• Česko

• Německo

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Je to celkom dobrý akčný horor s Kate Beckinsale. Má veľmi dobrý príbeh o upírskej bojovníčke, ktorá behom tajnej dlhotrvajúcej vojny medzi upírmi a vlkodlakmi začne chrániť muža, ktorého potrebujú vlkodlaci a behom všetkého zisťuje, že ani jej druh nie je tak kladný, ako si myslela. Spracovanie ma ale sklamalo, filmu chýba nejaký správny úvod, aký by si táto tématika zaslúžila, takto hlavne prvá polovica má dosť pomalé tempo a málo lepších scén, takže občas aj nudí, v druhej sa to už vylepší, dej sa začne uberať správnym smerom, ale stále to nie je plne ideálne. Akcie tu nie je moc a nie je zlá, ale ani spokojný s ňou moc nie som. Za väčšinu filmu sa iba občas objaví nejaká kratšia prestrelka, až záverečná fáza je už akčnejšia. Akcia je natočená celkom dobre, poteší slušný výber strelných zbraní a využívanie obojručného strieľania, ale chýba jej nejaký nápad, vydarený moment, jednoducho čokoľvek, čo by stálo za zapamätanie. Herecké obsadenie nie je zlé, poteší hlavne Kate Beckinsale a Bill Nighy, ale ani radové postavy neurazia. Réžia a technická stránka mohli byť aj lepšie, ale vzhľadom na rozpočet som rozhodne spokojný. Veľká škoda, že takýto sľubný námet dopadol len takto priemerne. Podobné série ako Blade alebo Resident Evil ma bavia výrazne viac. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 62%.(18.9.2011)

Underworld mi na první zhlédnutí přišel úplně úžasný a vůbec mi nevadilo, že kopíruje slavnějšího Bladea, vlastně je mi to jedno i teď. Všímal jsem si zejéma skvělého technického zpracování, nádherné práci z kamerou a samozřejmě se radoval z tempa jakým snímek utíkal. Až na pár menších úseků jsem ani neměl čas se nudit. Efektivní souboje, efekty... ale pořád je to jen řemeslo, které troskotá zejména na velmi jednoduchém scénáři. Právě kvůli něcu se tak tento snímek na druhé zhlédnutí stává obyčejným průměrně zábavným videoklipem s pár povedenými záběry. 70%(5.9.2006)

Strašně moc naivní nálož akce, která doplácí snad na nezkušenost režiséra Wisemana, jenž film točil evidentně s obrovským zápalem a neutuchajícím sledem přestřelek, honiček a proměn vlkodlaků nenechával diváka vůbec vydechnout. To je na jednu stranu určitě dobře, ale s takovým mdlým a hloupým příběhem to moc dohromady nešlo. Takhle mi připadalo, že ten snímek byl od začátku do konce úplně stejný a v konečném součtu nepřinesl nic převratného, co si z něj budu dlouho pamatovat. Kromě Kate Beckinsale byl tak asi nejlepší démonický Bill Nighy, kterého jsem díky pečlivé práci maskérů dlouho nemohl poznat.(2.6.2012)

Nemám rád filmy o upírech. Nemám rád upírské horory a ani upírské akční filmy. A tak tedy nechtějte po mém hodnocení zázraky. Průměr a dost. Sice je Kate Beckinsale nádherná i jako upírka a kousnout bych se snad i nechal, ale zbytek je hrůza. Vše tak zachraňuje Bill Nighy, který je skvělý snad všude, kde se objeví. Film se natáčel v Budapešti, ale na první pohled by člověk řekl, že prostředí je pražské. Vlastně i na ten druhý a i třetí pohled. K výpravě tedy nemám výhrady, zato vizuální efekty jsou snad to nejhorší od dob Spawna. Přeměna na vlkodlaka je tak směšná, až se jí vlastně ani smát nedá a já se při těchto scénách alespoň na chvíli mohl věnovat dolévání Kofoly. Tohoto že se natáčí už třetí díl?(8.12.2007)

• Renton

Scénář: Danny McBride .. Do scénáristického mixéru spadnuvší Blade, Matrix, X-Men, latex a krvavá neoriginalita. Ze slabého výsledku se pokusil Len Wiseman dostat co se dá, ale při vší snaze se to nedaří, neboť prázdných míst je mooc. Dívat se dá hlavně na Kate Beckinsale, zvláště když je v dešti, nebo si otírá rty od krve .. jenže to na alespoň dobrý film nestačí.(1.3.2006)

• - Během natáčení tohoto filmu Kate Beckinsale potkala poprvé svého budoucího manžela, Lena Wisemana. (Karlos80)

• - Film je debutem Lena Wisemana. (liquido26)

• - Tvorcovia filmu čelili žalobám od White Wolf, Inc. a Nancy Collinsovej, pre údajne prevzatie prvkov z ich hier a románu. (Greenpeacak)