• Marze

Ostré předměty jsou zde vyprávěné ženskou optikou. Zaujme jen styl. Ostré předměty možná zaskočí fanoušky detektivek, neboť se tu příliš nevyšetřuje. Smutný, až tragický obraz města.(16.2.2019)

V polovině seriálu konečně výraznější epizoda. Je velká škoda, že ospalé maloměsto Wind Gap se tvůrci snaží vykreslit tím způsobem, že seriál strašně natahují. Seriál v podstatě stojí jen na Amy Adams.(31.1.2019)

„Hádám, že ses celý den vykecávala s každým, kdo neutekl,“ odsekla panovačná matka v jednom z předchozích dílů hlavní postavě, a ve stejném duchu pokračujeme i nadále. Jednotlivé situace ji sžírají, linie začínají být osobní a pronikat k jejímu soukromí. Je evidentní, že bude hrát zásadní roli při odhalení vraha dvou dívek, ovšem i v pátém díle je dějový spád velmi nepatrný. Ubyly střihačské flashbackové „manýry“, tentokrát se pohybujeme zejména na maloměstské slavnosti. Jemné náznaky jsou fajn, ale máme za sebou pět dílů a já si troufám tvrdit, že bychom se dějově vlezli do dvou.(21.9.2018)

Tak pokiaľ som npísal, že v predchádzajúcej časti išlo najmä o ponor do myslí konkrétnych postáv, tak tu ide o takmer dokonalý ponor do myslenia a emócií celého mesta a tým, že ich tvorcovia všetkých nahnali na jednu celkom zvláštnu oslavu, urobili vynikajúci ťah. Myslím, že ide zatiaľ o najlepšiu epizódu, samozrejme už iba pre tých, ktorých seriál oslovil už od počiatku. Človek sa až čuduje spoločne s Camille, ako sa ľudia aj v takejto riti mohli naučiť čítať a písať...(14.11.2018)

Aha, tak přece v předchozí epizodě k tomu zlepšení došlo. Pátý díl mě už regulérně bavil, hlavně vztah mezi matkou a dcerou mě velice baví, ale tentokrát mě dostala i oslava Calhounova dne, tamní sešlost byla dokonalá. Jinak ale naprosto souhlasím s castorem a jeho názorem na počet dílů.(9.11.2018)