SoloHan

Taká menšia kópia Non-stop. Liam Neeson nekslamal, skôr mam pocit že klesá do B-ckovych filmov, a to by u neho bola naozaj škoda. Troška predvídavy dej, ale nič čo by som nevydržal. Najbližšie určite čakám s Neesonom niečo na lodi :D alebo žeby sa zopakovala nebezpečná rýchlosť s autobusom? :) ()

Mikkys

Prekvapive jsem si ten film uzil. Ano, je tam spousta logickych podivnosti, nektere akcni sceny jsou proste prilis, ale celkove me to bavilo. ()

Ondris96

Liam už opravdu jako stařec... co ktomu říct ? takový slabší NON-STOP ale napnutý jako struna jsem opravdu byl do poslední chvíle. tyhle filmy mu sedí a baví. Slabší 4 hvězdy ()

igirogi05

Dal som 4*. Mne sa to jednoducho páčilo. Mám rád Liama Neesona. Skvelý herec. Podľa mňa sa mu hodia presne takéto akčné úlohy, kde ani nie je nejako extra veľa akcie. Liam to vždy vyplní svojou charizmou a svojím herectvom. Skvele zahral chlapíka pár rokov pred dôchodkom, ktorému sa to (znova) trošku zasype. A on jediným rozhodnutím zmení svoj osud a osudy mnohých ďalších ľudí. Vedlajšie postavy to hrajú skvele (myslím spolucestujúcich), pochlapil sa tentokrát aj Sam Neill, ktorí to taktiež zahral bravúrne a uveriteľne. Bolo to iné a nebolo to otrepané. Možno trošku kratšie to mohlo byť, možno to mohlo mať lepší scenár. Zachraňuje to Skvelý Liam a skvelý námet spolu s vynikajúcou kamerou. Za mňa príjemný zážitok. A aj happy end bol...! (musel ??) ()

Jirkacek

Vlaky jsou moc srdcovou záležitostí od malička, takže jsem si zadal do vyhledávání ve filmové databázi ono klíčové slovo a vyskočilo na mne několik filmů s touto tématikou. Postupem času došla řada také na snímek Cizinec ve vlaku s trojicí známých herců Liam Neeson, Vera Farmiga, Sam Neill. Posledně jmenovaný zde byl policejním důstojníkem, který se objevil pouze na začátku a na konci filmu, nicméně i tak sehrál podstatnou roli. Vera si zahrála tajemnou ženu a taktéž se objevila jen na začátku a na konci filmu, ale i v tomto případě byla její úloha důležitá. Liam Neeson pak ztvárnil roli šedesátiletého pojišťovacího agenta Michaela McCauleyho, kterého zrovna propustili z práce, čímž začala první seznamovací čtvrtina filmu. Smutný a v depresi se pak vydal na nádraží, odkud se už 10 let vracel vždy domů a přemýšlel co řekne ženě doma. Cestou mu někdo ukradl mobil a pak nastoupil do vlaku jako obvykle, pozdravil staré známé a když se uvolnilo místo k sezení, posadil se a těšil se domů. V tom si k němu přisedla atraktivní žena (Vera Farmiga) a kladla mu podivné otázky, dokud v něm nevzbudila zvědavost. Nakonec mu nabídla 100 tisíc dolarů za to, že než vlak přijede do určité stanice, musí najít člověka s taškou, který do vlaku jakoby nepatří. Protože peníze potřeboval, nabídku přijal a když na záchodě našel zálohu 25 tisíc dolarů, začal Michael člověka hledat, čímž odstartoval druhou čtvrtinu filmu. Pátrání neměl samozřejmě jednoduché, informací málo, podezřelých hodně, nicméně právě to mne na filmu bavilo nejvíce. Směle tak vyhlašuji tuto část za nejlepší ze 104 minut celého filmu. Chození po vlaku, prázdný vagon bez fungující klimatizace, opatrné vyptávání se lidí co ve vlaku dělají a kam jednou, pozorování jejich chování, sledování podezřelých pohybů a změn - to bylo opravdu dobré. Michael však porušil pravidla hledání tím, že si půjčil mobil od jiného cestujícího a volal známému od policie, u které před prací v pojišťovně pracoval dlouhá léta. Na ten stejný mobil mu po chvíli volala ona neznámá žena a sdělila mu, že pokud pasažéra s taškou nenajde, zabijí mu jeho rodinu. Na důkaz mu před očima na ulici, kolem které vlak zrovna projížděl, zabili jeho známého, který před chvílí vystoupil z té stejné soupravy. Pochopil, že jej ti lidé stále sledují a kvůli strachu o rodinu začal zmatkovat. Tím ovšem děj nabral na obrátkách, Michael přestal střílet od boku a při hledání hodně přitvrdil. Zahájil tak třetí čtvrtinu filmu, během níž svedl několik soubojů a tak jsme napjatě sledovali interesantní akční scény. Při pohledu na to, kolik už uběhlo minut a v jaké fázi se pátrání nacházelo, jsem si říkal, co se ještě stane. Pasažérů totiž výrazně ubylo a inkriminovaní stanice měla být už příští zastávkou. Autoři snímku mne však překvapili nástavbou ve vykolejeném vagonu, v němž by se napětí dalo krájet. Právě atmosféra v jedoucím vlaku, nemožnost z něj vystoupit, napětí při hledání oné osoby, zjišťování důvodu toho pátrání, snaha odhalit totožnost tajemné ženy a jejího nadřízeného udělalo z tohoto díla úžasnou zábavu. Jediné co bych vytkl, byly docela směšné a nereálné souboje šedesátníka Michaela s mladšími protivníky. Ale jinak jsem celý snímek sledoval se zatajeným dechem a docela jsem si přál, aby těch 104 minut bylo delších. Když se pak objevily závěrečné titulky, nepochyboval jsem o tom, že ode mne Cizinec ve vlaku dostane plný počet hvězd. V prosinci 2019 jsem si film koupil na blu-ray disku a samozřejmě jsme se cizince ve vlaku podívali podruhé. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho moc nepamatoval, takže jsem si také druhé podívání náležitě užil. Své investice do modré krabičky jsem tak nemusel litovat a určitě se zase někdy v budoucnu na tento film podívám. Na závěr jsem si nemohl odpustit jednu poznámku, že ačkoliv byla Vera Farmiga uvedena v titulcích na druhém místě hned za Liamem Neesonem, tak ve filmu vystupovala celkově pouhých 6 minut. Také mne zaujalo, že se tato podmanivá herečka objevila ve filmu opět spolu s Patrickem Wilsonem, s nímž hrála v hororech V zajetí démonů. A do třetice ještě jedna zajímavost - vedle filmu A-Team z roku 2010 šlo již o druhý film, ve kterém byl Liam Neeson jako hlavní postava zrazen právě Patrickem Wilsonem. Suma sumárum, snímek Cizinec ve vlaku ode mne i napodruhé získal pět cizích hvězd *****. () (méně) (více)

