V budoucnosti korporace bojují s nezávislými státy o poslední zásoby energetických zdrojů. Mladý inženýr jménem Renton (Robbie Amell) a jeho přítelkyně Hannah (Rachael Taylor) se snaží zachránit experimentální technologii pro výrobu energie, která může ukončit všechny války. Shodou okolností tato technologie vytváří smyčku času, kvůli které stále prožívají útok na jejich dům. (LIVINGDEAD)

MartinezZ

Nápad to nebyl špatný, ale chyběl mu dost začátek, takže i přes postupně vysvětlování děje tomu všemu prostě chybělo nějaké pozadí. To mi k vybudování atmosféry prostě chybělo, lacinost projektu a kulis ani tak ne. ()

Wysch

Netflixáckej mix Edge of Tomorrow a Hromnic je v podstatě jen odpovědí na módní time travel vlnu. Nemá velkorozpočtový triky, herce, akci, výpravu... vlastně nemá velkorozpočtového vůbec nic, ale má příjemnej netflix look, kameru a samozřejmě tempo. Od začátku do konce se ani na minutu divák ani ústřední dvojice nezastaví, scénář dávkuje další a další zákruty časové smyčky, přidává k obvyklému tématu pár novinek (bez spoileru bych to popsal asi tak, že někdy ty chyby opakujeme ve dvou, třech, čtyřech, pěti lidech...), aby to nakonec zhruba na konci druhého aktu došlo do takové situace, že divák už nemá zapotřebí hledat, jak to vlastně celé s těmi smyčkami a zákrutami v nich dopadne, a jen akceptuje finále - které má skvělou pointu. Tak skvělou, že díky tomu musím filmu prominout logické lapsy. (No nebyl by to time travel film, aby v tom nebyla nějaká logická blbinka, že jo.) Jo a mladší Amell vůbec nebyl špatnej. ()

BoredSeal

Kromě odfláklého závěru pěkný příklad nízkorozpočtové sci-fi, která se příjemně rozvíjí ve více rovinách. ()

honajz2

Tak ten příběh to mělo celkem promyšlený, nějaké napětí v tom taky bylo, sem tam to má i nějaký chytře napsaný dialog a celkově se mi to spíš líbilo. Je ale mnoho sci-fi s námětem časové smyčky a jelikož nejsem skalní fanda tohohle subžánru (i když ho mám celkem rád), tak jen některé mě dokáží vyloženě nadchnout. A tohle sice bylo docela dobré a zajímavé - ale zároveň většinu času průměrné a jako celek jen na jedno zhlédnutí. A přitom by asi bohatě stačilo, kdyby to, co se stalo v závěru, přišlo někdy ve třetí čtvrtině filmu a mělo to pak pořádný konec. Hned by to pak bylo o něco lepší, protože v posledních 15 minutách mi to přišlo nejnapínavější. A i když to je udělané celkem levně, i tak to by to určitě udělat šlo. Silné 3* ()

Havaj8

Časová smyčka, do který jsme okamžitě vhozený spolu s postavama, aniž bysme cokoli věděli. V každý smyčce je dobrý se poučit s předchozích chyb, ale není to tak snadný. Ono to odsejpá, pořád se něco děje, občas i něco novýho, ale úplně odvařenej z týhle smyčky nejsem. Protože kdoví, třeba se v tom motaj dodnes. ()

bourec

Vzpoměl sem si na Cruise,ale samozřejmě tohle je o dost levnější záležitost.V jedný kulise a pořád dokola.A taky vás to nijak výrazně nestrhne,sice je tam určitý mysterio,ale jinak málo peněz,málo muziky.S odřenym uchem za tři.50%. ()

Rodriguez

Sci-fi, které příjemně potěší a i když se neustále opakuje dokola, tak stále dokáže něčím novým překvapit. 50% ()

Martrix

S časem se tady pracuje stejně jako v Na hraně zítřka, nebo Na hromnice o den více, takže jednoduché smyčkování založené na premise, že se lze na časové ose pohybovat zpět a dokonce i měnit její průběh. Osobně jsem sice zastáncem jiné teorie, ale ARQ beru jako příjemné překvapení. Má to atmosféru a dokonce i jakýsi přesah, chytré dialogy...prostě fajn malé sci-fi. Před lety by to byla skvélá hodinová epizodka do Krajních mezí, díky Netflixu je to sympatický celovečerák, který odsýpá jak má a přestože je obsazený hereckou pěchotou, do béčka má daleko. Přitom se děj odehrává v jednom domě, takže směle můžeme použít přídomek nízkorozpočtové sci-fi. Mám takové autorské projekty rád; Tony Elliott zabodoval, na prvotinu je to opravdu dobrý. ()

majo0007

Nízkorozpočtové sci-fi od Netflixu o paradoxe časovej slučky, kde sa spočiatku obyčajná vykrádačka mení na boj o stroj času. Bolo zaujímavé sledovať, čo sa pri každej ďalšej "opakovačke" zase poserie a ako na to zareagujú zúčastnení. Plné a zaslúžené 3*. ()

