V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (CinemArt)

endymion

Guillerma mám rád, ale tohle byla jen nudná dvouhodinová totální vykrádačka sovětského filmu "Člověk obojživelník" ve vymazlených dobových kulisách a s výbornou retro hudbou. Mimochodem film Člověk obojživelník byl natočen v roce 1962, tedy ve stejném roce, ve kterém se odehrává i Tvář vody... ()

Zdenek.D

Kladete si otázku, co dělal Abe Sapien než se přidal k Ronu Pearlmanovi v Hellboyovi? Romantické-drama z období studené války  brnká na vztahovou strunu od prvních chvil. Ač je vývoj postav téměř nulový, film zaujme vizuální stránkou a rozhodně se jedná o příjemné dvě hodiny. Vrchol pro mne určitě stále zůstává Faunův Labyrint. ()

Tess92

Nacpat do prvních patnácti minut dvakrát masturbaci ve vaně, kde se masturbuje fakt blbě, to je opravdu talent. Stejně jako mě opravdu nezaujal sex záporáka. K čemu to tam jako bylo? že je rád dominantní? To by mě fakt nenapadlo. Vizuálně to ujde, ale má to zásadní problém. Tohle není fotka, je to film. A je neskutečně plytký. Další divnou věcí je, že Elisa je jenom němá, a to není nutně problém, aby si nemohla najít někoho na jednu noc. Jako vyznívá to pomalu tak, že by nemohla mít sex s nikým jiným (i když se zájemce ozval) a musela si vystačit s "bohem". A ta koupelna plná vody? Co to bylo za blbost? Jak se z tohohle stal film roku teda opravdu nepochopím, protože víc než sex s rybo-mužem to opravdu není. ()

Majklkm

Chabý pokus o romantiku ve stylu "kráska" a zvíře. Jinak to věčné cumlání a křupání bonbónů šlo docela na nervy :( ()

Slepejsek

Retro-stylizovaný komiks (co se příběhu týče ovšem horší, s oběma přimhouřenýma očima, béčkové úrovně). Přidám ještě Octavii Spencer a do únosu i Sally Hawkins a tím je výčet pozitiv u konce. Negativa? Na jedné straně až kouzelné detaily jako bonbóny či sexuální ego agenta Stricklanda a vedle toho zásadní díry - film nedokáže zprostředkovat klíčovou vlastnost tajemného tvora - zrcadlit toho, s kým se potkává (odtud i název filmu - v českém překladu lehce zkomolený či zavádějící) - čímž se zcela vytrácí širší kontext a zůstává jen bezbřeze kypačkovitý příběh, kde je ve finále sex vydáván za lásku (nota bene ve světle zmiňované klíčové vlastnosti vody je otázkou, zda jde o lásku skutečně opětovanou anebo jen iluzi). A samozřejmě bezradný závěr, kde se "odvolává, co se odvolalo, a slibuje, co se slíbilo"... ()

Jarvis555

Guillermo del Toro natočil slušný príbeh s kvalitným scenárom, hudbou a veľmi dobre spracovaným retro vizuálom. The Shape of water vo mne v určitých momentoch vyvolal zvláštny pocit znechutenia ale ako celok to bolo veľmi fajn. Na druhu stranu si myslím, že oscar mal skončiť v iných rukách. 8/10 ()

Hane

Začátek docela "wow", až po scénu únosu, pak to šlo dolů a dolů až konec stál za prd. A rozplývat se nad tím jaké to bylo super romantické monster movie či skvělá pocta béčkovým filmům 50tých let je kravina. Věřím že to byl záměr, ale proč?! To si radši pustím ty originál béčkové filmy 50tých let. Jinak Sally Hawkins prostě skvělá a za to dvě hvězdy! ()

xsilence8x

Poněkud netradiční milostný příběh, který mohl být na můj vkus podrobněji zpracován a obohacen o fantasy prvky. Některých scén naopak mohl být film ušetřen a nemusel tak být prodlužován nepraktickými zbytečnostmi. Obvykle chyby ve filmech nepostřehnu, ale zde byly až nápadně okaté (jako např. ohýbání přišitých prstů..) Na film jsem se velmi těšila a i přes ty menší nedostatky mohu potvrdit, že mé očekávání bylo splněno. ()

