V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (CinemArt)

vrgulnik

Nechce se mi vypočívávat, co všechno bylo špatně. Jediné milé bylo to retro šedesátek. Dal bych možná i tři, ale prostě mě to nebavilo. ()

stanyko odpad!

Ako asi mohol dopoadnut film o nadrzanej nemej zoofilke? Strach nahanajuce sceny nastali len ked sa upratovacka vyzliekla do naha. Stale rozmyslam, ci ma viac odpudzovala naha Sally alebo obojzivelnik. Kolorizacia rovnako nestastna ako cely film aj s bludnym samoucelnym dejom. Celkovo to vyzera ako predvoj sentimentalnych filmov o pedofiloch. A kedze v holywoode je pedakov viac nez dost, o hercov do hlavnej ulohy nebude urcite nudza. ()

Raveniseth

Filmy od Tora mám ráda. Od začátku jsem tušila, že i zde najdu jeho typický tvůrčí styl. Hudba, kulisy, celkově vyznění doby, do které je děj zasazen, postavy, všechno bylo pěkně uvěřitelně udělané. Toro umí krásně připravit prostředí a tudíž pěknou podívanou pro divákovo oko bez přiblblých hollywoodských efektů. Námět není nezajímavý a stylem se Toro vrací k Hellboyovi (už jen postavou vodní, hodné, inteligentní potvůrky). K celku je nutno přistupovat jako k fantasy pohádce se všemi nedomyšlenými částmi (např. jak může mít obyčejná uklízečka přístup k tak důležitému "projektu" bez dohledu atd.). Člověk zkrátka také nepřemýšlí, kde se vzal kouzelný dědeček s divutvorným mečem u Honzy v lese. Nicméně ve své polovině se snímek zlomil v cukrkandl a konec (který byl 100% předvídatelný) byl na můj vkus už příliš i na pohádku. Pro fandu tvorby bratří Grimmů, jsou mnohem záživnější hořko-sladké (spíš hořké) závěry jiných Torových filmů jako Faunův labyrint a Nebojte se tmy. Proto dvě hvězdy ač je jinak snímek příjemná podívaná. ()

medveed

Po filmarské a vizuální stránce je to za pět hvězd. Co se týká originality a hloubky příběhu, tak je to tak sotva na tři. Takže ve výsledku slabší čtyři. 70% ()

VSpaca

Začátek filmu vypadá , obyčejně až tuctově, jako 100 dalších. Příběh je podařený, zpracování pěkné. Zápletka opravdu nevšední a zajímavá. I když je každému jasně, kdo komu padne do oka. Je i trochu k zamyšlení, nad tím, jak vnímáme ostatní a hlavně odlišné ostatní..stojí za shlédnutí, dal bych 78% ()

Dupac

Nějak stárnu a Guillermovy nestvůrky mě přestávají brát za srdce. Několik scén z výzkumného ústavu je skutečně působivých, Shannon jako záporák s uhnívajícím ukazováčkem a fakáčem jakbysmet, ale rybí romance v kulisách raných šedesátek mě nepřesvědčila. Jeunet se možná cítil být zneužitý právem, takhle stylizované vítězství lásky nad nenávistí bych čekal spíš v jeho filmu. ()

Eric.Kosar

Klasický příběh o lásce a xenofobii. Chvilkama jsem si myslel, že to bude podobný Léku na život, ale skoro nic úchylnýho tu nebylo. Uděluji 3 hvězdy za nenápaditý a neoriginální děj, ale musím pochválit všechno ostatní, herecké výkony, kamera, atmosféra, a tak dále. ()

Pythonator

Vynikající režie mistra vypravěče. Chtělo to odvahu obsadit do hlavní role nepříliš přitažlivou postarší neznámou herečku, ale vyšlo to, neboť herečka je to velmi dobrá. Přesto je veliká škoda, že když už tam byly ty nahé scény, neoblažila oko divákovo nějaká mladá šťabajzna, aby se bylo na co dívat. Jako úchylná podivná romance je to mile zábavné a díky skvělému záporákovi nechybí ani napětí. Opravdu jsem nečekal, že půjde z tak pofiderního nezajímavého námětu vymáčknout tak moc. ()

draxxi

To bylo hezky.... Super retro prostredi, paradni soundtrack, vyborne obsazeny a krasnej scenar. Ja vim, ze se dalo cekat jak to dopadne, ale o tom preci pohadky jsou.... A tahle se vazne povedla.... 25/10/2020 88% ()

