Kill Bill

Kill Bill

Kill Bill prvá časť

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Můj první dojem z Kill Billa nebyl nijak valný. Onehdy jsem se tu rozepsal o tom, jak půjde hodnocení dolů, až se na film s odstupem let budou lidé dívat střílzlivě bez vší té promotion. A ejhle je to přesně naopak. Jsem to já, kdo nyní považuje po desítkách shlédnutých klasických samurajských filmů jímž je tento poctou, kdo musí změnit hodnocení a přiznat, že se hrubě neterfil. I ve světle koncepcí zcela odlišné dvojky, kdy je Tarantinův celkový záměr čitelnější, hodnotím plným počtem, protože Kill Bill je skvělá zábava a úžasná pocta japonským oldschoolovým řežbám a anime, kterou ale asi dokáže docenit jen někdo kdo již má něco nakoukáno.(19.11.2004)

Tarantino splnil co slíbil, já se skvěle bavil, nadsázku jsem ocenil, spoustu narážek a odkazů (doufám) pochopil, proti přeházané, do kapitol členěné naraci nemám ani ň... No co mě dostalo nejvíc byla božská Uma, žlutý anděl smrti a půlhodinové jatka na 100 a jeden způsob... no, tak ještě vynést do nebe soundtrack a jsem tady hotov. Bravo Quentine! Soundtrack snad ani nepotřebuje komentář... 90%(19.6.2006)

PERFEKTNÁ hudba!!! Presne podla môjho gusta. Dotvára skoro každú jednu scénu a kamera, obrazy sú tak hravé a tak filmové. Častokrát mi to pripomenulo Vtedy na Západe. Je v tom obrovské množstvo nápadov (animovaná pasáž, akčné scény...). Na filme vidieť, že sa to jednoducho točilo s láskou a nadšením. Nepamatám si už však z toho ani jednu dialógovú scénu (asi najvačšia slabosť filmu) a mám pred sebou len hudbu a obrazy. Uvidím aká bude dvojka. Zatiaľ pre vol. 1 dávam 4*.(13.8.2011)

„Keď raz budeš veľká a bude ťa to stále trápiť, budem ťa čakať.“ Neviem, ako by to dopadlo, keby to Quentin Tarantino s bratmi Weinsteinovcami "nasilu" nerozdelili na dve časti, ale to je už fuk. KILL BILL (1) je bizarná, exotická a erotická kombinácia množstva filmárskych postupov, štýlov, žánrov (vrátane anime!), atmosfér a šialených nápadov (pípanie civilného mena "Nevesty"), aká by nikomu normálnemu v Hollywoode neprešla. Tarantino skáče z nohy na nohu, humor (návrat dcéry zo škôlky) strieda geniálna akcia (Tarantino vo videopožičovni zrejme naozaj videl všetky filmy na svete). Pomsta, káva, Uma, Bill, bosé nohy, hlava Lucy Liuovej, tehotenský test a veľa ďalšieho. Kino Považan 2003(6.3.2005)

Tarantino je génius. Tento bloodfest je toho nevyvratitelným důkazem (alespoň pro mě). Námět vpodstatě naprosto debilní a jednoduchý - pomsta. Ale mistr z toho opravdu dokáže vytěžit maximum. Neskutečně efetkní podívaná, výborné souboje v japonském duchu, místy vtipná místa (hudba při končetinovém rodeu v Tokiu:)), celkově výborná práce s kamerou i herci. Režisérskými nápady se to tu jen hemží...Pravděpodobně se to leckoumu líbit nemusí, ale kdo se nebojí trochy krve (no dobře, VELKÉ trochu krve) a bude toto dílo brát s nadsázkou, nemůže být nespokojen. Bravo!(22.10.2006)

• - Ve filmu se objeví nápis "Odplata je jídlo, které je nejlepší podávat studené", který pokračuje tím, že je to "staré klingonské přísloví". Ve skutečnosti je to citát z francouzského románu Les Liaisons Dangereuses (Nebezpečné známosti) Pierra Choderlos de Laclos. (beran-ek)

• - Při letu z Okinawy do Tokya má Nevěsta (Uma Thurman) s sebou na palubě meč, což by pravděpodobně nedovolila žádná letecká společnost. (KillHurt)

• - Invalidní vozík, na kterém Beatrix (Uma Thurman) uniká z nemocnice, je Hoyer H-1000. (Velorahex)