbežne dávam 5*. A kladiem si kľúčovú otázku: Je vôbec možné, aby sa z tak nulového námetu dala natočiť tak efektná a coolová filmová seansa?!(7.10.2003)

Počkat si na nový film od šílence Tarantina se opravdu, ale důrazně opakuji opravdu vyplatí. Hned co jsem disk s tímhle filmem po nekonečných čekacích manévrech založil do systému, už jsem od obrazovky ani naokamžik neodtrhl oči. Jen jsem občas měl silné obavy aby mi z mechaniky nevylítla ruka či jiná ve filmu nadbytečná končetina. Zkrátka Tarantino jak má být se skvělími dialogy, skvělou osou děje a navíc i skvělím vizuálním zpracováním. Hudbu nevyjímaje. Tak už jen vydržet na druhou polovinu.(2.2.2004)

Kill Bill je určitě nejslabším filmem Quentina Tarantina. Bez diskuze zůstává, že je to bravurně natočená americká variace na kung-fu filmy, efekty a trikové scény jsou dotaženy do dokonalosti, ocenit se dá i dobře zvolená hudební složka filmu, ale pak už výčet kvalit tohoto díla končí. O kvalitách herectví se nedá příliš hovořit, když není co hrát a většina scén se soustředí jen na akci, nějaké hlubší myšlenky se nedočkáme, vždyť je to nepokrytě proklamovaný brak, umělecké ambice žádné, jen dobře zvládnutá filmařina... Ale stačí to? Zvláště když jsme u Tarantina zvyklí na novátorské postupy, vytváření či redefinování filmových žánrů, mistrnou práci s herci a scénáře, které posouvají měřítko z brakové četby na zfilmované dílo s uměleckou úrovní. Kde jsou ty skvělé filmové hlášky, které překročily hranice svého mateřského filmu a na celém světě vstoupily do řeči diváků jeho filmů? Ano, jsou tu jistě vizuálně nádherné obrazy, ale ty dnes umí (skoro) každý, (pseudo)symbolika asijských bojových umění a mystérium podivného východního příběhu o ženě (sic bělošce), již zaživa pohřbili a ona přeživšíc se začne mstít a sama samotinká v rámci krevní msty pobije armádu nepřátel. Jsou tu také výborné animované sekvence, které v duchu japonských filmů manga vyprávějí ty nejnaturalističtější sekvence filmu, které by natočeny klasickou kamerou zvedly hranici přístupnosti někam nad třicet let věku diváka:-) Pohříchu ale musím konstatovat, že tyhle kratičké mangy jsou mnohem lepší než hraný zbytek filmu. A to, i přes potoky až řeky krve, nudného a zbytečného filmu... PS: Jediná zajímavost je snad ta, že Tarantino téměř kompletně vykradl syžet francouzské filmové klasiky Nevěsta byla v černém...(22.1.2007)

Ano, Tarantino je úchylný na krev, ale také je to režisér, který kašle na trendy a tak v době kdy na nás měly pomalu začít útočit vesmírné invaze v každé léto se jen tak rozhodl natočit film o samurajích, cti a kung-fu. Divák nemusí mít obavy zda by Quentin nedokázal zvládnout dialogy nebo soundtrack. Zvolený soundtrack považuji za jeden z jeho jasně nejlepších co kdy použil. PS: Nejoblíbenější scénou je pro mě setkání dvou kamarádek po letech na začátku filmu. 85%(4.2.2013)

• - V animovanej scéne O-Ren Ishii strieľa z budovy na limuzínu. V zábere, keď dvíha pušku, má nechty nenalakované, avšak keď stláča spúšť, má nechty nalakované červeným lakom. (Hudino)

• - Konečná podoba kombinovaného scénáře k oběma částem měla 222 stránek. (beran-ek)

• - Spoiler: Na začátku prvního dílu se Beatrix Kiddo (Uma Thurman), poté co zabije Vernitu Green (Vivica A. Fox), vrací do auta, kde vezme notes se seznamem pěti lidí, které chce zabít, a ve kterém se chystá odškrtnout svou poslední oběť. Při manipulaci s notesem však může bystrý divák postřehnout, že na další stránce za seznamem, ze kterého nakonec Vernitu odškrtne, je stejný seznam, ve kterém je její jméno již přeškrtnuto. (Snake.Charmer)