Manželé Cindy a Bob Russellovi musí kvůli náhlému onemocnění Cindina otce odjet za ním a nezbývá nic jiného, než svěřit tři děti _ středoškolačku Theu, devítiletého Milese a pětiletou Maicy do péče strýčka Bucka, zapřisáhlého starého mládence, proslulého bohémsky neukázněným životním stylem. Buck, zaměstnaný v pneuservisu své dlouholeté milenky Chamice, se rázně ujme své úlohy, celkem snadno čelí rozpustilostem Milese a Maicy, zato se střetává s negativistickou dospívající Theou. Buck prokáže v nezvyklé roli nevšední vynalézavost, smysl pro humor, ale hlavně srdce a zodpovědnost a brzy si získá synovce a menší neteř. Vzpurná Thea se pomstí Buckovi intrikou za to, že brání jejímu vztahu se spolužákem: způsobí roztržku mezi Buckem a Chamice. Buck ochrání Theu před nechtěnou sexuální zkušeností a Thea docení jeho životní moudrost. Během týdne stráveného s dětmi Buck pochopí, že jeho mládenecká svoboda může vyústit v osamění a že mu chybí žena a rodina. Báječný strýček Buck se k radosti dětí smíří s Chamice a chystá se obohatit svůj život i jinak. (oficiální text distributora)

dopita

Průměrná americká rodinná komedie. Párkrát sem se zasmál, několikrát sem se hodně zasmál, ale očekávanej szlopudnej závěr moc slzopudnej nebyl. Moc dobrá kvalita dabingu, hlavně pro to, že děti namluvili děti. ()

cab

Slusne podany pribeh chlapa, ktery se navzdory svemu veku porad chova jako nactilety skolak, ktery vede svevolny zivot bez zavazku. Ponevadz ma bratra, ktery nenajde nikoho lepsiho na opatrovani svych malych rozverncyh ratolesti, zavola prave svemu bratrovi Buckovi, aby se v jeho a manzelcine absecni o ne postaral. Zprvu prokazatelne nerozvazny krok prinese benefit vsem zainteresovanym. Predpovidatelny prubeh se drzi v rodinnem duchu jedoucim po umerne vtipne namazanych kolejich bez vetsich zadrhelu i prekvapeni az do titulku. 55% ()

F.W.Colqhoun

What does your dog like to drink? Water? ... l've been leaving the toilet seats up. Děti ponechané osudu, či hůře strýčkům, zlodějům a školníkům, toť posedlost Johna Hughese. Vývojově opožděný Johna 'Hagrid' Candyho spořádanou maloměštáckou rodinu se třemi dětmi, z nichž některé vypadají jako Dobrý synek a jiné adepti do Snídanového klubu, napravuje staromládeneckou tyranií. Hodně to nese na bedrech nenapodobitelný Candy, jehož smích děsí víc než penzista s lopatou na sníh. Hughes, který neváhá sáhnout k násilí páchaném sportovním náčiním, dveřmi, hrnci a jinými předměty denní potřeby (další obsese) by udělal lépe, kdyby nemíchal sympaticky civilní polohu svých prvních filmů se sadistickými gagy jako ze Sám doma. ()

peetriss

Skvělá, lehce bláznivá, komedie, kterou jsem shlédnul již několikrát a pokaždé jsem se hezky pobavil. Fantastický John Candy předvádí excelentní lidový a lidský humor, Jean Louisa Kelly mu skvěle sekunduje a pochvalu zaslouží i dětské hvězdy: tehdy ještě slávou nezaslepený Macaulay Culkin a okatá Gaby Hoffmann. Podle mě ideální komedie pro celou rodinu, i když lehce střihnutá klasickým americkým sentimentem a poučností, ale v tomto případě se nejedná o nic přehnaného a dá se to přejít. Tenhle film mám rád. ()

valasek.m

Naprosto ale naprosto vynikající John Candy a náš malý sám doma. Je to sice takový průměr, ale řekl bych, že tihle dva, to parádně zachraňují. ()

