Sen noci svatojánské

A Midsummer Night's Dream

Sen noci svätojánskej

Komedie / Fantasy / Romantický

Itálie / Velká Británie / USA, 1999, 116 min

Soundtrack Simon Boswell: 1. Overture A Midsummer Night's Dream [11:31] ,2. Brindisi - Renee Fleming/Marcello Giordani [2:52] ,3. Che Gelida Manina - Luciano Pavarotti [4:37] ,4. The Course of True Love [3:23] ,5. Between the Cold Moon and the Earth [3:20] ,6. Hot Ice [2:22] ,7. The Forgeries of Jealousy [3:53] ,8. I Know a Place Where the Wild Thyme Blows [4:15] ,9. Casta Diva - Renee Fleming [7:05] ,10. Intermezzo [2:16] ,11. What Fools These Mortals Be [2:46] ,12. Strange Snow [3:34] ,13. Fair Lovers You Are Fortunately Met [1:46] ,14. Una Furtiva Lagrima - Roberto Alagna [3:40] ,15. Wedding March [5:01] ,16. A Most Rare Vision [5:55] ,17. Non Piu Mesta - Cecilia Bartoli [3:06],(11.5.2011)

Nejpohádkovější Shakespeare jakého jsem kdy měla možnost vidět a kdyby film viděl on sám, byl více než spokojen.Víly,elfové,raraši to všechno tu je (s tím make-upem si někdo musel dát sakra práci).Dále se tu objeví plejáda hereckých hvězd v čele s vynikajícím Kevinem Klinem,scéna z konečného představení nemá obdoby xD.(2.5.2010)

Dosud jsem zcela nepochopil smysl poezie, nedokázal jsem vykoumat ani krátkou báseň, nevymyslel jsem jiný než sprostý rým a jambický pentametr bych nejspíše využil při opravě radlice u kombajnu. Jsem prostě nekulturní tvor přízemně neoceňující velké umění, ale přesto jsem se odvážně vrhnul do poetického lesa, kde jsem však zklamaně zjistil, že excelentní sestava herců si jenom zarecitovala verše velkého alžbětince. Přesto jsem přesvědčen o tom, že jsem byl svědkem skvělých hereckých výkonů, zejména Kline a Tucci mi padli do noty, ale míra zábavy u mne rozhodně nepřesáhla tři hvězdičky.(17.11.2012)

Veľmi príjemná adaptácia s krásnou a dobre zvolenou hudbou a výborným hereckým obsadením, ktorému kraľuje trojica Tucci - Kline - Everett. Nie je síce jednoduché odsledovať komplikované verše, ale tým silnejšie film zapôsobí. Prvá polovica mala síce pomalší rozbeh, ale druhá polovica a hlavne záver sú úchvatné. Aj vďaka skvelému koncu za 5. A už len jedna veta na záver - "Let me play the moon."(11.8.2010)

Nejpohádkovější Shakespeare v jedné ze svých nejlepších komedií (což, jak si uvědomuji, píšu téměř u každého filmu, ale to je tím, že ty lepší díla se prostě zpracovávají hodně a často), já osobně jí ale zas tak nevyhledávám, po každém dalším přečtení se mi ale líbí čím dál víc. A víc se mi líbí i po shlédnutní téhle úžasné adaptace s fantastickým hudebním doprovodem (kombinace právě tohohle Shakespeara a klasiků je naprosto neodolatelná a naprosto boží). O famózních hereckých výkonech se asi ani nemá cenu nijak výrazněji rozepisovat, snad jen to, že celý film si pro sebe krade úžasný Stanley Tucci, jenž, zcela nečekaně, hraje nejlepší postavu. Mistrovská adaptace, to, že dávám čtyři hvězdy, je jen můj osobní problém, prostě preferuju jiné hry. Tahle verze Snu noci svatojánské je ale jinak naprosto úžasná. Báječná, pohodová i správně kouzelná atmosféra, jedna skvělá hláška vedle druhé... a už jsem zmiňoval soundtrack? 80%.(8.6.2018)