Sympatická Eliška (Petra Hřebíčková) je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla (Jiří Langmajer). Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Rázovitý a hyperaktivní starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem (Ondřej Vetchý), který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil". Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit... (CinemArt)

typa

Zajímavá komedie, ve které mě hodně překvapil Ondřej Vetchý. Udělal ze sebe fakt na první dojem burana, na druhý pak správného mužského. Při mnoha scénách jsem se od srdce zasmála a to je přece taková úleva, po které bažíme jeden jako druhý, no ne?! ()

starr64

Po dlouhé době fakt pěkný film. Ale...kéž by lidi na vesnici byli tací jací jsou v tomto filmu. Realita je jiná. Ale nevadí je to film k odpočinku a to je důležité. ()

5Se

Priemerná česká komédia s klasickým dejom a klasickou love zápletkou, ale napriek tomu ma bavilo to pozerať do konca. Hrá tam veľa hercov z filmu Ženy v běhu a celá táto komédia má zvláštnu pozitívnu atmosféru. V hlavnej úlohe panička z mesta ktorú opustí manžel a ktorá chce zmeniť svoj život odchodom na dedinu. Tam stretne muža s ktorým sa najskôr nemajú radi ale postupne sa všetko zmení... Príjemná oddychovka na poobedie pri káve ()

vencap36

Tak tahle návštěva kina se vážně povedla, sranda od startu do cíle, Vetchý úžasný, fórky parádní a každá postava obsazená přesně jak má být. Hoffman spolu s Vejdělkem jsou momentálně v kurzu. Jejich humor mi tedy sedí. ()

Karlito74

Měšťáci a jejich představa o venkově. Černobílé, krásně naivně pitomé, ideální pokud se chcete soustředit na vše kromě rozumu a o to co přece jde. ()

caesarous

Na poměry nových českých komedií to vůbec není špatné. Z filmu je od začátku cítit příjemná atmosféra a člověk se i zasměje. Ondřej Vetchý jen potvrzuje, že je jedním z našich nejlepších herců a krásná Petra Hřebíčková svou roli taky zvládá velmi dobře. Naprosto perfektní je ale Mirek Táborský v roli místního starosty. Příběh je spíše slabší, ale s tím se u romantické komedie tak nějak počítá. Jako člověku který žije na vesnici mi vadil také přehnaně "městský pohled" na život na venkově a jeho absolutní idealizace. I přes to všechno si Bezva ženská na krku 60% rozhodně zaslouží. ()

NinetyOne

Jsem na pochybách ohledně hodnocení. Film byl co do kvality lepší než Kameňáky nebo Babovřesky jak zpracováním, tak obsazením, ale laciný příběh se slaboduchým humorem mu hodně ubírá. Jako oddychovku lze film doporučit, ale rozhodně se na to nedá dívat víckrát, než jednou či dvakrát. 45% ()

mdf

Po dlouhé době a všech těch sračkách co se za posledních 15 let u nás točí,pohodová romantická komedie,která nebyla tolik trapná,i k zasmání tam něco bylo. ()

bonsetti

Pohodová komedie za 3*. Nejlepší byl školní inspektor. Ale je škoda těch nedovysvětlených kousků příběhu, jako například Vetchého vězení. ()

