V malém opuštěném kostelíku se probíhající generální zkouška svatby promění v krvavá jatka – těhotná žena v krví potřísněných šatech je Černá mamba, známá jako Nevěsta (Uma Thurmanová). Vrah Bill (David Carradine) a jeho Komando zmijí zanechali Nevěstu na místě mrtvou, ta ale naneštěstí pro ně upadla pouze do kómatu. O čtyři roky později se Nevěsta náhle vrátí z temného zápraží smrti a uvědomí si, co se jí stalo. Vydá se na zuřivou misi s cílem pomstít se svému bývalému učiteli a jeho skupině nelítostných zabijáků. Jednoho po druhém teď musí vyhledat a zabít. A Billa si nechává nakonec. (HBO GO)

Recenze (1 333)

Lima

Zapomeňte na to, že uvidíte další "tarantinovku". Žádné pro něj typické hlášky, či přehršel absurdních situací. Jednou z mála ozvěn jeho prvních dvou filmů je absurdní scéna z nemocnice, kdy "Buck přijde na fuck" a potom jeho oblíbené řazení děje do kapitol. Místama mně film emočně sejmul, místama jsem si v duchu říkal "To snad Tarantino nemyslí vážně? Tohle mu máme sežrat?" Ale po celou dobu jsem ani nedutal a seděl v křesle jako zařezaný. Jsou tu scény, které mají velmi magickou atmosféru. Zejména závěrečný souboj v zasněžené japonské zahradě. Lucy Liu v bílých šatech a pantoflích, padající vločky a v kontrastu s tím žlutý oblek Umy Thurman. To vše krásně nasvícené a do toho zajímavý zvuk vodní pumpy. Nebo např. moment, kdy se při jednom z bojů náhle změní pozadí na modrou plochu s černými rámečky a před ní pouhé siluety bojovníků je velice působivý. Kill Bill obsahuje tolik audio-vizuálních vjemů, že ta hodina a půl úplně stačila. Dějově je to sice plytké (při závěrečné větě jsem měl pocit, jako bych slyšel útržek z nějaké telenovely), ale forma zde drtivě vítězí nad obsahem. Tarantino dokázal z provařeného žánru a nepříliš originálního námětu udělat velmi působivou podívanou. Uvidíme při Volume 2, jestli mu to vydrželo.....PS: Nutno sledovat v ŠIROKOÚHLÉM formátu!!! S ořezem na TV tenhle film HODNĚ ztrácí (viz. Nova dnes). ()

POMO

Mimoriadne sľubný rozjazd verím tomu že mimoradne skvelého filmu. Čiste vizuálna a akustická fashion-žranica s farebne promenlivou paletou nálad. Ale je zcestné hodnotiť ju samostatne. Prvá polovica je trochu bez šťavy, zatiaľ čo pri tej druhej som nedýchal. Teoreticky by v duchu druhej polovice mal začať Volume 2. Ak začne, potom som naozaj zvedavý, aké bude vyvrcholenie celej šou. Ak to skutočne bude ešte ďalej gradovať, ako z trojhodinového celku z toho vzíde geniálne dielo, ktorého DVD si dám za sklo do zlatej vitrínky. Verím tomu že sa tak stane a predbežne dávam 5*. A kladiem si kľúčovú otázku: Je vôbec možné, aby sa z tak nulového námetu dala natočiť tak efektná a coolová filmová seansa?! ()

