Swann s několika přáteli se utkají s Nixem/Puritánem, vůdcem sekty, zabijí ho a ze spárů sekty osvobodí mladou dívku. Po třinácti letech se soukromý detektiv Harry D´Amour stane náhodným svědkem vraždy vykladače karet. Tím se dostane do kolotoče nezvyklých událostí plných magie a násilí. Kolem začínají umírat lidé, včetně iluzionisty Swanna. Harry se nejen prostřednictvím Swannovy vdovy Dorothey (jež je onou osvobozenou dívkou) snaží přijít všemu na kloub. Vše směřuje k tomu, že Nix není tak úplně mrtev, jak by se zdálo, a chystá se znovu povstat. Sekta se opět schází v poušti, aby se stala svědkem Puritánova znovuzrození. Harrymu nezbývá, než se zlu postavit a utkat se s Puritánem. (eraserhead666)

MickeyStuma

Clive Barker je v hororovém žánru  silný literární konkurent Stephena Kinga, mající ve vínku takové zfilmované počiny, jako jsou ´Hellraiser´ (1987), ´Candyman´ (1992) či ´Půlnoční vlak´ (2008). Zajímavostí by mohlo být, že se Barker s Kingem společně setkali ve snímku ´Sleepwalkers´ !1992) natočeném podle Kingova scénáře. Barker je pověstný příběhy, jak by se dalo označit. plných temného šílenství prošpikovaného krví. Takový je i tento hororový mysteriózní thriller ze světa umění iluzionistů. Snímek v rozpočtu zrovna moc honosný není a je to po vizuální stránce znát. Filmové triky vypadají jak z osmdesátých let, ale dejme tomu, že danou atmosférou je snaha to alespoň trochu zakrýt. Mysteriózní aspekt navozuje inspiraci z  noiru, který funguje a tím se od jiných podobných počinů odlišuje. I to vyprávění příběhu je poněkud neobvyklé. Střídá se současnost s minulostí, což místy může vyvolat zmatečnost v ději, ale zase to má pevné rysi dějové soudržnosti. Dvě hodiny prodloužené verze tak stále mají co nabídnout. Ale jo, místy to krapet hapruje mezi zábavnou linií iluze a temnou černou magií, ale právě ona soudržnost zápletky vše pevně drží na uzdě. Clive Barker se dle své knihy napsal scénář a sám si snímek také dle svých představ natočil, čímž se jedná o jeho již čtvrtý snímek a nedá se říct, že by tvůrčně usínal na vavřínech. Snímek přináší vcelku zajímavý strašidelně děsivý zážitek, avšak utkvět v divácké paměti to asi má dosti složité. ()

LudkovaLevaRuka

Na jedné straně slabý scénář a špatné herecké výkony, velmi povedené triky s celkem originálními rekvizitami a mytologie na straně druhé. Nemůžu se ubránit srovnání s literární předlohou, jejímž autorem je samotný režisér Clive Barker. Kde je sakra problém. Místo stylových charakterů a suchých hlášek je Pán Kouzel jen porcí prázdného tlachání a zmateného pobíhání tam a zase zpátky. Jeden ze slabších okamžiků Cliva Barkera. ()

intro

Jo atmosféru to má dobrou, ale já čekal od Barkera asi trochu víc, scénář mi taky připadal slabší. No i tak dávám 60%. ()

prochyn

Hutná fantasy. Panebožezacomětrestáš! Clive Barker si odskočil od psaní drasťáků, prošel kvantově retardačním procesem a zrežíroval tuhle srajdu. ()

spawnxp

Clive Baker mě překvapil - je k nevíře, že tenhle scénář (a dialogy!) napsal chlápek co tak obratně seká ty svý bestsellery, a pak to ještě zrežíroval? Přitom příběh dobrej, casting ok (až na Bakulu, tuhý noir soukromý vočko si představuju jinak - tohodle týpka fakt nemusim už od ST: Enterprise), femme fatale Famke Janssen dobrá, vyúchylněnej Barry Del Sherman taky dobrej, mrtvol přibejvá utěšeně - Bakula se svědkama stačí prohodit max pár vět - než vykukaj nebo než ho zas někdo zmlátí, blbce... Ale dokoukal jsem to, finále pěkný, banda hipísáku dostane po čem touží - vlastně docela OK oddychovka ()

Lazy87

Tento film jsem chtěl vidět, až Barker uvolní další ze série Abaratu. Ale asi bych čekal ještě dlouho. No co k filmu. Iluze a magie. Docela v pohodě téma, a já teda budu dál čekat na Abarat. ()