zdeny99

Strýček Buck je bohém, který pije, kouří doutníky, hraje bowling a dost často zaspí do práce. Z těží byste si ho představili jako otce dětí. Jenže jednou musí pohlídat tři příbuzné děti, a za těch pár dnů se změní na zodpovědného chlapa od rodiny. Zní to jako hodně dobrý námět pro rodinnou komedie, bohužel potencionál zůstal u nápadu. Není tam nic extra světoborného, co by film povýšilo na nadprůměrný. A to i přesto, že tlusťoch John Candy se snažil a zahrál dokonale svoji "dvojroli" bohéma, tak zodpovědného otce. Zvládl i tu samotnou změna osobnosti. Pak ještě zaujme Culkinův výkon, který mi přišel na přibližně 8 let až moc dospělý. Hlavně ten jeho slovník se k tomuto věku vůbec nehodil, ačkoliv co řekl, to byla perla. Dnes bychom tuhle roli mohli z nadsázkou brát jako takový trénink na jeho životní roli v SÁM DOMA. A v poslední řadě zaujme ta pubertální šestnáctka, co by potřebovala dostat pár facek. Ti ostatní herci, tak zároveň jejich role jsou už jen šedým průměrem až podprůměrem, tak jako by byl samotný film bez Johna Candyho. [2083. hodnocení, 77. komentář, 72%] ()

Hopkins

Vynikající komedie na odreagování 4 hvězdičky dávám především za Johna Candyho , protože upřímě bez něho by to bylo naprosto o ničem dodával tomu celému šŤávu. Průměrná komedine která se stala nad průmernou díky Candymu pokud má někdo podoný názor mile rád se pod to podepíšu :o) ()

Heroine

Nic moc, trochu jsem se nudila. Ve filmu mi chybí sympatická postava, což není ani strýček, ani dospívající dcera, ani její rodiče. Dokonce některé charaktery mne vyloženě otravovali, že jsem měla chuť to vypnout. Jinak Culkin je jednička. ()

boul

jedna z nejlepších komedií ze staré doby co znám, z mládí jí mám velmi rád a vždy se u ní zasměju! Macaulay Culkin v 9 letech ukázal že v budoucnu ještě něco ukáže a John Candy to zahrál prostě bravůrně... komediální příběh o strýčkovi Buckovi co hlídá divoké děti je spíše průměr ale výsledek je moc dobrý!!! 90% ()

mi-ib

"Děti, kdo pustil kočku ven?" - "My žádnou nemáme!" - "Tak mazej." Nejlepší John Candy co jsem zatim viděl. Rodiče v náhle nastalé situaci hledají hlídání pro své tři děti. V nouzi jim nezbývá nic jiného než se obrátit na obrovitého samotářského strýčka, černou ovci rodiny, který ovšem nemá s výchovou dětí žádné zkušenosti. John Candy vnese do poněkud konzervativní rodiny hodně oživení. Skvělou roli zde má malý Macaulay Culkin, kterého doplňuje malá Gaby Hoffmann. Vždycky si vzpomenu, jak Culkin zírá, když vidí v kuchyni svýho strejdu obracet obří lívanec na plotně pluhem na sníh. Prostě skvělá komedie, na kterou se vždy znovu a znovu rád podívám. ()

tranquill

"Jakej máš rekord v kladení dotazů?... Šedesát!" Jeden z prvních filmů, který jsem si po revoluci "nechal nahrát". A po letech ho možná hodnotím ještě víc. Každopádně zde se malý Culkin předvedl poprvé a přitom se jedna o takovou "normální 80-kovou komedii". ()

Psycho.R

Johna Candyho je škoda. Ještě jsem s ním neviděl špatný film. Na jeho vrchol asi Kokosy na sněhu, protože tam měl něco jako hlubší charakter, jinak jsou jeho hrdinové prvoplánově vymýšlení, aby sedli roli. Což ovšem není nic špatného, pokud jste komik a to on byl. Strýček Buck je taková ta pohodička, kterou vysílala ve svých začátcích Nová v sobotu večer. ()

Lorge

Ještěže ta matka vypadla ze záběru hned na začátku, jinak bych to nedokoukal. Oprotitomu John Candy spolu s roztomilým Culkinem si skvěle padli do noty ("Nemáš náhodou rekord v kladení otázek?" "38"), šílená sousedka se ukázala taky naštěstí jen tak akorát a Bug pro kterého byl Buck horší než Terminátor byl taky solidní slizák. Příjemná rodinná komedie :-) ()

PlysovyMacko

Buck musí nečakane postrazit deti svojho brata.  Je to pohodový rodinný film, rieši sa tu hlavne Buckov vzťah k pubertalnej neteri. Malý Culkin je nazozratie. John Candy veľký sympaťák so srdcom na správnom mieste. ()

adamix

Záver zdĺhavý a nechýbali by ani originálnejšie fóry, ale príjemnosť tejto zašlej komédie z konca 80-tych rokov na čele s kráľom Candym a malým Kevinom prináša ruže a všetky vysoké nároky sú zahnané. Za mňa 70%. ()