poster

Dům z písku a mlhy

 • USA

  House of Sand and Fog

 • Slovensko

  Dom z piesku a hmly

Drama / Psychologický

USA, 2003, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  ****

  Vynikajúce herecké výkony, silný príbeh a rodiace sa presvedčenie, že pre Jennifer Connelly sa drevené morské móla na pobreží stanú asi doživotným sprievodcom v jej filmových projektoch :-) Po Dark City, Requiem for a Dram je House of Sand and Fog už tretím filmom, v ktorom má Jenifer takmer rovnakú scénu, ako samá stojí na konci spomínaného morského móla.(16.6.2004)

 • nascendi
  ***

  Podľa námetu som očakával, že zažijem niečo na spôsob antickej drámy s jej osudovou neodvratnosťou. Nezažil som. Z pochvalných vyjadrení na adresu Jennifer Connely som očakával herecký zážitok. Nedočkal som sa. Jennifer mi pripomínala postavu z reklamy na Visin. Do úst jej vložili výroky, ktoré urobili jej postavu (spoločne s tým čudným policajtom) nedôveryhodnou. A tak z celého vykonštruovaného filmu ma zaujal iba výborný Ben Kinsley a viacero dobre vybraných záberov kamery.(20.1.2011)

 • anais
  *****

  Velice zajímavý snímek, který dlouho skrývá svou pravou tvář. Celý film se v podstatě nic moc neděje, a až ke konci dojde ke skutečnému zvratu. Příběh, který mu předchází, je velice originální, natočený kultivovaným způsobem. Jennifer Connelly i Ben Kingsley nejsou kladné ani záporné postavy. Jsou skuteční lidé s minulostí, kteří mají své chyby i kvality. Hlavně Ben Kingsley je v roli plukovníka perfektní. Connelly pořád jen pofňukává a posunuje děj tak nějak nepřímo. A je tu ještě její kamarád policista, který který je tak nějak mimo, ale nakonec udělá ten poslední krok ke skáze. Je těžké o tomto filmu psát. Spíš než drama připomíná často thriller, je originální, má hezké herecké výkony... vytknout mu nic nedokážu. Je to film, který v člověku zanechá nějakou stopu a už se těším, až ho uvidím znovu a budu celý pošlapaný:-)(2.10.2004)

 • misterz
  ****

  Ako môže dopadnúť súperenie dvoch naprosto odlišných ľudí stojacich na okraji spoločnosti, ktorých spája len jeden spoločný záujem - snaha nadobudnúť pocit istoty a bezpečia? A ako v tomto smere zamieša karty slepá, možno až šialená láska? Aj o tomto pojednáva tento myšlienkovo bohatý film, okorenený skvelou réžiou a veľkou dávkou emócií (hlavne k záveru). Naozaj, človek si niekedy až príliš neskoro uvedomí, čo je v živote to najdôležitejšie. Mladším je možné takúto chybu do určitej miery tolerovať, ale keď si to neuvedomujú starší, tak to je potom hotová tragédia. Presne ako v tomto filme. 85/100(8.10.2015)

 • Happens
  *****

  Snímek, který začne jako smutný obrázek jednoho vztahu, se postupně stmeluje ze dvou základních příběhů do jednoho domu, kde se rozsypává do těžkotonážní deprese, doslova utopen smutkem. Místy se divák nadechne, dostane pohled na naději a lásku. Ale to jen na chvíli. Nakonec stejně utone. Tvrdý snímek.(8.4.2017)

 • - Manželka autora předlohy darovala knihu svého manžela "Dům z písku a mlhy" Benu Kingsleymu ještě před tím, než dostal nabídku na roli Behraniho. (Ai.ma)

 • - Při scéně, kdy se chce Jennifer Connelly zastřelit v autě, omylem málem rozbila kameru umístěnou ve dveřích automobilu. Začala se okamžitě omlouvat, ale režisér jí řekl, ať pokračuje ve scéně. Ta se nakonec objevila i ve filmu. (Ai.ma)

 • - Shohreh Aghdashloo a Jonathan Ahdout si společně zahrály matku a syna také v seriálu 24 hodin - 4. série. (Narcis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace