Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil". Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit... (CinemArt)

venison

Nedělní film na deštivé odpoledne k hromadě žehlení s názvem "Bezva ženská na krku" je naprosto mimo můj divácký záběr, ale z nějakého rozmaru (nebo z donucení) jsem mu dala šanci..Dopředu jsem očekávala spíše podprůměr, ale nakonec i přes pár trapných vtípků a naprosto průhledný děj se z něj překvapivě vyklubal spíše průměr.. Úroveň zvedly rozhodně malebné venkovské lokace, příjemně letní dobarvení a přijatelná svižnost příběhu.. Petra Hřebíčková je profesionální krasavice s afektovaným obličejíkem.. Ondřej Vetchý se snaží seč mu síly stačí, ale přesto je dobrácký prkeňák (byť místy v záporné roli).. Jiří Langmajer a Tereza Kostková vpadají, že hrají za trest.. A jediný opravdu herecký herec s rolí na tělo byl Miroslav Táborský.. Zbytek obsazení mám v mlze.. Něco mezi lidovým Zdeňkem Troškou a výpravně perfektní Marií Poledňákovou.. ()

elanius

(46/2018) / Nechápem, že som pri tom filme vlastne po 5 minutách zostal, šlo to v TV :). Vetchý a Hřebíčkova to celé potiahli, plus kopa podarených vedľaších postáv bola super. Celkom príjemná česká komédia. (6/10) ()

uiu

Největší zabiják dojmu z celého filmu je asi prvních cca 15 minut. Hlavní hrdinka se balí na dovolenou u moře, aby jí manžel - zubař, po příchodu domů oznámil, že nikam nejedou, protože jeho sestřička je těhotná. No a s ním. Chce se rozvést a být s ní. Hlavní hrdinka si asi našla hodně zámožného zubaře, protože se dozvídáme, že sice vystudovala pajdák, ale nikdy neučila, nepracovala. Odstěhuje se do zapadlé vesničky, kde ji vzali do školy, která čítá 8 žáků (opravdu neznám zákony, ale pochybuju, že spojená třída pro děcka, kterým je 7 nebo 15 fakt nemůže v moderním školství fungovat, natož aby takovou školu vážně nechali otevřenou). Je nucena bydlet s místním hrobníkem, o kterém kolují řeči, že zabil svou manželku a jejího milence a kvůli tomu seděl ve vězení (protože starosta mezitím dal její slíbený byt jiné rodině, které vyhořel dům). Hned ze začátku je vesnický život vykreslen jako strašná nuda, špína a všude je jen hnůj. A tahle "dříve bohatá" namyšlená panička z města má v tomhle teď žít? Špičkování mezi ní a hrobníkem je ale fakt sranda a nakonec ani nevadí, že se do sebe samozřejmě zamilujou (nejedná se o spoiler, to si domyslí každý, kdo ty dva spolu vidí hned v první minutě) - ale prostě jim to přejete, což se dá málokdy říct ve filmu, s tímto námětem. Samozřejmě mezitím se sžívá s vesnickým životem, aby zjistila, že tu malou komunitu miluje. Konec byl ale trochu moc klišé - školu zavřou, takže přijde o práci a vrací se k manželovi, který jaksi zjistil, že milenka těhotná není, hrála to na něj, aby s ním mohla být a rozvedl se. Která ženská by se vracela k bývalému, když nalezla nový smysl života a přátele? Ale nebojte se, na poslední chvíli přiběhne hrobník, aby jí vyznal lásku a zůstala tam s ním. ()

hroubek

Bezva ženská na krku si mě získala svým trailerem a na filmem jsem se fakt těšil. A o to více jsem rád, že film je přesně takový jaký sliboval trailer, v tom dobré i v tom špatném. Pravda je taková, že se na film velmi těžko hněvá. A je to z toho důvodu, jelikož není moc český povedených feel-good filmů, od kterých dostanete přesně to co chcete a navíc v kvalitním podáním. Tím nechci říci, že je Bezva ženská nějaké veledílo, ale rozhodně se na ní kouká mnohem lépe, než na tři čtvrtě tuzemské produkce. A ke všemu má velmi dobře zahrané postavy. Režisér Tomáš Hoffman odvedl velmi dobrou práci a je vidět, že umí pracovat s dialogy a časování vtipů a taky se zvládl dost dobře poprat s logickými lapsy ve scénáři(roční období, jednání některých postav atd.). Největší výhrou tohoto filmu je jednoznačně jeho obsazení. Petra Hřebíčková je skvělá, Vetchý si krade každou scénu pro sebe, a parádní Táborský krásně přihrává s Postráneckým, Malým a Tomicovou. Jen ten Langmajer tam působí trochu nepatřičně. Nejdůležitější je, že to funguje jako neurážející celek, který se nebudu bát doporučovat po svém okolí. Bezva ženská na krku se povedla i přes slabší okamžiky je to velmi dobrá podívaná. ()

