Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film režiséra Jaroslava Balíka, vypráví o jeho filmařských začátcích v letech 1946-49. Ve filmu je propojena současnost s minulostí, tedy tzv. retrospektiva, kterou režisér Balík často ve svých psychologických filmech používal. (oficiální text distributora)

Recenze (5)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Film, který žádný solidní divák neodmítne shlédnout, a názor si udělá sám. Následně se o něj podělí s ostatními, pokud se mu chce, a pokud se chce naslouchat i těm, s kterými se o ten zážitek dělí...Ale nyní vážněji. Poslední film, režiséra J. Balíka. Myslím, že obohatil český film o svůj osobitý pohled na filmové vypravování. Nevnucuje ani v tomhle filmu nějaký klišé, ponechává prostor pro úvahy ostatních, takže v žádném případě nejde o nějaké schémata, či dogmata o socialismu... Jako by tušil, že tenhle film bude jeho poslední, třebaže v roce, kdy šel do kin, tak mu bylo teprve 53. let. Každý tvůrce má právo vybrat si co chce sdělit, a v tomhle filmu se často opakuje otázka - zda si vybral správně, že se věnoval filmu; zda to mělo smysl věnovat se mu; a podobně přemítá i o nových tvůrcích, o nastupující generaci, co je čeká, co může film lidem poskytnout.....Že řada lidí neměla často a priory J. Balíka ráda, tak souviselo logicky s tím, že si mysleli, že jsou lepší filmaři než on. Jaký byl jako člověk, tak to nevím, mohu posuzovat jen jeho filmy. ()

redfoxik 

všechny recenze uživatele

Schematický blábol o boji komunistických filmařů se zastánci soukromého filmového podnikání z národně socialistické strany, který vyřeší 25. únor 1948. Politický příběh rámovaný vztahy asistentů a jejich lásek s autobiografickými prvky působí strnule a nudně. Nezmiňuje se, že zestátnění filmu chtěli nejenom komunisté, ale i další umělci a příslušníci jiných stran, aby se zajistila soběstačnost kinematografie. ()

Reklama

sator odpad!

všechny recenze uživatele

Servilní blábol....Já o sobě natočím celovečerák......Ani příběh, ani řemeslo, ani dokument..těch 36 % dali straníci ? ()

mutace 

všechny recenze uživatele

Tento film jsme povinně shlédli na gymplu, když to byla žhavá novinka. Ani si nepamatuji o čem to bylo. Mělo to vůbec nějaký děj ? A promítalo se to od té doby někde ? V životě jsem již o tom filmu neslyšel a ,věřte mi, není to škoda. ()

Zajímavosti (2)

  • Poslední film režiséra Jaroslava Balíka, zemřel v roce 1996 ve věku 72 let. (M.B)
  • Exteriéry filmu boli natáčané v Prahe. (dyfur)

Reklama

Reklama