• Česko

• Německo

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Stejně jako dvojka, i jednička trpí menším defektem. A to, že se moc kecá a míň se jedná, nebo-li ve filmech takového typu je mi nějaký scénář či promyšlenost postav úplně ukradená a zajímá mě jen akce. Kamera, střih, Kate v oblečku, dynamické přestřelky, to vše je ok a přesně to jsem požadoval. Akorát toho bylo pomálu. [Přesná stopáž: 116 min](17.2.2007)

• Enšpígl

Film dělanej na efekt, navíc filmaři asi zapoměli zaplatit za elektřinu, takže se většina věcí odehrávala ve tmě a jelikož jsem neměl u televize přístroj pro noční vidění, tak jsem mohl častokrát pozorovat prezentaci černý barvy, což zamrzí hlavěn v případě Kate, která tam je v latexu a určitě stojí za naše roztoužený pohledy, že pánové.(25.1.2015)

Od dávných věků obývají Zemi dvě rasy, které nepatří do lidského rodu. Aristokratičtí vampýři, tedy upíři a jejich nepřátelé, a brutální Lykani, vlkodlaci. Lidé na jejich existenci nevěří, traduje se pouze v pověrách a hororových příbězích. Ale oni jsou mezi námi a vedou odvěký boj na život a na smrt a nadvládu mezi těmi druhými. Mohlo by se zdát, že byla už navždy nastolená, ale zdání klame. Je o tom přesvědčená vampírská bojovnice Selena, která nějak odhalí, že Lykanti chystají další akci. Tentokrát si brousí zuby na mladého doktora - člověka. Selena se mladíkovi snaží pomoci a chce ho uchránit před útokem z podsvětí, ale současně se do něj zamiluje a tím se celá situace zkomplikuje. Tenhle horor není příliš napínavý ani nijak výrazný, ale má jednu velkou přednost a tou je super sexy Kate Beckinsale, bez níž by tenhle film byl jen poloviční. To, jestli je příběh funkční tak, jak má, jestli ústřední hrdina má charisma nebo, zda je tohle horor nebo ne, jde tak trochu díky ní do ústraní.(17.1.2009)

Já nevím. Možná proto, že nepatřím k těm, pro které je jediná možná staromilská představa upíra jako hraběte v dlouhém plášti s vysokým límcem, tak mi tahle moderní variace na Romea a Julii zas tak zlá nepřišla. S druhým dílem navíc tvoří velmi kompaktní celek. Škoda, že se na vlně módností veze až příliš, mohla to být docela fajn upírská pohádka, protože atmosféru určitě nepostrádá.(19.9.2006)

• Renton

Scénář: Danny McBride .. Do scénáristického mixéru spadnuvší Blade, Matrix, X-Men, latex a krvavá neoriginalita. Ze slabého výsledku se pokusil Len Wiseman dostat co se dá, ale při vší snaze se to nedaří, neboť prázdných míst je mooc. Dívat se dá hlavně na Kate Beckinsale, zvláště když je v dešti, nebo si otírá rty od krve .. jenže to na alespoň dobrý film nestačí.(1.3.2006)

• - Michael Sheen a Wentworth Miller byli zvažováni do role Michaela Corvina. (Karlos80)

• - "Honíci psi" před upíří rezidencí byli ve skutečnosti velice hraví a přátelští. Když chtěl Len Wiseman točit scénu, kdy honí Michaela (Scott Speedman), musel natočit krátké záběry běžících psů a potom k nim přidat rozzuřené štěkání. Při bližším pohledu je možné spatřit, jak psi vrtí ocásky. (liquido26)

• - Na přebalu DVD a filmových plakátech jsou vidět v pozadí Hradčany, i když se celý film natáčel v Maďarsku. (Pumiiix)