Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Swann s několika přáteli se utkají s Nixem/Puritánem, vůdcem sekty, zabijí ho a ze spárů sekty osvobodí mladou dívku. Po třinácti letech se soukromý detektiv Harry D´Amour stane náhodným svědkem vraždy vykladače karet. Tím se dostane do kolotoče nezvyklých událostí plných magie a násilí. Kolem začínají umírat lidé, včetně iluzionisty Swanna. Harry se nejen prostřednictvím Swannovy vdovy Dorothey (jež je onou osvobozenou dívkou) snaží přijít všemu na kloub. Vše směřuje k tomu, že Nix není tak úplně mrtev, jak by se zdálo, a chystá se znovu povstat. Sekta se opět schází v poušti, aby se stala svědkem Puritánova znovuzrození. Harrymu nezbývá, než se zlu postavit a utkat se s Puritánem. (eraserhead666)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

Shit 

všechny recenze uživatele

[Director's cut] - Barkerova další temná mysteriózní story, která má na začátku a na konci absolutně vynikající temnou atmosféru a několik perfektních hororových scén, obzvlášť Daniel von Bargen jako Nix byl úplně ďábelskej, ale ten prostředek kterej je hodně prošpikovanej vyšetřováním je rozhodně slabší a chybí tomu ta satanistická atmosféra, která právě na začátku a na konci díky Bergenovi je. Za to ale relativně mladá Famke Janssen je tady fakt k nakousnutí a Scott Bakula správně zkrachovalý soukromý očko ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že od mistra hororu, Clivea Barkera, bych čekala mnohem kvalitnější a atmosféričtější formu děsu. Pán kouzel mi přišel spíše jako nějaká béčková parodie. Film nabídne pár vydařených hlášek a okouzlí krásou Famke Janssen. Ale cokoliv hororového raději nečekejte. Když, tak se musíte spokojit s lacině působícími triky a scénami, které zřejmě mají vyděsit, ale spíše rozesmějí. "Nemáš ponětí, do čeho ses namočil." - "Do pěkných sraček.", "Právě tady jsme ho zabili." - "Zdá se, že se Vám to moc nepovedlo." ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Komentář píšu s odstupem pouze jednoho dne od zhlédnutí, ale přesto už musím usilovně tahat z paměti, o čem Lord of Illusions byl. A to není pro poslední Barkerův režijní počin zrovna nejlepší vizitka. Vyprávění je bez šťávy, táhne se velmi pomalu a nemá žádných zajímavějších zapamatovatelných momentů. Za zmínku stojí možná tak finále, které barkerovskou atmosférou oplývá v docela velké míře. Škoda jen, že mně osobně C.B. nikdy úplně stoprocentně nesedl (jak na papíře, tak ve filmu). ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Flesh is a trap. And magic sets us free.“ „The flesh is weak. Only the soul is immortal.“ První úsloví patří soukromému očku Harry D´Amourovi, druhé soukromému očku jménem Harry Angel. Náhoda? Právě prostřední, řekněme noirově-detektivní část z LA mě svou mysteriózní atmosférou nebývale zaujala, leč následujícím sektářským násilím v poušti bylo vše působivé nenávratně ztraceno. Těch pár Barkerových režijních pokusů myslím prokázalo, že je mnohem efektivnější přivést člověka před dveře s nápisem Představivost, než mu do posledního detailu ukázat, co je za nimi.. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • Snímok sa začal natáčať pod hlavičkou Polygram Filmed Entertainment. Keď však toto štúdio začalo pociťovať finančné problémy, film prešiel pod štúdio MGM/UA, ktoré v tom čase hľadalo produkty pre svoju znovu založenú filmovú divíziu United Artists. (beso74)
  • Film natočil Clive Barker podľa vlastnej poviedky Poslední iluze z cyklu Knihy krve IV. - VI. (BlackTom)

Reklama

Reklama