thorax65

Celkem příjemná pohádka o souznění dvou duší. Na začátek přiznávám, že tenhle žánr není zrovna můj šálek kávy. Bylo to až dost sladké, jednoduché a ve třetí čtvrtině i dost násilné (slabý odvar Faunova labyrintu), ale mělo to poselství, že není ještě všechno úplně v kopru. Některé scény (např. nové auto hlavního padoucha) tam byly jaksi zbytečné (-), barevnou poctu starým bijákům (++) rámovala vkusná muzika (+). Celkově jako yo. 75/100 ()

BretaKiller

Nebýt toho, že tento film vyhrál Oscara. asi bych o něj nezavadil. Po shlédnutí jsem si řekl fajn, tak jsem to viděl.... A co teď? Rozhodně to není film, který bych vyhledával znova. Krom hlavního děje tu nesmí chybět souboj Západu a Východu, neboť se film odehrává právě v době Studené války. A já se vlastně sám sebe ptám, proč? Prostě takový průměr a já si myslím, že proti tomuto filmu stáli mnohem lepší filmy v kategoriích na Oscarech. ()

sherudan

Děsně zlý bílý heterosexuál versus němá uklízečka, plešatějící teplouš a tlustá černoška, kterým asistuje při záchraně monstra s dobrým srdcem polepšený ruský agent (neboť komunističtí agenti mohou být případně hodní, kdežto neteplý bílý americký muž nikdy!). Další ruští agenti asi přeběhli z Muže z Acapulka a už jsem jen čekal, kdy zloun oznámí, že bude volit Trumpa. Prostě film odsouzený k Oscarům, agitka srovnatelná snad jen s Annou Proletářkou. Přesto dvě hvězdy - jedna za opravdu zdařilou výtvarnou stránku a druhá za těch pár momentů, kdy jsem v kině málem nahlas řval smíchy (i když asi v místech, kde to tvůrci nezamýšleli). ()

Naby

Celkem zajimavej film, ale jeho polozeni do scifi ve me jeste ped filmem vyvovalalo uplne jina ocekavani, nez nakonec film donesl. Pekny, pohadnovy, romaticky pribeh by asi bylo presnejsi. Moc zajimave dobove kulisy, ty vypadali fakt super. Pokud nekdo ma rad stare a dobre udelane kulisy, urcite si prijde na sve. Celkem 3,2* ()

zekon

Del Toro zklamal na celé čáře. Sestříhat to na 70minut asi by šlo dát 3* ale takto je to nekonečná trapná nuda. Začátek nastartoval dobře a pak to propadlo do žumpy. Už jsem čekal jen kdy se jim narodí malé žabičky. Kdo jako robě viděl Člověk obojživelník ví kde je předloha :) ()

Pavlo

Rozporuplný filmový zážitok - filmársky a herecky na vysokej úrovni, avšak dej sa mi zdá v niektorých častiach nejako moc nelogicky urýchlený, čo mierne kazí zážitok z pozerania. Ako celok však poteší všetkých, čo majú radi rozprávky pre dospelých, kde zvíťazí láska a dobro. A preto to hodnotenie. :) ()

Slahy94

Vskutku podivná, bizarní romance. Příběh Krásky a zvířete podle Guillerma del Tora. Retro výprava je působivá, i když ta posedlost všudypřítomnou zelenkavou barvou je občas otravná. Hollywoodská fantasy oddechová podívaná pro dospělé (s několika WTF momenty), která nijak zvlášť neoslní, ani nijak neurazí. Do kouzelného fantasy světa, který del Toro stvořil ve Faunově labyrintu má ale daleko. Přesto si del Toro zaslouží uznání za původní námět a scénář, což je v dnešní době plné adaptací komiksů ze 60. let, remaků a nekonečných pokračováních filmových franšíz už trochu unikátní. Herci jsou celkem obstojní, i když Michael Shannon je skutečně nesympatický. 60 % ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)