Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

DAPDO

Skvělý, dlouho jsem neviděl tak dobrou kriminálku, pro mě zatím nejlepší film v tomto roce, co jsem měl možnost vidět. ()

AngelG

Dopředu upozorňuji, že budu spoilerovat. Na Wind River jsem se těšila, ukázky vypadaly slibně a hodnocení tady bylo taky dobré, takže jsem čekala další parádní temný thriller. Celou dobu promítání se mi v hlavě točili dva filmy - Prisoners a La Isla Mínima, což patří mezi mé dva nejoblíbenější thrillery tohoto ražení (temná hustá atmosféra, bezmoc a zajímavý případ). Pro mě má Wind River tři zásadní nedostatky, které oproti dvěma zmíněným filmům tady absolutně chybí. 1) Napětí - ve filmu je pár velice dobrých scén, které zaujmou, ovšem je jich tak zoufale málo, že se opravdu o napětí ani mluvit nedá. Vše se totiž během minuty vrátí zpět do těch prázdných zdlouhavých scén o ničem. 2) Dobré postavy - ačkoliv jak Renner tak Olsen jsou velice dobří herci, jejich snaha je utopena v naprosto nezajímavých postavách, až v příliš častých přiblblých scénách, které až moc tlačí na citovou pilu a stejně tak přiblblých dialozích o smyslu života, bolesti ztráty apod. Nevytvořila jsem si tam za celou dobu vztah k nikomu, postavy mi byli lhostejné. 3) Zajímavý, rozvětvený případ - na začátku se nejde tělo nejspíš zabité holky. To si zapamatujte, protože to bude to jediné co se bude 30 minut řešit. Potom se najde tělo nejspíš zabitého chlapa. Za dalších 30 minut se najdou asi ti co to udělali. Proběhne jedna scéna, kde se ukáže co se stalo. Dojde k přestřelce, pomstě a pak nám zbývá 15 minut do konce vyplněných dalším zbytečným řečněním. Toť vše, to je celý děj. To má být to skvělé drama, co tady skoro všichni vychvalují a hází 5. hvězdami? Jediné co se dá pochválit je dobrý soundtrack a občas skvělá kamera, obvzlášť ty dlouhé záběry toho bílého pekla. Jinak bohužel jedno velké zklamání, snad si Sněhulák s Fassbenderem povede lépe. :) ()

misbos

no tak jako - nějakej voblouk u hlavních postav je kde jako??? Renner a Olsen by to uhráli, jen kdyby měli co hrát - jako. Ale on je zlá prdel na se srdcem na dlani na konci stejně jako na začátku, a o ní nevíme celej film nic, takže - je nám u... tam. A jak si máme vychutnat spravedlivou padouchovu smrt, když ten se ve filmu objeví až na konci a je v něm ani ne pět minut - jako? Hele jako - příroda je sice krásná (prdlajs, je studená, mokrá, a sou v ní různý otravný breberky), a když chlápek, co se živí smrtí, řeční jako Freud, je to celkem fajn, ale - samo to nestačí ani na průměrnej biják - jako. ()

Dm1tr1j

Dám 3* len kvôli obsadeniu a scenáru, ktorý zahŕňal aj sarkazmus. Inak sklamanie z nedoriešenej vraždy a zo spatlaneho vyvrcholenia zápletky. ()

Kingjiri

Atmosféra je díky výpravě, přesvědčivejm hercům, hudebnímu doprovodu a využitýmu Rkovýmu ratingu pořádně drsná i působivá. Jenže o co víc boduje Taylor Sheridan filmařinou, o to míň už zaujme příběhem. Utlačovaný indiáni působěj spíš pateticky než efektně, tempo vyprávění kolísá (pár zbytečnejch dialogů) a pátrání po vrahovi neni nakonec moc napínavý (SPOILER: na vraha se přijde bez nějakýho složitějšího vyšetřování hned při výpravě za druhym podezřelim KONEC SPOILERU). Možná to takhle opravdu ve skutečnosti bylo, ale divácky vděčnej příběh moc neni. Upřímně moc nechápu, proč má Wind River přes 80% a tolik nadšenejch recenzí. Za mě obyčejnej žánrovej příběh zabalenej do stylovýho kabátku s příměsí patosu (indiáni). Ale chápu, že bez nějakýho multikulti podtextu se dneska holt Zlatej plešoun těžko získává, tři silnější hvězdy. ()

iCube

Kdyby byl Renner méně "chytrý", tak by to byla bomba... Každopádně Taylor je po Denisovi další rejža v hledáčku! ()