Vante

Dědek Liam Nesson běhá ve vlaku i za vlakem jako retard.Film je plný nesmyslných dialogů a jako sorry nechtělo by se na to prostě vysrat když už mám to nejlepší za sebou kup dárky pro vnoučata a sedni si s teplýma ponozkama u krbu fakt síla hoven ()

mfanta

60% - První polovina filmu se mi hodně líbila. Postupně gradovalo napětí, ukazovala se všemocnost a bezohlednost protivníka, Neeson měl ve tvýři ten správný zoufalý výraz. Bohužel druhá polovina šla hodně dolů. Události byly čím dál přitaženější za vlasy, akce absurdnější a vyvrcholilo to nemastným neslaným koncem, který byl sice mírně překvapivý, ale zato postrádal jakoukoliv logiku. Na odreagování, případně popřemýšlení o chybách, kterých se tvůrci dopustili, dobré, ale za chvíli zmizí z hlavy jako pára nad vřídlem. ()

Filmyx

No to bylo spiknutí přímo obludných rozměrů:)) ty scénáře musí vymýšlet fakt někdo permanentně zhulenej:) jako důvody k tomu, proč si někdo tak mocný vybral způsob zabití jednoho svědka tak dementne složitý, je jedna věc. Druha věc, která se mi bohužel díky své do nebe volající stupidite zaryje do paměti nadlouho, je jak se Liam snažil rukou uvolnit zasekly řetěz, na kterem byl ve 100 km rychlosti tazen vagón! Ještě že přispěchal kamarád se sekyrkou:))) Ach jo... ()

CrashHP

Priemerný akčný film, ktorý zachraňuje solídne herecké obsadenie. Svetlé momenty striedali tie slabšie. Celkovo je to film, ktorý sa typicky začína, má klasický priebeh a nie až tak prekvapivo končí. ()

Tonom27

Další z klasických průměrných dramat s Liamem N. na jedno brdo, který je dokonalý jen díky mistrovi a nestárnoucí legendě... Skvěle Liame 70% ()

janececek

A já tomu klidně vypálím plný počet. Film má slušné tempo a když přivřu obě oči před přehnaně digitalizovanými scénami, jedná se o příjemnou Neesonovku. ()

LEFTFLANK

Najmenej prekážajúcou časťou bola nakoniec hudba. To sa nedá povedať o scenári a všetkom dôležitom, čo by ten film malo spraviť zaujímavým. The Shallows od Serry sa mi páčili. Jeho počiny skuté s Neesonom ma zatiaľ míňali a toto je veľké zlé prekvapenie. Toto môžu kľudne premietať ľuďom s podtitulom "takto sa to nemá robiť!!" A Neesonovi by fakt bodli aj iné postavy, tento jeho poišťovák je katastrofa. Ruky preč ()