V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (CinemArt)

Dave Lister

Působivý příběh na pomezí fantasy, romance i thrilleru. Film mě bavil od samého počátku až do konce. Skvělá hudba Alexandra Desplata podkresluje celý děj. Romantický až milostný vztah prosté němé dívky s mořským tvorem je velmi originální. Guillermo opět dokázal, že meze se ve fantazii nekladou. ()

ER

Tohle prolínání fantasy s lidským světem Toro umí. Vykreslení "Netvor vs Netvor" je precizní a asi nejvíce zajímavé (překvapivě je zde i dost krve). Ale love story trochu trpí,možná to chtělo "méně rusů" a více "vajíček". ()

Homer.p

Ale tak to je jasné, že to muselo dostat ty Oscary. Hlavní hrdinka je odporná pizda s tělesným postižením, která šuká s žabákem, pomoc se jí dostane od starého buzeranta a tlusté černošky a největším záporákem je bílý heterosexuál, ctící tradiční rodinné hodnoty a pouze plnící si své povinnosti. Celé pod režijní taktovkou hispánce, za zvuků hudby preceňovaného Francouze. Takže genderové povinnosti maximálně splněny a šup sbírat ceny, i když je film sračka o ničem. I když Michael Shannon je vynikající a režisér má stále talentu na rozdávání. Dnes prostě ceny získávají pouze negři, buzeranti a semtam nějaká žena. Když jste ale blonďatý heterosexuál anebo nedej bože Němec, tak dostanete hovno, i když natočíte pecku jako Dunkerk, anebo k němu složité skvělou hudbu. Filmový průmysl je už prostě nenávratně v prdeli, a když vidím “favority” na Oscary za letošní rok, tak to v tomto trendu bohužel pokračuje. ()

MilesTeg

Kdo viděl Hellboye, musel prostě jeho slizkému tatínkovi fandit, když už Abe měl v lásce smůlu, tak aspoň někdo z rodiny :-) Trochu moc žánrů dohromady, ale jinak moc pěkné. ()

bearmeedek

Tohoto filmu jsem se hodně bál, zvlášť po přečtení některých recenzí. Až přišla chvilka, že jsem se neměl na co jiného dívat. Po pár minutách jsem si řekl: a sakra, to je úžasné prostředí. Téma: absolutně neoriginální. K tomu maska Kva-Kva-man(a) spíš humorná, chtělo to jinak udělané zvířátko. Sex na domácí plovárně – dost přehnané. Úplný konec, no … A všechny ostatní minuty filmu dost příjemné podívání. Nádherně obrazově podáno. Retro, barvy, prostředí, postavy. A s tím spolupracující hudba na vlně jazz. Celkový dojem pěkných 70%. ()

Hashirama

Dios Mio! Když v roce 2017 začalo Guillerma svrbět prázdné místo na poličce, zahodil svůj um a vždy toliko originální vizuální kreativitu a natočil oscarovku na zakázku, učebnicově unylou ve všech ohledech. Prvoplánově vzletná pohádka o lidskosti s prvoplánově vystaveným rasistickým podtextem, prvoplánově zlým misogynním šovinistickým Michaelem Shannonem, prvoplánovými odkazy na černobílou éru třicátých let a Shirley Temple, přetuněnou šedesátkovou stylizací jak z krabice sušenek, prvoplánově "kouzelnými" obrazy a vizuálními přechody a nasvícením a klasicky oscarovou klouzavou do puntíku vycizelovanou kamerovou jízdou. A v neposlední řadě taky s prvoplánovým poselstvím o lásce, toleranci a o tom, že zoofilie je vlastně strašně super a komu to nepřijde kouzelné, je prostě pičus. Zkrátka materiál, který technicky, referencemi na staré časy a rádoby humanistickým poselstvím uhrane každému akademikovi. Univerzální recept na Alberta, který je v kontextu del Torovy tvorby při srovnání s Faunovým labyrintem průměrný a v kontextu oscarové konkurence v čele se Třemi billboardy vyloženě k smíchu. Těším se na ruský dokument o socioekonomických problémech The Shape of Vodka či rovnou na přímé pokračování téhle čarokrásné vykalkulované nudy The Shape of Mrdka. ()

M__

Dvě slova: Umělecké dílo. Guillermo je skvělý režisér i scénárista, tady se ale opravdu vytáhnul, a to že za tento film získal Oscara za nejlepší režii to jen potvrzuje, opravdu krásně zabarvená atmosféra filmu se skvělou hudbou, kamerou, režii i scénářem. Tady opravdu není co vytknout! Hlavní postava, kterou hraje Sally Hawkins, je sice němá, ale i přes to dokáže „říct“ úplně všechno, protikladem je pak Octavia Spencer, která mluví za dvě a sarkasmus jí není cizí. Fantasy horor ve kterém však nechybí ani romantická linka, tohle má prostě vše. 100 % ()

