poster

Kill Bill

 • USA

  Kill Bill: Vol. 1

 • Japonsko

  キル・ビル

 • Slovensko

  Kill Bill

 • Slovensko

  Kill Bill prvá časť

 • Kanada

  Kill Bill: Vol. 1

 • Nový Zéland

  Kill Bill: Vol. 1

 • Velká Británie

  Kill Bill: Vol. 1

 • Austrálie

  Kill Bill: Vol. 1

Akční / Krimi / Thriller

USA / Japonsko / Čína, 2003, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *****

  Ano, Tarantino je úchylný na krev, ale také je to režisér, který kašle na trendy a tak v době kdy na nás měly pomalu začít útočit vesmírné invaze v každé léto se jen tak rozhodl natočit film o samurajích, cti a kung-fu. Divák nemusí mít obavy zda by Quentin nedokázal zvládnout dialogy nebo soundtrack. Zvolený soundtrack považuji za jeden z jeho jasně nejlepších co kdy použil. PS: Nejoblíbenější scénou je pro mě setkání dvou kamarádek po letech na začátku filmu. 85%(4.2.2013)

 • choze
  ****

  "HLOUPÁ BÍLÁ HOLČIČKA SI HRAJE SE SAMURAJSKÝM MEČEM." Je radost sledovat film režiséra, který miluje filmy, má nakoukáno, umí točit a královsky si to užívá. Oba díly KILL BILLA jsou filmařsky po všech stránkách mimořádně vymazlené - Tarantino umí napsat zábavné dialogy, obsadit zajímavé herce, natočit parádní akci, vyhrát si kamerově, zvukově i hudebně (povypůjčovaný soundtrack) a celkově má nápadů na rozdávání. Nesedí mi snad jen občas příliš pozvolné tempo v druhém díle, pubertální smysl pro humor, přílišné pomrkávání na diváka a splatterová grotesknost.(29.11.2005)

 • Lima
  *****

  Zapomeňte na to, že uvidíte další "tarantinovku". Žádné pro něj typické hlášky, či přehršel absurdních situací. Jednou z mála ozvěn jeho prvních dvou filmů je absurdní scéna z nemocnice, kdy "Buck přijde na fuck" a potom jeho oblíbené řazení děje do kapitol. Místama mně film emočně sejmul, místama jsem si v duchu říkal "To snad Tarantino nemyslí vážně? Tohle mu máme sežrat?" Ale po celou dobu jsem ani nedutal a seděl v křesle jako zařezaný. Jsou tu scény, které mají velmi magickou atmosféru. Zejména závěrečný souboj v zasněžené japonské zahradě. Lucy Liu v bílých šatech a pantoflích, padající vločky a v kontrastu s tím žlutý oblek Umy Thurman. To vše krásně nasvícené a do toho zajímavý zvuk vodní pumpy. Nebo např. moment, kdy se při jednom z bojů náhle změní pozadí na modrou plochu s černými rámečky a před ní pouhé siluety bojovníků je velice působivý. Kill Bill obsahuje tolik audio-vizuálních vjemů, že ta hodina a půl úplně stačila. Dějově je to sice plytké (při závěrečné větě jsem měl pocit, jako bych slyšel útržek z nějaké telenovely), ale forma zde drtivě vítězí nad obsahem. Tarantino dokázal z provařeného žánru a nepříliš originálního námětu udělat velmi působivou podívanou. Uvidíme při Volume 2, jestli mu to vydrželo.....PS: Nutno sledovat v ŠIROKOÚHLÉM formátu!!! S ořezem na TV tenhle film HODNĚ ztrácí (viz. Nova dnes).(11.10.2003)

 • Morien
  *****

  (1001) Tento film mohu používat k odrážení lidí, kteří mě osočují z toho, že automaticky nesnáším všechen mainstream a naopak adoruji vše minimálně populární. Říkejme tomu guilty pleasure nebo jakkoliv jinak, má judistická minulost i jakýsi patologický obdiv k určitým segmentům japonské kultury se prostě bude vždycky tetelit. Dále se také jedná o jediný projekt, kde uznávám, že Uma Thurman opravdu hraje a není jen hezkou tvářičkou, o poslední Tarantinovo vzepjetí předtím, než se totálně vyprázdnil a zabředl do opakujících se vyčerpaných struktur, a o jeden z mála filmů, kde neprotestuji proti zvýšené míře zobrazovaného násilí.(15.2.2013)

 • Tyler
  *****

  Pět hvězd je opravdu málo...."Kill Bill" je jako sen...napůl noční můra, napůl zenová báseň. Od úvodní sekvence, jejíž údernost žádný film co znám nepřekonal, po neskutečně poetické finále - souboj s O-Ren Ishii. Ve chvíli kdy Nevěsta po strašlivém masakru otevírá dveře do nádherné japonské zahrady, sevře se vám srdce. A zůstane tak po celou dobu konfrontace dvou žen a jejich mečů...Vlastně jsem se vyjádřil špatně, srdce jsem měl sevřené od začátku do úplného konce, v každém okamžiku jinak, ale bylo to tam..."Kill Bill" nepůsobí jenom v jednotlivostech, zařezává se vám pod kůži jakožto celek. Tím vším chci říct jednu věc - Quentin Tarantino je umělec a nikdo mi to nevyvrátí... "Bang bang, he shot me down, bang bang, I hit the ground."(13.10.2003)

 • - Kevin Smith napsal o filmu na svou stránku "Byl jsem velice šťastný.. podává tak, jak jen několik snímků vůbec může důkaz o Tarantinově divoce šílené genialitě. Druh filmu, který mě upomíná na to, proč jsem vůbec s filmařinou začal, co mě na ní láká." (beran-ek)

 • - Rozpůlená obrazovka, díky které sledujeme v nemocnici Nevěstu a Elle, je pocta Brianu De Palmovi. (HellFire)

 • - Šest let trvalo napsání kompletního scénáře, než byl rozdělen na dvě části. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace