Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil". Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit... (CinemArt)

Jindrich_J..

Film jsem viděl včera a musím říct, že z letošních českých výtvorů bude toto jeden z těch nejlepších. Tedy ve svém žánru určitě. A když vezmu filmy českých tvůrců jako celek, tak s Teorií tygra a Učitelkou je film Bezva ženská na krku skutečně z těch, u kterých jsem se příjemně odreagoval a po jejichž skončení jsem z kina odcházel nadmíru spokojen. Kvituji obsazení skutečných manželů Ondřeje Malého a Pavly Tomicové do rolí manželů Štětkových (ač štěk, stálo to za to) a také bratří Kavanových do rolí policistů. Výkon Ondřeje Vetchého netřeba komentovat, protože na toho se i v tomto filmu velmi dobře dívá a přesně takového ho divák chce mít. Petra Hřebíčková výtečně sekunduje. A velmi vtipná je i hřbitovní epizodka zahraná Evou Leinweberovou Nosálkovou, Martinem Pechlátem a Jiřím Vejdělkem. Jak to bylo vypointované, to nemělo chybu. Inu, tahle komedie založená na výborném obsazení a vtipných dialozích se velmi povedla a je filmem, ke kterým se budu rád vracet. ()

petruska777

Příjemná romantická komedie, vtipné dialogy, dobře vybraná ústřední dvojice...Je to nenáročné, celkem čitelné, ale perfektně odpočinkové. Takže spokojenost. ()

FakyCB

Po delší době jsem nelitoval, že jsem vyrazil do kina na český film. Hlavní herecká dvojice byla moc dobrá a humor také nebyl špatný. ()

Janyr odpad!

asi tři vybrakovaný zahraniční rom-komedie, což je teda invence jako kráááva. původní tam neni ani JEDINÁ situace. kdyby to bylo dobře natočený, tak ok. jenže neni. ()

k.rakonos

Milá, nenáročná a oddychová komedie, dobře jsem se bavil. Konečně taky jednou za čas kvalitní podívaná, co není zároveň tragikomedií či částečným dramatem. Ondra Vetchý stále dokazuje, že v čem hraje, to nikdy není propadák, spíše naopak. Dobré herecké výkony a krásná Petra Hřebíčková, konečně si zahrála hlavní filmovou roli, pro mě nepochopitelně je to víceméně spíš herečka seriálová. A Míru Táborského si úplně umím představit jako trochu přitroublého starostu někde na malé vsi. Bude to jistě kasovní trhák, kina jsou plná. Přece jen za pár hluchých míst nedám plný počet, ale 4 hvězdy. ()

Robinex

Prvnich 60% to melo trochu vetsi otacky, chvilkama kdy se smalo fakt cele a plne kino jsem si i rikal - tohle jsem v kine uz dlouho nezazil. Ja se bavil a vubec bych se ten film ani vtipky v nem nestydel. Skvela prace! ()

cincala odpad!

To je absolutní dno českého filmu. Dumám co tím chtěli tři (!) scénáristé říct. Veselohra, fraška, pohádka, bakaláři....? Marně hledám v této slátanině jeden záchytný bod. Možná aspoň pro mě neznámá a neokoukaná Hřebíčková? Vetchý, který ani nemusel moc hrát, prý se takhle chová běžně. Kdyby se oba rozkrájeli, jejich vzplanutí jsem nevěřil ani minutu. Táborský? No, snažil se, jeho herectví a mimika vyčnívaly ze stupidního děje. Dál? Kostková jen potvrdila, že talentu po tátovi moc nepobrala a její profláklost v hrůzách typu Star Dance, devalvuje každý film, do kterého je obsazena. ()

rozika

1 HVIEZDIČKA za vtip o hladných učiteľkách. Film bez iskry. Radšej KVALITA ako KVANTITA. Na Slovensku ale nemáme ani jedno a ani druhé. ()

tompolicky

Další z mnoha důkazů toho, že pan Vetchý je náš nejlepší herec, nejen současnosti, ale i budoucnosti. Film plný klišé, méně i více předvídatelných momentů a přece velmi dobře natočený, příjemný a zajímavý. Letní atmosféra vás provází ještě dva dny po shlédnutí filmu a úsměv na tváři se také drží. Jeden z nejlepších snímků tohoto roku. Fajn biják :o) ()

