Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil". Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit... (CinemArt)

bonscott

chcete-li vidět malebný francouzský venkov, švýcarské zdravotnictví, hollywoodský make up, módu, italské grimasy a indické (bollywoodské) výkony českých herců, tak jděte do kina na českou komedii ! Chápu, že hodnocení snímku na ČSFD stojí na mentální výbavě našich žen, které si přesně přejí tento příběh i ve vlastním obýváku, pochopitelně se stejným happyendem. Zítra budeme šťastní a na vánoce roku 2017 v celostátní televizi úplně všichni. ()

HajinkaX

Závěr jasný už od začátku, paní "učitelka" Vomáčková s dokonalým účesem i po probuzení, idylická vesnička s dvaceti obyvateli, kde je každý za dobře s každým, na obloze ani mráčku a ta láska.... Usmívala jsem se po celou dobu filmu, ještě dlouho po něm a usmívám se i teď při psaní komentáře, když si na něj vzpomenu. Kéž by ve mě víc filmů zanechalo tento pocit klidu! ()

maelcum odpad!

Vtipný a nápaditý scénář nemá chybu, všechno do sebe dokonale zapadá. Film ani náhodou castingem a provedením nepřipomíná primácké seriály. Hlavní hrdinka je bezva ženská, protože má nevěrného přítele, lesbické kamarádky, jde po hlavě do nové kariéry na venkově i do vztahu se samotářským hrobníkem. Šestým smyslem totiž rychle vytuší, že bručoun hrobník je tam někde hluboko uvnitř fajn chlap a tajný děda. Inženýr, co na záchodě občas louská Villona v originále a starostlivě sleduje dalekohledem milostné hrátky svého syna a jeho ženy. Bezva ženská na krku ale není jen film o tom, co všechno může spustit jedno falešné těhotenství. Zažitků z něj mám víc, ještě to zpracovávám, objevuju si jen tak pro sebe nuance děje a psychologii postav. Aktuálních 69 procent na csfd je pro nás fanoušky urážka a hozená rukavice, pojďme to společně napravit! ()

JerryPilsen

Dobrá komedie se skvělými herci,kteří mají chvílemi za úkol přehrávat.Žádný dementní humor se nekoná,děj je poměrně důstojný,všechno je až příliš nalajnováno.Škoda přeslazeného konce. ()

Oxytocin

Kur...va na co lidi pořád nadávají. Nesnáším české filmy, které ukazují odpad naší společnosti, dlouhé postelové scény, když slova dojdou... a když už není, co říct, tak to zachránit nějakou vulgaritou... Bezva ženská je příjemné a oddechové koukání plné romantiky a "něžnosti", která se v českých filmech tolik nevidí. Hřebíčková a Vetchý podávají skvěle sehraný výkon a jejich postavy jsou koukatelné, stejně jako celý film přes svoji jednoduchost, který si rád po nějaké době pustím. ()

Lucy39

za mě lehká letní venkovská oddechová komedie, při mé slabosti pro Ondru Vetchého o to lépe :-) jasně , že dost přitažená za vlasy, ale pobavila a účel i očekávání splnila :-) krásná hláška : Hřebíčková : " Přece nejsem hluchá a slepá!!" Vetchý: "Škoda, že nejste taky němá" :-D ()

rottencom

"Dobrej, tak už ste četli ten můj scénář?" "No, pane Vejdělek, upřímně, je to blbý jak vagon bláta...ale možná kdybyste tam šoupnul nějaký homosexuály nebo jiný menšiny, dyť víte, tak by se to dalo brát jako to....no...že sou ty venkovani jako to...jako progresivní, víte?" "Hele, žádnej problém, fakt ne. Esli to pak vezmete, tak tam našroubuju třeba Vietnamce! A z Pražáků udělat vychcaný kretény - tak to je jasný, to tam musí bejt, lidi to chtěj a de nám o vejdělek, no ne?!" "To máte fuk, co lidi chtěj - po pěti minutách stejně hoděj standby a bude jim stačit, že je to barevný, v češtině a hejbe se to..." ()

blahar

Příjemná feel good "hollywoodská" komedie po česku se sympatickým castingem, jedním zajímavým zvratem a poměrně dobrými vtipy. 75% ()

quido.morava

Bezva komedie na krku. První půlka se dá v pohodě vydržet, druhá už jen s jistou dávkou sebezapření. Docela pobavilo, ale podruhé to asi vidět nemusím, to je asi tak všechno, co bych k tomu dodal... ()

KcarlosK

Nebýt Vetchého a jeho suprového rýpání, bylo by to o ničem. Vlastně je to blbost i přesto. Při takové koncentraci pěkných hereček mohla alespoň jedna něco ukázat. Takhle na to do týdne zapomenu. ()

xstanleyd

Kooonečně,po tolika "idiotysmech" co se po několik let točily,pohodový Český snímek...Nenáročná odpočinková komedie,natočená v krásném domácím prostředí,v úžasném světle.Petře Hřebíčkové to velice sluší,září celým filmem,humor na decentní úrovni.A O.Vetchý-bez komentáře,zkrátka "pan herec"...Netvrdím že je film na Oscara,ale potěší,zahřeje a dopřeje necelé dvě hodiny klidu a pohody!Díky!!! ()