Ceberus

Film, který se odvážil pustit nejen do vod (hehe) interspecies romantiky, ale dokonce zkoumá i její velmi fyzické stránky věci. To jsem tady viděl poprvé, jinak je obvykle u všelijakých Krásek a Zvířat obvykle vrcholem fyzična nějaká kletbu lámající pusinka a tím to hasne. Tak až tady za čtyřicet let potkáme ty Vulkánce a někteří lidi s nima začnou zakládat rodiny, můžeme jim ukázat, jak pokrokový film dokázalo lidstvo zplodit dlouho před Prvním Kontaktem :-P (pravda, musel bych se obeznámit ještě s údajnou originální předlohou z roku 1954). Hlavní herečka překvapivě není obsazena úplně typicky jako nějaká sexbomba, ale asi to posloužilo příběhu v tom směru, že divák tak moc nepřemýšlí o tom, proč hlavní postava nemá přítele. A Michael Shannon se svou ostře řezanou tváří byl opět typecastován do role kvalitního záporáka. ()

Inozuka

Film, který staví na prostředí a výrazném woke narativu. To první funguje skvěle, atmosféra padesátých let je vyšvihlá na jedničku. Jediné, co to ruší, jsou nepochopitelné muzikálové vsuvky. Romantická linka žabochlapa s němou uklízečkou je tak prvoplánovitá, až to bolí. Kalkul jako prase. Plus dávám za neokoukané herce, alespoň tedy pro mě. No, neurazilo, pobavilo, ale jednou stačilo, podruhé do toho žabince už asi nepolezu ... ()

woo-hoo-hoo

Chceli zabit E.T.-ho, chceli demontovať robota číslo 5 a teraz idú aj po Abe Sapienovom bratovi. Celý ten dejový cirkus a vír udalostí mi do srdca doniesol túto báseň pre ktorú je film vlastne len kontextom: /Unable to perceive the shape of you, I find you all around me. Your presence fills my eyes with your love. It humbles my heart, for you are everywhere./ Oscar teda ide Rumimu, bez neho by bolo o hviezdu menej. ()

RAFT

Režisér Guillermo del Toro který,nám natočil Purpurový vrch ,tak se pustil do dalšího fantasy snímku The Shape of Water,který se mi líbil více jak purpurový vrch.Kdy bych to měl porovnat se snímkem faunův labyrint i když ,snímek byl dosti fantastický.Tvář vody to je až příliš fantasy-romantika ale, je to opravdu kouzelný a dobře natočený film.Soundtrack ve filmu je taktéž skvělí .Sally Hawkins a Michael Shannon předvedli ve filmu dobré herecké výkony .No neuškodilo by film malinko zkrátit ale,jinak pěkný film . 70% ()

groz122

Každý rok se mezi adepty na film roku objeví i nějáký ten pseudopočin. Ani letošní ročník není výjimkou a Tvář vody hrdě reprezentuje "umělecké" a nepochopené snímky. Nepochopené, protože tak stupidní film se pochopit ani nedá. Nevím, co del Toro pálil ve svém drogovém doupěti, ale žádná sláva z toho nevznikla. Prvotní myšlenka pohádky pro dospělé není vůbec špatná a kamera s převážné pastelovou stylizací nevypadá zle. Problém je čistě věc zápletky, která po většinu filmu chybí. S tím souvisí i přepálená stopáž, která by se dala setnout o půl hodiny. Chápu, že to má být o sbližování dívky s netvorem a o veškeré té romantice a lásce bez zábran. Kvůli absenci jakýchkoliv informací o hlavních protagonistech to ale vůbec nefunguje. O hlavní hrdince jen víte, že toho moc nenamluví a informace o bestii se omezují na to, že má ráda vajca natvrdo a nevynucený šuk. Zbytek filmu je umělá nicneříkající výplň. Obecně bych mohl říct, že se mi líbí jak je film natočen, ale nelíbí se mi náplň a o čem pojednává. Přiznejme si to. Když se chce člověk podívat na film, tak očekává hlavně záživný scénář. Ten zde strhla voda 30% ()

