Kill Bill

Kill Bill prvá časť

Kill Bill: Vol. 1

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Na film jsem šla do kina v době, kdy jsem byla těhotná ... v kině jsem ho nedokázala plně ocenit, protože se mi udělalo nevolno hned po brutální anime scéně někde na začátku ... Všimla jsem si, že jsem zde nenapsala komentář a proto chci vychválit nejen úžasný hudební doprovod, ale i napínavé okamžiky, stejně jako Tarantinovo vynikající režisérské umění. Film je plný násilí, ale i tak mě láká ke znovu zhlédnutí. Uma v něm září, mám ji ráda, její role neohrožené bojovnice, která se vrací pomstít smrt svých nejbližších je výjimečná tím, kolik toho vydrží ... jako kdyby jí sil neubývalo ...(5.7.2013)

• Amarcord_1

18% - Nuda nuda, šeď šeď. Žádná myšlenka, žádná zábava. Potoky krve tekoucí od nikud nikam. Tohle je Desperado v ženském provedení, kde furtál od kytary střídá pochva samurajského meče. Film, který nemá ani špetku atmosféry, která by mne strhla. Jednoduchý film, jednoduchá kritika. Mám i dojem, že jsem z Kill Billa cítil i spoleh na jednoduchost diváctva. Zklamání.(28.9.2005)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Děj?: Uma Thurman se mstí. A Tarantino? To je umělecký Bůh i zvrhlý magor zároveň. Hodnocení filmu by podle předchozího výroku mohlo být 5* a zároveň odpad, záleží na úhlu pohledu. Když odhlédnu od gejzírů (místy černobílé) krve a hromad končetin, vidím překvapivě svěží film. A skvělou hudbu. Tarantino geniálně zúžil příběh zločinu a pomsty na akt pomsty samotný, bez vedlejších odboček a kliček, a roztáhnul ho do dvou zcela akčních filmů. Potěšily mne experimenty: různé barevné filtry, vložené animované sekvence, nebo třeba zesílení sytosti barev až k nevydtržení - když Uma přichází do prolézačkami a dětskými hračkami obklopeného domu své černé nepřítelkyně. Idylka. Pak to začne... Je libo trailer? http://www.youtube.com/watch?v=-czwy-aVbbU(15.7.2009)

Skladba všeho je tu geniální, od aranží jednotlivých scén až po samotný scénář. Obrazové a barevné kompozice jsou dokonalé, při výběru hudby nechyběl vtip a Uma Thurman je... masakriózní. Kill Bill je jednoduše těžce stylová, extrémně přemrštěná a nekonečně zábavná óda na krvavý gejzír. A na samurajský meč. A na pomstu. Sousto pro gurmány.(25.6.2008)

Tarantino je génius. Tento bloodfest je toho nevyvratitelným důkazem (alespoň pro mě). Námět vpodstatě naprosto debilní a jednoduchý - pomsta. Ale mistr z toho opravdu dokáže vytěžit maximum. Neskutečně efetkní podívaná, výborné souboje v japonském duchu, místy vtipná místa (hudba při končetinovém rodeu v Tokiu:)), celkově výborná práce s kamerou i herci. Režisérskými nápady se to tu jen hemží...Pravděpodobně se to leckoumu líbit nemusí, ale kdo se nebojí trochy krve (no dobře, VELKÉ trochu krve) a bude toto dílo brát s nadsázkou, nemůže být nespokojen. Bravo!(22.10.2006)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy nevěsta (Uma Thurman) jede v Tokiu zabít O-Ren Ishii (Lucy Liu), projíždí městem na motorce po suché silnici, očividně v létě. I lidé v klubu, kam přijde, mají letní oblečení. Přesto finální boj s O-Ren Ishii probíhá v zahradě plné sněhu, na kterou dál sněží. (heydee)

• - V animovanej scéne O-Ren Ishii strieľa z budovy na limuzínu. V zábere, keď dvíha pušku, má nechty nenalakované, avšak keď stláča spúšť, má nechty nalakované červeným lakom. (Hudino)

• - Členové "Crazy 88" tvrdí, že majitel Domů modrých listů je podobný Charliemu Brownovi. Charlie Brown je postavička z amerického komiksu "Peanuts" od autora Charlese M. Schulze. Zmíněná podobnost je spíše odkazem na barevnost oblečení. Charlie totiž nosí žluto-oranžový svetr s černým klikatým podelným pruhem. Majitel restaurace má kimono v podobných barvách. (KillHurt)