• Česko

• Německo

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

• Renton

Scénář: Danny McBride .. Do scénáristického mixéru spadnuvší Blade, Matrix, X-Men, latex a krvavá neoriginalita. Ze slabého výsledku se pokusil Len Wiseman dostat co se dá, ale při vší snaze se to nedaří, neboť prázdných míst je mooc. Dívat se dá hlavně na Kate Beckinsale, zvláště když je v dešti, nebo si otírá rty od krve .. jenže to na alespoň dobrý film nestačí.(1.3.2006)

Kľúčom k tomuto filmu je vaša tolerantnosť voči vážne sa tváriacemu, no pritom naivnému a miestami nechcene smiešnemu scenáru. Weisman si možno splnil svoj sen z detstva, no buď zabudol na vyspelejšie publikum, alebo má ešte sám xicht posiaty akné. Ale i tak nejdem pod 3*. Kvôli efektnému spracovaniu. Zbesilosť akčných scén, výprava, a hlavne sexi kostým Kate Beckinsaleovej, to všetko onu detinskosť ospravedlňuje. Pokiaľ nie ste zrovna uctievač Felliniho, vizuálna a akustická stránka tohto filmu vás osloví viacej, než vás naštve jeho obsah.(20.11.2003)

• Eddard

Máte rádi Van Helsinga? Milujete tématiku upírů a vlkodlaků a jen při myšlence, že by se mohli zkřížit upadáte do slastného transu? A co takhle pěkná ženská v latexovém oblečku, dali byste si říct? Pokud jste slespoň na dvě ze tří otázek odpověděli ano, MOHL by se vám Underworld líbit. Problém je v tom, že jinak je to dost špatný, hloupý a nezáživný film, s několika scénami, které vás opravdu naštvou (Selena vypráví o svém dětství např.) a jednou či dvěma, na které se dá dívat. Strašlivý casting. 30%(18.7.2006)

• MrHlad

Film, který je pro mě osobně největším zklamáním tohoto roku. Že se nekoná proklamovaný příběh Romea a Julie ve světě upírů a vlkodlaků by ani tolik nevadilo, ale akční horor s totálně nenápaditou a statickou akcí a bez jediného napínavého okamžiku už je problém. Navíc průměrné herecké výkony, mizerné masky, dost jednoduchý scénář s hromadou logických chyb a velmi podprůměrnou režií. Je to škoda, protože tohle téma mělo na mnohem víc.(5.12.2003)

• Enšpígl

Film dělanej na efekt, navíc filmaři asi zapoměli zaplatit za elektřinu, takže se většina věcí odehrávala ve tmě a jelikož jsem neměl u televize přístroj pro noční vidění, tak jsem mohl častokrát pozorovat prezentaci černý barvy, což zamrzí hlavěn v případě Kate, která tam je v latexu a určitě stojí za naše roztoužený pohledy, že pánové.(25.1.2015)

• - "Honíci psi" před upíří rezidencí byli ve skutečnosti velice hraví a přátelští. Když chtěl Len Wiseman točit scénu, kdy honí Michaela (Scott Speedman), musel natočit krátké záběry běžících psů a potom k nim přidat rozzuřené štěkání. Při bližším pohledu je možné spatřit, jak psi vrtí ocásky. (liquido26)

• - Jméno Michael Corwin mělo být původně použito pro hlavní postavu ve snímku Vrána: Město andělů. Ta byla později pojmenována Ashe Corven. (liquido26)

• - Celý film se odehrává pouze v noci a nebo v podzemí. (cariada)