GameboyNES

Tak Toro, nám už taky začal senilnět. Natočil nám pohádku O Hloupé zoofilce a spanilém Žabníkovi. V rámci úspor, využil masku Abea z Hellboye, jen maličko upravil detaily, aby to nikdo nepoznal "chicht chicht" . Do hlavní role krásné princezny obsadil hnusnou, Nelu Boudovou a chytře zamaskoval její neznalost angličtiny, tím že její postavu nenechal mluvit skoro celou dobu. Řemeslně, je to udělané bezchybně, to se muší nechat, ale jinak je to nudná chujovina, na kterou velmi rychle zapomenu. PS: Prý by se mělo jednat o volný sequel k Netvoru z černé laguny. Shodou okolností jsem viděl všechny 3. díly, vloni v lété. A nepřipadlo mi to spolu nějak spojovat. Kór když ten netvor opravdu vypadal jinak. ()

Terminer

(Zlaté glóby/ Oscar 2018) Velice dobře natočená Hollywoodská podívaná. Těžkou říct zdali to byla pohádka, nebo romantické drama, nejspíše ale něco z obojího. Faunův labyrint však zůstává v mých očích nepřekonán! ()

Brooks

Romanca podľa Del Tora. Čiže krásne, poetické, vrcholne romantické pasáže, ktoré roznežnejú každú krehkú dušu sa tu striedajú s brutálnymi scénami, v ktorých sa podrezávajú krky, mučia ľudia a fuckuje sa ako o život. Ústredný milostný motív je myšlienkovo prekrásny, lahodne napísaný a Desplatom delikátne ohudobnený, ale na druhej strane z neho srší istá kontroverznosť, ktorú si Del Toro až cronenbergovsky oplzlo vychutnáva. Rozhodne to každý neocení, čo vidieť na tunajšom rozporuplnom hodnotení. I keď je to vpodstate len prítulná, omamná rozprávka pre dospelých. ()

Clark_Kent

Zůstali zamilovaní navždy! Temnější pohádka o němé uklízečce, která spatřila svoji největší lásku ve vlídném netvorovi. Ten příběh a ty krásný šedesátý léta s příjemnou muzikou. Sally Hawkins mě hodně potěšila a celkově ta milostná zápletka převrhovala absolutně nad vším zlým co se ve snímku objevilo. Scénka v koupelně měla svoje kouzlo a proto hodnotím převážně kladně. ()

Scraffy

Veľmi pekne natočený film, ktorý má ale dosť divný príbeh. Celý film som si pripadal trápne. Efekty to má solídne, ale opäť to dopláca na kvalitu scenára. Musím ale povedať, že som čakal viac romantiky. Boli tam aj hodne krvavé scény, čo vytváralo dobrý dojem. Keby film išiel v podobnom duchu, bol by som spokojný. Herci boli super a doteraz nechápem, ako sa mohla Sally Hawkins do toho nechať nahovoriť. Neviem, mám zmiešané pocity. ()

tlesk

Kdybych měl Tvář vody nějak blíže specifikovat, citoval bych tvrzení, které jsem zaslechl v sále po projekci: „Je to jako Kráska a zvíře. Až na to, že on není až takové zvíře a ona není až taková kráska.“ Právě tabuizovaná a pro mnoho diváků i poněkud nechutná láska mezi humanoidním vodním stvořením a hlavní hrdinkou je největším kladem i záporem, jakož i nepřekvapivě hlavním motivem celého snímku. Guillermo del Toro natočil precizní a krásnou pohádkovou romanci, která sice nevybočí z daných mantinelů, ale rozhodně si chválu kritiky (byť pro mě trochu přemrštěnou), zaslouží. Palec nahoru ode mne dostává zejména vizuál, nepodbízivý a příjemný soundtrack a herecké obsazení. Tvář vody je poměrně tradiční, až příliš „hollywoodsky“ koncipovaný snímek, který vás na kolena nedostane, nepočítáme-li úchvatnou dobovou atmosféru, kouzelné monstrum (Doug Jones, který jej ztvárnil by měl spolu s Andy Serkisem mít vlastní oscarovou kategorii) a několik opravdu magických scén, které se vám vtisknou do paměti. V zásadě se tak, vzato kol a kolem jedná o kvalitní film, který zabaví, ovšem nijak výrazně nenadchne. Což je tak trochu škoda. Člověk si říká, zda na tom Guillermo del Toro nezačíná být podobně jako Tim Burton. Zkrátka jestli se to kouzlo, díky kterému jsme jejich filmy vždy bezpečně poznali, tak trochu časem a vlivem prostředí nevytratilo… Více zde: http://nafilmu.cz/2018/02/recenze-tvar-vody-2018-klasicka-prece-trosku-jina-romance/ ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)