Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil". Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit... (CinemArt)

janar

Nevycházím z údivu nad 67%, to jsem ráda, že jsem se sem podívala až po zhlédnutí, jinak bych měla daleko větší očekávání, protože 67% není málo. Na film se dalo dívat, byl barevný, celkem veselý, samá kytka-byť hlavně hřbitovní-hezká vesnička s asi 15. obyvateli a pár dětmi,potrhlý starosta , zlý pan doktor, krásná paní učitelka a grobián. Od asi 10.minuty jeden ví, jak to dopadne. Asi jsou Troškovy filmy tak hrozné-nevím, neviděla jsem-že toto všem připadá milé. Vydržela jsem až do konce jen proto, že jsem čekala nějaký fór. 2 hvězdy jsou až moc-kdo jste neviděli, tak až bude hnusně, pršet,padat kroupy a ani vám nebude nejlíp, tak asi jo, jinak běžte raději na mejdan.Ale má pravdu "golfista" že mi nebylo trapně, to fakt ne. ()

Langustavson

Od českých komedií zpravidla moc neočekávám, abych nebyl zklamaný a stejně tak tomu bylo v tomto případě. Šanci jsem filmu dal hlavně kvůli hereckému obsazení, které tak trochu slibovalo, že to nebude žádný propadák. Nakonec jsem byl tedy ještě potěšený po shlédnutí filmu. Je to taková pohodová komedie na odreagování, která nenadchne, ale ani neurazí. Párkrát se člověk upřímně zasměje a hlavně bych vyzdvihl lokalitu, v které se film natáčel, protože ta krajina je až dechberoucí a jakožto obyvatel malé vísky je mi prostředí filmu dost blízké a sympatické. Není to tedy nic světoborného, ale rozhodně to není film k zahození. ()

maxs

Očekával jsem mnohem větší škvár, klasický tuctový český film bez nápadu, ale nakonec jsem byl docela mile překvapen. i kvůli Vetchému 3,5* ()

nufanek

U komedie se má člověk bavit a já se bavil. Letní komedie, která se mi líbila. Jistě, je tam spousta naivity a spousta vykreslení "Vidlákova", jak si to asi každý zatvrzelý měšťan představuje, ale všechno to spolu funguje opravdu dobře. Vtípky a dvojsmysly fungují jak mají a člověk se s chutí zasměje. Jen jsem tu jiskru a to zapálení do sebe hlavním hrdinům moc nevěřil stejně tak jako některým jiným hercům (ano - doktorka vs. sestra). Asi mezi nimi nebyla ta správná chemie. Nicméně herecké výkony na český film v lepší kvalitě. Shrnuto, podtrženo - příjemný český film k večerní pohodě, který je máožné viděti i vícekrát a neurazí. ()

AJACON

Lehce nereálné, děj je dost uspěchaný, určitě by šlo zpracovat o něco lépe, ale jinak docela pohoda. Dobře herecky obsazeno. ()

PinkButterfl

Velmi príjemná romantická komédia s mojim obľúbeným Ondřejom Vetchým. Hoci nemám príliš v obľube čierny humor, tu mi vôbec neprekážal, naopak veľmi som sa nasmiala. Film si určite rada opäť pozriem. ()

Prezdivenka

Sluncem zalité, idylické a krásné prostředí jako v každé naší vesnici....:)))) Naprosto předvídatelné, někdy až trapné vtipy a mermomocí srandovní situace (díra ve zdi u tabule, školní inspektor..). Neříkám, že jsem se ani jednou neusmála, ovšem snad ani jednou nezasmála. I přesto, že mám většinu osazenstva ráda, je to pro mě jen taková proletněná slabší "pohodovka" :) ()

walsidal

Bezva ženská na krku je jednou z mála vkusných českých komedií posledních let a vkusná česká komedie je tak trochu jako balzám na duši uprostřed všech těch Padesátek, Instalatérů z Tuchlovic a Wilsonovů. Tedy nic proti absurdnímu humoru, jenom mi někdy připadá, že scénáristé si myslí, že „absurdní“ a „vtipný“ znamená totéž. (Mimochodem, ty tři filmy jsem uvedl, protože mě právě napadly; to ale neznamená, že by se nenašlo nic horšího.) Ale zpět k Ženské na krku. Téma, kdy žena z města přichází na venkov, aby tam začala nový život a rozpor mezi očekáváním a skutečností je zdrojem komických situací, není jistě originální, ovšem tady je to ještě posíleno tím, že její dočasný spolubydlící je i na místní poměry docela podivín – už tím, že je hrobík a Eliška musí dočasně bydlet v bývalé márnici. Ale na postavě Elišky je dobře vidět, co je největší motivací, aby člověk překonával překážky: Když nechce, aby někdo věděl, že je na dně... Postupné sbližování dvou zdánlivě naprosto odlišných lidí nepůsobí nijak násilně, ale spíš mile a úsměvně, stejně jako třeba věnec s nápisem Spi sladce. To samozřejmě neznamená, že by tu nebyla nadsázka (například v podobě díry ve zdi mezi třídou a sousedním bytem nebo kamuflování počtu dětí ve třídě). Takže pokud bych to měl shrnout: Ondřej Vetchý ani Miroslav Táborský nezklamali a Petra Hřebíčková dokázala, že má rozhodně na víc, než jsou televizní seriály. ()

Kacenka_73

Nebýt tam ve všech situacích a filmech hezká Hřebíčková TAK hezká, dala bych asi odpad… ten film byl prostě ničím nepřekvapující, ničím zajímavý, jen zoufale nudný… ()

YangJie

Scénárista, režisér a celá parta byla zřejmě cvaknutá. Primitivní fóry, ještě k tomu recyklované. Nejhorší Vetchého role, kterou jsem kdy viděl. Jedna hvězda za sluníčko, jinak ovšem odpad. ()

Samann

Po delší době docela berná česká komedie. Není to sice na natržení bránice, ale na tu bídu, co tu vziniká, je dobrá. Především O. Vetchý je super a ženskou roli vedle něj mohla hrát kterákoliv herečka. Teda až na M. Issovou, ta by to zazdila a byl by z toho jen odpad. Za sebe 3* věřím, že ženská část populace, by dala i 4*. Je to přeci jen taky romantickej doják :D ()

Kallic

Mile překvapen. České love komedie stojí většinou v tom lepším případě za hovno Tenhle počin určitě ne. ()

Monicina

Jedna z mála dobrých komédii za posledných 15 rokov, na ktoré sa dalo pozerať. Herecké prevedie bolo dobré, páčili sa mi obaja hlavní predstavitelia. A hlavne, nebolo tam toľko vulgárnosti, koľko dnes vidíme v našich filmoch a seriáloch. ()