Cival

Když jsem vyšel z kina, říikal jsem si, že z tohohle lidi už vážně nemůžou být odvařený. A ono mu to zase vyšlo... Já ten Tarantinův rozvláčnej styl prostě nezvládám a hlavně nechápu jeho výjimečnost. Když by byl celej Kill Bill působivej a svižnej jako animovaná kapitola, neváhal bych nad opusem QT zajásat, ale takhle je to s odřenýma ušima jen nadprůměr. Zejména od akce jsem čekal mnohem víc. Víc než nepřehlednou řežbu rozsekanou do detailů (napotřetí mě to už nudilo vskutku pekelně). Souboj s Lucy sice leccos zachránil, ale...:-( Celkově je rozjezd hodně pomalej, hodinu jsem se poctivě nudil. Problém je, že Kill Bill vol. 1 je v podstatě naprosto prázdná, samoúčelná hovadina, jíž se nedostávají emoce, ani psychologie postav. Nebýt hudby, plynul by Kill Bill jen naprosto nudně a stereotypně kamsi do řiti. Anime, souboj s Lucy a Hattori Hanzo chapter are cool, zbytek shit. ()

Douglas

Záměrně jsem jedničku nehodnotil a čekal na dvojku. A když jsem ji teď konečně viděl, stavím se paradoxně k první části ještě mnohem kritičtěji než předtím. Nedostatky se nejen nevysvětlily, ale naopak mnohem více prohloubily a existence Volume 1 jen sráží geniální Volume 2. Postrádá funkční charaktery, opravdové postavy (a motivace) a jedinou scénu, která by nás donutila s Nevěstou opravdu citově sympatizovat (nejen proto, že dělá s mečem "cool věci"). Pořadí kapitol je přinejmenším pofidérní a většina scén jedničky z celkového pohledu nakonec opravdu zůstává jen obyčejnou manýrou (celá animovaná sekvence) a navíc často mizerně režírovanou a napsanou (úvodní sekvence u Vernity, úvodní část u Hattoriho Hanza). I krvavá sekvence s "Crazy 88" ve srovnání třeba se Zatoichim působí jako nedomrlý příbuzný... Volume 1 se musí přiznat, že má docela dost slušné tempo, díky kterému působí mnohem kratším dojmem (vlastně je to jeden z nejrychlejších filmů, co jsem kdy viděl) a ani na potřinácté mě nijak nenudilo a bavil jsem se dobře, nicméně kdyby se těch pár geniálních částí (probuzeni v nemocnici, Buck, a důležité Hanzovo předání meče) přestěhovalo do Volume 2, vůbec by jednička nemusela vzniknout._______________ No tak jsem se na film po půl roce opět podíval, tentokrát v japonské verzi bez otravné černobílé cenzury a s některými záběry navíc... Absence černobílé barvy tomu přece jen pomohla a závěr tak působí mnohem zajímavějším dojmem, ačkoli stavba filmu je pořád stejně problematická. Ale bavil jsem se přes všechny výtky slušné, takže nakonec ty 4* dávám... ale jen japonské verzi ;) ()

Galadriel

Mě se tohle líbilo moc. Krve je tady sice hodně, ale ono je jí tam vlastně ještě víc, takže už to nepůsobí nechutně, ale vtipně a čiší z toho nadsázka. Když někomu useknou ruku nebo hlavu a z té potom teče doslova rudý gejzír, nemůže nikdo říct, že je to drastický, protože tohle prostě je nadsázka. Film stojí na výkonu Umy Thurman, která ale pana režiséra nezklamala, je to vtipně a chytře sestř?hané a s velmi vhodně volenou hudbou. Prostě Tarantino válí. Pokud se ale nedokážete smířit s tím, že podlaha nemůže zůstat čistá a voda po boji průzračná, radši se jděte podívat na nějaký jiný film. ()

• Když jde Nevěsta ke schodům v Domě modrých listů, v záběru zpod skla vidíme, že má na podrážce bot napsáno „Fuck U“. (HellFire)
  • Nůž, ktery má Beatrix Kiddo (Uma Thurman) ve filmu používá, je SOG Desert Dagger. [Zdroj: sogknives.com] (Velorahex)
  • Když jde Hatori Hanzo napsat na okénko Billovo jméno, jsou na okénku vidět šmouhy. Jedná se o setřené pokusy z předchozích neúspěšných záběrů. (hippyman)