Modrooký postrach je zpět – a bude se mstít... Potulného pistolníka Djanga zná na Divokém západě každý. Modrooký samorost cestuje z místa na místo, vyhledává vrahy a další odsouzence k trestu smrti a pomocí speciálně upravené oprátky jim pomáhá přežít vlastní smrt. Tyto své dlužníky pak využívá k menším prácičkám jako vydírání či zastrašování; brzy je však čeká větší úkol, jímž se navždy vykoupí z jeho služeb. Django totiž kdysi přišel o ženu, kterou nade vše miloval, a nebude mít klid, dokud její zhoubce nebude za svůj čin náležitě potrestán. Čas odplaty právě nadešel… Snímek z roku 1968 volně navazuje na slavný Corbucciho western Django, namísto Franca Nera však postavu vychytralého pistolníka hraje Terence Hill. Rolí charismatických záporáků se ujali Horst Frank a George Eastman, režisér Ferdinando Baldi ubral oproti Corbuccimu na syrovosti a přidal na humoru a dialozích. Závěrečné vyrovnání je nicméně velmi působivé a film se tak v sérii djangovských westernů řadí k těm nejpovedenějším. (Česká televize)

DEMON odpad!

Nebudem chodit okolo horucej kase a poviem otvorene, ze sa jedna o totalnu blbost. Scenar a dialogy na zaplakanie, pozerat to do konca vas akurat unudi a nastve. ()

kyLuke

Výborné pokračování původního Djanga s Francem Nerem . Terence Hill je výborný , film je velmi dobře natočený a má zajisté propracovanější a tak trochu jiný scénář , než předchůdce . Nicméně starý Django se mi zřejmě líbí více , protože má prostě větší spád , ale to nic nemění na tom , že je film "Ať žije Django" Výborný ! ()

Pitryx

Nějak mne to nechytilo. Třeba jsem neměl den? Nebo to bylo tím, že už jsem týž den jiný western viděl?? Nevím, Terence Hila celkem můžu, westerny některé také. Možná to bylo slabým scénářem, třeba tím, že herci nehráli… 201401030000/0000 ()

curil

Roli Franca Nera převzal v pokračování   příběhu potulného pistolníka ve spaghetti   westernu Terence Hill a kupodivu se jí zhostil   dobře. Tady se na něho dá ještě koukat,   možná ještě v májovkách. Po vytvoření   dvojice s Karlíkem Pedersolim se pro mě v   rolích kašpárků znemožnil, takže už ho   neberu. Jak stárnu, přicházím spaghetti   westernům na chut. Co jsem dříve odsuzoval,   vzal jsem na milost. Tyto příběhy mají svou   odlišnou atmosféru od klasiky, ale to se mi   právě líbí. Platí tu trochu jiná pravidla,   hlavní hrdinové nejsou právě příkladem   ctností, a i když nakonec vždycky zvítězí   pravda a láska nad lží a nenávistí,   zůstává ve mně pocit... co kdyby se hrdina   nechoval jako vůl. ()

ostravak30

Vyměnil se režisér a hlavní herec, jehož jediné pouto s Francem Nerem jsou modré oči, ale jinak film zůstal podobný předchozímu dílu. I zde je úvod jakoby lehce zkopírovaný. Podobným způsobem pomáhal odsouzenci k smrti Blonďák ve snímku Hodný, zlý a ošklivý. A i tu dostane Modrooký pořádnou nakládačku, aby se v závěru postavil na odpor se svou legendární zbraní a opět na hřbitově. Pravda, najdeme zde více humoru, ale jinak prvními dvěma díly zásadní rozdíly nevidím. Hudba je opět celkem dobrá a Terence Hill není horší herec než F. N. ()

azumi

No a já si přidám. Westerny mám rád - Djanga mám rád. No a Terence Hill prostě umí. Takže spokojenost. Samozřejmě na Franca Nera v původním filmu nemá, ale i tak slušný film. ()

Hruskovice

Zdařilé, pár scén pokazilo celý dojem (po nakládačce se jde hned pomstít běhá, skáče a leze ? no trochu přetažené za vlasy, když dostal tolik ran, že by se z toho musel nejmíň týden vyležet i když v té době byli tvrdí hoši, nebo zbytečné rozhovory, které nebyly potřeba řešit protože člověk stejně věděl kam to mezi nimi povede) ale zase pár scén vylepšilo (přestřelka na ulici, kdy sestřeluje za jízdy jezdce a posledního střelí obráceným revolverem nebo pěstní souboje které T. Hill zvládá skvěle, není se čemu divit, má je natrénované téměř ze všech jeho filmů :) Avšak musím říct že ani Terence Hill ani Jamie Fox (Nespoutaný Django) a dokážu říct že ani nikdo v budoucnu nebude mít na pro mě již legendárního pistolníka Franca Nera, ať už jako Djanga, Keomu nebo Žoldnéře. Je pro mě a bude numero duo hned za Clintem co se westernových drsňáků týče, ale hlavně Nej... DJANGO ! :) Ale zpět k tomuto filmu, musím říct, že T. Hill, jak ho bohužel mám spjatého s komediemi (spolu se svým parťákem B. Spencrem), tady se s rolí drsného kata vypořádal velmi dobře. A tak si rád přidám do své sbírky i tento spaghetti western. 3,85/5 ()

