Česká škola (E02) (epizoda)

Komedie / Drama

Česko, 2016, 37 min

Druhé epizodě už nemám, co bych vytkl.Bavil jsem se královsky hlavně nad direktivami EU,nad chováním obou zahraničních delegací,nad totálně zmateným ministrem a hlavně nad tajemníkem Repelentem,který se dokáže přizpůsobit každé situaci a na jednáních se cítil jako ryba ve vodě.Hláška epizody a možná i seriálu-Dr.Hejl:"Prostě, člověk, kterej získá zdarma razítko a roztrhá ho jen proto, že ho nedostal čestně, to není Čech."(6.2.2017)

Na rozdíl od prvního dílu jsou hlášky lépe vypointované a humor má větší tématický záběr, že si každý najde něco, s čím se může identifikovat. Dávám palec nahoru za nestrannost v zahraniční politice. Koukám, že nejsem jediná, kdo si všiml podobnosti s Ano, pane ministře. Vtipy samotných kosmonautů ještě potřebují doladit. Třeba na začátku se dozvíme, že jeden použil koloběžku, takže už pak není vtipné 5 minut rozebírat stopy na běžecké trase.(20.2.2017)

Tu už sme in, takže obavy mierne opadli. K slovu sa dostáva poriadne politická satira, máme tu Hrabiša, ktorého meno som najskôr zaregistroval ako Rabiš, čiže Rubish a to mi pripadalo ešte vtipnejšie a nie tak prvoplánové. Baldýnsky sa asi bál, že to Čechom nedôjde, veď si z nich predsa robí srandu. Inak po tej športovej stránke niečo ako Rocky a jeho partia chcú ísť do vesmíru.(7.11.2016)

Velké a strašně milé překvapení! Druhá epizoda Kosma jako by přiletěla z úplně jiné planety než ta předchozí. Humor má rázem šťávu, satira přijatelně drzý říz, není to až tak únavně ukecané nebo spíš prokecané a postavy se najednou vyvinuly tak hezky, až je člověku líto, že jedna z nich zřejmě nikam nepoletí (pokud se tedy vůbec někam poletí, že). Když bude seriál takhle vypadat i nadále, první část mu rád odpustím.(31.10.2016)

Co se vtipů a ironie týče lepší než první díl, co se politického vyznění týče, opět nevyvážené (rýpanec do USA je jen jeden, zato rýpanců do Ruska a Číny hromada). A stále mám problém s vyzněním celého seriálu. Fyzické testy konečně trochu upomínají na příjemně absurdní humor Comebacku, ale jinak tahle pasáž ční v tomto dílu jako solitér.(31.10.2016)