Kill Bill

• Irsko

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Vdaka Kill Billu som spoznal Sonnyho Chibu (The Street Fighter) a naviedol ma k mnohym uzasnym kung-fu a samurajskym klasikam, ku ktorym by som sa inak zrejme nikdy nedostal. Teraz, ked som si po dlhej dobe KB pozrel znova, a mal som uz napozerane vacsinu filmov, ktorymi bol KB inspirovany, vazim si ho este viac. Naviac, aj sam o sebe je to velmi zabavny snimok s mnoha naozaj neopakovatelnymi scenami, a hudbou, ktora cely zazitok posuva este uplne niekam inam. Proste moderna klasika. (10/10)(2.5.2008)

PERFEKTNÁ hudba!!! Presne podla môjho gusta. Dotvára skoro každú jednu scénu a kamera, obrazy sú tak hravé a tak filmové. Častokrát mi to pripomenulo Vtedy na Západe. Je v tom obrovské množstvo nápadov (animovaná pasáž, akčné scény...). Na filme vidieť, že sa to jednoducho točilo s láskou a nadšením. Nepamatám si už však z toho ani jednu dialógovú scénu (asi najvačšia slabosť filmu) a mám pred sebou len hudbu a obrazy. Uvidím aká bude dvojka. Zatiaľ pre vol. 1 dávam 4*.(13.8.2011)

„Keď raz budeš veľká a bude ťa to stále trápiť, budem ťa čakať.“ Neviem, ako by to dopadlo, keby to Quentin Tarantino s bratmi Weinsteinovcami "nasilu" nerozdelili na dve časti, ale to je už fuk. KILL BILL (1) je bizarná, exotická a erotická kombinácia množstva filmárskych postupov, štýlov, žánrov (vrátane anime!), atmosfér a šialených nápadov (pípanie civilného mena "Nevesty"), aká by nikomu normálnemu v Hollywoode neprešla. Tarantino skáče z nohy na nohu, humor (návrat dcéry zo škôlky) strieda geniálna akcia (Tarantino vo videopožičovni zrejme naozaj videl všetky filmy na svete). Pomsta, káva, Uma, Bill, bosé nohy, hlava Lucy Liuovej, tehotenský test a veľa ďalšieho. Kino Považan 2003(6.3.2005)

Ano, Tarantino je úchylný na krev, ale také je to režisér, který kašle na trendy a tak v době kdy na nás měly pomalu začít útočit vesmírné invaze v každé léto se jen tak rozhodl natočit film o samurajích, cti a kung-fu. Divák nemusí mít obavy zda by Quentin nedokázal zvládnout dialogy nebo soundtrack. Zvolený soundtrack považuji za jeden z jeho jasně nejlepších co kdy použil. PS: Nejoblíbenější scénou je pro mě setkání dvou kamarádek po letech na začátku filmu.(4.2.2013)

Netušil som a ani som nikdy nechcel napísať toto, no od Tarantina pre mňa veľké sklamanie. Všetko je graficky, kamerovo a farebne vyblýskané a úchvatné, ale akčné scény nič moc a všetko mi kazili nepochopiteľne prehnane trápne potoky krvi, ktoré sa mi akosi nedali prekusnúť. Samozrejme jediné, čo poteší, je nával hviezd, ktoré mi aspoň poskytovali pocit, že nejde o úplnú somarinu. 65%.(25.11.2006)

• - Hatori Hanzo má na hlavě černobílou pásku, jejíž proužky jsou jednou široké a jindy zase úzké. (hippyman)

• - Nůž, ktery má Beatrix Kiddo (Uma Thurman) ve filmu používá, je SOG Desert Dagger. [Zdroj: sogknives.com] (Velorahex)

• - Dublérka Umy Thurman Zoe Bell utrpěla během natáčení zranění žeber a zpřetrhala si vazy v zápěstí. Ze zranění se následně zotavovala 12 měsíců. (Korbitch)