Sežráni zaživa

(festivalový název)
  • USA Eaten Alive (více)

Zchátralý hotýlek na turisticky atraktivním místě se během jednoho večera změní ve vražednou spirálu, kterou rovným dílem pohání krokodýl v nedalekém močálu a šílený válečný veterán, toho času vedoucí hotýlku. (5150)

Xeelee

[Festival otrlého diváka 2009] Pojďte rychle, než naštvete toho krokodýla. Je strašně zuřivej. Sežráni zaživa je vtipnej buranskej horor plnej hlášek z kategorie tak špatné až je to docela dobré a je esenciálním ztvárněním šílenství v podobě bývalého vojáka, který začal fušovat do turistického ruchu. Atmosféru dokonale dokresluje červený filtr a důkazní materiál po běsnění našeho magora s protézou odstraní jeho mazlíček, obývající jezírko u hotelu. Občas si ale rád smlsne i na jiných domácích mazlíčcích. Mám takový pocit, že jejich majitelé by asi tenhle hotel ostatním nedoporučili, kdyby se z něj dostali živí. Tatínek se postará o draka. Kdybych do hodnocení započítal i dokonalej simultánní dabing z frániny, kterej komické stránce filmu dává úplně jiný rozměr, tak bych určitě ještě jednu * přidal. ()

ancientone

Tri roky po šokujúcom vrchole a debute zároveň sa Tobe Hooper púšťa do témy veľmi podobnej (v princípe takej istej), akurát zachytenej v inom uhle pohľadu. Hotel na mieste odkadiaľ je všade ďaleko s asociálnym sado-týpkom a aligárotom (pardon - krokodílom!), akého dnes možno kúpiť počas letných dní v ktoromkoľvek hračkárstve, s trochou šťastia v akciovej cene -40%, v jazere vedľa domu. Fatálna chyba ostatných je objavenie sa v nesprávny čas na zlej adrese. Oproti absolútne drastickému realizmu TCHM tento krát Hooper vsadil na (úsmevné) desenie, samoúčelné a vykonštruované, zjednodušené do formy akéhosi krvavého prízraku. Jasná ukážka filmu kde atmosféra okato dominuje nad minimálnou (skoro nijakou) dejovou "zápletkou" slasherového druhu. Pôsobivá hra tieňov, tmy a svetla, kontrastných farebných kominácií a hudby vyvoláva dojem triezvejšej verzie SUSPIRIE D. Argenta z toho istého roku. Ku koncu už Tobe nekopíruje len Spielbergove Čeľuste, ale vykráda aj samého seba a napriek týmto faktom spojených s logickými medzerami sa jedná o uchádzajúcu pokleslú zábavu úrovne B. Rob Zombie si najskôr olizuje prsty a mrle: "SPLENDID!". Staré lacné freakshows sú super. ()

5150

Tak tady pozor, tohle je hodně bizarní horror. Podobný žánrový porod jsem zatím neviděl. Vřele doporučuju, pobavíte se. // Festival Otrlého diváka 2009 ()

corpsy

Dôkaz, že TEXASKÝ MASAKER nebol iba náhoda. Tobe Hooper opäť vie poštekliť nervy a u niekoho aj žalúdok a vzpriamene kráča až do pre niekoho neznesiteľne vygradovaných záverečných minút. Nieje to TEXASKÝ MASAKER, ale akosi podvedome cítite, že je to vlastne o tom istom. Rázne a ostré. P.S. To decko si vo filme fakt ´´užilo´´ - a to nemyslím len ako filmová postava. ()

kaylin

Ano, Hooper se pokusil do filmu propašovat trochu jiného prvky, jsou zde scény, které jsou výrazně povedené, hlavně hon malé holky s kosou v ruce, ale najednou si uvědomíte, že tohle se vlastně zas tak moc neliší od „Texaského masakru motorovou pilou“ a sám Hooper se tak tři roky po svém veledíle začal vykrádat. Samozřejmě, měl na to právo, dělali to i jiní a mnohem hůř, ale v současné době už tenhle snímek u většinového publika nejspíš neuspěje, a to hlavně pro absenci příběhu. Těch pár opravdu dobrých scén to nezachrání. ()

