• Česko

• Německo

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Underworld není rozhodně nějak extrémně dobrý film, ale je vizuálně atraktivní, hudebně povedený a dostatečně atmosferický. Kate Beckinsale padne těsný kostým jako ulitý - jen jediné co mi opravdu vadilo a paradoxně to filmu právě ubíralo na "coolovosti" byly někdy až tupé a zbytečně digitální triky.(29.11.2003)

Já nevím. Možná proto, že nepatřím k těm, pro které je jediná možná staromilská představa upíra jako hraběte v dlouhém plášti s vysokým límcem, tak mi tahle moderní variace na Romea a Julii zas tak zlá nepřišla. S druhým dílem navíc tvoří velmi kompaktní celek. Škoda, že se na vlně módností veze až příliš, mohla to být docela fajn upírská pohádka, protože atmosféru určitě nepostrádá.(19.9.2006)

Odmysleje opět bláboly distributora jde o další z přemnožství těch >komixových< dobrodružství v temných sférách, které však vaří stále z téže vody, přesycené žánrovými klišé, jimiž nahrazují ne zvlášť propracované (no spíše děravé) scénáře. No a tak i tentokráte kulky různé kadence a neuvěřitelného složení jen sviští, všemožné další zbraně, skoky a plazy po stěnách a jiná gymnastická cvičení naplňují představu o řádné akci, hlavní hrdinka v latexu a kůži je náležitě sexy, jedni i druzí hnusácii jsou >trendy< a korektně multirasového složení - a celé je to takové nekomplikované a mládeži přístupné, aby dolary se bezproblémově točily. No a to je vlastně všechno. Vlastně jako u většiny filmů tohoto ražení a žánru. Poměrně zábavné, vizuálně poutavé, nijak však nevybočující. Prostě průměrné. Dvě a půl hvězdičky - a snad tedy pro ten přece jen lehký dramatický přesah a absenci sebeparodování zaokrouhleno nahoru.(25.3.2006)

|70%| Tato série mi dlouho unikala, tak jsem se rozhodl, že to napravím. Nechci nějak porovnávat, ale trochu mi to připomnělo sérii Blade nebo Resident evil. Blade proto, že se logicky jedná o upíry a Resident evil, protože stejně jako tam tak i zde figuruje žena jako hlavní hrdinka. Ve výsledku jsem docela spokojen. Samozřejmě by se tu dalo plno věcí vylepšovat, zejména doladit akci, aby byla více výrazná, přidat nějaké zapamatovatelnější scény a přidat drsnost, krvavost, drastičtější zabití apod – Rko nebylo plně využito, ale to mě ani nepřekvapilo. U RE se na tento aspekt rovněž nehledí. Nemám s tím ale větší problém. Všechny postavy mě vesměs bavili, má to vcelku zajímavou a temnější atmosféru, furt se tu něco děje, je tu i nepředvídatelnost, slušná hudba, … Hlavní hrdinka Kate Beckinsale mě zaujala, proto se na ní budu v následujících pokračování (které brzy doženu) těšit. Vedle ní mě bavil i Scott Speedman, který zahrál sympaťáka. Nicméně, o velký trhák se nejedná, přesto je to nadprůměrná žánrová zábava snad ve všech ohledech. Zvažování mezi 3 a 4* jsem rychle překonal a dal tu nejslabší, ale zaslouženou čtvrtou.(26.9.2016)

• Lima

Máme 21.století, pryč jsou ty časy individualistů se dvěma špičáky, teď tu máme celé rody vampýrů a lykantů, kteří se organizují skoro jako nějaká politická partaj a vedou mezi sebou války jako mafiáni. Vampíři s elektronickou výbavou a mohutným zbrojním arzenálem se ani zdaleka nepodobají těm mile dekadentním upírům např. z Jordanova Interview s upírem. Jenže sorry, pane režisére Wisemane, já raději právě ty dekadentní, nebo noblesního hraběte Drákulu, který s veškerou nonšalantostí zaboří svoje špičáky do tepny a nepotřebuje k tomu žádné laptopy, či tekutým stříbrem napuštěné náboje. Za směšně nízký rozpočet 20 milionů jsem se dočkal místama velmi působivých obrázků, ale ty nejsou všechno, po scenáristické stránce to drhlo jako těsný kožený obleček Kate při chůzi, válka lykantů a vampýrů plná výstřelů ze samopalů mně vůbec nebavila, stejně jako zápletka kolem míchání krve. Vlastně ani nebylo komu fandit. Opravdu hodně připitomnělá zábava.(13.7.2004)

• - Během natáčení tohoto filmu Kate Beckinsale potkala poprvé svého budoucího manžela, Lena Wisemana. (Karlos80)

• - Námět filmu byl: "Romeo a Julie mezi upíry a vlkodlaky." (Elisebah)

• - Film je debutem Lena Wisemana. (liquido26)