mikinko51

Celkom príjemný film. Ani príliš nenadchne, ale ani neurazí. Taká pohodička na večer s manželkou pri poháriku vínka. Na dnes už klasické české komédie to nemá, ale boli tam príjemné a aj vtipné momenty. Herci boli podľa mňa vybraní dobre a celé to vcelku dobre fungovalo. Negatívom je len scenár, kde to celé bolo také trochu priamočiare a predvídateľné. Zápletka so zlým manželom a školským inšpektorom bola podľa mňa úplne zbytočná a skôr mohla byť nahradená nejakou sekvenciou zo života "hrobára" ... čo sa to vlastne kedysi stalo ... Avšak, vo svetle súčasnej (žiaľ aj českej) produkcie trápnych a nasládlych akože romantických komédií je toto veľmi dobrý film ... ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Bezva ženská na krku z roku 2016 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s Eliškou Vomáčkovou (Petra Hřebíčková), která se právě chystala s manželem Pavlem  (Jiří Langmajer) na dovolenou k moři, ale nic z toho nebylo. Manžel ji totož suše oznámil, že čeká dítě se sestrou ze své ordinace a potřeboval by se rozvést. S pomocí švagrové (Tereza Kostková) a její lesbické přítelkyně (Jenovéfa Boková) se Eliška ze šoku brzo dostala a místo učitelky v malé vesnici, přestože nikdy neučila a pečlivě se starala o domácnost a manžela. Místní starosta Standa Bouda (Miroslav Táborský) jí slíbil obecní byt, ale nic z toho nebylo, protože jej narychlo obsadila početná rodina Štětkových, které vyhořel dům. A tak se Eliška nastěhovala do domku na hřbitově, v němž už bydlel nevrlý samotář a hrobník v jedné osobě Božíček (Ondřej Vetchý), jemuž se přítomnost ženy vůbec nelíbila. Také Elišce nepořádek v domě a Božíčkovo nerudné až hrubiánské chování vadilo, ale snažila se vším vyrovnat a těšila se na děti. Hrobník jí pod pokrývku položil věnec s nápisem „Odpočívej v pokoji“ a pak se zděšená Eliška dozvěděla, že prý Božíček kdysi uškrtil vlastní ženu i s jejím milencem a ještě předtím ji znásilnil, za což dostal 11 let za mřížemi. Eliška brzy zjistila, že život na malé vesnici je něco docela jiného než ve městě, třeba v obchodě při obyčejném nákupu, kde v okýnku prodávala sympatická žena (Veronika Kubařová). Po nástupu do školy Eliška navíc zjistila, že má ve třídě jen 10 dětí, což byl minimální schválený počet a k tomu ještě sourozenci Trnkovi, žijící na samotě, jaksi chyběli prakticky neustále. Jinak se ale vesničané snažili Elišce pomáhat a chovali se k ní mile. Božíček horlivě pomáhal Štětkům opravit jejich vyhořelý dům, aby se Elišky co nejdříve zbavil. Ta se zúčastnila svátku pálení čarodějnic a tehdy jí poprvé nerudný Božíček pomohl s výrobou letadélka, které si pak Eliška sama pomalovala. Místní myslivec (Matouš Ruml) ale náhle začal po Božíčkovi střílet; ten totiž často dalekohledem sleduje jeho manželku (Kristína Svarinská). Božíček spadl z posedu a zlomil i ruku, přičemž ho Eliška donutila zajít k lékaři. Lékařka, Eliščina švagrová a sestra jejího stále ještě manžela, si chtěla s přítelkyní pořídit dítě a hledali vhodného dárce spermatu, což se ale Elišce vůbec nelíbilo, neboť se jí hrobník čím dál víc líbil. Právě když se oba spolubydlící začali pomalu sbližovat, přijel její manžel Pavel s tím, že jeho zdravotní sestřička vůbec těhotná nebyla, oklamala ho. Eliška s ním ale odjet nechtěla a proto jí za zády a s pomocí jakéhosi přítele poštval na místní školu a na starostu školní inspekci (Petr Vaněk). Vše pak spělo k dobrému konci, který si ale nechám pro sebe. Z dalších rolí bych ještě zdůraznil vdovce (Václav Postránecký) a jeho novou známost (Nela Boudová), kteří si ve filmu zahráli malé, ale viditelné role. Komedie mne několikrát rozesmála, neklamný znak toho, že se tvůrcům podařilo vytvořit dobré dílo a o to mi šlo. Oněch 97 minut uteklo jako voda a já byl velice spokojený, čemuž odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, česká komedie Bezva ženská na krku ode mne získala čtyř bezvadné hvězdičky ****. () (méně) (více)

Aladin777

Ale jo, až na sladkohoupej závěr je to lehká komedie do letního kina. Větší ambice mít nemůže a ani nemá. Klidně znova, potěšilo. ()

Mondy666

Dalo by se napsat že Bezva ženská na krku je poctivá obyčejná česká komedie, která ale bohatě stačí k pobavení. ()

Hansolo35

Je to trošku jednoduché, předvídatelné a přehnaně barevné ale překvapivě to funguje. Příjemně jsem se pobavil. Asi budu ufňukaná ženská v přechodu :-) ()