Reklama

Reklama

Underworld

  • Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)
Trailer

Obsahy(1)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (675)

Melies 

všechny recenze uživatele

3 / 10 Pravdu povediac, na Underworld sa až tak veľmi dobre nepamätám. Možno to bude tým, že počas jeho sledovania som sa viac venoval spolužiačke, s ktorou som na tom bol v kine, ako filmu samotnému. Aj to však svedčí o jeho kvalitách, resp. nekvalitách, pretože ak by bol film skutočne dobrý, tak by som ho sledoval spolužiačka-nespolužiačka - a pri tej cene lístka sa mi ani nemôžete čudovať... Tak, či onak, jediné čo si z neho pamätám sú vcelku slušné akčné scény a dementný, odfláknutý koniec. A to je dosť málo, hlavne ak sa neradíte k fanúšikom takéhoto žánru. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Danny McBride .. Do scénáristického mixéru spadnuvší Blade, Matrix, X-Men, latex a krvavá neoriginalita. Ze slabého výsledku se pokusil Len Wiseman dostat co se dá, ale při vší snaze se to nedaří, neboť prázdných míst je mooc. Dívat se dá hlavně na Kate Beckinsale, zvláště když je v dešti, nebo si otírá rty od krve .. jenže to na alespoň dobrý film nestačí. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Underworld: Feel Slippy. V akčním výprodeji se to snaží nasoukat upírsko-vlkodlačí motivy do latexového kabátu Matrixu, ale povětšinou s nulovým efektem. Do toho se to tváří strašně osudově, ale přitom scénář působí dojmem, že za ním stojí úplně jiný Danny McBride a dělá si z nás prdel. Tímto po sérii Underworld střílím stříbrnou kulkou namáčenou v česnekovém výtažku.. P.S.: Michaela Sheena uznávám, ale tady jako kříženec Thorina Pavézy a Pepy Vojtky působil směšně. Pořád ovšem lepší, než vypadat jako idiot, což se mu v ještě více idiotské variaci tohoto povedlo o pár let později.. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film dělanej na efekt, navíc filmaři asi zapoměli zaplatit za elektřinu, takže se většina věcí odehrávala ve tmě a jelikož jsem neměl u televize přístroj pro noční vidění, tak jsem mohl častokrát pozorovat prezentaci černý barvy, což zamrzí hlavěn v případě Kate, která tam je v latexu a určitě stojí za naše roztoužený pohledy, že pánové. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"YOU CAN'T UNDO THE PAST, NO MATTER HOW MANY YOU KILL" ---------------- Po audiovizuálnej stránke čistá kopírka Matrixu, ergo technická krasotinka, len na pozadí vojny vlkolakov a upírov, čo bol pre mnohých zaiste splnený sen. Interiéry upírskeho sídla (a všeobecne prostredie) sú prvotriedne, takisto akcia, hudba aj ozvučenie má grády, uspokojenými očami aj ušami sa totiž najlepšie zakrýva stupídny scenár. O Kate Beckinsale a jej role sa nemusíme ani baviť, je v nej absolútne famózna, a keď sa tak dívam na jej filmografiu a spájam si, kde všade bola, mám pocit, že pre sériu Underworld bola jednoducho predurčená (alebo upírov celkovo, viď Van Helsing). Nechápem, ako ma toto míňalo toľké roky. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (39)

  • I když je Lucian (Michael Sheen) vůdcem lykanů, za celý film ani jednou nevidíme jeho proměnu. (TaNya_)
  • Podle herce spolutvůrce série Kevina Greviouxe (Raze) byla inspirací pro postavu Selene (Kate Beckinsale) jasnovidecká upírka Černá královna Selene, která se objevuje v komiksech o X-Men. (liquido26)

Související novinky

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (více)

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (více)

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (více)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (více)

Reklama

Reklama