Modrooký postrach je zpět – a bude se mstít... Potulného pistolníka Djanga zná na Divokém západě každý. Modrooký samorost cestuje z místa na místo, vyhledává vrahy a další odsouzence k trestu smrti a pomocí speciálně upravené oprátky jim pomáhá přežít vlastní smrt. Tyto své dlužníky pak využívá k menším prácičkám jako vydírání či zastrašování; brzy je však čeká větší úkol, jímž se navždy vykoupí z jeho služeb. Django totiž kdysi přišel o ženu, kterou nade vše miloval, a nebude mít klid, dokud její zhoubce nebude za svůj čin náležitě potrestán. Čas odplaty právě nadešel… Snímek z roku 1968 volně navazuje na slavný Corbucciho western Django, namísto Franca Nera však postavu vychytralého pistolníka hraje Terence Hill. Rolí charismatických záporáků se ujali Horst Frank a George Eastman, režisér Ferdinando Baldi ubral oproti Corbuccimu na syrovosti a přidal na humoru a dialozích. Závěrečné vyrovnání je nicméně velmi působivé a film se tak v sérii djangovských westernů řadí k těm nejpovedenějším. (Česká televize)

alchac

Tak tento špageťák velmi příjemně překvapil - pro mě osobně je určitě daleko lepší, než originál. Nejsou tu žádná hlušší místa, která mě silně iritovala v původním Djangovi, padouši jsou správně padoušští, Hill je správně drsný (i když mi tedy dělalo strašný problém si na něj zvyknout v nekomediální roli). Dočkáme se i "povinné" scény s kulometem, která, i když byla předvídatelná jako počasí na Sahaře, se vážně povedla. No a navíc to má opravdu sqělý soundtrack - pominu-li nedostižné morriconovské, tak určitě patří do naprosté špičky (vlastně ne, z úcty k maestrovi kecám - hudba tu je lepší, než v řadě filmů s muzikou od pana M.). ()

andrii

Až ježí se hruď, když hroudu zmijí cele zatíží ocelový pohled. Zpod kamenného hroboví zaníceně odhalí osobní nit. Žár ráže. Smrtící "stínohit." ()

Radiq

Stylová úvodní titulková a hudební znělka dává naději, že by to mohlo být i celkem povedené. Najde se pár věcí, které původního Djanga připomínají (vzhled - modré oči, strniště, hadry a cigáro a samozřejmě kulomet), ale jinak jde o úplně jinou postavu, která má společné jen to jméno. I když herecky se Terence Hill Francu Nerovi vyrovná, děj je hodně blbý a nezáživný. Nic překvapivého a téměř odpad, který nedám jen proto, že existují mnohem horší filmy. ()

sator

Ať žije Django! Django je fiktivní postava, která se objevuje v řadě filmů Spaghetti Western.  Původně ho hrál Franco Nero v  italském filmu Django (1966), od té doby se objevil v 31 filmech. ()

Mrkvič

Asi žádnému filmu s Djangem prostě na chuť nepřijdu. Ani zde, kde ho hraje Terence Hill. Ten sice charisma má na rozdávání, ale jinak film za pět dekád hodně ztratil. Jen herecky se film jakš takš drží, ale jinak je už hodně pitomoučký. Kde se film snaží být drsný, už nemůže v současné době obstát a moc jiných rovin ani nenabízí. Zmiňovaný humor jsem ve filmu moc neviděl. ()

JohnSmith

Trochu nezvyk vidět Hilla ve vážné roli. Má pár zajímavých momentů, ale víceméně nemá co hrát a je to škoda,protže s neoholenou tváří a zachmuřeným obličejem má velké charizma. ()

Han22

Film jsem stáhnul jen kvůli Hillovi, jenže s klasickým spaghetti westernem si prostě nevím rady. Je tu zkrátka všechno co už jsem viděl tisíckrát - osamělý mstitel, ultra záporný záporák, podrazy, spousta mrtvých. Za zmínku stojí pěkná hudba a perfektní akční scény (přepadení dostavníku, boj v noci, finále). ()

Mikino00

Slaboulinký odvar z Djanga, který se vydal jinou, bohužel špatnou, cestou. Ve filmu to moc nefunguje, místy naivní nelogický děj, slabý padouch a hlavně Hill nešahá Nerovi ani po kotníky! No a ten konec to je kandidát na nejtrapnější westernový konec všech dob. ()

tenebrae86

Někde jsem slyšel Tarantina říkat, jak si představuje, že Djangova žena, které v původním filmu Django veze květiny na hrob, byla černoška. No tenhle "prequel" tuto fantazii vyvrací, byla to blondýna 😅. Každopádně solidní špageťák, jsem rád, že jsem ho měl možnost vidět. Hlavně jsem si užil herce v hlavních rolích, Hill, Eastman i Frank byli prostě skvělí. Zpracování bylo sice na italský western spíše průměrné, ale pár drsných a povedených scén by se tu našlo, například epické uhoření Eastmanova záporáka v saloonu, nebo stylová závěrečná "přestřelka" na hřbitově. Celkově tedy tenhle kousek Corbucciho klasice ostudu rozhodně nedělá, i když ta byla přece jenom minimálně o třídu lepší, takže hodnocení tři silnější hvězdičky bude muset v tomto případě stačit. ()

Klajnik odpad!