Ryuuhei

» Předmluva: Časová smyčka patří vedle cestování v čase k mým dalším z nejoblíbenějších subžánrů, takže jsem si rozhodně tento snímek nemohl nechat ujít. » Pozitiva: Smyčka má chabý, ale aspoň nějaký důvod. Plus zajímavé zakončení. » Negativa: Defakto vše ostatní. Film působí komorně a leč je dobře natočen, je to levná, indie záležitost, které chybí vše, co dělá dobrý film dobrým filmem. Člověku jsou postavy, i osud záhadného ARQu po celou dobu ukradené a jedná se tak o neustále se opakující spleť snahy o zvrácení čehosi, co postrádá lepší motivaci. Plus zasazení do post-apokalyptického světa bylo téměř až zbytečné - nevykreslené, promarněný námět. Subjektivně: Mnozí jedinci zde považují tento film i za něco „originálního“, což je ale daleko od pravdy. Tohle téma se pořád opakuje. Celkově: Zde kdo ví jaká kvalita nečeká. Jste-li zvyklí na kvalitu typu Na hraně zítřka, tady se jí nedočkáte ani v malém zlomku. Na hodně utahaný večer ale lepší, než drátem do oka. » Mé hodnocení: 30% » Viděno: S anglickými titulkami na Netflixu. ()

elanius

(103/2016) / Zábavné ultranízko rozpočtové scfičko na tému time-loop. Doslova od prvej sekundy sa ide rovno na vec čo je super, ale trochu nakoniec chýba väčší priestor pre rozohranie zaujímavejšieho deja. Herci hrajú docela primerane okolnostiam, bál som sa, že pre nízke náklady budú slabým článkom. Dobrá oddychovka od Netflixu. (6/10) ()

drackula

Má to tempo, kopu zaujímavých zvratov, nie je to zbytočne dlhé a aj keď to nie je moc originálny námet, je to dôkaz, že aj za málo peňazí sa dá urobiť skvelý film. Komorné Edge of Tomorrow. 70% ()

KeithMaxwell

Tady je inspirace Edge of Tomorrow očividná, rozhodně ale jde o dost kvalitní levné scifi, díky délce napínavé a zábavné po celou dobu bez logických chyb a působivým koncem. Na čisté 4* to uplně není ale mám tahle levná scifi rád, tak tady tu jednu přidám. ()

klukluka

Moje oblíbené časové smyčky- tenhle prvek mám rád, dá se s ním náramně vyhrát. A tady se vyblbli náležitě. Škoda, že se z té smyčky nevymanili. Cítím se ochuzen o vyústění. ()

Wally

Možná originální nápad, ale strašně nudně a nezáživně pojaté a natočené...amatéřina a nízký rozpočet z toho kouká až moc výrazně... ()

MaaaR@

Příjemná komorní nízkoropočtovka, při které se člověk nenudí. Má to svoje mouchy, ale závěr mě donutil dát tam za 4. P.S.: Prakticky celou dobu jsem v Robbiem viděl Arrowa :D. ()

dan4815

Hlavní koncept filmu, a to neustálé vracení se v čase do nějakého bodu a zacykleně prožívat jistý čas stále dokola, to už tu bylo mnohokrát. Nicméně tento film má něco více, a to vcelku zajímavou zápletku. Musím uznat, že jiné, dražší filmy s podobnou myšlenkou mě natolik nechytli, jak tento nízkorozpočtový film. S každou další opakující se sekvencí upadá hlavní postava do jisté letargie a zkouší řešit situaci s teroristickou buňkou, která postupem času si začne taktéž vzpomínat na to, co se dělo před smyčkou. Nejsilnějším lákadlem na filmu je touha poznání, jak se vypořádá hlavní hrdina s nepřáteli, kteří mu chtějí zabavit ARQ, a jelikož se to odehrává v pár místnostech, o to více se soustředíte hlavně na děj a postupně gradující atmosféru. Žádné složitosti, celkem dobře zahrané, myšlenku to má, takže čtyři hvězdy. ()