calculus

Možná trochu zbytečný film, i když určitě ne špatný! Dva roky nazpět mu předcházel Django. Franco Nero se tam topil v blátě a s rakví za zády napravoval křivdy. Terence Hill toho vyděděnce také zvládl dobře, ale stejně... ()

4567arthur

Modrooký Terence Hill naprosto skvěle zahrál drsného Djanga, který chce pomstít smrt své ženy a k tomu si jako kat, vyhledává odsouzený, který později nechá žít, aby pro něj udělali nějaký prácičky, plán nevyjde a Django tak bude muset čelit obrovské přesile. Tak v druhé scéně mi už dějová linka tohoto špageťáku byla úplně jasná o čem to všechno bude a moc mě to bavilo. Opět výborný Hill, který je sám o sobě dost podobný Francu Nerovi, opět skvělý děj a taky výborná hudba Gianfranco Reverberi. Skvělá pecka s Terencem v hlavní roli! 80%! ( Ten konec stojí za to! ). "Pro koho kopeš ten hrob ?... Pro tebe!" ()

paddy35

Pro mě velmi povedený spaghetti western se skvělým a sympatickým Terencem Hillem v hlavní roli, jež je od Franca Nera skoro k nerozeznání. Moje srdcovka! Už jen úvodní hudba mi vhání slzy do očí! ()

PeteBuck

Tieto westerny sú pre mňa zapadnutým žánrom. Mrkol som na to kvôli Terencovi. Bože, ako tam mnohí bieli pri osídľovaní západu trpeli neprávosťou, kde chceli nastoliť poriadok. Až na to, že predtým pár indiánskych kmeňov vymazali z histórie a zvyšok nasrali do rezervácií a spravili z nich zúfalcov a alkoholikov, ktorými sú doteraz. Asi aj pre to pozerám na tieto filmy trochu zvrchu. Film nič extra, klasika, miliónkrát spracovaná téma, Terence sa tvári vážne ako hovno, ale sympatickejší mi je, keď si robí žarty so seba a iných. ()

PTuranyi

Ďalší príbeh Djanga prináša niekoľko zmien. V prvom rade Franca Nera nahradil Terence Hill. Navonok to nie je žiadna zmena, ale žiaľ Terence nie je taký drsný ako Franco. Snaží sa ale presvedčivý nie je. Príbeh kata, ktorý zachráni svoje obete, aby mu pomohli pomstiť sa vrahovi jeho ženy. Tým je obchodník a politik David Barry, ktorý prepadáva transporty zlata ale pritom si sám nezašpiní ruky. Produkcia je celkom dobrá ale žiaľ nedarí sa udržať presvedčivosť príbehu, ktorý sa rozpadáva na sériu epizód. Záverečný súboj sa rozbieha v štýle Vtedy na západe a vytvára veľkolepý dojem. Ale správanie postáv je opäť strojené. 65% ()

moorks

Dějově přímočarý western, který si na nic nehraje a směřuje k jasnému cíli...pomstě a odplatě. A při nejmenším za závěrečnou scénu s kulometem si mého hodnocení zaslouží! ()

gizi

Bohužel jsem čekal trochu víc než obyčejný tuctový western, který nezachrání ani sympaťák Terence Hill. 65%. ()

Sa.sa

Slušný western se super koncem, který stojí za to...! Často se nevidí v kovbojové přestřelce kulomet a jeho kosení 😅😅😅 Samozřejmě člověk musí brát ty přestřelky s rezervou, ale to k tomu patří... Jinak celkově to je opravdu velmi dobrý western... ()

the_weaver

Když máš béčkového scenáristu a dramaturga, tak výprava ani speciální efekty to nezachrání. Stačí shlédnout první a poslední scénu filmu a máte jasnou představu, zda to chcete vidět, neboť zbytek je možná ještě absurdnější. I Batman by mohl Djangovi jen tiše závidět jeho neporazitelnost a schopnost vyprášit desítky banditů. ()