Tenhle prequel ke Corbucciho Djangovi z roku 1966 je sice koukatelný, ale není důvod ho vidět. Jedná se naivní revenge story - a takových jsou tisíce. Terence Hill (který zde hraje ještě vážnou polohu, kterou opustil začátkem 70s) sice vypadá jako Franco Nero, ale né že by na tom záleželo, když ten film nemá význam a jenom se dojila značka. Tentokrát to zkrátka postrádá jakýkoliv přesah či výrazný styl, což by odůvodnilo, proč tomu věnovat čas. Obrazové kompozice v závěru na hřbitově jsou sice pěkné, ale příběhově to nefunguje, protože to má prostě špatnej (horkou jehlou sešitej a vyumělkovanej) scénář. Příběhy o pomstě by měli v divákovi vybudit afekt pomstychtivosti, ale to se zde naprosto nepovedlo a mně bylo jedno, jak to celé dopadne. Já se na to podíval v rámci studia westernového žánru (a také ze zvědavosti), ale vy nemusíte. Těžko říct, jestli se někdy podívám na sequel z roku 1987, kde se zase objevil Nero - ač už starý... Pravděpodobně ano, ačkoliv to bude taky sračka. ()

Stocki

Neviděl jsem Djanga s Francem Nerem a tak nemohu soudit, zda-li toto volné pokračování je horší či lepší. Mně se však tento místy drsný western líbil a charismatický Terence Hill je ve své roli vynikající. Aneb, když se rozzlobí, tak je zlý. Závěr mě celkem rozsekal, to jsem tedy vážně nečekal. ()

Hapretor

Aha! Jak tak tady koukám, tak jde o sérii s Francem Nerem a Terence Hill dělal v tomhle dílu jen záskok. No, ať je to jak chce, je to jen takový "falzifikát" opravdu záživných westernů s C. Eastwoodem v hlavní roli - ty jsou o dost levelů výš. ()

odpadlik123

Parádní Baldiho kreace, kterou mám radši, než originál. Předně je to jedna z mála poloh, kde snáším Terence - a to zcela vážná postava muže jdoucího za pomstou (i tady ale najdeme jeho terenceovské sklony, např. šklebení na papouška:). Horst Frank jako vysoce postavený politik je perfektní, Gergík jako ulízlý gauner Lucas pak hotová lahůdka. Bohužel se vytrácí ze scény snad třicet minut před koncem a zůstává pouze Horst, záporák jako vždy na výši, jehož role však potřebují k ruce nějakého toho bouchače - bez nich není sranda. I Horst je však poměrně pacifistický typ proti Garcíovi, děsivé postavě jakéhosi levičáckého indiánského desperáta José Torrese: vždycky byl chudý peón a nechtěl jím zůstat, pročež toho, kdo s tím nesouhlasil, oddělal a toho, koho ke spolupráci přinutil, odpravil posléze do zad peón nepeón. Proti němu jsou duo Frank & Eastman mírumilovnými podnikateli. Podzimní panorama, fajnové tempo, dobrý falešný Dajngo a můj top song Better smile, jen ten dabing Rouse a spol. je obtížné přežít. Holt, mrtvola je mrtvola. ()

sadlokan

Django si vytvoří komando"zombies"a v lehce těstovinově přestřelené střílečce se dostřílí až k závěru,že nejlepší střelec je kulomet. ()

MickeyStuma

Režisér a scénárista Ferdinando Baldi je poměrně známý režisér spaghetti westernů, i když ne zrovna u nás. Což je škoda. V jeho tvorbě je tento subžánr v podání krapet neobvyklý, což znamená, že se od tradičních spaghetti westernů nemálo odlišuje. Ve své filmografii má také známou postavu Djanga a není od věci, že inspiraci pojal od snímku režisérského kolegy Sergia Corbucciho ´Django´ (1966). Ještě v témž roce napsal a natočil své podání této postavy ´Adios Django´ (1966), do kterého ještě angažoval Franka Nera. Se snímkem Sergia Corbucciho to však nemá nic společné. A k tématu se vrátil ještě o tři roky později, avšak už bez Franka. Co se týče příběhu, těžko posoudit, jak to skutečně bylo, ale jistojistě se inspiroval úspěšným válečným snímkem ´Tucet špinavců´ (1967). No, jak už dnes víme, nebyl jediný. O poskládání party bojovníků z trestanců k vykonání nelehkého úkolu vzniklo snímku daleko více.  Baldi však takový nápad přeci jen pojal trošičku jinak. Django živící se jako kat trestance získal určitou fintou. Do hlavní role tentokrát angažoval již spaghetti westerny zkušeného Terence Hilla a byla to od něj sázka na jistotu. Byť by se dal snímek označit jako typická Hillovka, přeci jen je to menší odklon. Snímek je brán daleko vážněji a jedná se jen o další dějový akt pomsty. Tedy stejně, jako u předchozího Baldiho počinu. Fanoušci typických drsných spaghetti westernů si u tohoto snímku v Baldiho podání moc neužijí. Ale to neznamená, že by byl film špatný. Naopak. Je to prostě jen Baldiho styl. Například u pěstních soubojů použil v rychlém střihu neobvyklé změny úhlů kamery pro větší efekt. Akční scény, byť jich není moc, vypadají skvěle a to vlivem realistických kaskadérských kousků. Dějová linka je přímočará a obzvlášť v dnešní době značně předvídatelná, ale to jen vlivem plejády podobně či stejně zaměřených snímků. Pro Terence Hilla se jednalo o první hlavní žánrovou roli a zhostil se ji dobře. Ztvárnění Djanga Frankem Nerem si jistojistě podrobně nastudoval, takže ho pojal naprosto stejně, čímž na něj navázal dokonale. Snímků s Djangem vzniklo více a to s jinými představiteli, ale upadly v zapomnění. Jen Terence Hill po Frankovi Nerovi zůstal. Inu, snaha se cení. ()

BigBang

Když jsem byl malý, myslel jsem, že ze mě bude Terrence Hill, protože to bylo nejvíce, co jsem si dovedl představit. V tomto filmu byl Terrence ještě navíc mladý. Ale bohužel, film hodně průměrný. ()