rom_2006

Máte rádi pohádky, ale připadají vám moc pro děti? Tak tahle je pro dospělé. Příjemná a koukatelná, v romantických kulisách vesničky kdesi na Vysočině, kam přijede princezna a vysvobodí ze zajetí samoty svého prince. Plus hromada rázovitých a povětšinou předvídatelně konajících postaviček. Všichni přehrávají, ale tak nějak mile, jako v pohádce. Tuším, že některé vtípky jsou á la Kameňák, ale nikdy jsem neviděl, jen v ukázkách v TV. Děj se celkem dá odhadnout, což ovšem u pohádky není na škodu. S návštěvou kina ve dvou jsme byli spokojeni, milá romantika, když se držíte s někým za ruku, a nemusíte se cítit trapně, na co jste to vlastně zašli. Za což přidávám další půlhvězdu, takže celkově 3,5. A Václav Kopta si střihnul vysněnou roličku šoféra autobusu :-) ()

Lonelybiker

Velmi mě překvapilo vysoké hodnocení a proto jsem Bezva ženskou chtěl vidět. Musím ale přiznat, že jsem zklamaný. Scénář je postavený na vyloženě nemožných situacích a tím pádem jsem nevěřil nikomu z herců. Malou výjimkou byl O.Vetchý, který mě trochu přesvědčil, tragédií pak byl hlavně ředitel M.Táborský. Film se tváří opravdově, ale ve skutečnosti je to jen jedna z dalších slátaných rádoby romantických komedií. ()

jendajan

PRUMER PRUMER PRUMER..... Snad jen Ondra Vetchy to za herecky vykon v 1/2 filmu na ten prumer vytahl. Scenar slaboucky jak caj. Langos vylozene spatnej. Mozna kouknout v TV, ale jet na to do kina je ztrata casu a penez... Dal bych 49 / 100. ()

rowdyy

Bezva příjemná romantická komedie,když to srovnám třeba s třetím dílem postarší těhotný Bridget tak tady jsem se bavil.Vetchý ,Táborský klasicky filmu dali co komedie má mít,Hřebíčková tomu taky neublížila.Na český poměry nadprůměr 65% ()

Starecamore

Po úvodnom "klipe", sprevádzanom strašnou pesničkou a zakončenom scénou ako z Kameňáku (vtip s tehotnou "sestrou"), pokračuje celkom príjemná a svieža komédia, ktorá sa odohráva navyše v sympatickom prostredí (dokonca aj dom na cintoríne napriek prehnanému bordelu pôsobí útulne) Postavy dobre zapadajú do deja (časom som si zvykol aj na hlavnú predstaviteľku) pričom najviac vyniká pán domáci v podaní Ondřeja Vetchého. Asi tak v polovici filmu som mal dokonca pocit že to bude veľmi milé prekvapenie ako Teorie tygra, ale tá posledná cca. tretina mi pokazilo dovtedy dobrý dojem z filmu. Začína to scénou príchodu školského inšpektora, ktorý svojim výzorom a vystupovaním pôsobí ako nepodarená karikatúra, prelínajúc sa s úspešným zmŕtvyvstaním starého otca a končí záverom, ktorý by sa dal v súvislosti s postavou hrobníka nazvať ako "klinec do rakvy" Dokonca v samom závere som mal pocit, že pri niektorých scénach sa Ondřej Vetchý cíti trápne ()

hujerita

Takmer štyri hviezdy. Škoda, malo to potenciál a niektoré veci tam boli fajntastické. Pôsobilo to na mňa ako keď máme zopár vtipných situácií a nápadov a k tomu prilepíme akýsi slaboduchý príbeh, ktorý to nejak podrží. Tak naše nežnejšie polovičky sa viac bavili ako ja a pre ženy je aj film určený. Langmajer my tam vadil strašne moc a prišlo my to ako keby tam musel trpieť a niekomu sa sľúbil. vetchý zo svojej postavy dostal maximum, len škoda toho scenára. Inak fajn. ()

PsenickaR

Českou tvorbu poslední dobou nemusím. Často co nám servírují jsou takové slátaniny, že se musím zamýšlet nad duševním zdravím tvůrců. Ale čas od času dám na doporučení přátel a kolegů, ale tentorkát jsem nelitoval. Ano, nesmál jsem se tak, jako ostatní opačného pohlaví, ale nenudil jsem se. Stopáž hodina a půl utekla jako voda a chtě nechtě jsem musel uznat, že jsem se bavil. Příjemná oddychová komedie, kterých tolik nemáme, tak proč si ji neužít. 70%. ()

jarod13

Mám rád tyto oddychové komedie, s vesnickým tématem. Nikdy neurazí, potěší a ikdyž člověk ví děj od začátku, je to skvěle natočené a vtipné. Možná bych poupravil závěr, ale tak nebyl špatný. ()