Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kathy Nicol (Jennifer Connelly) je mladá žena, která se zoufale pokouší nalézt nový smysl života poté, co se vymanila ze závislosti na alkoholu. Vinou úředního omylu a lhostejnosti je vystěhována z malého bungalovu v Severní Kalifornii, který pro ni představoval poslední životní jistotu - bezpečný domov. Kathy se ocitá bez střechy nad hlavou a bez pomoci: dům má být hluboko pod cenou prodán v aukci. Mladá žena hledá způsoby, jak tomu zabránit. Jejím protivníkem se stává muž, který má stejně jako ona silné důvody pro to, aby dům získal: íránský imigrant Behrani (Ben Kingsley), bývalý plukovník íránského letectva, který po útěku z vlasti marní své schopnosti ponižující prací, aby manželce Nadi (Shohreh Aghdashloo) a synkovi Esmailovi (Jonathan Ahdout) zajistil alespoň odlesk dávné prosperity. Dům je pro Behraniho zhmotněním amerického snu, o jehož naplnění nepřestával snít. Kathy se však odmítá vzdát bez boje...
Podle románového bestselleru Andre Dubuse III "House of Sand and Fog", který se dostal mezi finalisty prestižní National Book Award, natočil debutující režisér Vadim Perelman strhující psychologické drama. Jeho námětem je soupeření dvou zcela rozdílných lidí, které rozděluje rasa, pohlaví, názory i kultura, v níž byli vychováni. Kathy a Behraniho (v podání oscarových laureátů Bena Kingsleyho a Jennifer Connelly) však spojuje pocit, že jsou vyděděnci a touha svou zoufalou situaci změnit. Soupeření o dům se rychle mění v otevřenou válku plnou dramatických zvratů, ve které nikdo nemůže tak docela zvítězit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (382)

pepo 

všechny recenze uživatele

Súboj skrachovalej alkoholičky a bývalého iránskeho vojaka o jeden dom neznie papierovo ako film, ktorý by mal byť strhujúci. Opak je však pravdou. Jennifer Connelly a Ben Kingsley rozohrávajú skutočný herecký koncert a audiovizuálne aj dramaturgicky skvelá práca štábu ich v tom v obrovskej miere podporuje. Komorná dráma hraničiaca s thrillerom má skvelý drive a v závere dokáže dohnať k slzám. Malý zapadnutý klenot zasluhujúci si väčšiu pozornosť. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Film s hromadou kladů, od vynikajícího Bena Kingsleyho přes nádhernou Jennifer Connelly až po působivou hudbu Jamese Hornera. S čím jsem však byl spokojen nejvíc, tak to byl závěr, který ve mě vyvolal tolik otázek, že bych si nejraději pustil celý film znovu. Režie je sice trochu loudavá, ale myslím, že v tomto případě to je spíš k dobru. Téměř každý záběr má hloubku a cit, díky romantice, která je sice vedlejší dějovou linkou, ale určitě si na ní pochutnají i "neromantici". Jméno Vladim Perelman mi až do shlédnutí tohoto filmu nic neříkalo, ale myslím, že natočit jako prvotinu tak skvělý film nebyla náhoda. 80% ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Pro režiséra byl tenhle film prvotinou (napsal scénář a produkoval) a musím říct, že to dopadlo skvěle.... Jednoduchá zápletka ze které se vyvine snadno uvěřitelný a silný příběh, kterým vás autor provede bez zbytečných efektů až k finále, na které se nezapomíná. Herecky naprosto bezchybné (těžko říct, jestli je lepší Jennifer nebo Ben) a navíc ty nádherný záběry navozující tu správnou atmosféru ... ke stovce chybí fakt jen kousíček..... Je pěkný, že se pořád točí takový filmy... ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Ako môže dopadnúť súperenie dvoch naprosto odlišných ľudí stojacich na okraji spoločnosti, ktorých spája len jeden spoločný záujem - snaha nadobudnúť pocit istoty a bezpečia? A ako v tomto smere zamieša karty slepá, možno až šialená láska? Aj o tomto pojednáva tento myšlienkovo bohatý film, okorenený skvelou réžiou a veľkou dávkou emócií (hlavne k záveru). Naozaj, človek si niekedy až príliš neskoro uvedomí, čo je v živote to najdôležitejšie. Mladším je možné takúto chybu do určitej miery tolerovať, ale keď si to neuvedomujú starší, tak to je potom hotová tragédia. Presne ako v tomto filme. 85/100 ()

Vančura

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně nekoukatelný film, po dvaceti mínutách jsem ho ve stavu vrcholného odporu vypnul. Nekonečně mě srala Jennifer Connelly i celý ten obskurní děj, který budil zdání nějaké zkurvené multi-kulti telenovely. Tenhle film mě nekonečným způsobem míjí. Nehodnotím a chci to teď hned z hlavy vytěsnit. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (10)

  • Při scéně, kdy se chce Jennifer Connelly zastřelit v autě, omylem málem rozbila kameru umístěnou ve dveřích automobilu. Začala se okamžitě omlouvat, ale režisér jí řekl, ať pokračuje ve scéně. Ta se nakonec objevila i ve filmu. (Ai.ma)

Reklama

Reklama