Rockerman

Jeremy Renner svlékl svůj sporý oblek Avengra a hodně se přioděl, jako lovec predátorů a vrahů v mrazivém Wyomingu. Poklidné až pomalé tempo vyprávění vtahuje diváka do děje a nechává doslova cítit ten chlad, který panuje v tomto severním státě USA. Krásné, ale drsné prostředí a milí, ale i drsní lidé, kteří tu žijí. Šťavnatý závěr a dialog dvou smutných otců dovršuje nevšední zážitek. I já tipuji nejednoho Oscara pro tento film. ()

Torgal

Dejová kostra je tak oholená, že podľa nej by bol problém natočiť jednu epizódu ľubovoľného kriminálneho seriálu. Pozadie vyšetrovanej vraždy je prosté ako bulharská prostitútka, no našťastie detektívne vyšetrovanie tvorí len pozadie hutnej atmosférickej exkurzie na mrazivý sever a do hláv ich obyvateľov. V tomto ohľade nutno vyzdvihnúť Rennerov výkon, lebo bravúrne zahral postavu, o ktorej som pochyboval či ju zvládne. Ktovie, možno keby Sheridan prenechal réžiu niekomu inému to mohlo celé fungovať lepšie, lebo Hell or High Water bolo kvalitou predsa len niekde inde. 7+/10 ()

Charlie84

Drsná země, drsní lidé. A hodně sněžných skútrů. A hodně divná hudba, kdy si povětšinou nejste jistí, je-li to zvuk toho skútru, kvílející vítr nebo umírající žirafa. To je ale asi tak jediná výtka a pokud Vám nevadí místy až westernová atmosféra, není co řešit. ()

IXOXI

V současném Vánočním období mně přišlo sledovat thriller ze zasněžené krajiny jako skvělý nápad, po shlédnutí jsem už tak nadšený nebyl. Za prvé, pokud někdo vymyslí demo film, zde bude první kandidát, který předběhl svou dobu. Přibližně 110 minut dlouhý film má v sobě půl hodiny „vaty“, přímočarý příběh by nenašel rozuzlení, tak autoři raději kousek před koncem filmu ukáží průběh zločinu a protagonisté si vše jen jakoby náhodou (asi proto je film i mysteriózní???) vše domyslí úplně přesně, jak se to stalo... Kromě toho přílišná jednoduchost zápletky podle mě způsobila příběh neuvěřitelným. Chápu, že autoři chtěli ukázat vážný společenský problém, nicméně tento film s klidným svědomím považuji za zbytečné sledovat. ()

rukay

Parádní neo-western, s čitelným podpisem Taylora Sheridana ve scénáři. Čili pokud se líbilo Hell or High Water (4****) tohle bude také… Silné herecké obsazení v čele s Jeremy Rennerem a Elizabeth Olsen tlačí atmosféru až na dřeň. Hlášky typu “I’m hunter. What a hell you think I’m doing.” přitápí pod kotlem napětí v očekávání výbuchů agrese každou vteřinku a za každým rohem. Syrová záležitost co si nebere servítky. Proto trochu zamrzí úplný závěr, kde se v urputné snaze o filosofický přesah a pozitivní vyznění zcela zbytečně ztrácí dlouho budována atmosféra. I tak jednoznačně 4****. Pochutina. ()