Master19

Klišé a stereotipy zamrzlé někdy v minulém století. Předseda (tedy starosta) v holínkách jako z Chalupářů, prodavačka smíšeného zboží jako ze Slavností sněženek, atd. Příběh nemá cenu komentovat, je to tak zjevné, průhledné a jasné, až to bolí. Langamajer bez mimiky a v póze ala Doktor od Jezera Hrochů, no prostě pro mě zklamání veliké. Originální tedy ani omylem, ale na letní komedii, kde divák cítí jistotu v každém záběru asi dobré. Jedna hvězdička je za Petru Hřebíčkovou. Ta se neomrzí a když se proběhne po dvoře v kalhotkách, tak to prostě potěší... No a druhá hvězdička je za Jenovéfu a scénu s rentgenem, ta pobavila. ()

zdenny

Kdyby byl tento zábavný film o něco „hlubší“, dal bych i čtyři hvězdy. Fakt jsem se dost nasmál, a Ondra Vetchý coby starý morous mě fakt bavil. On hrál sice morouse, ale v jeho podání to působilo tak nějak roztomile. Nakonec na mě ale film působil spíše bakalářsky, prostě jakoby z nějakého cyklu o veselých životních příhodách a zážitcích. Proto bych se vyhnul pojmenování celovečerní film a proto nedávám čtyři hvězdy. ()

cross

Líbivě natočené, pohodová hudba, bezstarostná zábava - a tam to pro mě končí - zbytek je absolutní zklamání.... Postavy a jejich chování totálně postrádají smysl, králem všeho je pak Ondra Vetchý, který defakto bez příčiny v půlce filmu o 100% změní charakter své postavy... Langoš je své typické roli (hledám kdy vlastně hrál nějakou jinou?), Táborský jakbysmet - pitvořící se pro pobavení diváků... Ne, opravdu se mi to nelíbilo, hra na pozitivní českou vesnici s bezchemickým románkem dvou osůbek z jiné dimenze na mě bohužel nezapůsobila...a to jsem se těšil hodně:( ()

Pedross800

Už jen ta nádherná letní venkovská pohoda v tento pozdní zimní čas člověku kouzlila úsměv na tváři a už aby to léto bylo tu a s ním spojené venkovní srandičky, grilajdy, pijatky a tak dááále :-) Typická venkovská buranská komedie, děj jednoduchej, zápletka jakbysmet ale co, já se bavil královsky a hlavní herecký trio Vetchý - Hřebíčková - Táborský nemělo chybu!! Parádní relaxačka. ()

ghatos

Nereálná - plochá vesnice plovoucí ve sladkém přecukrovaném romantickém nálevu. Nemá to žádnou ambici, žádný cíl...jen tupě "bavit". Nerozumím zdejšímu nadhodnocení. Není nic, co by tam stálo alespoň za průměrné hodnocení. Co ten Táborský? To byl velký trapas. 24%. ()

vyfuk

Ale tak proč ne. Legendy české moderní komedie se lehce dali dohromady a vytvořili lehké pokračování Žen v pokušení a Mužích v naději. Dvojka jako Vejdělek a Hoffman už to má asi mezi sebou zažitý no a tak z hlavně asi z Vejdělkovi tvůrčí iniciativy přichází tento film jako scenáristický a režijní Hoffmanův debut. Asi největším trnem v oku celýho filmu je Horský jehož práce jako Láska a láska a Život je život je (buďme upřímní) v celku silná kupa sraček. No a hnojem by to mohlo zavánět i zde. Průhlednost filmu je v jistém ohledu silná. Ale film obsahuje dobré humorné prvky a příjemnou odpočinkovou hudbou. Na jednu stranu asi výplachárna pro ženský, která musí končit co možná největším emancipačním happy endingem. I přesto. Větší zábava a nebo lepší pokoukání než u spousta jiných filmů nebo dokonce rádoby vtipných komedií. Ve výsledku, děkuju za toto. ()

