Králíček Petr

Scénografie:

Roger Ford

Kostýmy:

Lizzy Gardiner

Generál Haxna se od vedení armády dal na vedení hračkárny, ale když byl donucen odejít, kvůli bláznivému záchvatu, tak se rozhodne jet podívat na venkov na domek, který zdědil s tím, že ho prodá a koupí si vlastní hračkárnu. Domeček je bohužel nyní obydlen zvířátky a hlavně partou králíčků, který se nechtějí domu vzdát. A tak začíná bitva mezi nimi. Naštěstí vedle bydlí krásná Rose Byrne, která má ráda králíčky a pomalu se dají dohromadi i s Thomasem. Petr je ale velká žárlivka a rozhodne se Thomase nadobro zbavit. Knižní předlohu neznám, ale film mi přišel docela agresivní na dětskou pohádku. Zvířátka jsou pěkná, obzvlášť králíčci. Děj je takový průměr, ale pár momentů pobaví. Je to koukatelné a nijak zvlášť to neurazí. 60%(22.3.2018)

(43/2018) / Vcelku neškodná komédia ktorú nad vodou jednoznačne drží Domhnall Gleeson. Z čoho som bol hotový je kombinácia animácie a reálnych hercov, mal som pocit, že sme sa zase posunuli o hodný level vyššie v kvalite. Fóriky inak docela fádne, skôr také žartíky, ale niektoré vyšli, napríklad parádne prasa a tiež story o kohútovi mi otvorila oči :). Znovu tu máme ten typciký nedeľný poobedný kus. (6/10)(29.4.2018)

• Havenohome

No. Je to blbosť. S predlohou to nemá nič spoločné. Hlavný hrdina nemá žiadny charakter, scenár je otrasný. Oproti Paddingtonovi je to totálny odvar. Pokúsili sa posunúť jednoduchú citlivú ilustrovanú vec určenú primárne pre malé deti do gross out komédie pre teenagerov. Je to fakt trápne. Nefunguje to. Všetky tie rádobyvtipné scény alá Vlk z Wallstreet, či Great Gatsby. Žiadna skutočná zábava sa nekoná.(8.5.2018)

Králíček Petr měl trailery, které moc do kina nelákaly, ale mě se celkem líbily a filmu jsem věřil. A když, se objevily velmi pozitivní ohlasy, tak nebylo o čem, a chtěl jsem to vidět v kině. A s klidným srdcem mohu přiznat, že jsem z kina odcházel dost spokojený. Králíček Petr je taková drzá pohádka pro děti, kterou si mnohem více užijí dospělí, kteří mají stále v živé paměti kreslené pohádky Looney Tunes a nebo komedii Sám doma. Režisér Will Gluck pojal film mnohem odvážněji a hravěji, než se z trailerů mohlo zdát, a tohle jsem opravdu nečekal. Gluck je hodně cynický, nemá zábrany v černém humoru, a spoustu scén tlačí až do absurdit. Ale ono to funguje, jelikož to má Gluck pevně v rukou, a moc dobře víc, co chce vyprávět. Ví, kde přidat a kde zas ubrat. Velkou oporu má v parádně obsazených hercích, kteří si své postavy naprosto užívají. Domhnall Gleeson skvělé přehrává a jeho boj se zvířaty je vtipný a opakovaný humor zde funguje, a milostné sbližování v jeho podání je zajímavé a zábavné. Rose Byrne je opět okouzlující, a krásně prodává svou postavu, radost a lásku. Film má velmi pěkné triky, díky kterým jsem si užil spoustu scén(loupež jídla, boj o dům, montáž cestování, souboj). Králíček Petr je velmi příjemná oddychovka, která mě dost sedla a těším se až jí někdy zas uvidím znovu.(14.5.2018)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $115,253,424Tržby Celosvetovo $350,725,010 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Za pár šúp pohodový rodinný film z rangu Padingtona. Z občas troška prďáckym humorom ale zatiaľ ešte v znesiteľných mantineloch. Časom počítam že tieto filmy začnú byť otravné ako postupne sa stali Chipmankovia. Ale zatiaľ dobre, herci fajn. /60%/(3.8.2018)

• - 18. prosince 2016 byl odtajněn obrázek hlavní postavy spolu s logem filmu a začalo se natáčet. V březnu 2017 se natáčelo na hlavním nádraží v Sydney (filmové nádraží Londýn - Paddington). (Varan)

• - Vo verzii so slovenským dabingom zaznie počas filmu skladba od rapera Michala "Ega" Straku. (peter.kralik)

• - Kostým starého pana McGregora (Sam Neill) byl přesně takový, jak ho Beatrix Potter vytvořila, až po knoflíky na košili. (griph)