• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

• Marius

Slušná stmosféra. Veľmi pôsobivá výprava a kostýmy. Veľmi ale veľmi sexy a cool Kate Beckinsale ako Selene. ALE : šialene nudný scenár, zle napísané postavy, neskutočne naivná teória o vzniku upírov a vrcholom je neschopnosť upírov v boji zblízka. Upír by lycantropa mal rozkúskovať tak rýchlo, že dotyčný si ani nestihne všimnúť že sa to stalo. Absolútne smiešne pôsobí vzájomné syčanie a rev oboch znepriatelených rás - hrôza.(31.12.2003)

Tejto sérii som nevenoval pozornosť, ale pri štvrtom pokračovaní ma to začalo dráždiť a chcel som vedieť, čo na tom ostatní vidia. Pozrel som a zistil, že ja nič. Okrem Kate a jej kostýmu. Niekoľkokrát som si počas filmu vravel, kde tak ukrýva tie zásobníky. Automatické pištole z ktorých páli jedna radosť hltajú neuveriteľné množstvo nábojov. A Kate strieľa a kope, strieľa a letí a zase strieľa. Na zásobníky by potrebovala nosiť jeden batoh, ale to už by nebola taká ohybná, že? Celý tento boj medzi upírmi a lykanmi ma nijako zvlášť nezaujal. Chcelo by to hlbší rozbor i presvedčivejšie triky. U mňa slabý priemer a do ďalších pokračovaní sa nepúšťam. 50%.(3.3.2013)

• nash.

Velmi efektní a nablýskaná nuda utopená ve filtrech a výpůjčkách z hitů jako Blade či Matrix. Příběh postrádající sebemenší nápad přes nadupaný vizuál nedokázal zaujmout, a totéž lze říci o téměř homeopaticky řídkém napětí i vztazích, které byly tak vlažné a průsvitné, že je vůbec nebylo možno zaregistrovat. A Katčin jistě praktický a údajně prý sexy obleček to nezachrání, stejně jako její rádoby efektně upřené pohledy do kamery nenahradí herecký výkon.(23.5.2011)

• Lima

Máme 21.století, pryč jsou ty časy individualistů se dvěma špičáky, teď tu máme celé rody vampýrů a lykantů, kteří se organizují skoro jako nějaká politická partaj a vedou mezi sebou války jako mafiáni. Vampíři s elektronickou výbavou a mohutným zbrojním arzenálem se ani zdaleka nepodobají těm mile dekadentním upírům např. z Jordanova Interview s upírem. Jenže sorry, pane režisére Wisemane, já raději právě ty dekadentní, nebo noblesního hraběte Drákulu, který s veškerou nonšalantostí zaboří svoje špičáky do tepny a nepotřebuje k tomu žádné laptopy, či tekutým stříbrem napuštěné náboje. Za směšně nízký rozpočet 20 milionů jsem se dočkal místama velmi působivých obrázků, ale ty nejsou všechno, po scenáristické stránce to drhlo jako těsný kožený obleček Kate při chůzi, válka lykantů a vampýrů plná výstřelů ze samopalů mně vůbec nebavila, stejně jako zápletka kolem míchání krve. Vlastně ani nebylo komu fandit. Opravdu hodně připitomnělá zábava.(13.7.2004)

• Renton

Scénář: Danny McBride .. Do scénáristického mixéru spadnuvší Blade, Matrix, X-Men, latex a krvavá neoriginalita. Ze slabého výsledku se pokusil Len Wiseman dostat co se dá, ale při vší snaze se to nedaří, neboť prázdných míst je mooc. Dívat se dá hlavně na Kate Beckinsale, zvláště když je v dešti, nebo si otírá rty od krve .. jenže to na alespoň dobrý film nestačí.(1.3.2006)

• - Když se poprvé Selene střetne s vlkodlakem, křik, který vydá, je převzat přímo ze snímku Americký vlkodlak v Londýně. (liquido26)

• - Námět filmu byl: "Romeo a Julie mezi upíry a vlkodlaky." (Elisebah)

• - Pistole, které používá Selene (Kate Beckinsale), jsou modifikovaná Beretta 92FS a Walther P99. Kravenova (Shane Brolly) zbraň je USP Match, Lucianova (Michael Sheen) Desert Eagle ráže .44 Magnum a Franchi SPAS-12 ráže 12 Gauge a Raze (Kevin Grevioux) Steyr TMP ráže 9x19mm. (Velorahex)