• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

• Renton

Scénář: Danny McBride .. Do scénáristického mixéru spadnuvší Blade, Matrix, X-Men, latex a krvavá neoriginalita. Ze slabého výsledku se pokusil Len Wiseman dostat co se dá, ale při vší snaze se to nedaří, neboť prázdných míst je mooc. Dívat se dá hlavně na Kate Beckinsale, zvláště když je v dešti, nebo si otírá rty od krve .. jenže to na alespoň dobrý film nestačí.(1.3.2006)

Wisemanovi sa konečne podarilo to, o čo sa (s výnimkou Mili Javovich) snažili všetci castingoví borci. Zlákal do svojho projektu ultrasexi a zároveň extra(svojsky)drsnú Kate, čo spomedzi ženských hlavných predstaviteliek bol ťah storočia. Celý príbeh okrem niekoľkých inovačných prvkov, nesie veľkú nálepku klišé, no perfektné akčné vypekačky, krásne kamerové filtre a efektová extáza ma obliehala počas celého diania. 'Blade' dostal ženského filmového konkurenta. 85%.(3.3.2007)

Na podruhy se mi film libil mnohem vic. Hlavni problem filmu je, ze Wiseman tu jeste nema moc zkusenosti a tudiz obcas film pusobi krapet lacine, ale diky sviznymu deji to zas tak moc nevadi. Historii upiru a vlkodlaku, kerou Wiseman vymyslel, sice krapet prehnal, ale to by nevadilo, kdyby nekaslal na nejaky klasicky veci, typu, ze se upir vidi v zrcadle a takovejch kiksu by se tu naslo vic. Ale zase to Wiseman vyvazuje slusnou akci, kerou asi okoukal u Bladea, pekelne sexy Kate Beckinsale v ultra tesnym oblecku a skvelym zaporakem Billem Nighym. Akorat mi prislo, ze z upiru udelal Wiseman docela ubozacky a z vlkodlaku skoro nepremozitelny monstra. Ale jako takovy by meli bejt krapet lip trikove udelany, neni to spatny, ale obcas nejakej vlkodlak vypada vtipne. Co se tyce hybryda Michaela, tak kdyz se menil, vypadal, ze bude nejakej ultra krutak, ale nakonec z neho vylezla potvora, ktera vypada jak krovak z King Konga. Nicmene sem se u filmu ani na okamzik nenudil, Wiseman docela slusne stupnuje napeti a i kdyz tu je par hluchejch mist, je to docela jizda.(6.1.2007)

• salahadin

Obepnutý latexový obleček Kate Beckinsale, to mi žádný Blade nikdy nenadělí:) Smetánka vampírů versus podmostečtí nájemníci vlkodlaci. Triviální příběh o tom, že ne vše, co se na první pohled zdá černé, černé nemusí být. Vcelku zábavná podívaná, ale možná spíš kvůli faktu mé první věty. A z ďábelského Billy Nighyho šla vcelku hrůza, proč tenhle chlapík nikdy nehrál klasického Draculu? To bych se podělal strachy už při úvodních titulcích.(18.2.2010)

Já na ty dlouhý lesklý hábity, ve kterých chodí "strašní drsňáci"teda vůbec nejsem, ale tady mi přehnaná akce a střílení nevadilo. Naopak, téma upírů & vlkodlaků můžu a tady se to dle mě povedlo (na čsfd celkem podceněný film), obzvlášť milostná zápletka mě dostala. Kate Beckinsale je skvělá, jen ten Nighy mi tu nějak leze na nervy.(19.1.2012)

• - Při detailních záběrech na ústa herců je možné vidět zubní protézy. Konkrétně například ve scéně Lucianovo (Michael Sheen) "vypuzování" kulek. (betyn)

• - Když se poprvé Selene střetne s vlkodlakem, křik, který vydá, je převzat přímo ze snímku Americký vlkodlak v Londýně. (liquido26)

• - Michael Sheen a Wentworth Miller byli zvažováni do role Michaela Corvina. (Karlos80)