• Česko

• Německo

• Maďarsko

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Nemám rád filmy o upírech. Nemám rád upírské horory a ani upírské akční filmy. A tak tedy nechtějte po mém hodnocení zázraky. Průměr a dost. Sice je Kate Beckinsale nádherná i jako upírka a kousnout bych se snad i nechal, ale zbytek je hrůza. Vše tak zachraňuje Bill Nighy, který je skvělý snad všude, kde se objeví. Film se natáčel v Budapešti, ale na první pohled by člověk řekl, že prostředí je pražské. Vlastně i na ten druhý a i třetí pohled. K výpravě tedy nemám výhrady, zato vizuální efekty jsou snad to nejhorší od dob Spawna. Přeměna na vlkodlaka je tak směšná, až se jí vlastně ani smát nedá a já se při těchto scénách alespoň na chvíli mohl věnovat dolévání Kofoly. Tohoto že se natáčí už třetí díl?(8.12.2007)

• Enšpígl

Film dělanej na efekt, navíc filmaři asi zapoměli zaplatit za elektřinu, takže se většina věcí odehrávala ve tmě a jelikož jsem neměl u televize přístroj pro noční vidění, tak jsem mohl častokrát pozorovat prezentaci černý barvy, což zamrzí hlavěn v případě Kate, která tam je v latexu a určitě stojí za naše roztoužený pohledy, že pánové.(25.1.2015)

Strašně moc naivní nálož akce, která doplácí snad na nezkušenost režiséra Wisemana, jenž film točil evidentně s obrovským zápalem a neutuchajícím sledem přestřelek, honiček a proměn vlkodlaků nenechával diváka vůbec vydechnout. To je na jednu stranu určitě dobře, ale s takovým mdlým a hloupým příběhem to moc dohromady nešlo. Takhle mi připadalo, že ten snímek byl od začátku do konce úplně stejný a v konečném součtu nepřinesl nic převratného, co si z něj budu dlouho pamatovat. Kromě Kate Beckinsale byl tak asi nejlepší démonický Bill Nighy, kterého jsem díky pečlivé práci maskérů dlouho nemohl poznat.(2.6.2012)

• NinadeL

Ale tak dalo se. Kačka v korzetu a latexu každopádně slušivá. Cíleně barevnej film na černo-modro-bílou je příjemný pro oko, ale to je asi tak všechno, co se k tomu dá říct. Dramaticky příliš přímočaré, takže jediné, koho to ve svém žánru může porazit k. o. na body je nechvalně proslulá sága Stmívání.(31.7.2012)

Já se vlastně bavila. Rozhodně ne smysluplností, nadsázkou nebo provokací, které by třeba z tohoto fantasy-horroru?! mohly alespoň trochu vystrkovat růžky. Na stranu druhou vidím nadšení tvůrců, kteří se pokusili vytvořit a specifikovat vlastní svébytný fantasijní svět. Ten je však postaven na pop-kulturním klišé, které už dobře (anebo špatně) ukázalo upírské tesáky v Bladeovi, a ten je přece jen o techničtější třídu výš, takže Underworldu zůstává -hlavně díky úděsným digitálním trikům- jen punc béčka, nicméně to je jen takové lehké vybočení z celkem dost dobrého vizuálního stylu. Co ovšem překvapí, je snůška anglických herců, jímž s přehledem vévodí Bill Nighy v roli Viktora. 50% dávám za tu dvouhodinovou pádící zábavu a atmosféru, která prostě nemohla nenudit. A ano, tento film si opravdu divák užije nejspíš až na druhé skouknutí, neboť já své hodnocení mírně posunula výš.(13.11.2006)

• - Kniha, kterou Selene používá pro prozkoumání Kravenovy historie, je ve skutečnosti modlitební knížka psaná v latině s přidanými upířími obrázky. (liquido26)

• - Ve filmu je Dusičnan stříbrný AgNO3 prezentován jako stříbrná kapalina. Ve skutečnosti je AgNO3 bezbarvý. (Illuminare)

• - Film je debutem Lena Wisemana. (liquido26)