Představte si, že nejpopulárnější příběh všech dob ztvárňují největší hvězdy stříbrného plátna v novém, zvláštním prostředí: to je Sen noci svatojánské v režii Michaela Hoffmanna. Zatímco o Hermínu soupeří hned dva nápadníci, Helena trpí při pohledu na muže, kterého miluje a jenž její lásku neopětuje. Jenže díky vílím kouzlům i ten největší cit během okamžiku zmizí a naopak - kde nebyla ani jiskřička, rozhoří se nezvladatelná vášeň... Klasická Shakespearova komedie o lásce a soupeření, tentokrát plná nadpřirozených bytostí. Král Oberon (Rupert Everett) a královna Titanie (Michelle Pfeiffer) vás zvou do svého čarovného lesa... (Cinemax)

Sacrex

Prijemný film, čo neurazí. Poteší, možno zahreje. K slzám ma nedoviedol, ani som s napätím nečakal čo bude ďalej, ale predsa mi to niečo dalo. Iný pohľad na svet. Ukazuje tajomstvo lásky, ako väčšinou býva bláznivá a nelogická. My nerozhodujeme o tom kedy sa zamilujeme. Pousmial som sa nad tým. Shakespeare to mal dobre zratané v hlave aj v srdci. Odporúčam si pozrieť každému, kto to ešte nevidel. Ale druhý krát by sa mi to pozerať nechcelo. Možno o rok. + záver je celkom vtipný. Povzbudí na duchu. 70% ()

lapatata

Sen noci svatojánské považuji spíše za slabší část Shakespearovy tvorby, takže se není co divit, že mě jeho filmové zpracování až tolik nenadchlo jako např. Romeo a Julie nebo Kupec benátský. Pár světlých okamžiků a výborných hereckých výkonů ale snímku nelze upřít. A ty verše jsou prostě dokonalé. ()

quokam

Nn, nefunguje to. Napad prenest dej z antickeho recka do italie konce 19 stoleti nebyl stastny, nebo spise byl vykonan nedotazene, polovicate. Proc nechali tvurci v textu odkazy na recke properties je mi zahadou, meli to, kdyz uz tedy, prekop cele, nechat pribeh a zcela ho prevlect do novejsiho havu, aby se clovek nemusel kupr ptat, kde sakra v lese meli elektrinu na gramofon. Takhle film selhava tam, kde se kupr Kupec benatsky s Al Pacinem lehce vznasi a plyne, v shakespearovskych divadelnich tricich, ktere zde jsou jak pest na oko, jak s jiz zminenou mluvou, monology, zpusoby, jakym mistr uvadel publiku sve postavy. To vse, dokonale na prknech sveta, zde podtrhuje zoufalou snahu tvurcu dostat tele z jalovice. Pochvalit se da jedine vizualni stranka filmu. Coz je vsak malo. 3/10. ()

aysxdcfvgbhn

Chtěla jsem po shlédnutí jít a tento film ohodnotit, ale zjistila jsem, že nemám slov! Jedním slovem perfektní! Skvělé herecké obsazení a výkony, úžasná výprava, snad se mi to jen nezdálo? 5* bez váhání! :-)) ()

tortillahot

V tomto filme najdete vela sucasnych hviezd, ktore vtedy este medzi hviezdy nepatrili. Hraju vyborne ale...Po zhliadnuti filmu mam iba 2 teorie - 1. W.Shakespeare bol pošahaný blázon 2. Vtedy ked to pisal, boli velmi kvalitne lysohlavky a ine psychotropicke latky na trhu. ()

Sejkorka

Především poučné, Další Shakespeare na filmovém plátně podaný tak, aby člověk mohl říci, že to dílo zná. Stejně jako Branaghovy adaptace Hamlet nebo Mnoho povyku pro nic, Či Večer Tříkrálová dalšího specialisty na Shakespeara, Trevora Nunna, I tenhle film je našlapaný hvězdami první velikosti a je to znát.   Kevin Kline, Michelle Pfeiffer, Stanley Tucci, Rupert Everett, Dominic West, Christian Bale, Co jméno, to pojem. ()

JancakV

Opět, po několika letech, jsem tento film skouknul a vůbec nestárne. Je to stále skvělé zpracování klasiky, navíc s citem posunuté do jiné doby, se skvělým obsazením, které své role skvěle zvládá (jen škoda že mám oblíbená Žofka, má jen velmi málo prostoru), hravou hubou a neskutečně skvělou ochotnickou hrou. ()