Zákon přitažlivosti

• Irsko Laws of Attraction (více)

Audrey Woods (Julianne Moore) a Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) patří v newyorském právnickém světě mezi špičkové specialisty na rozvody. Jednoho dne stanou proti sobě: Daniel zastupuje rockovou hvězdu Thornea Jamisona, Audrey jeho nespokojenou manželku Serenu. Klienti proti sobě vedou otevřenou rozvodovou válku, v níž hraje důležitou roli i zámek v Irsku. Jejich právníci zachovávají profesionální dekorum maskující bouřlivou antipatii. Elegantní Audrey je chladně upjatá, neurotická a striktně se drží zákonů, Daniel je ironik a požitkář a kravatu může mít správně uvázanou jen omylem. Právník je ovšem brilantní. Co se stane, když se tihle dva profesionálové, kteří neumějí prohrávat, do sebe proti své vůli zamilují? A co udělají, když se jednoho rána probudí po divoké noci v nefalšovaném irském stylu a zjistí, že mají na rukou snubní prstýnky? (Magic Box)

Slarque

Ze začátku to vypadalo na opravdu vydařenou romantickou komedii. Mezi hlavními hrdiny sršely vypointované slovní přestřelky a dobře jsem se bavil. Pak ale přišla ke slovu romantika, humor málem vymizel a film začal skoro nudit. Nakonec tedy pouze mírný nadprůměr. ()

klerik

Tak trochu nevyužitá šanca, ktorá sa utopila v obyčajnosti... Ale rovnako ako to bolo pri skvelej AFÉRE THOMASA CROWNA srší charizma oboch hlavných postáv z každého záberu a vzájomné iskrenie je prekvapivo uveriteľné. Milá zábavka stojaca len a len na sympatiách... ()

marhoul

Julianne není komediantka, je výborná herečka, nádherná, ale tahle rovina jí nesedí. Křečovitost kazí celý film, který je jinak celkem fajn romanťárna. Pierce je uvolněný sympoš k sežrání, Michael Sheen skvěle pobavil v roli rockera, vlastně celé je to příjemně zábavné, hezky napsané, s příjemnou hudbou, hrát tam Julia Roberts, je dost možné, že by to byl hit. ()

anais

Průměrná komedie z právnického prostředí. Milé výkony obou hlavních představitelů dávají zapomenout na nevýrazné dialogy. Je tu sice několik vtipných scén, ale od podobného filmu bych jich asi čekal více. Největším překvapením pro mě rozhodně byl Pierce Brosnan, který si konečně zahrál roli, která se alespoň trochu vymyká bondovské škatulce. Není to sice výkon oscarový, ale rozhodně se nejedná o těch pár naučených pohledů královnina agenta. Brosnan je tu postavou Julianne Moorové docela trápen a jeho výkon vzbuzuje soucit i baví. Do kina to asi není, ale domů, třeba k žehlení ()

Roman.Ticka

Kdysi jsem ten film viděla, připomněli mi to ti dva rozvodoví ujetci na irském hradě, ale ač mě nesympatie k Brosnanovi odrazovala, pár prvních minut s překrásnou Julianne mě udržela na sedlici a nakonec to bylo docela fajn i v případě neoblíbence Pierce. Jak stále opakuji, člověk je mínící, život měnící, tak to má sakra být a mě vždy taková zdánlivá maličkost obohatí a někam dál posune.;-) ()

aniiicka

Velmi příjemná romantická komedie s fajn humorem. Možná, že děj není nějak přehnaně nápaditý a opakují se zde prvky, mnohokrát viděné v romantickém žánru. Ale komu by to vadilo :) Trocha irských srandiček...a mnou velmi adorovaný Pierce Brosnan, jehož postava se mi zde děsně moc líbila. Trochu zmačkaný, skvělý právník a navíc citlivý Daniel Rafferty :)) ()

BoPo

Nie som veľmi objektívny, čo sa týka celkového zážitku. Dôvodom je účasť mojej obľúbenej herečky. Pre mňa to bola príjemná záležitosť. Ak však nie ste fanúšikom Julianne Moore, odmyslite si jednu *. ()

Tommassi3

"Vypadáte jako neustlaná postel !!" - "Děkuji.. Takže buď jsem se vám z nějakého důvodu od prvního okamžiku znelíbil nebo se mnou zcela nestydatě flirtujete.." - "Přihořívá u první možnosti !!" - "Co byla ta druhá ??" ;) ()

bouncer

Nic moc, ale na druhou stranu to zas tak špatné není. Prostě průměrný film, který bych si představoval během v týdne večer v televizi (kdybych se k ní někdy náhodou zatoulal). ()

Blofeld

Naprosto pitomá romantická komedie, ale zato skvěle zahraná. A pár slušných vtípků by se taky našlo. Výsledek: ucházející odpočinkárna. ()

Marsik

NOVA CINEMA (4:3) - Ale jo, čas od času se i takováto vskutku nenáročná průměrná komedie dá skousnout. 60% (with J.) ()

JJ.Gibson

Milá to romantická komedie, Julianne to slušelo a Pierce byl výbornej. Bohužel si myslím, že tento snímek je poměrně zapomenutelný, což mě mrzí. Ale i tak jsem se u něj několikrát zasmál... ()

Orlau32

Úplně normální romantický film, který mě 40 min.nudil. Jednak se neodehrávalo nic co by mě zaujalo a stále jsem čekala nějakou mimořádnou situaci dvou rozvodových právníků. Musím říci, že Redford ve filmu "Orlové práva" měl větší charisma než zde Pierce BROSNAN. Je pravda, že je to pohledný muž, ale o jeho hereckých kvalitách... no jsou bezesporu lepší. Julianne MOORE se tvářila neustále moc kysele a jakoby nevěděla co vlastně chce. Ne ničím mě tento film nezaujal, pardon, snad jenom překrásnou krajinou Irska a jeho folklorem. To bylo těch zbývajících 45 minut. ()

Aleee89

Čekala jsem trochu něco jiného. Do poslední chvíle jsem si myslela, že to bude další ze skvělých filmů z prostředí soudních síní, něco jako Philadelphia, Vyvolávač deště apod. No a ona se na mě vyvalila spíše romantická komedie s ústřední dvojicí, které to sice sluší, ale prostředí právníků používají pouze jako zástěrku pro to, aby byl film originálnější a něčím jiným. Neříkám, že jsem se nedívala ráda, nebylo to špatné, ale čekala jsem něco jiného a tenhle malý podraz ve mně bude ještě dlouho... ()