Kill Bill

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Japonsko / Čína, 2003, 111 min

Skvělá ujetárna :)) ne čistý Tarantino, ale furt skvělé. Bitka s bojovníky, černobílá sekvence a všude moc moc krve. teda spíš černých fleků. Výborná Uma Thurman a jeden z nejlepších ost roku. Krátká, ale trefná bitka s Lucy Liu a její vtipný závěrečný dovětek. Rozdělení filmu na kapitoli a lehké přeházení je ku prospěchu filmu. Anime scény jsou skvělé(jako animatrix trochu jinak ;-))(5.6.2004)

Naprosto formálna záležitosť, avšak taká "žranica pre oči" , že s hodnotením proste nemôžem inak. Čo stojí určite za zmienku (okrem geniálneho prejavu Lucy Liu v yakuzáckom koncile) je to ako neuveriteľne je QT schopný zmixovať hudbu a obraz - hudba western + obraz anime, hudba veselý rock and roll obraz Umin break dance s katanou (tak pri tej scéne som skoro zomrel od smiechu), hudba praveké disco od Santa Esmeralda + príprava na záverečnú sekanicu. Myslíte, že to nejde dohromady ? Tak si to pozrite a pochopíte čo to znamená vybrať geniálny soundtrack (spolu s Plážou a Pulp Fiction môj najobľúbenejší). Dvojka je jednoznačne lepšia ale z úplne iných dôvodov. P.S. Najkrajšia nebola ani Uma ani Lucy, ale Julie Dreyfus.... aj bez tej ľavačky.(13.6.2004)

Starý komentář: Tarantino je režisér, jehož podpis je ve filmech naprosto nezaměnitelný. Kill Bill je další film se skvělou hudbou a velikým množstvím zábavy... ale jen pro někoho! Pro mě je Kill Bill jen dalším filmem, kterým u mě Tarantino prokázal svou naprostou neochotu natočit film, u kterého je potřeba se zamyslet. Pochválit jej snad mohu jen za zajímavé prolínání animovaných, barevných a černobílích pasáží... a samozřejmě bezvadné hudby. ___ Nový komentář: Jak jste si jistě povšimli, tento film má dva komentáře, starý, který jsem napsal přibližně před půl rokem a nový, který jsem napsal - chvilka napětí - dnes. Je to sice trochu zvláštní, ale myslím, že je někdy fajn vidět kontrast, který může vzniknout, pokud se na film podíváte z trochu jiného úhlu. Byl to uživatel TaxiDriver, který mě přesvědčil abych dal Kill Billovi a tarantinovkám celkově ještě jednu šanci a já jsem jej poslech a pokusil se o to, beru ho totiž jako kamaráda s velice vybraným (rozuměj mě podobným) vkusem. Na podruhé jsem začal Tarantina obdivovat, bylo pro mě nepochopitelné, jak se dokázal oprostit od takové věci, jako je kvalitní příběh, ne že by film neměl příběh, ale má jej velice jednoduchý, jedná se jen o prostý motiv pomsty. Tarantino mě dostal samozřejmě svým hudebním doprovodem, ale nově i výběrem herců, nasnímáním některých scén (zabití O-Ren Ishii) a hlavně geniálním střihem. Film upaluje vpřed rychlostí světla a já si jen smutně přál, aby nekončil tak brzy... Takže díky TaxiDriverovi jsem odškrtl ze seznamu nepochopených režisérů jednoho muže, jenž mu málem stál v samotném čele... Je to vlastně neuvěřitelné, že Tarantino je najednou jedním z mých oblíbenců a to jsem nedávno psal (u Amadea), že změna názoru není nijak častá věc – kdo by kdy byl čekal, že jedna změna se stane a ještě bude tak razantní...(24.5.2005)

Fucking-fantastic-orgasm. Alfred Hitchcock s katanou v ruce útočí ze záhrobí, Ang Lee nestíhá ochutnat popcorn a Akira Kurosawa se v nebi vznáší blahem. Po sedmém zhlédnutí v kině je zbytečné přemýšlet, jestli dát čtyři, nebo pět hvězdiček. Z úcty k magorovi z videopůjčovny - všechno si zapíšu krví na čelo mé hlavy, která leží (useknutá) vedle mě. Tarantino je bůh filmové masturbace. Střih, kdy s rozžhavených nůžek šlehají jiskry v tom nejakčnějším filmu stříbrného plátna posledního desetiletí. Z takřka nulového námětu vytěžit tak dokonalou akční jízdu jsem snad na plátně ještě neviděl. Směs podkreslených linií (komiksoví, animovaný, barevný i černobílý prvek) je skutečně cool seance s vynikajícím hudebním doprovodem, která divákovi vleze pod kůži. Pro mě jsou oba díly filmové umění. "Ti z vás, co mají to štěstí, že nepřišli o život, vemte si ho s sebou! Ale... končetiny, o které jste přišli tu necháte. Ty teď patří mně". Film detailně rozebrán v mém Deníčku.(23.10.2011)

Všechny dosavadní snímky QT pojednávaly o lidech, jejichž denním chlebem jsou vraždy. ZABIJÁCI. Taky je možné, že je to problém jen můj, ale zkrátka a dobře by mě takovéto téma bavilo jednou, možná i dvakrát, ale pokud se stejný námět točí i okolo jeho čtvrtého filmu (který je navíc rozdělen na dva díly) dochází u mě osobně k jisté únavě.(11.11.2003)

• - Ve filmu se objeví nápis "Odplata je jídlo, které je nejlepší podávat studené", který pokračuje tím, že je to "staré klingonské přísloví". Ve skutečnosti je to citát z francouzského románu Les Liaisons Dangereuses (Nebezpečné známosti) Pierra Choderlos de Laclos. (beran-ek)

• - Dublérka Umy Thurman Zoe Bell utrpěla během natáčení zranění žeber a zpřetrhala si vazy v zápěstí. Ze zranění se následně zotavovala 12 měsíců. (Korbitch)

• - Spoiler: Zbraně, které použilo The Deadly Viper Assassination Squad při masakru v kostele, byly M4A1. Colt, jímž střelil Bill (David Caradine) Beatrix (Uma Thurman) je Hartford 'Pinkerton' .45. (Velorahex)