• Česko

• Německo

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

• Gemini

No, Underworld bych doporučil snad jen ortodoxním vyznavačům Vampire: The Masquerade, a to ješte jen jako nenáročnou oddechovku na CD, ve které vampejři takřka neustále dostávají na frak v jakémsi nedomyšleném pseudopříběhu ověšeném líbivými žánrovými rekvizitami, kde navíc neuvidíte z očekávaných nadliských schopností svých krev sajících oblíbenců takřka nic, pokud vůbec něco...Po traileru jsem na hudbu kladl poněkud větší nároky a opět jsem nebyl potěšen. Nebo jsem jediný komu přijde sprosté nahodit do traileru odvazovku Red Tape od Agent Provocateur a potom ji nedat ani do filmu ani na soundtrack?...Ale protože některé scény oku zalahodily a kupodivu to nebyly jen ty ve kterých se objevila Kate Beckinsale (BTW kde Mister Fookah sebral, že Kate má, cituji: "zadek jako almaru"? To si já představuju trošku jinak:)) a protože měly i své kouzlo, nezatratím Underworld úplně, i když přiznávám ani ne tak rozčarování jako přímo zklamání...dohodneme se na 2,5*...(9.12.2003)

• HAL

Film který se snaží svézt na vlně úspěchu Bladea a Matrixu, ale svým předlohám nedosahuje ani po kolena. Vykreslení světa ve kterém od nepaměti bojují upíři a vlkodlaci není ani zdaleka tak propracované (a chtělo by se říct i uvěřitelné) jako v Bladeovi nebo novější Noční Hlídce a tak film nabízí jen dementní béčkový příběh, nezajímavé souboje, průměrné triky a docela sexy Kate Beckinsale v latexu.(20.3.2006)

Strašně moc naivní nálož akce, která doplácí snad na nezkušenost režiséra Wisemana, jenž film točil evidentně s obrovským zápalem a neutuchajícím sledem přestřelek, honiček a proměn vlkodlaků nenechával diváka vůbec vydechnout. To je na jednu stranu určitě dobře, ale s takovým mdlým a hloupým příběhem to moc dohromady nešlo. Takhle mi připadalo, že ten snímek byl od začátku do konce úplně stejný a v konečném součtu nepřinesl nic převratného, co si z něj budu dlouho pamatovat. Kromě Kate Beckinsale byl tak asi nejlepší démonický Bill Nighy, kterého jsem díky pečlivé práci maskérů dlouho nemohl poznat.(2.6.2012)

Nemám rád filmy o upírech. Nemám rád upírské horory a ani upírské akční filmy. A tak tedy nechtějte po mém hodnocení zázraky. Průměr a dost. Sice je Kate Beckinsale nádherná i jako upírka a kousnout bych se snad i nechal, ale zbytek je hrůza. Vše tak zachraňuje Bill Nighy, který je skvělý snad všude, kde se objeví. Film se natáčel v Budapešti, ale na první pohled by člověk řekl, že prostředí je pražské. Vlastně i na ten druhý a i třetí pohled. K výpravě tedy nemám výhrady, zato vizuální efekty jsou snad to nejhorší od dob Spawna. Přeměna na vlkodlaka je tak směšná, až se jí vlastně ani smát nedá a já se při těchto scénách alespoň na chvíli mohl věnovat dolévání Kofoly. Tohoto že se natáčí už třetí díl?(8.12.2007)

• Skejpr

Mno... takový nemastný neslaný nic moc... Vizuálně zajímavý, dějové chabý a přitom překombinovaný (to samo o sobě je skoro až umění a možná by za to měly bejt body navíc..ale nebudou)... Herci nevýrazný, dokonce i Bill Nighy přehrává, podivně a nesnesitelně.. Kate Beckinsale je kus, ale hrát fakt neumí.... Triky sou špatný ( 1) všechny transformace.. trhaný, neplynulý a eště digitální, 2) vlkodlaci, jako takový, jsou plochý, když bežej 3 chodbou - 2 po stěnách a jeden po stropě :) - je to sekaný, plochý a eště v dokonalým synchronu... Fuj... Na "Romea & Julii mezi kapkami krve" je tam ty krve proklatě málo, romantika žádná, lekl jsem se všehovšudy jednou... Prostě... velikananánský šlápnutí vedle... a pouhý 2 hvězdičky(21.3.2006)

• - Selene ve filmu promluví poprvé až po 12 minutách, přestože její hlas můžeme slyšet od začátku filmu coby voiceover. (liquido26)

• - Aj napriek tomu, že dej odohrával v Maďarsku sa tu objavuje policajné auto s anglickými nápismi. (johnsnow)

• - Během natáčení tohoto filmu Kate Beckinsale potkala poprvé svého budoucího manžela, Lena Wisemana. (Karlos80)