Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

LaciLC

Pravdepodobne prvá Kingová adaptácia, ktorú som vôbec videl a to ešte ako veľmi malý a pamätám sa, že vtedy sa mi to hrozne páčilo, aj keď som sa potom príšerne bál. Teraz po rokoch keď som ju videl znovu páči sa mi skoro rovnako. Dobrí herci, čierny humor a niekoľko mrazivých scén. Bodaj by všetky kingovky boli takto dobré. ()

hiroshima

Už jsem si zvyknul na to, že filmové adaptace knih S. Kinga jsou béčkové záležitosti. To mě ovšem nevadí. Dalším takovým béčkem je film "Zhubni". Billy Haleck je právník. Pořádně tlustý právník. Jednoho dne, když jede z menší oslavy nepozorností srazí a zabije starou cikánku. Soud a policie to zametou pod stůl. To se ovšem nelíbí starému cikánskému taťkovi a našeho právníka, soudce i policistu prokleje. Billy Halleck hubne a hubne. Je čas s tím začít něco dělat..... Kdybych nečetl knihu, s čistým srdcem bych sem dal tři hvězdičky. Ale jelikož jsem knihu četl a závěr byl uplně jiný (samozřejmě lepší) musím hodnotit, tak jak hodnotím. Po "Cujovi" další zklamání. ()

borec999

Ušlo to. Jeden z tých slabších príbehov Stephena Kinga, ktorý na plátno preniesol režisér Chuckyho (Detská hra (1988) Tom Holland. Herci hrajú dobre a hlavne boli výborne vybratí (najmä ten cigán, ktorý uvalil kliatbu), masky a premena hlavného hrdinu sú solídne, film príjemne odsýpa, nenudí a záverom mierne prekvapí. Vo výsledku je to teda hororovo lightová jednohubka (báť sa nebudete), na ktorej cítiť rukopis režiséra, ktorý podobné jednoduché hororové báchorky zvládal a ktorý z tuctového námetu vyťažil podľa mňa absolútne maximum. Škoda že v dnešnej dobe podobní režiséri, ktorý celú kariéru točia viac-menej len jeden žáner( ale za to majú remeslo v malíčku) chýbajú... PS: King tu má malé cameo. 60% ()

MM_Ramone

Dravý, úspešný a obézny právnik Billy Halleck nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu motorového vozidla a spôsobil nehodu pri ktorej zahynula kočovná cigánka. Vďaka svojim známostiam a vplyvu sa mu podarilo z toho vyviaznúť bez trestu. Lenže otec obete, starý prašivý cigánsky vajda, na neho uvalil strašnú kliatbu: "Schradni!". Jedná sa o hodne podarenú filmovú adaptáciu románu "Thinner". Napísal ho v roku 1984 (pod pseudonymom Richard Bachman) známy americký spisovateľ Stephen King. Ten sa v tomto snímku objavil i v malej cameo úlohe ako lekárnik. *** ()

Ravi

Stephen King má tu smůlu, že se jeho námětů chápou průměrní, ne-li podprůměrní, režiséři. Film pak není žádná hitparáda. Přesto se najde pár dobrých zpracování a tohle je jedno z nich. Během filmu ve Vás i přes všechnu "vážnost situace" a skepsi k ústřednímu tématu kletby začne hlodat červík pochybnosti, který na konci filmu pěkně mrazí v zádech. 65% = 3/5 ()

• Stephen King, který je autorem knižní předlohy, si ve filmu střihl cameo roli. Ztvárnil postavu lékárníka Dr. Bangora. Bangor je město v americkém státě Maine, ve kterém King žije. (Zdroj: ČSFD)
  • U Halleckových nad jídelním stolem můžeme vidět plakát s obrazem „Breakfast Time“ od malíře Wayne Thiebauda (1920–2020). (Petsuchos)
  • Snímek byl promítán spolu s krátkým filmem Ghosts (1997) ve vybraných kinech po celém světě. (Roman.Ticka)