Kill Bill

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Japonsko / Čína, 2003, 111 min

Záměrně jsem jedničku nehodnotil a čekal na dvojku. A když jsem ji teď konečně viděl, stavím se paradoxně k první části ještě mnohem kritičtěji než předtím. Nedostatky se nejen nevysvětlily, ale naopak mnohem více prohloubily a existence Volume 1 jen sráží geniální Volume 2. Postrádá funkční charaktery, opravdové postavy (a motivace) a jedinou scénu, která by nás donutila s Nevěstou opravdu citově sympatizovat (nejen proto, že dělá s mečem "cool věci"). Pořadí kapitol je přinejmenším pofidérní a většina scén jedničky z celkového pohledu nakonec opravdu zůstává jen obyčejnou manýrou (celá animovaná sekvence) a navíc často mizerně režírovanou a napsanou (úvodní sekvence u Vernity, úvodní část u Hattoriho Hanza). I krvavá sekvence s "Crazy 88" ve srovnání třeba se Zatoichim působí jako nedomrlý příbuzný... Volume 1 se musí přiznat, že má docela dost slušné tempo, díky kterému působí mnohem kratším dojmem (vlastně je to jeden z nejrychlejších filmů, co jsem kdy viděl) a ani na potřinácté mě nijak nenudilo a bavil jsem se dobře, nicméně kdyby se těch pár geniálních částí (probuzeni v nemocnici, Buck, a důležité Hanzovo předání meče) přestěhovalo do Volume 2, vůbec by jednička nemusela vzniknout._______________ No tak jsem se na film po půl roce opět podíval, tentokrát v japonské verzi bez otravné černobílé cenzury a s některými záběry navíc... Absence černobílé barvy tomu přece jen pomohla a závěr tak působí mnohem zajímavějším dojmem, ačkoli stavba filmu je pořád stejně problematická. Ale bavil jsem se přes všechny výtky slušné, takže nakonec ty 4* dávám... ale jen japonské verzi ;)(16.4.2004)

Skladba všeho je tu geniální, od aranží jednotlivých scén až po samotný scénář. Obrazové a barevné kompozice jsou dokonalé, při výběru hudby nechyběl vtip a Uma Thurman je... masakriózní. Kill Bill je jednoduše těžce stylová, extrémně přemrštěná a nekonečně zábavná óda na krvavý gejzír. A na samurajský meč. A na pomstu. Sousto pro gurmány.(25.6.2008)

• gudaulin

Starší tarantinovky mám opravdu rád, i když se pohybují v oblasti žánrů, kterým zrovna neholduju, tak je Tarantino dokázal natočit nápaditě a s přidanou hodnotou, kterou musí ocenit každý filmový fanoušek. A´t už šlo o Gaunery, Pulp Fiction nebo Jackie Brown, vždycky jsem našel něco, co mě obohatilo. Kill Billem začala u Tarantina éra filmů bez přidané hodnoty, které sice můžou fanoušky žánru fascinovat svou "čistotou", ale mě obchází velkým obloukem. Kill Bill je hold akčním východoasijským filmům, což je záležitost, která mě naprosto neoslovuje. Postavám schází byť jen minimální hloubka,o scénáři ji zbytečné hovořit. Jak napsal Cival, je to "naprosto prázdná, samoúčelná hovadina, jíž se nedostávají emoce ani psychologie postav." Já dodávám, že má slušnou kameru a hudbu, za což si ode mě zaslouží jednu hvězdičku. Cival tutéž "samoúčelnou hovadinu" odměnil třemi, což mě překvapuje víc, než pět hvězdiček od nadšeného žánrového fanouška...Celkový dojem 25 %.(16.2.2008)

Quentin Tarantino opět v nejlepší formě. Myslel jsem si, že Pulp Fiction nemůže nic trumfnout, ale u Kill Bill jsem se snad bavil skoro stejně. Na pět částí (jak už v Tarantinových filmech bývá zvykem) rozdělený film, který nám ukazuje krvavou cestu pomsty - Nevěsty. Uma Thurman řádí hlavně v závěrečné části filmu, kde stříká krev proudem a údy Yakuzáků odpadávají po tuctech. Film nabízí výbornou hudební stránku. Každá scéna je podbarvena perfektně zvolenou hudbou, která přesně pasuje k tomu, co se na plátně (obrazovce - jak chcete) odehrává. To je opět jedna z Tarantinových předností. Líbí se mi také kreslená epizoda a snímek nabídne i několik vtipných momentů. Tarantino opět nezklame a dočkáme se i úchylné (byť naštěstí nedotažené) scény v nemocnici - za 75 babek. Kdo viděl, pochopí, kdo ještě neviděl - rychle to napravte. Tahle jízda stojí za to a u mě Tarantino opět zabodoval.(11.8.2010)

Netušil som a ani som nikdy nechcel napísať toto, no od Tarantina pre mňa veľké sklamanie. Všetko je graficky, kamerovo a farebne vyblýskané a úchvatné, ale akčné scény nič moc a všetko mi kazili nepochopiteľne prehnane trápne potoky krvi, ktoré sa mi akosi nedali prekusnúť. Samozrejme jediné, čo poteší, je nával hviezd, ktoré mi aspoň poskytovali pocit, že nejde o úplnú somarinu. 65%.(25.11.2006)