deLaFere

Taylor Sheridan si nepochybně zaslouží pozornost, jeho úroveň schopnosti vytvářet atmosféru je v Hollywoodu naprosto ojedinělá. Jednoduchý příběh, napětí, scenáristická uvěřitelnost. Co mi chybělo oproti Sicariovi? Nic, právě přeci jen už něco přebývá. Ten pocit zmaru, deziluze a bezvýchodnosti už je tak silný, že je těžko uvěřitelný, v rezervaci všichni vypadají na kulku do hlavy z vlastní střelné zbraně. Dobře vím, že poměry v indiánských rezervacích nejsou dobré, tak jak ukazuje film, alkoholismus, drogy, zvýšená kriminalita. Ale přeci jen se mi nechce věřit, že by se tam nenašel aspoň jeden úsměv. ()

Biopler

Mimoriadne preceňovaný film opierajúci sa o zasnežené scenérie Wyomingu, ktoré majú omámiť diváka spolu s jednoduchým príbehom už dávno ohlodanej kostry kriminálky. Veľmi chýba zložitejšia zápletka, ktorá by moju pozornosť udržala určite viac ako počúvanie tvrďáckych rečí z úst Rennera alias Coryho Lamberta, ktorý už natoľko prežil a precítil bolesť v živote, že o tom môže robiť konferencie... kokos, to je klišéovitá postava jak lusk. Ešte by som nakydal na prestrelku, v ktorej zaznelo až príliš veľa výstrelov a až príliš málo postáv padlo po výstreloch, pritom postavy od seba neboli na míle ďaleko, pre mňa značne husto over. ()

FanKalEl

Veľmi nadhodnotená dráma z vlečúcim sa tempom ktorá smeruje do zývačky. Nie je tu nič čo by stálo za zmienku. Plný obsah filmu sa spokojne zmestí na jednu a5ku. Nepohorší no ani nezaujme, začínam už neznášať filmy ktoré patria do tej neutrálnej línie čo sa týka kvality. (60%) ()

PEZ

Jáj bodaj by bolo takto úprimne natočených viac filmov. Čistý zásah. Ono nie že by človeka daný príbeh posadil na zadok, ani forma nie je až tak špeciálna. Avšak dokopy ako celok všetko pekne do seba zapadá, film sa nebojí byť drsný a zároveň si ide svoje tempo. Jeremy Renner a Elizabeth Olsen excelentní, hudba, ktorú nahrali Nick Cave & Warren Ellis vytvára dobrú zádumčivú atmosféru, kamera kvalitná. A má to aj message, pretože naozaj sú zákony v Amerike značne obmedzené, keď sa jedná o vyšetrovanie zločinov v indiánskych rezerváciách. R-ko je citiť a dodáva správnu intenzitu celému snímku. Nie je to film roka, ale rozhodne jeden z tých čo hodne potešili. A Taylor Sheridan začína byť zárukou kvality. A teraz už aj režisérskej. Nakoniec Sheridan získal cenu za réžiu v sekcii Un Certain Regard v Cannes, film získal cenu divákov v Karlových Varoch a tam isto získal ocenenie aj Jeremy Renner za svoj parádny výkon. 9/10 ()

tomik99

Takhle má vypadat správná kriminálka, která vtáhne do děje, baví vás každá sekunda a navíc všechny postavy jsou zajímavé a mají hloubku. Jeremy Renner je osobně zainteresovaný do vyšetřování a postupně odhalujeme, co se mu v minulosti stalo. Elizabeth Olsen je skvělou agentkou, která má srdce na správném místě. Velice zajímavý případ, který je odhalen až v posledních pár minutách. Nečekal jsem, že samotná "vražda" bude tak hrozná. Potěšil i Jon Bernthal, který si tentokrát střihl pro změnu kladnou roli. Velice povedený film a skvěle řemeslně zvládnutí po všech směrech. ()

Whitebeard

Mrzne z toho filmu až u mě doma. Moc dobře odvyprávěnej skutečnej příběh dalekého indiánského severu Ameriky. Určitě film hodnej pozornosti. ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů