Česká škola (E02) (epizoda)

Komedie / Drama

Česko, 2016, 37 min

• Castrator

V komentářích k seriálu jsem se dočetl, že seriál má "pomalejší rozjezd" a to pravé ořechové začíná po 1. díle. 2. díl hodnotím jako ještě slabší než 1. díl, kterému jsem udělil odpad. Tak snad ta satira a vtipy vybafnou v plné parádě v následujícícm díle. Nechám se překvapit. (Trapné, hloupé, nevtipné.)(30.10.2016)

Co se vtipů a ironie týče lepší než první díl, co se politického vyznění týče, opět nevyvážené (rýpanec do USA je jen jeden, zato rýpanců do Ruska a Číny hromada). A stále mám problém s vyzněním celého seriálu. Fyzické testy konečně trochu upomínají na příjemně absurdní humor Comebacku, ale jinak tahle pasáž ční v tomto dílu jako solitér.(31.10.2016)

"Naši experti tam udělali pár vrtů a zjistili, že je tam ohrožená demokracie." Není to skupina budoucích tchibonautů či vejconautů, která by mne nějak mimořádně bavila, ale je to politika. Šťourání do ruské, americké či čínské diplomatické školy je zkrátka dokonalé, stejně jako pan Bouček prezentující brněnské metro, stravenky na let do vesmíru či "nenápadné" zasazení pilotovaného letu do vesmíru mezi zateplení pláště školních budov a nákup křídy. Ovšem vůbec nejlepší byl tajemník Repelent, který jakoby z pusy vypadl siru Humphreymu Applebymu a to je hodně vysoký level.(31.10.2016)

• mh.mail

40% — Rozhodně lepší než první díl, což je ale škoda a chyba, protože právě první díl by měl diváka navnadit a k seriálu přilepit. Ale co už. Budiž autorům ke cti, že se stejně strefují jak do Rusů, tak do Američanů, případně i do ostatních. Na druhou stranu seriál má ambice stát se chytrou zábavou, ale jaksi nám k ní nedává příležitost. Většina vtipů je polopatistických, využívajících stereotypy až klišé (např. zobrazení Rusů), fór s prodejem Karlštejna není originální, ani jméno Hrabiš pro drůbežářského magnáta nelze za chytrou zábavu považovat. Politická linka mi přijde o něco zábavnější než linka samotných kosmonautů.(1.11.2016)

Na rozdíl od prvního dílu jsou hlášky lépe vypointované a humor má větší tématický záběr, že si každý najde něco, s čím se může identifikovat. Dávám palec nahoru za nestrannost v zahraniční politice. Koukám, že nejsem jediná, kdo si všiml podobnosti s Ano, pane ministře. Vtipy samotných kosmonautů ještě potřebují doladit. Třeba na začátku se dozvíme, že jeden použil koloběžku, takže už pak není vtipné 5 minut rozebírat stopy na běžecké trase.(20.2.2017)