• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Kľúčom k tomuto filmu je vaša tolerantnosť voči vážne sa tváriacemu, no pritom naivnému a miestami nechcene smiešnemu scenáru. Weisman si možno splnil svoj sen z detstva, no buď zabudol na vyspelejšie publikum, alebo má ešte sám xicht posiaty akné. Ale i tak nejdem pod 3*. Kvôli efektnému spracovaniu. Zbesilosť akčných scén, výprava, a hlavne sexi kostým Kate Beckinsaleovej, to všetko onu detinskosť ospravedlňuje. Pokiaľ nie ste zrovna uctievač Felliniho, vizuálna a akustická stránka tohto filmu vás osloví viacej, než vás naštve jeho obsah.(20.11.2003)

Téměř nejslabší díl, který má zde paradoxně z celé série nejlepší hodnocení. Schválně se dneska drazí uživatelé koukněte na to jak Len Wiseman nezvládá akci. Mluvené pasáže ještě dokáží zaujmout, ale jakmile se něco začne jakože dít, dostává film teda pěkně na prdel. Druhý díl zachraňuje co se dá. Tohle s bídou 50% PS: Vynechat všudypřítomné zpomalovačky všeho a všude tak má tenhle prostý a chaotický příběh asi 80 minut.(11.1.2015)

Tejto sérii som nevenoval pozornosť, ale pri štvrtom pokračovaní ma to začalo dráždiť a chcel som vedieť, čo na tom ostatní vidia. Pozrel som a zistil, že ja nič. Okrem Kate a jej kostýmu. Niekoľkokrát som si počas filmu vravel, kde tak ukrýva tie zásobníky. Automatické pištole z ktorých páli jedna radosť hltajú neuveriteľné množstvo nábojov. A Kate strieľa a kope, strieľa a letí a zase strieľa. Na zásobníky by potrebovala nosiť jeden batoh, ale to už by nebola taká ohybná, že? Celý tento boj medzi upírmi a lykanmi ma nijako zvlášť nezaujal. Chcelo by to hlbší rozbor i presvedčivejšie triky. U mňa slabý priemer a do ďalších pokračovaní sa nepúšťam. 50%.(3.3.2013)

• NinadeL

Ale tak dalo se. Kačka v korzetu a latexu každopádně slušivá. Cíleně barevnej film na černo-modro-bílou je příjemný pro oko, ale to je asi tak všechno, co se k tomu dá říct. Dramaticky příliš přímočaré, takže jediné, koho to ve svém žánru může porazit k. o. na body je nechvalně proslulá sága Stmívání.(31.7.2012)

|70%| Tato série mi dlouho unikala, tak jsem se rozhodl, že to napravím. Nechci nějak porovnávat, ale trochu mi to připomnělo sérii Blade nebo Resident evil. Blade proto, že se logicky jedná o upíry a Resident evil, protože stejně jako tam tak i zde figuruje žena jako hlavní hrdinka. Ve výsledku jsem docela spokojen. Samozřejmě by se tu dalo plno věcí vylepšovat, zejména doladit akci, aby byla více výrazná, přidat nějaké zapamatovatelnější scény a přidat drsnost, krvavost, drastičtější zabití apod – Rko nebylo plně využito, ale to mě ani nepřekvapilo. U RE se na tento aspekt rovněž nehledí. Nemám s tím ale větší problém. Všechny postavy mě vesměs bavili, má to vcelku zajímavou a temnější atmosféru, furt se tu něco děje, je tu i nepředvídatelnost, slušná hudba, … Hlavní hrdinka Kate Beckinsale mě zaujala, proto se na ní budu v následujících pokračování (které brzy doženu) těšit. Vedle ní mě bavil i Scott Speedman, který zahrál sympaťáka. Nicméně, o velký trhák se nejedná, přesto je to nadprůměrná žánrová zábava snad ve všech ohledech. Zvažování mezi 3 a 4* jsem rychle překonal a dal tu nejslabší, ale zaslouženou čtvrtou.(26.9.2016)

• - Když se poprvé Selene střetne s vlkodlakem, křik, který vydá, je převzat přímo ze snímku Americký vlkodlak v Londýně. (liquido26)

• - Námět filmu byl: "Romeo a Julie mezi upíry a vlkodlaky." (Elisebah)

• - Na přebalu DVD a filmových plakátech jsou vidět v pozadí Hradčany, i když se celý film natáčel v Maďarsku. (Pumiiix)