Dům z písku a mlhy

House of Sand and Fog

Dom z piesku a hmly

Drama / Psychologický

USA, 2003, 126 min

Ako môže dopadnúť súperenie dvoch naprosto odlišných ľudí stojacich na okraji spoločnosti, ktorých spája len jeden spoločný záujem - snaha nadobudnúť pocit istoty a bezpečia? A ako v tomto smere zamieša karty slepá, možno až šialená láska? Aj o tomto pojednáva tento myšlienkovo bohatý film, okorenený skvelou réžiou a veľkou dávkou emócií (hlavne k záveru). Naozaj, človek si niekedy až príliš neskoro uvedomí, čo je v živote to najdôležitejšie. Mladším je možné takúto chybu do určitej miery tolerovať, ale keď si to neuvedomujú starší, tak to je potom hotová tragédia. Presne ako v tomto filme. 85/100(8.10.2015)

Komorní drama s dobrými hereckými výkony a silnými emocemi. Je pravda, že scénář je ke konci až zbytečně moc vyhrocený, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Fascinuje mě, že scenárista dokázal vytvořit takový příběh, kde chápete jednání a motivace obou hlavních rivalů. Myslím, že Dům z písku a mlhy je první film s Benem Kingsleym v hlavní roli, který jsem viděl a jeho výkon je vynikajicí, opravdu mě dostal. Jeho výkonu připisuji na vrub emocionálně nejsilnější scénu filmu ( nemocnice), kde se mi draly slzy do očí. Ovšem i Jennifer Connellyová je velmi dobrá a navíc i krásná.(24.5.2005)

Léta tam stál, stát bude dál. Na pět hvězd se tenhle nenápadný film vyšvihl díky poutavě zpracovanému námětu běžného života, který mě pohltil jako mlha Golden Gate. Ušák Ben k sežrání, to jsem čekal. Co ale moji outlocitnou duši dostalo nejvíc, byl pohled do hlubokých a upřímných očí andělsky krásné Jennifer. Zrodila se další láska, už to nezvládám počítat. Jen Ron Eldar a jeho drsňoučký kukuč mi k tomu dokonalému duu nepasoval. To máte jako kdybyste si do trojky k Megan Fox vzali Nesmrtelnou tetu...(23.9.2012)

Ked som prvykrat videla tento film, myslela som si, ze uz nikdy nic lepsie neuvidim. Urcite je mnozstvo lepsich filmov, ale pre mna zostava po Leaving Las Vegas jednym z najsilnejsich filmovych zazitkov, ktore som mala tu cest vidiet. Ja som tzv. "dramofil", a cim viac slz na konci, pocas filmu a idealne aj na zaciatku, tym lepsie pre mna :) Takze naozaj vrelo odporucam tym, ktori mate rovnake pocity :)(23.11.2006)

Poslední dobou mám samý 5* zážitky. Z nich byl ale tenhle nejmíň příjemnej. Ze začátku se zápletka jeví jednoduše, máme tu Jennifer, které zabaví dům a přirozeně chceme, aby ho dostala zpátky. Jennifer je přece Jennifer (mimochodem, hraje brilantně). Potom se objeví Ben a my pořád chceme, aby dům dostala zpátky Jennifer a plně chápeme její nenávist a zoufalství. Jenže brzy se dozvídáme, že ani Ben to neměl zrovna jednoduché, seznamujeme se s jeho rodinou (taky skvěle zahranou, jak manželka tak syn) a už v tom není tak úplně jasno, protože najednou chápeme i Benovo odhodlání a starosti. Do toho se přimotá Jennifeřin přítel, zprvu sympaťák, ale postupně se mi zamlouval míň a míň, navzdory tomu že tak jednal jen kvůli tomu, jak moc měl rád Jennifer. No a od jisté scény v autě, kde se střetne Ben s Jennifer a vezme jí k němu/ní domů se ten hořký snímek zvrhne v totální emoční peklo. Přiznávám se otevřeně, že takhle vycuclá jsem už dlouho nebyla. Film, co si vás nenápadně omotává kolem prstu, aby vás potom v závěru pěkně přiškrtil.(15.4.2011)