• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Já nevím. Možná proto, že nepatřím k těm, pro které je jediná možná staromilská představa upíra jako hraběte v dlouhém plášti s vysokým límcem, tak mi tahle moderní variace na Romea a Julii zas tak zlá nepřišla. S druhým dílem navíc tvoří velmi kompaktní celek. Škoda, že se na vlně módností veze až příliš, mohla to být docela fajn upírská pohádka, protože atmosféru určitě nepostrádá.(19.9.2006)

Proč má smysl koukat na Underworld? Správně, je to kvůli Kate Beckinsale. Kvůli ničemu (a nikomu) jinému než jí jsem na to koukal i já. Pokud řeknu, že je to jedna z opravdu fest hot hereček současnosti, věřím, že mi dáte – především mužská polovina zdejšího uživatelstva – alespoň trochu za pravdu. Pravdou však je, že sebekrásnější a sebelepší herečka jaro z jednoho filmu neudělá, zvlášť když je to film s vcelku průměrným scénářem. Já však do Underworldu s očekáváním průměrnějšího kousku šel, tudíž kdovíjak zklamán nejsem a jako oddychový film na jeden dlouhý večer se mi hodil výtečně. Ostatním doporučuju totéž. Nad zhlédnutím dalších dílů ještě zkusím zapřemýšlet. Uvidíme.(29.12.2012)

Kate Beckinsale to v úlohe upírky neuveriteľne sekne na rozdiel od ostatných hercov, ktorý nielenže nevedia hrať, ale sú vo svojich úlohach až príliš nezaujímavý a vyložene sa tam nehodia. Atmosféra je stopercentná, horšie je to už so scenárom a dialógami. Sú proste nezaujímavé. Ale som rád že takýto film vznikol a teším sa aj na jeho pokračovanie (veď boj upírov a vlkolakov je super) opäť v réžii Lena Wisemana, ktorý ma upútal hlavne skvele natočenými akčnými scénami.(18.11.2004)

Téměř nejslabší díl, který má zde paradoxně z celé série nejlepší hodnocení. Schválně se dneska drazí uživatelé koukněte na to jak Len Wiseman nezvládá akci. Mluvené pasáže ještě dokáží zaujmout, ale jakmile se něco začne jakože dít, dostává film teda pěkně na prdel. Druhý díl zachraňuje co se dá. Tohle s bídou 50% PS: Vynechat všudypřítomné zpomalovačky všeho a všude tak má tenhle prostý a chaotický příběh asi 80 minut.(11.1.2015)

Pokračovanie BLADEA a MATRIXU má meno. UNDERWORLD. Skvele nakrútená a herecky obsadená (Nighy, Speedman, Sheen) vymývačka mozgu. Nekompromisný, dravý a "nenáročný" crossover. "Americký" = za vlasy pritiahnutý, jednoduchý scenár. Ale treba dodať, že čierne kože, matrixovské bullet timey a shakespearovský "boj dvoch klanov", mohol dopadnúť oveľa, oveľa horšie. Navyše, také sexuálne uhryznutie, aká dá vo finále Kate Beckinsale, je na pováženie. Mačička Kate je krásna a vierohodne akčná, iné herečky by boli v takej s prepáčením hlúpej úlohe smiešne a v ustavičnom kŕči. Ona to ale sympaticky "komiksovo realisticky" vybalansovala. Svieži akčný horor.(16.4.2005)

• - Wentworth Miller, který nakonec hrál doktora Adama Lockwooda, natočil svou roli za dva dny. (cariada)

• - Scéna, kde se Selena "prostřílela" skrz podlahu do nižšího patra, byla vyvrácena v seriálu Bořiči mýtů (od r. 2003). (Narcis)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 58. (Zdroj: ČSFD.cz)