Kill Bill

• Irsko

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Varování: pokud nejste ochotni smířit se s tím, že Kill Bill nedisponuje nijak hluboce prokreslenými postavami, budete pravděpodobně zklamaní. QT se totiž nejednalo o to, aby natočil příběh s plnohodnotnými charaktery, ale udělal snímek čistě vizuální, kde potěšení plyne z toho, že vidíte perfektně snímané odsekávání hlavy (popř. rukou nebo nohou), aniž byste potřebovali vědět, proč k tomu dochází. Dle mého Tarantino rozdělil snímek také proto, aby oddělil naprosto opačné žánry obou filmů: zatímco Vol. 1 překypuje akcí a brodí se v krvi, Vol. 2 je z úplně jiných filmařských vod (a nedovedu si moc dobře představit, jak by vypadalo jejich spojení do jednoho celku, právě kvůli té žánrové propasti). Vol.1 překypuje pohybem a z každého políčka tryská až neuvěřitelně dobíjející energie, která by už sama o sobě měla stačit na to, aby jste se nezabývali např. motivacemi prvních tří záporaček (O-Ren, Vernita, Sofie). Takže pokud už z principu neodmítáte krev (a že jí je opravdu hodně) a jste ochotni se smířit s nedostatečným zázemím postav, film vás čapne a nepustí, dokud nevyjdete naprosto odvaření z kina, vlníce se do rytmu Don’t let me be misunderstood. První (ano, jsem trošku pozadu) film, po jehož zhlédnutí pro mě spojení "filmový orgasmus" rázem získalo osobnější ráz.(8.4.2005)

Všechny dosavadní snímky QT pojednávaly o lidech, jejichž denním chlebem jsou vraždy. ZABIJÁCI. Taky je možné, že je to problém jen můj, ale zkrátka a dobře by mě takovéto téma bavilo jednou, možná i dvakrát, ale pokud se stejný námět točí i okolo jeho čtvrtého filmu (který je navíc rozdělen na dva díly) dochází u mě osobně k jisté únavě.(11.11.2003)

Počkat si na nový film od šílence Tarantina se opravdu, ale důrazně opakuji opravdu vyplatí. Hned co jsem disk s tímhle filmem po nekonečných čekacích manévrech založil do systému, už jsem od obrazovky ani naokamžik neodtrhl oči. Jen jsem občas měl silné obavy aby mi z mechaniky nevylítla ruka či jiná ve filmu nadbytečná končetina. Zkrátka Tarantino jak má být se skvělími dialogy, skvělou osou děje a navíc i skvělím vizuálním zpracováním. Hudbu nevyjímaje. Tak už jen vydržet na druhou polovinu.(2.2.2004)

Na film jsem šla do kina v době, kdy jsem byla těhotná ... v kině jsem ho nedokázala plně ocenit, protože se mi udělalo nevolno hned po brutální anime scéně někde na začátku ... Všimla jsem si, že jsem zde nenapsala komentář a proto chci vychválit nejen úžasný hudební doprovod, ale i napínavé okamžiky, stejně jako Tarantinovo vynikající režisérské umění. Film je plný násilí, ale i tak mě láká ke znovu zhlédnutí. Uma v něm září, mám ji ráda, její role neohrožené bojovnice, která se vrací pomstít smrt svých nejbližších je výjimečná tím, kolik toho vydrží ... jako kdyby jí sil neubývalo ...(5.7.2013)

POMSTA JE POKRM, KTERÝ NEJRADĚJI PODÁVÁME ZA STUDENA….. Úžasná akční podívaná se spoustou překvapení, fantastickými nápady (dělení obrazu, detaily, anime). Ujištění, že pedofilie a nekrofilie se nevyplácí a zjištění, že v tomto krvavém románu vlastně vůbec nejde o krev. Výborná U.Thurman a sympatičtí záporáci. Prostě k sejmutí! Ačkoliv je to proti mým zvyklostem, musím pochválit i dabing (nečekal jsem, že to někdy napíšu). A fakt, že jde především o zábavu dotváří i vtípek v závěrečných titulkách s poděkováním O.Neffovi za zapůjčení helmy. Pokračování za okamžik..…(29.3.2008)

• - Když Nevěsta (Uma Thurman) na konci filmu píše seznam lidí, které musí zabít, tak se její rukopis mezi záběry mění. Změní se mezery mezi čísly a nadpis. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně, kdy nevěsta (Uma Thurman) přiletí do Tokia, prochází kolem billboardu s cigaretami, na němž je ona sama. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když Nevěsta (Uma Thurman) usekne Sofii (Julie Dreyfus) ruku, tak jí krev postříká obličej, mimo jiné i nos. Ta ale, když se přibližuje ke schodišti, na nose nemá vůbec žádné stopy od krve. (Mr.Hudson)