poster

Kill Bill

 • USA

  Kill Bill: Vol. 1

 • Slovensko

  Kill Bill

 • Slovensko

  Kill Bill prvá časť

 • Nový Zéland

  Kill Bill: Vol. 1

 • Velká Británie

  Kill Bill: Vol. 1

 • Austrálie

  Kill Bill: Vol. 1

 • Irsko

  Kill Bill: Vol. 1

 • Kanada

  Kill Bill: Vol. 1

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2003, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  *****

  Varování: pokud nejste ochotni smířit se s tím, že Kill Bill nedisponuje nijak hluboce prokreslenými postavami, budete pravděpodobně zklamaní. QT se totiž nejednalo o to, aby natočil příběh s plnohodnotnými charaktery, ale udělal snímek čistě vizuální, kde potěšení plyne z toho, že vidíte perfektně snímané odsekávání hlavy (popř. rukou nebo nohou), aniž byste potřebovali vědět, proč k tomu dochází. Dle mého Tarantino rozdělil snímek také proto, aby oddělil naprosto opačné žánry obou filmů: zatímco Vol. 1 překypuje akcí a brodí se v krvi, Vol. 2 je z úplně jiných filmařských vod (a nedovedu si moc dobře představit, jak by vypadalo jejich spojení do jednoho celku, právě kvůli té žánrové propasti). Vol.1 překypuje pohybem a z každého políčka tryská až neuvěřitelně dobíjející energie, která by už sama o sobě měla stačit na to, aby jste se nezabývali např. motivacemi prvních tří záporaček (O-Ren, Vernita, Sofie). Takže pokud už z principu neodmítáte krev (a že jí je opravdu hodně) a jste ochotni se smířit s nedostatečným zázemím postav, film vás čapne a nepustí, dokud nevyjdete naprosto odvaření z kina, vlníce se do rytmu Don’t let me be misunderstood. První (ano, jsem trošku pozadu) film, po jehož zhlédnutí pro mě spojení "filmový orgasmus" rázem získalo osobnější ráz.(8.4.2005)

 • Tosim
  ***

  Všechny dosavadní snímky QT pojednávaly o lidech, jejichž denním chlebem jsou vraždy. ZABIJÁCI. Taky je možné, že je to problém jen můj, ale zkrátka a dobře by mě takovéto téma bavilo jednou, možná i dvakrát, ale pokud se stejný námět točí i okolo jeho čtvrtého filmu (který je navíc rozdělen na dva díly) dochází u mě osobně k jisté únavě.(11.11.2003)

 • ScreamJay
  *****

  Počkat si na nový film od šílence Tarantina se opravdu, ale důrazně opakuji opravdu vyplatí. Hned co jsem disk s tímhle filmem po nekonečných čekacích manévrech založil do systému, už jsem od obrazovky ani naokamžik neodtrhl oči. Jen jsem občas měl silné obavy aby mi z mechaniky nevylítla ruka či jiná ve filmu nadbytečná končetina. Zkrátka Tarantino jak má být se skvělími dialogy, skvělou osou děje a navíc i skvělím vizuálním zpracováním. Hudbu nevyjímaje. Tak už jen vydržet na druhou polovinu.(2.2.2004)

 • Ainy
  ****

  Na film jsem šla do kina v době, kdy jsem byla těhotná ... v kině jsem ho nedokázala plně ocenit, protože se mi udělalo nevolno hned po brutální anime scéně někde na začátku ... Všimla jsem si, že jsem zde nenapsala komentář a proto chci vychválit nejen úžasný hudební doprovod, ale i napínavé okamžiky, stejně jako Tarantinovo vynikající režisérské umění. Film je plný násilí, ale i tak mě láká ke znovu zhlédnutí. Uma v něm září, mám ji ráda, její role neohrožené bojovnice, která se vrací pomstít smrt svých nejbližších je výjimečná tím, kolik toho vydrží ... jako kdyby jí sil neubývalo ...(5.7.2013)

 • Fr
  *****

  POMSTA JE POKRM, KTERÝ NEJRADĚJI PODÁVÁME ZA STUDENA….. Úžasná akční podívaná se spoustou překvapení, fantastickými nápady (dělení obrazu, detaily, anime). Ujištění, že pedofilie a nekrofilie se nevyplácí a zjištění, že v tomto krvavém románu vlastně vůbec nejde o krev. Výborná U.Thurman a sympatičtí záporáci. Prostě k sejmutí! Ačkoliv je to proti mým zvyklostem, musím pochválit i dabing (nečekal jsem, že to někdy napíšu). A fakt, že jde především o zábavu dotváří i vtípek v závěrečných titulkách s poděkováním O.Neffovi za zapůjčení helmy. Pokračování za okamžik..…(29.3.2008)

 • - Když Nevěsta (Uma Thurman) na konci filmu píše seznam lidí, které musí zabít, tak se její rukopis mezi záběry mění. Změní se mezery mezi čísly a nadpis. (Mr.Hudson)

 • - Ve scéně, kdy nevěsta (Uma Thurman) přiletí do Tokia, prochází kolem billboardu s cigaretami, na němž je ona sama. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Když Nevěsta (Uma Thurman) usekne Sofii (Julie Dreyfus) ruku, tak jí krev postříká obličej, mimo jiné i nos. Ta ale, když se přibližuje ke schodišti, na nose nemá vůbec žádné stopy od krve. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace