poster

Underworld

 • Česko

  Underworld: Boj v podsvětí

 • USA

  Underworld

 • Německo

  Underworld

 • Maďarsko

  Underworld

 • Slovensko

  Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  ***

  Nemám rád filmy o upírech. Nemám rád upírské horory a ani upírské akční filmy. A tak tedy nechtějte po mém hodnocení zázraky. Průměr a dost. Sice je Kate Beckinsale nádherná i jako upírka a kousnout bych se snad i nechal, ale zbytek je hrůza. Vše tak zachraňuje Bill Nighy, který je skvělý snad všude, kde se objeví. Film se natáčel v Budapešti, ale na první pohled by člověk řekl, že prostředí je pražské. Vlastně i na ten druhý a i třetí pohled. K výpravě tedy nemám výhrady, zato vizuální efekty jsou snad to nejhorší od dob Spawna. Přeměna na vlkodlaka je tak směšná, až se jí vlastně ani smát nedá a já se při těchto scénách alespoň na chvíli mohl věnovat dolévání Kofoly. Tohoto že se natáčí už třetí díl?(8.12.2007)

 • Enšpígl
  **

  Film dělanej na efekt, navíc filmaři asi zapoměli zaplatit za elektřinu, takže se většina věcí odehrávala ve tmě a jelikož jsem neměl u televize přístroj pro noční vidění, tak jsem mohl častokrát pozorovat prezentaci černý barvy, což zamrzí hlavěn v případě Kate, která tam je v latexu a určitě stojí za naše roztoužený pohledy, že pánové.(25.1.2015)

 • lamps
  ***

  Strašně moc naivní nálož akce, která doplácí snad na nezkušenost režiséra Wisemana, jenž film točil evidentně s obrovským zápalem a neutuchajícím sledem přestřelek, honiček a proměn vlkodlaků nenechával diváka vůbec vydechnout. To je na jednu stranu určitě dobře, ale s takovým mdlým a hloupým příběhem to moc dohromady nešlo. Takhle mi připadalo, že ten snímek byl od začátku do konce úplně stejný a v konečném součtu nepřinesl nic převratného, co si z něj budu dlouho pamatovat. Kromě Kate Beckinsale byl tak asi nejlepší démonický Bill Nighy, kterého jsem díky pečlivé práci maskérů dlouho nemohl poznat.(2.6.2012)

 • NinadeL
  **

  Ale tak dalo se. Kačka v korzetu a latexu každopádně slušivá. Cíleně barevnej film na černo-modro-bílou je příjemný pro oko, ale to je asi tak všechno, co se k tomu dá říct. Dramaticky příliš přímočaré, takže jediné, koho to ve svém žánru může porazit k. o. na body je nechvalně proslulá sága Stmívání.(31.7.2012)

 • k212
  ***

  Já se vlastně bavila. Rozhodně ne smysluplností, nadsázkou nebo provokací, které by třeba z tohoto fantasy-horroru?! mohly alespoň trochu vystrkovat růžky. Na stranu druhou vidím nadšení tvůrců, kteří se pokusili vytvořit a specifikovat vlastní svébytný fantasijní svět. Ten je však postaven na pop-kulturním klišé, které už dobře (anebo špatně) ukázalo upírské tesáky v Bladeovi, a ten je přece jen o techničtější třídu výš, takže Underworldu zůstává -hlavně díky úděsným digitálním trikům- jen punc béčka, nicméně to je jen takové lehké vybočení z celkem dost dobrého vizuálního stylu. Co ovšem překvapí, je snůška anglických herců, jímž s přehledem vévodí Bill Nighy v roli Viktora. 50% dávám za tu dvouhodinovou pádící zábavu a atmosféru, která prostě nemohla nenudit. A ano, tento film si opravdu divák užije nejspíš až na druhé skouknutí, neboť já své hodnocení mírně posunula výš.(13.11.2006)

 • - Kniha, kterou Selene používá pro prozkoumání Kravenovy historie, je ve skutečnosti modlitební knížka psaná v latině s přidanými upířími obrázky. (liquido26)

 • - Ve filmu je Dusičnan stříbrný AgNO3 prezentován jako stříbrná kapalina. Ve skutečnosti je AgNO3 bezbarvý. (Illuminare)

 • - Film je debutem Lena Wisemana. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace