poster

Underworld

 • Česko

  Underworld: Boj v podsvětí

 • USA

  Underworld

 • Maďarsko

  Underworld

 • Slovensko

  Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  **

  Velmi efektní a nablýskaná nuda utopená ve filtrech a výpůjčkách z hitů jako Blade či Matrix. Příběh postrádající sebemenší nápad přes nadupaný vizuál nedokázal zaujmout, a totéž lze říci o téměř homeopaticky řídkém napětí i vztazích, které byly tak vlažné a průsvitné, že je vůbec nebylo možno zaregistrovat. A Katčin jistě praktický a údajně prý sexy obleček to nezachrání, stejně jako její rádoby efektně upřené pohledy do kamery nenahradí herecký výkon.(23.5.2011)

 • Sinecod
  ****

  Víte jak máte s něčím spjatou nějakou dobu svého života? Nebo třeba jen zážitek. Vůně ovocného koláče vám evokuje prázdniny u babičky kdy jste měli věčně odřená kolena a poškrábaný nohy; když prší, vzpomenete si na svojí první pusu kterou jste dostali v dešti, zablácený boty vám připomenou když ste jezdili na tábor a tak dále. Víte o čem mluvím ne? Tak je to asi trochu banální, ale tenhle film mi připomíná mě jako dvanácti-třináctiletou bezstarostnou slečnu chodící na základku, jejíž jediný problém bylo, že jí Jarda ze sedmé bé nemá rád. A já se občas ráda vrátím do té doby. A pokud je tenhle film jako prostředek na chvíli se stát tou holkou, nemohu ho brát jen jako hloupou fantazy slátaninu. Nedostatky mi nevadí, tenhle film se mi líbí.(14.6.2012)

 • k212
  ***

  Já se vlastně bavila. Rozhodně ne smysluplností, nadsázkou nebo provokací, které by třeba z tohoto fantasy-horroru?! mohly alespoň trochu vystrkovat růžky. Na stranu druhou vidím nadšení tvůrců, kteří se pokusili vytvořit a specifikovat vlastní svébytný fantasijní svět. Ten je však postaven na pop-kulturním klišé, které už dobře (anebo špatně) ukázalo upírské tesáky v Bladeovi, a ten je přece jen o techničtější třídu výš, takže Underworldu zůstává -hlavně díky úděsným digitálním trikům- jen punc béčka, nicméně to je jen takové lehké vybočení z celkem dost dobrého vizuálního stylu. Co ovšem překvapí, je snůška anglických herců, jímž s přehledem vévodí Bill Nighy v roli Viktora. 50% dávám za tu dvouhodinovou pádící zábavu a atmosféru, která prostě nemohla nenudit. A ano, tento film si opravdu divák užije nejspíš až na druhé skouknutí, neboť já své hodnocení mírně posunula výš.(13.11.2006)

 • POMO
  ***

  Kľúčom k tomuto filmu je vaša tolerantnosť voči vážne sa tváriacemu, no pritom naivnému a miestami nechcene smiešnemu scenáru. Weisman si možno splnil svoj sen z detstva, no buď zabudol na vyspelejšie publikum, alebo má ešte sám xicht posiaty akné. Ale i tak nejdem pod 3*. Kvôli efektnému spracovaniu. Zbesilosť akčných scén, výprava, a hlavne sexi kostým Kate Beckinsaleovej, to všetko onu detinskosť ospravedlňuje. Pokiaľ nie ste zrovna uctievač Felliniho, vizuálna a akustická stránka tohto filmu vás osloví viacej, než vás naštve jeho obsah.(20.11.2003)

 • igi B.
  ***

  Odmysleje opět bláboly distributora jde o další z přemnožství těch >komixových< dobrodružství v temných sférách, které však vaří stále z téže vody, přesycené žánrovými klišé, jimiž nahrazují ne zvlášť propracované (no spíše děravé) scénáře. No a tak i tentokráte kulky různé kadence a neuvěřitelného složení jen sviští, všemožné další zbraně, skoky a plazy po stěnách a jiná gymnastická cvičení naplňují představu o řádné akci, hlavní hrdinka v latexu a kůži je náležitě sexy, jedni i druzí hnusácii jsou >trendy< a korektně multirasového složení - a celé je to takové nekomplikované a mládeži přístupné, aby dolary se bezproblémově točily. No a to je vlastně všechno. Vlastně jako u většiny filmů tohoto ražení a žánru. Poměrně zábavné, vizuálně poutavé, nijak však nevybočující. Prostě průměrné. Dvě a půl hvězdičky - a snad tedy pro ten přece jen lehký dramatický přesah a absenci sebeparodování zaokrouhleno nahoru.(25.3.2006)

 • - Na přebalu DVD a filmových plakátech jsou vidět v pozadí Hradčany, i když se celý film natáčel v Maďarsku. (Pumiiix)

 • - V jedné ze scén dostává postava ránu bičem do obličeje, avšak po chvíli je jizva vidět na druhé tváři. (Pepy)

 • - Podzemní tunely (které jsou ve skutečnosti vinným sklepem) použité pro bitvu mezi vlkodlaky a upíry byly stále ty samé, jenom nasnímané z různých úhlů a osvětlené jinak, aby se zdálo, že se jedná o různé lokace. (liquido26)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace