• Česko

• Německo

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Upířina pro teenagery, starší publikum tenhle slaboučký odvar neocení, protože v tomhle filmu nic nefunguje na 100% - nemá to pořádný příběh ani myšlenku, nevzbudí to pořádné emoce, nenavodí pořádnou atmosféru, nepřinese pořádné napětí, akce je tuctová, hlavní hrdinové nezaujmou... Dokoukala jsem, ale bez většího zájmu. 50%(9.3.2009)

• nash.

Velmi efektní a nablýskaná nuda utopená ve filtrech a výpůjčkách z hitů jako Blade či Matrix. Příběh postrádající sebemenší nápad přes nadupaný vizuál nedokázal zaujmout, a totéž lze říci o téměř homeopaticky řídkém napětí i vztazích, které byly tak vlažné a průsvitné, že je vůbec nebylo možno zaregistrovat. A Katčin jistě praktický a údajně prý sexy obleček to nezachrání, stejně jako její rádoby efektně upřené pohledy do kamery nenahradí herecký výkon.(23.5.2011)

• Chrustyn

Zatraceně slabý. A přitom myšlenka boje úpírů vs. vlkodlaci mohla fungovat na výbornou. Jen mít lepšího režiséra. Režisér se snaží ve filmu přemýšlet a totálně si tím podkopává nohy jelikož mu to vůbec nejde. A později se v tom zrácí i divák. Mohly by to třeba zachránit akční scény ale těch je ve filmu velice málo a navíc jsou natočeny velice špatně. Slabota.(24.3.2007)

Víte jak máte s něčím spjatou nějakou dobu svého života? Nebo třeba jen zážitek. Vůně ovocného koláče vám evokuje prázdniny u babičky kdy jste měli věčně odřená kolena a poškrábaný nohy; když prší, vzpomenete si na svojí první pusu kterou jste dostali v dešti, zablácený boty vám připomenou když ste jezdili na tábor a tak dále. Víte o čem mluvím ne? Tak je to asi trochu banální, ale tenhle film mi připomíná mě jako dvanácti-třináctiletou bezstarostnou slečnu chodící na základku, jejíž jediný problém bylo, že jí Jarda ze sedmé bé nemá rád. A já se občas ráda vrátím do té doby. A pokud je tenhle film jako prostředek na chvíli se stát tou holkou, nemohu ho brát jen jako hloupou fantazy slátaninu. Nedostatky mi nevadí, tenhle film se mi líbí.(14.6.2012)

• Marius

Slušná stmosféra. Veľmi pôsobivá výprava a kostýmy. Veľmi ale veľmi sexy a cool Kate Beckinsale ako Selene. ALE : šialene nudný scenár, zle napísané postavy, neskutočne naivná teória o vzniku upírov a vrcholom je neschopnosť upírov v boji zblízka. Upír by lycantropa mal rozkúskovať tak rýchlo, že dotyčný si ani nestihne všimnúť že sa to stalo. Absolútne smiešne pôsobí vzájomné syčanie a rev oboch znepriatelených rás - hrôza.(31.12.2003)

• - Polibek mezi Michaelem a Selene poté, co ho osvobodí z řetězů v Lucianově laboratoři, se objeví v traileru, ale v samotném filmu ne. (liquido26)

• - "Honíci psi" před upíří rezidencí byli ve skutečnosti velice hraví a přátelští. Když chtěl Len Wiseman točit scénu, kdy honí Michaela (Scott Speedman), musel natočit krátké záběry běžících psů a potom k nim přidat rozzuřené štěkání. Při bližším pohledu je možné spatřit, jak psi vrtí ocásky. (liquido26)

• - Podzemní tunely (které jsou ve skutečnosti vinným sklepem) použité pro bitvu mezi vlkodlaky a upíry byly stále ty samé, jenom nasnímané z různých úhlů a osvětlené jinak, aby se zdálo, že se jedná o různé lokace. (liquido26)