topi

Typický příklad toho, že Tobe Hooper na začátku své kariéry prostě uměl. Pozdější jeho tvorba už stála za prd, nebo ani za ten prd ne. Tohle je prostě atmosféra, šílenost a hlavně nehorázný psycho, umocněný ještě šílenějšími industriálními zvuky ne nepodobných jako v Texas chainsaw massacru. Však také autor hudby je sám pan režisér, stejně jako u Texasu. Šílený zvuky se ještě střídají s klasickou vidláckou country kotlíkářskou hudbou, která tam pořád hraje z rádia, bud v hotelu, nebo v bordelu, nebo na policejní stanici. Film je fakt řádně ujetej, když se v hotelu ubytuje páreček s malou holkou a ten chlápek začne vyvádět, že mu vypadlo oko a hledá ho po koberci, uff!! V hlavních rolí jsou pošahanej magor z hotelu, mladičkej "Fredy Krueger", pár nadherných kozatých holek, policajt, malinká holčička, kosa, hrábě a roztomilej krokoušek. Překrásnou roli má hlavně špinavej hotýlek a jeho okolní prostředí včetně "výběhu" pro krokodýla. Masakrozní hustej špinavej uchylnej film, ovšem ne pro každého. Ještě bych zapomněl na Snoopyho - chudáček malej. ()

raimi

No tvl, jak tohleto ohodnotit, to fakt nevím. Líbilo se mi to? Nelíbilo. Podívám se na to někdy znova? Nemyslím si. Leda bych se rozhodoval jestli skončit se životem, a zdálo se mi, že jsem málo v depresi. Tohle je naprosto bizarní, neuvěřitelně sleazy, špinavej, klaustrofobní, paranoickej flák, že se to jen tak nevidí. V tomhle filmu neuvidíte normální denní světlo, natož normální postavu. Všechny interiéry jsou nechutně špinavý, samá plíseň, sloupané tapety. Studiové exteriéry jsou zase neustále ponořené ve tmě, nebo do rudého světla a mlhy. Naprostá většina postav jsou bizarní existence, ať už hrbaté bordelmamá s tunou make-upu na obličeji, nadržení burani, nadrogovaní šílenci hledající na podlaze své imaginární oko, nebo šílení majitelé hotelu s kosou a věčně hladovým krokodýlem. Onen majitel, "Old Man Judd", je kapitola sama pro sebe, zarostlej chlápek se slepovanýma obroučkama, neustále drmolící své bludné myšlenkové pochody, s podivnou představou o péči o ubytované hosty. Vraždy- jsou nechutný, násilný, intenzivní a sakra nepříjemný. Tohle je hnusný umírání na hnusným místě. A do toho téměř celý film jako kulisa hrající country v rádiích, při vypjatějších pasážích přehlušované kakofoníí nepříjemných zvuků vydávajících se za hudbu. Neskutečná psycho kombinace, která slabší kousky inspiruje k vyhození TV z okna. Tohle je fakt zatěžkávací zkouška. ()

JohnMiller

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 29/72☠. Na video nasty (v zozname určite iba vďaka násiliu na ženách) ide o slušnú dávku hixploitationu. Tobe Hooper ako vyšitý, spoznal som jeho štýl a to som akosi prehľiadol jeho meno v titulkoch.. Podobnosť s Texas chainsaw massacre je tu viac než viditeľná. Samozrejme nejde o kopírku sám seba ale v tom istom duchu zapadnutého kraja to preteká rovnako . Eaten Alive je netradičná zmes buranského hororu a Eco hororu s vraždiacim Krokodílom v ktorom sa nám predstaví mladý Robert Englung (hral napríklad Freddyho Kruegera). takmer som ho nespoznal. Vrážd je tu pomerne dosť. Sú extrémne násilné a krvavé. Sexuálne deviačný starík ktorý vlastní starý motel na kraji zapadnutého mestečka sa na prvý pohľad nezdá. S radosťou privíta každého cudzinca ktorý "prechádza iba okolo" aby sa na ňom vyšantil s pomerne zaujímavou zbraňou. A to kosou. Samozrejme ani ľudožravý Krokodíl nezostane hladný. Celkom prekvapenie. ()

Martin741

Ze fauna si rada pochutna na ludoch a ze utoci na ludi, je zalezitost uz dlodobo znama. A mam rad filmy, kde nasrana militantna fauna utoci na ludi. Tuna utoci krokodil, a utoci na urovni. Tobe Hooper /Texas Chainsaw Massacre z roku 1974/ natocil dalsi ultimativny horor, u ktoreho som sa dostatocne bal a uzival som si reziu samotneho Hoopera. Takze za mna spokojnost : 69 % ()

destroy83

Dle mého zdařilý hororový kousek, který sice nedosahuje kvality Texas chainsaw massacre, ale přesto je dost nadprůměrný. Motel zalitý v mlhách kde vás může sežrat krvelačný domácí mazlíček, nebo vás zmasí (kosou, hráběmi,atd.) řádně úchylný majitel. Navíc potěší Robert Englund ve vedlejší roli. Dávám čtyři hvězdy. ()

