Reklama

Reklama

Underworld

  • Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)
Trailer

Obsahy(1)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (673)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film dělanej na efekt, navíc filmaři asi zapoměli zaplatit za elektřinu, takže se většina věcí odehrávala ve tmě a jelikož jsem neměl u televize přístroj pro noční vidění, tak jsem mohl častokrát pozorovat prezentaci černý barvy, což zamrzí hlavěn v případě Kate, která tam je v latexu a určitě stojí za naše roztoužený pohledy, že pánové. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Kľúčom k Underworldu je vaša tolerantnosť voči vážne sa tváriacemu, no pritom naivnému a miestami nechcene smiešnemu scenáru. Len Wiseman si možno splnil detský sen, no buď zabudol na vyspelejšie publikum, alebo má ešte sám tvár posiatu pupákmi. Napriek tomu nehodnotím pod 3*. Pre efektné spracovanie. Zbesilosť akčných scén, výprava, a hlavne sexy kostým Kate Beckinsale, to všetko onu detinskosť ospravedlňuje. Pokiaľ nie ste zrovna uctievač Federica Felliniho, vizuálna a akustická stránka tohto filmu vás osloví viacej, než vás naštve jeho obsah. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Scott Speedman měl prý v druhém díle z oblečku Kate Beckinsale pravidelnou erekci, jak jsem se před pár dny náhodou dozvěděl. Nedivil bych se, kdyby tomu bylo i u jedničky. No a teď k záporům: nepopírám, že blbosti o upírech nejsou moje krevní skupina, ale tady se na diváka valí (spolu s rychlými akcemi i střihem) také Seleniny vnitřní monology, které ho zmatou ještě víc, místo, aby mu pomohly. Nejdřív jsem scény přeskakoval, pak už jsem u nich rovnou usnul. Dobrou noc. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

No, Underworld bych doporučil snad jen ortodoxním vyznavačům Vampire: The Masquerade, a to ješte jen jako nenáročnou oddechovku na CD, ve které vampejři takřka neustále dostávají na frak v jakémsi nedomyšleném pseudopříběhu ověšeném líbivými žánrovými rekvizitami, kde navíc neuvidíte z očekávaných nadliských schopností svých krev sajících oblíbenců takřka nic, pokud vůbec něco...Po traileru jsem na hudbu kladl poněkud větší nároky a opět jsem nebyl potěšen. Nebo jsem jediný komu přijde sprosté nahodit do traileru odvazovku Red Tape od Agent Provocateur a potom ji nedat ani do filmu ani na soundtrack?...Ale protože některé scény oku zalahodily a kupodivu to nebyly jen ty ve kterých se objevila Kate Beckinsale (BTW kde Mister Fookah sebral, že Kate má, cituji: "zadek jako almaru"? To si já představuju trošku jinak:)) a protože měly i své kouzlo, nezatratím Underworld úplně, i když přiznávám ani ne tak rozčarování jako přímo zklamání...dohodneme se na 2,5*... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Máme 21.století, pryč jsou ty časy individualistů se dvěma špičáky, teď tu máme celé rody vampýrů a lykantů, kteří se organizují skoro jako nějaká politická partaj a vedou mezi sebou války jako mafiáni. Vampíři s elektronickou výbavou a mohutným zbrojním arzenálem se ani zdaleka nepodobají těm mile dekadentním upírům např. z Jordanova Interview s upírem. Jenže sorry, pane režisére Wisemane, já raději právě ty dekadentní, nebo noblesního hraběte Drákulu, který s veškerou nonšalantostí zaboří svoje špičáky do tepny a nepotřebuje k tomu žádné laptopy, či tekutým stříbrem napuštěné náboje. Za směšně nízký rozpočet 20 milionů jsem se dočkal místama velmi působivých obrázků, ale ty nejsou všechno, po scenáristické stránce to drhlo jako těsný kožený obleček Kate při chůzi, válka lykantů a vampýrů plná výstřelů ze samopalů mně vůbec nebavila, stejně jako zápletka kolem míchání krve. Vlastně ani nebylo komu fandit. Opravdu hodně připitomnělá zábava. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (36)

  • Podle scénáristy a herce Kevina Greviouxe byla inspirací pro postavu Selene jasnovidecká upírka Černá královna Selene, která se objeví v komiksech o X-menech. (liquido26)
  • Herci měli jen dva týdny na přípravy na film. (Karlos80)
  • Kniha, kterou Selene používá pro prozkoumání Kravenovy historie, je ve skutečnosti modlitební knížka psaná v latině s přidanými upířími obrázky. (liquido26)

Související novinky

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky…

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá…

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin…

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.…

Reklama

Reklama