Xinn

Dlouho jsem přemýšlel, co k tomuto filmu napsat. V anotaci jsou uvedeny žánry: Drama / Fantasy / Romantický / Thriller / Horor, já bych k tomu přidal ještě Pohádka / Erotický / Komedie, přičemž ani jedno z toho Tvář vody (mimochodem, tvář se řekne anglicky face, a ne shape) prakticky není. Přitom námět není vůbec špatný - objev jakéhosi neznámého tvora kdesi v Amazonii, ale chtělo to toho rybouna víc využít - zkoumání, pokus o komunikaci, a ne ho mydlit elektrickým obuškem, nebo si s ním naopak zasexovat. Takže za mě 1 hvězda za vizuál (asi nejsem v té správné "cílové skupině diváků", jak tu jeden z vás napsal) :-) ()

Bogrant

Guillermo sa hrá a znova mení tvar (nielen vody), ale hlavne vyobrazenia rozprávky, ktorá je v tomto prípade skôr slušnou krvavou hororo-drámou, aké kedysi vo svojich najlepších časoch vyrábal snáď iba Tim Burton. Už v tom nie je mravnosť a nevinnosť, ale nahota a odhryznuté prsty. Čo mi však najviac prekážalo, bola tá nezmyselnosť a chovanie sa jednotlivých postáv, najmä hlavnej ku vzťahu k tej kreatúre. Ťažko sa mi do toho dostávalo. Ten pomyselný pohár vody, v tomto prípade skôr kúpeľňu, vidím viac poloprázdnu než poloplnú. Tento typ mi je proste proti srsti. Bola to iba zvedavosť. ()

Xmarc

Atmoška byla fajn, bylo to dobře natočené, ale asi bych z toho měl raději nějakou pořádnou "scifárnu", ty pohádky pro dospělé mi obvykle nějak nesedí, to radši pořádnou hopádku po pcky :-) ()

Andy.222

Nevím jestli si film opravdu 4* zaslouží nebo ne, protože je dost zvláštní. Je zajímavý svým kontrastem poetičnosti a surovosti, až se mi vrací základní škola a termín "oxymóron". Na jednu stranu tu máme nahotu a sexualitu a krev a hnijící prsty, aby v zápětí byly scény až romanticky naivní, podkreslené příslušnou hudbou evokující "Amélii z Montmartru". Hlavní hrdinka není žádná krasavice, ale nedá se jí upřít určité kouzlo, kterým si vás získá a i ostatní herci nezůstávají pozadu. Výprava a atmosféra taky nemají chybu, přesto vyznění filmu je, jak už jsem řekl na začátku - zvláštní. I tak musím uznat, že mně osobně film sedl, alespoň na jedno shlédnutí. Jestli bude i druhé ukáže čas. ()

vinducha

Variace na "Krásku a zvíře"  s tím , že za zvíře by tady mohl být považován nejen vodní tvor ,ale klidně i agent Strickland v podání opět úžasného Michaela Shannona.  Pan Toro mě zase pobavil a ta troška romantičky snad nikoho nezabije. Jinak by mě zajímalo , z jakých jazyků zde tvůrci stvořili tu filmovou ruštinu , já tam slyšel i nějaké pasáže v slovinštině nebo chorvatštině , no guláš to byl zajímavý , v Moskvě by na ně asi koukali jak zjara. ()

Thalin

To, že tohle bylo oceněno několika Oskary, mimo jiné i jako film roku, jen dokazuje, že jdou celá ta ocenění totálně do kopru. Neuvěřitelně přeceňovaný film se zoofilními prvky a prkennými hereckými výkony. ()

kojot.name

Nesmírně milá, ba přímo líbezná pocta Guillerma del Tora monster filmům z padesátých a šedesátých let ovšem nahlížených současnější optikou a spíše než v americkém, natočená ve francouzském stylu, ať už jsem o styl vyprávění, erotično atd.  Ano, je to červená knihovna o uklízečce, která nalezne své štěstí ve vztahu s vodní příšerou, v níž se ovšem skrývá víc, než je na první pohled vidět ;-), ale je to prostě moc příjemný film, pohádka pro dospělé, kde všechno nakonec dobře dopadne a divák ví, že to tak bude a nevadí mu to, protože aspoň někdy, byť třeba jen ve filmu, by něco dopadnout dobře mohlo. Tedy divák, který právě nemá chuť nějaký film vztekle rozcupovat na kusy, což já rozhodně nejsem. Ovšemže věřím, že na Konec s velkým K všechno dobře skončí, ale mezitím potěší i snímek, jako je tento. ()

Peky

Hodně zvláštní film. Vizuálně zajímavé, skvělý Shannon v roli záporáka, ale nic dalšího už mě na tomto snímku popravdě příliš neoslovilo. Od oscarového filmu jsem čekal daleko víc. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)