Autogram

Asi som čakal niečo iné a tak sú to tri hviezdy len s prižmúrenými očami. Prerod zlého chlapca na dobrého a slušňáčky na menej slušnú, môže byť ešte niečo fádnejšie vo filme? K tomu kopa nezmyslov, ako by mala fungovať dnešná dedina, a scenár to zaklincuje výstrelom naslepo, ktorý určí ďalšie smerovanie príbehu. Pri filme ma tak udržala len sympatická Petra Hřebíčková. Naopak, rozčúlila ma celkom nepodstatná rola pre Kristínu Svarinskú, kde nepovedala snáď ani jedno slovo, to si fakt nezaslúžila. ()

Dagoussek

Jedna z mála českých komedií co mě rozesmála a i dost bavila. Přitom zde stačila menší zápletka, svěží humor a super herecké obsazení. Viděno na letním kině😊 ()

KASUGI

Příjemné překvapení. Ne, že by to byla nějaká extrapecka, ale za předpokladu, že se rádi kouknete na romantický film, by bylo pokrytecké tohle ohodnotit nízko a pak fláknout nějaké americké romanťárně čtyři a pět hvězd, protože Bezva ženská na krku si právě bere všechny ty ingredience, které má správný romantický (zápaďácký) film mít. Původně puštěné jen na půlhodiny, než mi vychladne komp, ale fakt jsem u toho dobrovolně vydržel až do konce. A to je u člověka, co dští oheň a síru na současný český film, co říct. ()

jefff

Technicky skvěle odvedená práce, které je v poslední době v českém filmu hrubý nedostatek. Mile natočená žánrovka s velmi odlehčenou notou táhne jak ústřední herecké duo, tak další vtipně napsané postavy. Občas je děj trochu zkratkovitý, ale díky pohodové atmosféře se lecco odpustí. ()

Hollohlaway

Hodinu a půl trvající reklama na Lučinu. S dětmi běhajícími po rozkvetlých lukách, usměvavými bodrými venkovany...za celý film neprší, nikdo se nemračí...Zdeňka Trošku to připomíná víc než velmi, nejen vlezlou hudbou, absenci větší dávky humoru, nebo košatějšího děje pociťuje divák až bolestně. Přidání lesbického páru to nevylepší a nepravděpodobné chování některých postav je dost krkolomné. Ale alespoň Petra Hřebíčková se svým roztomilým předkusem je zdobná a byť roli nijak zvlášť neobohacuje, tak je poměrně výrazově přesná. Vůbec obsazení a sympatické postavy včetně vedlejších je asi největší deviza filmu. ()

Gekacuk

Bylo to vtipné, ale chvílemi také nuda. Když by divák chvíli usnul, o nic z děje by asi nepřišel. Je to nenáročná filmová jednohubka, která na chvíli člověku může zlepšit náladu, ale žádné dlouhodobé a zapamatovatelné stopy v lidské mysli nezanechá. Navíc vždy příliš přemýšlím a tentokrát si kladu otázku, jak vdané paní učitelce na prahu čtyricítky Vomáčkové mohli spolužáci přezdívat Koprovka? Copak se i za svobodna jmenovala Vomáčková? Já znám ze života pouze jeden pár, který to tak měl. To, že by svého otce-dědu neznala jeho rodina (aspoň tak, jak to bylo prezentováno ve filmu), je hodně vykonstruované. Petr Vaněk v roli školního inspektora byl sice typově vybrán dobře, ale svou roli zahrál mizerně. Škoda, že nebylo využito skvělé herectví Ondřeje Malého, kterého znám zatím pouze z vážných-dramatických filmů (zejména hlavní role ve filmu Pouta, 2009). Jeho obsazení do role kominíka bylo oživením filmu. Příliš prostoru ukázat svůj talent však nedostal. O neherectví nesourodé dvojice milenek - Tereza Kostková (40 let) + tragická Jenovéfa Boková (24 let) - snad není nutno psát. A co ten touto dvojící adoptovaný Vietnamec na konec? O tohle se celou dobu snažily? Proto si vybíraly ty nejlepší a nejkrásnější muže, aby nakonec adoptovaly Vietnamce? To byla divná tečka... Ze zubaře Vomáčky - Langmajera nám scénáristé udělali pěkného idiota. Stálo by za pokus rozvinout role místních rázovitých vesnických postaviček (Postránecký, Boudová, Tomicová). Ovšem Vetchého příbuzní (Ruml, Svarinská) jako by ve filmu ani nebyli. Absolutní herecká prázdnota. Všechno stálo především na Ondřeji Vetchém, který předvedl svůj standard. On film nikdy neskazí. Táborský rovněž pobavil, ale byl zde až příliš za šaška. A tak příjemně překvapila Petra Hrebíčková - herectvím i elegancí. Ale dost už o tom, jsou mnohem horší české filmy a je jich bohužel většina. ()