kusper

36. LFŠ Další brutální hloupost honosící se písmenem B, které přijela rovnou z festivalu Otrlého diváka. =D ()

majo25

Nízkorozpočtovejšie trilerové béčko, ktoré podľa názvu evokuje kanibalskú zápletku, nakoniec sa z toho vykľul chlapík, ktorý krmil "svojho" krokodýla. Film je takmer bez príbehu, bez hlavných postáv, všetko sa odohráva behom jednej noci a vlastne ide len o znôšku vrážd. Nechýbajú typické prvky tých nízkorozpočtovejších trilerov - vyšinutý vrah, veľa krvi, surovosť, opustené miesto, ženské vreskoty (tie ma vždy iba nervujú) či toporné softpornové herečky. Menej tradičným prvkami sú tma a hmla, ktoré tomu majú dodávať atmosféru. Zahral si tu Englund, ktorý ale v tom čase bol ešte úplne neznámym. Akurát krokodýl a jeho útoky sú zhľadom na 70. roky v pohode natočené, možno aj preto, že nie sú príliš na kamere a ak sú, sú v rýchlom strihu. Pri pomalšom strihu by sme sa asi nasmiali. ()

Yoshimitsu

Tohle byla ukrutně šílená jízda. Největší podíl na tom má starý blázen Judd jeho velebný hotel spolu s krokodýlem a jeho pomocnice kosa. Škoda, že nebyl více využit „crocodilus porosus“. Dávám 75% ()

Brain-D

Šílený postižený retard s kosou, který chová ve svém rybníce u hotelu krokodýla. To od režiséra původního "Texaského masakru motorovou pilou" z roku 1976. 60% ()

Han22

Tobe Hooper a jeho druhý horor není vůbec špatný film, jak by se zdálo ze zdejšího hodnocení. Je to sice ultralaciné béčko, ale pekelně zábavné. Starý Judd je totální magor, vlastní motel a v jezírku u něj chová krokodýla, přičemž každého kdo přijde buďto zamorduje kosou nebo ho hodí krokodýlovi (případně obojí najednou). A když zrovna nikoho nenahání s kosou, snaží se dostat holčičku schovanou pod barákem nebo vykládá nesmysly její matce přivázané k posteli. Nechybí brutalita (kosa zaseklá v krku!!), je tu perfektní atmosféra, nějaké ty kozy a celou dobu hraje to nejvidláčtější country jaké si umíte představit. No furt menší peklo než nějaký gangsta rap. Hooper rezignoval na strach i budování napětí a udělal zábavnou pecku, která ani na chvíli nenudí. PS: Je tu i Robert "Freddy" Englund, ale jeho role nestojí za zmínku, hraje v podstatě klaďase a jako mladý by mě asi nevyděsil. ()

tenebrae86

Tohle mě fakt bavilo! Scény násilí jsou obzvláště vyvedené a atmosféra je náležitě hutná. Líbilo se mi to prostředí, mlha, zvuky a hudba. Super byla scéna s umírající opicí a sežraným pejskem. Potěšila i Marilyn Burns. Občas se tu sice prostřídá pár pasáží, kde se toho moc neděje, ale konec je opět velmi dobrý, stejně jako celkový dojem z filmu. ()

aLPaC

Tobe Hooper, tvůrce megakultu Texaského masakru, bývá někdy též označován jako tvůrce jednoho filmu. Když pominu Poltergeist, což byla spíše Spielbergova práce, tak jsem to do dneška mohl vlastně potvrdit. Mimo Texasu jsem viděl 6 jeho filmů a všechno byli buď sračky, nebo maximálně průměr. Říkal jsem si ale, že na začátku kariéry po svém úspěchu mohl navázat a to také udělal. Tohle byla totiž pecka. Ne pro každého, to přiznávám, ale mě nadchla. Opět buranský horor jako v "Texasu", naprosto bizarní postavy včetně toho majitele motelu, ten byl ještě o tisíc levelů výš, do toho krokodýl, kosa, mlha, mrtvá opice a pes, holčička z Halloweenu, holka z "Texasu", nadrženej Freddy Krueger, tři páry koz, no co víc si můžeš přát? Opravdu Hooper v sobě toho úchyla nezapře a to je dobře. Nevím, proč potom začal cpát do filmů nadpřirozeno a celkově začal točit takovej trash. P.S. Ještě zkusím Panoptikum. ()

RomeroIsGod

Festival Otrlého Diváka 2009. Francouzsky dabováno, anglické titulky, jeden hlas do sluchátek a brko k tomu. Zábava vskutku královská. Pán s kosou solidní badass motherfucker, zasloužil by vlastní film! ()