Swann s několika přáteli se utkají s Nixem/Puritánem, vůdcem sekty, zabijí ho a ze spárů sekty osvobodí mladou dívku. Po třinácti letech se soukromý detektiv Harry D´Amour stane náhodným svědkem vraždy vykladače karet. Tím se dostane do kolotoče nezvyklých událostí plných magie a násilí. Kolem začínají umírat lidé, včetně iluzionisty Swanna. Harry se nejen prostřednictvím Swannovy vdovy Dorothey (jež je onou osvobozenou dívkou) snaží přijít všemu na kloub. Vše směřuje k tomu, že Nix není tak úplně mrtev, jak by se zdálo, a chystá se znovu povstat. Sekta se opět schází v poušti, aby se stala svědkem Puritánova znovuzrození. Harrymu nezbývá, než se zlu postavit a utkat se s Puritánem. (eraserhead666)

kagemush

Určitě jeden z těch lepších voodoo satano child filmů,co jsem měl tu čest vidět. Ale s tím Bakulou (i když je to určitě roztomilý jméno,jakože vhodný pseudonym do horrorů) podle mě šlápl Barker do drovna. (zato bych si uměl Bakulu představit v remaku Ztraceného víkendu,a ani by se nemusel moc snažit) Takže s nostalgií ke jménu Barker a s přimhouřeným jedním a vypíchnutým druhým okem -70%. ()

fcreading

Umenie ilúzie je neuveriteľné, ale čo ak sa stane, keď sa hranica medzi ilúziou a realitou prekročí? Clive Barker nám dodáva extrémne morbídny a zlovestný príbeh, ktorý sa výlučne odohráva v tajomnom svete kúzelníkov. Tri hlavné kapitoly v jeho bohatej kariére stoja na pevnom scenári a originálnom príbehu. ()

corpsy

Clive Barker je určite skvelým spisovateľom. Aj keď som žiadnu z jeho knižiek nečítal, filmových adaptácií podľa jeho tvorby mám naštudovaných dosť. Režíroval prvého HELLRAISERA podľa vlastnej predlohy a každý fanúšik hororu vie, že to dopadlo náramne dobre. Má aj NIGHTBREED, čo už nieje žiadna veľká pecka, ale ide o výživné spracovanie vlastnej tvorby. Tento PÁN KÚZIEL má opäť zostupnú tendenciu, aj keď v tomto prípade nejde o technickú stránku. Málo atmosféry, málo toho ´´našeho´´ Barkera. ()

Shit

[Director's cut] - Barkerova další temná mysteriózní story, která má na začátku a na konci absolutně vynikající temnou atmosféru a několik perfektních hororových scén, obzvlášť Daniel von Bargen jako Nix byl úplně ďábelskej, ale ten prostředek kterej je hodně prošpikovanej vyšetřováním je rozhodně slabší a chybí tomu ta satanistická atmosféra, která právě na začátku a na konci díky Bergenovi je. Za to ale relativně mladá Famke Janssen je tady fakt k nakousnutí a Scott Bakula správně zkrachovalý soukromý očko ()

Seabeast

Po kultovním a nepřekonaném Hellraiserovi je Barkerův Pán kouzel jeho dalším silným počinem. Co Barker umí nejlíp jsou hrátky s mrtvolnou atmosférou, která dokáže vyčarovat úsměv na tváři. Má jakýsi nenapodobitelný nádech, který umí vytvořit pouze samotný Clive Barker. Ač se předvedl pouze třemi celovečerními snímky, každý má jeho originální rukopis. Příběh staví na jedné prapodivné sektě a jejich vůdci Nixovi, který je sice v úvodu usmrcen, ale později se ukáže, že ještě neřekl své poslední slovo. V další části příběhu je rozvíjena mysteriózně detektivní zápletka, která mi přišla z celého filmu nejzajímavější. Bohužel mě pojetí sekty, která je vykreslena v úvodu a závěřu, příliš nenadchlo. Každopádně Pán kouzel byl vynikajicí hororový zážitek neochuzený o veškeré Barkerovy bizarnosti a šmakózní trikové efekty! ()

• Film natočil Clive Barker podľa vlastnej poviedky Poslední iluze z cyklu Knihy krve IV. - VI. (BlackTom)
  • Snímok sa začal natáčať pod hlavičkou Polygram Filmed Entertainment. Keď však toto štúdio začalo pociťovať finančné problémy, film prešiel pod štúdio MGM/UA, ktoré v tom čase hľadalo produkty pre svoju znovu založenú filmovú divíziu United Artists. (beso74)